PDA

Zobacz pełną wersję : lustrzanka dla firmy z jednym obiektywem - jaka?



Mi1980
12-06-2008, 11:40
Szanowni koledzy,

Mam do wydania kwotę ok. 2,5 tys.(ew. nieco wyższą). Potrzebuję lustrzanki prostej w obsłudze, z dobrą wbudowaną lampą i dobrym trybem auto. Będzie wykorzystywana w firmie przy okazji konferencji i sympozjów, a także innych uroczystości i wyjazdów (również w plenerze). Do korpusu musi być podpięty jeden obiektyw - zatem uniwersalny - najlepiej z przynajmniej niezłym światłem (preferowany zoom). Co doradzacie? Niekoniecznie musi być Nikon.

PS. Ja wiem, że kupowanie lustrzanki z jednym obiektywem, aby robić zdjęcia w trybie auto, delikatnie mówiąc jest pozbawione większego sensu, ale decyzja zapadła odgórnie - musi być lustrzanka.

Pozdrawiam

Michał

sokrates
12-06-2008, 11:49
D40/D40x/D60 + 18-55 VR lub 18-135 + SB600 + 2 - 4 GB memorka :-)

Mi1980
12-06-2008, 11:54
Aha - bez lampy zewnętrznej, bo nikt nie umiałby jej obsłużyć

A może Canon 450D z 18-55 IS? Co myślicie?

sokrates
12-06-2008, 12:21
no może byći canon 450D. ale tak czy siak pomyśl o lampie zewn. - nic nie trzeba umieć obsługiwać/ustawiać - lampa działa automatycznie w TTL, a możliwości o niebo lepsze niż umożliwia wbudowana. Tym bardziej że piszesz o robieniu zdjęć na konferencjach - tu wbudowana lampa może nie wystarczyć.

Mi1980
12-06-2008, 12:25
Tak, tak. Z lampą masz absolutną rację. Niestety władza uznaje lampę za zbędny gadżet zwiększający tylko koszty, do tego nieporęczny. Stąd odpada:?

Darsis
12-06-2008, 12:42
No to może w ramach kompromisu SB 400 do zestawu? Mała, lekka, poręczna, prosta w obsłudze (on i off :D ) a znacznie silniejsza i lepsza od wbudowanej, z możliwościa odchyłu palnika do góry. A do tego tania, wiec argument z kosztami też można odeprzeć ;) Do tego D40 i 18-135 i miescimy sie spokojnie w 2,5 k nawet troche na dodatki zostanie.

Mi1980
12-06-2008, 12:46
Hmm, może rzeczywiście nad sb 400 warto się zastanowić:-?

sokrates
12-06-2008, 13:18
moim zdaniem nie warto inwestować w sb400 - lepiej wziąć taniego D40 + 18-55 VR lub 18-135 + SB600.

Slavek
12-06-2008, 14:16
może brać spokojnie D40 + 18-55, a lampa SB-400 jest teraz w MM dodawana gratis :)

Darsis
12-06-2008, 14:36
moim zdaniem nie warto inwestować w sb400 - lepiej wziąć taniego D40 + 18-55 VR lub 18-135 + SB600.

Jasne ze to lepszy zestaw jesli nam rozmiar/waga/"widzimisie" nie przeszkadza. Ale do sprzetu konferencyjno/imprezowego to D40 + kit + SB400 jest w 90% wypadkow wystarczajaca. Szczególnie jak nie mamy jakis wielkich wymagań, znaczy walimy flashem na wprost :D. A do bardziej wyrafinowanych zdjęć zawsze przecież można fotografa wynająć. Pozatym D40 18-135 + SB600 to juz chyba budżet przekracza

diZaster
12-06-2008, 16:40
5d + 24-105 L za 9ooo gold

+5 do szpanu
+2 do sily
-3 do zwinnosci

:mrgreen:

moze jakie d40 + kit + lampa sb4oo :?:

DonAlberto
12-06-2008, 16:48
[QUOTE=dizaster;746204]5d + 24-105 L za 9ooo gold

+5 do szpanu
+2 do sily
-3 do zwinnosci

:mrgreen:


Ale w 5D nie ma lampy wbudowanej :((

Mi1980
12-06-2008, 16:58
Jaja sobie robicie, a to poważna sprawa.

Mam 3 opcje:

C 450 plus kit 18-55 IS
N d60 plus 18-55 VR plus sb 400
C 400 plus sigma 17-70 2,8 -4

Co wybrać?

wyrwiflak
12-06-2008, 17:17
Z innych firm to np. K100Ds + Sigma 18-200 albo A300 + Sigma 18-200 oba zestawy mieszczą się w 2500zl, E510+14-42 też spokojnie nie przekroczy budżetu, E420+14-42 dodatkowo jest bardzo zgrabnym zestawikiem.

Franeq
12-06-2008, 19:54
d70s 1000 zł
28-75 T lub 17-50 T 1000 zł
reszta na karty pamieci itp.

Bez sensu kupowac kastratów u nikona.

sokrates
12-06-2008, 19:54
Jaja sobie robicie, a to poważna sprawa.

