PDA

Zobacz pełną wersję : Torba/plecak na dwie puszki, pare szkielek i laptopa :)



Buculus
04-05-2006, 11:18
Witam,

wiem, wiem - temat byl juz walkowany. Nie bijcie :mrgreen: Ja mam jednak troszke inny problem. Otoz generalnie to co pisaliscie dotyczylo sie toreb reporterskich na same puszki i szkla. Ja jednak szukam czegos jeszcze w co moglbym laptopa 15,4'' zapakowac :) Czy ktos moze mi cos polecic? Na razie przygladalem sie Lowepro Compu Trekker. Taki zgrabny plecaczek. Widzialem jednak tez i torby z mozliwoscia upchania laptopa w srodku. Potrzebuje tego na calodniowe lub kilkudniowe wycieczki. Potrzebuje czegos co pomiesci:

1. Dwie puszki (D50 i F50)
2. Jakies 4 szkielka i konwerter
3. Zewnetrzna lampe
4. Ladowarke z kablami i zapasowymi akku do puszek
5. Laptopa z ladowarka
6. Troche filtrow i rupieci do czyszczenia optyki

Nie musi byc Lowepro. Moze byc Tenba lub cos porownywalnego jakosciowo :)

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi :)

Dziekuje i pozdrawiam
Buculus


P.S. Byloby super gdyby jeszcze statyw mozna bylo dopiac do tego :) Tylko nie piszcie mi prosze, ze tak to tylko w Erze :wink:

scorses
04-05-2006, 11:39
Spróbuj ten plecak
http://www.allegro.pl/item101333186_plecak_prv_3_fomei_na_sprzet_foto_ta nio_.html
Znajomy kupił, ogladałem u niego i wygląda na to że tez się zdecyduję. Ma kieszeń na laptopa

Buculus
04-05-2006, 11:49
Rzeczywiscie wyglada ciekawie :) No i cenowo calkiem przystepny. Wysle chyba zapytanie do sprzedajacego z prosba o wymiary tej kieszeni. Zeby sie pozniej nie okazalo, ze laptop wystaje :mrgreen: Nie wiem tylko, czy tam dwie puszki upcham :( A moze jeszcze jakies alternatywy sa? Jak to wyglada z torbami? Plecak jest fajny ale jak pisal Albundy w swoim watku z ergonomia w czasie focenia to roznie bywa a torba zawsze pod reka i nie trzeba sie gimnastykowac :) Tylko znowu przy torbie moze byc problem z laptopem :( Badz tu madry i pisz wiersze...

Pozdrawiam
Buculus

scorses
04-05-2006, 13:37
Ja mam torbę LowePro Nova 5, bo chciałem mieć coś dużego. Wiesz, lustrzanka, a swe czasu nawet dwie, do tego średni format, kilka obiektywów, pierścienie itd i......... po całym dniu wędrówki ramię odpada :!: :!: :!: Więc dokupiłem do tej torby szelki aby móc ją nosić na plecach. Dziś po kilku latach użytkowania powiem Ci że właśnie myślę o przejściu na plecak. Owszem do "robienia" ślubów i innych imprez torba będzie lepsza, sprzęt bardziej pod ręką, ale jak Ty myślisz o całodniowych wędrówkach to jak osobiście zostałbym przy plecaku.

Buculus
04-05-2006, 14:19
W sumie racja :) Slubow nie robie, reporterem nie jestem. Na wycieczkach nigdzie mi sie nie spieszy to bede sie bawil z plecakiem. Moze i rzeczywiscie bedzie wygodniej niz tachac torbe caly dzien na ramieniu. Laptop, szkla i dwie puszki troche waza :)

Czy sa jeszcze jakies alternatywy dla Lowepro i tego Fomei??? Zawezam poszukiwania tylko do plecaka :)

