PDA

Zobacz pełną wersję : Portret na tle wody z konkretnym słońcem



bialy260
03-05-2006, 20:22
mam taki problemik potrzebuje dobry przepis na robienie np portretów na tle lustra wody ze słońcem w kierunku obiektywu czyli pod słońce jak robić aby twarz nie była zbyt ciemna posiadam D70s z kitem 18-70 prosze o ogolne zasady robienia fotek krajobrazu i czy pulsujace czarne plamy przy podgladzie zdjecia w aparacie to miejsca przeswietlone?

dido
03-05-2006, 20:28
Rowiązaniem jest doświetlenie lampą błyskowa w trybie Slow. Lampa wbudowana jest troche słabiuchna ale z ISO 400 i małą przesłoną myślę że sobie poradzi.
Tak zdecydowanie przeswietlone.

bialy260
03-05-2006, 20:34
tzn jakie najlepiej f ustawic?

dido
03-05-2006, 20:48
To zależy od ogniskowej, jeśli to jest szeroki kąt np 20 mm to nawet 2.8 wystarczy, aby otzrymać duża głebie ostrości, jeśli obiektyw ma oczywiście taka możliwość. Generalnie najniższą jaka jest możliwa.

bialy260
03-05-2006, 20:52
czyli przy kicie 18-70 bedzie to 4.5 troche malo ale na wiecej go nie stac

szymony
03-05-2006, 21:09
Rowiązaniem jest doświetlenie lampą błyskowa w trybie Slow. Lampa wbudowana jest troche słabiuchna ale z ISO 400 i małą przesłoną myślę że sobie poradzi.
Tak zdecydowanie przeswietlone.


To zależy od ogniskowej, jeśli to jest szeroki kąt np 20 mm to nawet 2.8 wystarczy, aby otzrymać duża głebie ostrości, jeśli obiektyw ma oczywiście taka możliwość. Generalnie najniższą jaka jest możliwa.

I oczywiście wielokrotnie stosowałeś swe rady w praktyce. No to ustaw jeszcze raz z łaski swojej te ISO 400 i otwórz szkło by rozmyć tło. A następnie sprawdź jaki czas naświetlania do powyższych parametrów nie powoduje przepaleń. I na koniec gwóźdz programu, porównaj otrzymany czas naświetlania z czasem synchronizacji.

Patrząc na problem z drugiej strony. Sprawdź jak trzeba przymknąć szkło by się zmieścić w czasie synchronizacji przy ISO 400 ?