Mam 3 opcje:

C 450 plus kit 18-55 IS
N d60 plus 18-55 VR plus sb 400
C 400 plus sigma 17-70 2,8 -4

Co wybrać?


jeśli twardo się trzymasz tych 3 opcji to 1 będzie najlepszym rozwiązaniem - najlepsza puszka + szkło ze stabilizacją.
jeśli miałby to być system nikona to odpuść sobie d60 na rzecz taniej d40 i dorzuć do tego lepsze szkło (18-70 ew. 18-135) lub lepszą lampę (sb600)

turbo
12-06-2008, 20:00
Mimo wszystko sugerował bym obiektyw zaczynający się od 18mm, bo zapewne sporo zdjęć będzie robione w pomieszczeniach. No chyba ze to firma budowlana, ale i tam szeroki kąt się zapewne najczęściej przyda. A jaka puszka to nie wiem, nie miałem proponowanych. Jedynie D40 przez chwilę i całkiem kompaktowy sprzęt.

cahe
13-06-2008, 13:30
D40 - http://www.fotoplanet.pl/nikon-body-p-1694.html
18-200 ze stabilizacją - http://allegro.pl/item380549438_sigma_18_200_mm_dc_os_hsm_nikon_dost awa_gratis_.html

Razem trochę ponad 2500. Do tego można dorzucić SB-400 spokojnie, fajna, malutka lampka.

CzłowiekZ
14-06-2008, 10:14
Szanowni koledzy,

Mam do wydania kwotę ok. 2,5 tys.(ew. nieco wyższą). Potrzebuję lustrzanki prostej w obsłudze, z dobrą wbudowaną lampą i dobrym trybem auto. Będzie wykorzystywana w firmie przy okazji konferencji i sympozjów, a także innych uroczystości i wyjazdów (również w plenerze). Do korpusu musi być podpięty jeden obiektyw - zatem uniwersalny - najlepiej z przynajmniej niezłym światłem (preferowany zoom). Co doradzacie? Niekoniecznie musi być Nikon.

PS. Ja wiem, że kupowanie lustrzanki z jednym obiektywem, aby robić zdjęcia w trybie auto, delikatnie mówiąc jest pozbawione większego sensu, ale decyzja zapadła odgórnie - musi być lustrzanka.

Pozdrawiam

Michał

E510 z 14-54 F2.8-3.5 (jasny obiektyw z dobrym zakresem, stabilizacja, możliwość ustawienia bardzo dobrych jpg prosto z aparatu - ostre, świetne kolory, znakomity WB).

sokrates
14-06-2008, 12:18
E510... i format 4:3....i jak będzie chciał zrobić odbitki na papierze to pozamiatane....

Zbigniew
14-06-2008, 12:33
Wg mnie rezygnowanie z lampy zewnętrznej to duży błąd. Konferencje, sympozja i brak odbicia światła od sufitu lub doświetlenia dalszego planu ? A do tego ciemne kitowe szkło ? To wolałbym już kompakt ...

CzłowiekZ
14-06-2008, 12:55
E510... i format 4:3....i jak będzie chciał zrobić odbitki na papierze to pozamiatane....

Ale to nie jest dział Humor :-D

Zastanawiałeś się jak robią odbitki miliony posiadaczy kompaktów? A może jaki robią odbitki zamożni tego świata z cyfrowym MF?

Mnie zastanawia który bok przycinasz jak chcesz zrobić odbitkę 40x30 lub 20x15 z formatu 3:2.


Jeżeli chodzi o papier to docina się dłuższy bok ale nie kadruje.
Format obitki
9x13
10x15
13x18
15x21
20x30

Wielkość odbitki w formacie klasycznym 3:2 w cm
8,9 x 12.7 cm
10,2 x 15,2 cm
12,7 x 17,8 cm
15,2 x 21 cm
20,3 x 30,0 cm

Wielkość odbitki w formacie cyfrowym 4:3 w cm
8,9 x 11,87 cm
10,2 x 13,6 cm
12,7 x 16,9 cm
15,2 x 20,3 cm
20,3 x 27,1 cm

fotojacek
14-06-2008, 13:55
Konferencje, sympozja i brak odbicia światła od sufitu lub doświetlenia dalszego planu ? ...

Niech bierze canona z IS , bo jesli to sprzet firmowy to wydaje mi się, ze konferencje bedą wewnętrzne i nie bedzie problemu z podejsciem blisko. To nie bedą zapewne konferencje ze sztabem fotoreporterów trzymanych za szwadornem BOR'owików:) Pozatym:
"Pani Krysiu niech Pani cyknie kilka fotek i niech Pani odbije od sufitu i doswietli tło i Henka z blendą Pani zawoła"
Wątpie zeby ktoś kto dostanie pierwszy raz aparat raz w miesiącu poradził sobie z odbijamiem itd.

Kolekcjoner
14-06-2008, 19:02
E510 z 14-54 F2.8-3.5 (jasny obiektyw z dobrym zakresem, stabilizacja, możliwość ustawienia bardzo dobrych jpg prosto z aparatu - ostre, świetne kolory, znakomity WB).

To dokładnie tak samo jak praktycznie w każdej lustrzance z tego przedziału cenowego 8).

fotojacek
15-06-2008, 02:23
To dokładnie tak samo jak praktycznie w każdej lustrzance z tego przedziału cenowego 8).

tyle ze Oli to 3/4 mi 3/4 nie pasuje:)

lukasz_wysocki
15-06-2008, 10:30
D40 - http://www.fotoplanet.pl/nikon-body-p-1694.html
18-200 ze stabilizacją - http://allegro.pl/item380549438_sigma_18_200_mm_dc_os_hsm_nikon_dost awa_gratis_.html

Razem trochę ponad 2500. Do tego można dorzucić SB-400 spokojnie, fajna, malutka lampka.

Również skłaniałbym się za takim rozwiązaniem.
Pozdrawiam

eldritch
15-06-2008, 18:13
Olka E420 - 1.439 PLN
+
Zuiko 25mm 2.8 - 779 PLN
lub
Zuiko 14-54mm 2.8 - 1699 PLN