Dziekuje i pozdrawiam
Buculus

qooba
04-05-2006, 14:46
Mam ten plecak fomei i laptopa acer z matrycą 15,4". Komputer wchodzi na styk, ale wg mnie jest ok. Czasami noszę w nim trzy puszki i pare szkiełek i jest ok. Jak sie w nim caly pozapinam (szelki, pas biodrowy i piersiowy) to moge tak chodzic i chodzic i chodzic...
No i przydaje sie pelerynka przeciwdeszczowa! Wytrzymała już niejedne opady, kiedy spodnie i kurtka już wymiękły ;-)

krystek
04-05-2006, 14:49
http://tnij.org/dhm

Buculus
04-05-2006, 18:14
Bede musial pomyslec nad tym Fomei. Boje sie tylko, ze to 'na styk' moze byc za malo dla mojego pudla :)

Krystek - wlasnie o taki mi chodzi. Na Allegro mozna dostac chyba w tej samej cenie :) Nie wiem tylko jak sie to sprawuje :)

Pozdrawiam
Buculus

krystek
04-05-2006, 19:41
Buculus, no sluchaj, to lowepro, czy trzeba cos dodawac? ;]

Buculus
04-05-2006, 21:31
Krystek :) Nie watpie w jakosc wykonania. Mam zreszta top loada Lowepro i bardzo sobie chwale. Bardziej martwi mnie pojemnosc :) Mam jednak nadzieje, ze jest tam wystarczajaco miejsca :)

Pozdrawiam
Buculus

glisek
04-05-2006, 21:43
chlopie, bierz computrekkera.
pomiesci wszystko o czym pisales.
i powiem ci ze to wytrzymala bestia, a niepozorna.
ja codziennie tacham ze soba takie cos z laptopikiem, puszeczka (czasem dwoma) do tego kilka szkielek, ladowarki, kabelki i jeszcze troche innych rzeczy.
Uzywam go ponad rok i nie ma sladu uzytkowania.

krystek
04-05-2006, 23:21
Buculus, dokladnie jak glisek pisze. znajomy ma wlasnie compu trekkera. tylko na zdjeciach wyglada na maly, to plecak z naprawde wielka pojemnoscia. szczerze mowiac to ostatnio sie znim mijalem jak mial w plecaku wlasnie laptopa, puszke, dwa szkla, z czego jedno 70-200/2.8 i... zakupy dla zony ;]

Buculus
05-05-2006, 08:23
Dzieki wielkie za podpowiedzi i opinie :) Chyba rzeczywiscie sie zdecyduje na Lowepro. Ten drugi jest o 100zl tanszy ale jakos do Lowepro mam wieksze zaufanie :) Mam tylko nadzieje, ze mowiliscie o wersji AW a nie o AW Plus, ktora jest wieksza. Ja sie szykuje na AW :)

Pozdrwiam i dziekuje za rozwianie watpliwosci :)

Buculus

Niedzwiedz
05-05-2006, 10:35
jqa uzywam fomei wchodzi mi tam
start,fuji,4 szkal 20,35,50,85,sb600,drobnice filtry itp,reczny swiatlomierz ,ladowarka 4 kaplety aku, wlazlo by jeszcze ze 2 szkla np soligor100mm i N180 f2,8 lub nawet N300/4
laptop tez by sie zmiescil
mam miejsce na statyw choc moje m190 jest sporawe :) ale da rade
i ma kondonka przeciwdeszczowego :) moim zdaniem to fajny plecak mimo ze moje fuji jest wysokie i wchodzi na styk :)

Buculus
05-05-2006, 10:53
Niedzwiedz - teraz mam kociol w glowie :) Bede musial sie nad tym dobrze zastanowic :)

Pozdrawiam!
Buculus

himi
11-01-2007, 00:03
Ja właśnie oddałem swój fomei. Pruł mi się na podszewkach niestety. Poza tym plecak całkiem ok. No, może zamki komory laptopa nieco się tną. Za to cena niska. Wezmę chyba mekko.

himi
11-01-2007, 10:45
Pytanie do użytkowników Fomei, waham się, czy wziąć kolejny egzemplarz, czy kasę i szukać czegoś innego. Jak wam się sprawują, pytam o wytrzymałość tkanin itp. Mój się pruł jak diabli.

