PDA

Zobacz pełną wersję : auto iso w d80



neverhood
13-06-2008, 11:17
robilem ostatnio zdjecia na slubie i zauwazylem, ze jak ksiadz blogoslawil mlodych to jego reka jest zamazana, widze ze zle dobralem parametry, robilem w priorytecie A, iso 640, sb800 ttl odblysk od sciany prezbiterium, tak by doswietlic ich od przodu.

kolega powiedzial mi ze tez mial kiedys z tym problem i robi na auto iso. znalazlem taka funkcje w aparacie, ale czy ktos mi moze opisac jak dobrac parametry, albo jak on dobiera parametry. bo zrobilem sobie probne zdjecie w domu i nadal mam poruszona reke

mpwt
13-06-2008, 11:32
Zamiast Auto ISO w kościele użył bym trybu M zamiast A...

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=2697

neverhood
13-06-2008, 13:16
Zamiast Auto ISO w kościele użył bym trybu M zamiast A...

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=2697

to mam jeszcze dopytanie do tego. poniewaz jestem poczatkujacym fotografem, to nie za bardzo wiem jak dobierac czasy. czy 1/500 czy moze 1/30 wystarczylaby na ostre uchwycenie ruchu ksiedza przy blogoslawienstwie, stad pstrykam na A.
moze jest gdzies jakis tutek na temat doboru czasu w trybie M?
z gory dziekuje

JK
13-06-2008, 13:23
Trochę masz tu: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=57154post=#10
W ten sposób możesz sobie wszystko sam policzyć.

neverhood
13-06-2008, 13:27
Trochę masz tu: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=57154post=#10
W ten sposób możesz sobie wszystko sam policzyć.
wielkie, Wielkie, WIELKIE dzieki, dobrze napisane, potestuje