PDA

Zobacz pełną wersję : SB800 - problem



admin
02-07-2004, 01:02
Pytanie do uzytkownikow w/w lampy. Do tej pory nie potrzebowalem uzywania wspomagania w tej lampie (AF-illum.) Niestety dzis zapragnalem sobie sprawdzic jak lampa zachowa sie w kompletnej cemnosci i z wielkim zalem zauwazylem ze nie dziala mi wspomaganie. W menu spersonalizowanym mam opcje wlaczona, w aparacie rowniez (choc nie do konca jestem pewien czy tak jak powiniennem wlaczyc - w kazdym badz razie dziala bez zapietej SB800). Prosze o rade jak to skonfigurowac badz info czy musze sie skierowac w strone oslawionego serwisu...

Bogdan
02-07-2004, 09:18
dziwna sprawa;
1/ sprawdz, czy na wyswietlaczu lampy [po prawej str] jest napis AF-ILL
2/ wejdz do ciemnego pomieszczenia [studio, lazienka ?] i zobacz, czy zapalają się 2 reflektorki za czerwona szybka
3/ sprawdzalem kiedys dzialanie w ten sposob, ze skierowalem obiektyw z oswietlonego pokoju do drugiego, gdzie bylo b. ciemno [ale nie zupelnie] i bylo ok,
4/ wieczorem sprawdze w zupelnej ciemnosci i napiszę, jak to dziala
5/ moze wylaczyles af-ill w samej lampie ?
6/ wylaczenie af-ill w aparacie [sam to zrobilem na stale] powoduje wylaczenie tylko oswietlacza w korpusie

admin
02-07-2004, 09:39
Niestety Bogdanie, tak wlasnie sprawdzilem... W ustawieniach menu lampy - wlaczone, na wyswietlaczu aktywny AF illum... Lampki sie nie swieca. Od trzech tygodni mam lampe a juz problem. Ech...

Dzieki za pomoc.

Ps. Musze jeszcze sprawdzic czy przypadkiem problemem nie sa akumulatory. Byc moze to pierwsza opcja ktora pada przy oslabieniu aku. Oczywiscie gdybam... :cry:

Bogdan
02-07-2004, 09:58
hm, jesli czerwone lampki sie nie swieca, to rzeczywiscie nie ma prawa dzialac; oby skonczylo sie na ladowaniu akumulatorow :)

admin
02-07-2004, 10:16
I tak sie skonczylo Bogdanie :) Przed chwila wlozylem baterie alkaiczne. Pomiar bez problemu zadzialal. W zyciu nie wpadlbym na pomysl ze wspomaganie AF bedzie elementem ktory przy slabszych aku padnie pierwszy. Lampa blyska na tych aku caly czas i podejrzewam ze jeszcze sobie poblyska z dwie godziny :)

Pamietajcie o tym w trudnych warunkach oswietleniowych. Aku musza byc na prawde dobrze naladowane. Gdyby sie jednak zdarzylo ze oslabna podczas imprezy, zawsze mozna wylaczyc AF Illum w opcji lampy i korzystac z wbudowanego w puszke...

Bogdanie - raz jeszcze dzieki za zainteresowanie watkiem i pomoc. Milego dzionka!

Bogdan
02-07-2004, 12:02
to, ze pierwszy wysiada af-ill to cenna inf
na chlopski rozum, najpierw powinien padac palnik, bo bierze wiecej energii
* zamiast przelaczac w razie czego na af-ill korpusu [w porownaniu z tym w lampie jest taki sobie], lepiej miec zapasowe aku/bat :)

admin
02-07-2004, 12:07
No wlasnie...
na chlopski rozum, najpierw powinien padac palnik Choc z drugiej strony Nikon "mysli" w wyrafinowany sposob. W koncu wazniejszy od AF illum. jest palnik. Wyszli pewnie z zalozenia ze to o kilka zdjec wiecej a przelaczenie na puszkowe wspomaganie jest dosyc latwe. Hmmm... :)

Bogdan
02-07-2004, 12:48
hm, jesli tak, to niezle wykombinowali; w koncu, jest jeszcze 1 wyjscie awaryjne [poza tymi, o ktorych pisalismy] przy w miare spokojnych ujeciach: MF

admin
02-07-2004, 15:21
Bogdanie, ale jak ostrzyc MF w ciemnosci? :) Pewnym rozwiazaniem jest wspomagajacy akumulator, ten piaty, ale nie wiem czy on doladowuje wszystkie opcje palnika...

Bogdan
02-07-2004, 15:41
w ciemnosci, rzeczywiscie, bez af-ill - klapa; zostaje korpus albo zapasowe aku; z podpinaniem 5. aku za duzo zabawy jak dla mnie.

chyba, ze ktos lubi ciekawostki np. noktowizor made in CCCP :)

admin
02-07-2004, 17:10
chyba, ze ktos lubi ciekawostki np. noktowizor made in CCCP

lub jakies lasery rodem ze Star Trek'a ;)

szymony
11-07-2004, 02:32
chyba, ze ktos lubi ciekawostki np. noktowizor made in CCCP

lub jakies lasery rodem ze Star Trek'a ;)

A tam zaraz star trek, wystarczy chiński breloczek (może byc z gołą babą :D ) za drewniane pińć złotych.
Po za tym witam szanowne grono. Mimo że rejstrowłem się dosyc dawno nie było okazji pisać.
pozdrówka
szymon