ALF
11-01-2007, 11:29
ja nie marudzę...nieraz dociążony nawet 12kg, nie mam problemów z trwałością...

TomK
11-01-2007, 12:21
Ja właśnie oddałem swój fomei. Pruł mi się na podszewkach niestety. Poza tym plecak całkiem ok. No, może zamki komory laptopa nieco się tną. Za to cena niska. Wezmę chyba mekko.

Mekko robi bardzo dobre torby. Niby podróba Domke ale materiał ten sam (porównywałem osobiście, bo kumpel w redakcji ma blizniaczy model). Ja mam model Reporter R2x, nosze w niej body+podpiery obiektyw, 50mm, tele,lampe i jeszcze mam miejsce na puszke i dwa dluzsze obiektywy i mala stalke, na gorze statyw. W bocznych kieszonka akumulatory, ladowarki, kalendarz (a5), filtry itp. Miedzy głowna komora i klapa przykrywajaca wszystko jest mozliwosc przypiecia dodatkoej kieszeni ale mi ona na razie nie jest potrzebna. Niestety laptopa w to raczej nie upchniesz :( Skontaktuj sie ze sprzedawca tych toreb moze ma jakis model w ktory wejdzie jeszcze laptop. (na zyczenie moge zrobic zdjecia torby i przeslac lub tutaj wstawic)

Link do sprawdzonego importera MEkko:
http://www.fotto.lublin.pl/

himi
11-01-2007, 12:37
Może doradzicie.

Zostawić fomei: http://www.afv.pl/index.php?S=wysz.php&SZUKAJ=3091

czy brać mekko: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=156075066&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Sam nie wiem. Gabarytowo podobnie - chyba nawet mekko głębszy 15/12 cm. Dostęp do komory też łatwiejszy w mekko, w fomei trzeba przejść klamry do statywu (mocowanie mi nie potrzebne)

sailor
12-01-2007, 00:23
sprawdz jeszcze Tenba i Tamrac - jesli zalezy ci na jakosci .. ja mam tamraca expedition 5 (dla ciebie raczej 7ka) i absolutnie nie narzekam .. a od blisko 3 lat go nie oszczedzam.

himi
12-01-2007, 14:03
Tenby nie znam dobrze, tamrac jak na mój gust drogawy. Pro 12, które pomieści moje graty ze 400 kosztuje. Jest fajna używka na alledrogo, jednak trzeba czekać za długo. Ja potrzebuję na dziś.
Biorę torbę fomei, co do plecaka - waham się między naneu alpha i mekko c41.

himi
28-01-2007, 20:27
Jednak wziąłem pro 12 Tamraca. Na razie jestem bardzo zadowolony. Duży i solidny. Wygodnie się nosi.
Wiem, że znajomy chce sprzedać swojego jakby co. Mogę chętnych skontaktować. Kupił miesiąc temu.

fotone
28-01-2007, 21:36
Mam pro 12 od 1,5 roku, żadnych zastrzezeń, pełna satysfakcja(za te pieniądze) !! Tylko czasami, w pełni zaladowany, przewyzsza moje mozliwosci "nośne".
PS - mieszcze w niej wszystko co w stopce, i baterie, kable, czytniki, ładowarki, karty, notesy etc.

ALF
31-01-2007, 12:19
wrzuć jakieś zdjątka 12

fotone
02-02-2007, 22:31
Fotke umiescilem przy okazji innego watku o torbach
http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=9409

himi
04-02-2007, 22:38
Rzeczywiście, zładowany potrafi oberwać ramię. Mnóstwo przegródek, połowę zdemontowałem - nie była mi potrzebna.

orunk
05-02-2007, 16:43
i powinien mieć jaskrawą naszywkę z napisem: Uwaga Złodzieju! Tutaj jest schowany sprzęcik warty kilka tysiączków. Nie możesz przepuścić takiej okazji! :D

himi
05-02-2007, 23:33
Polecasz zatem plastikową siatkę z marketu? Lepsza - złodziej się nie domyśli...