Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje wyczyszczenie matrycy
PabloF1fan
10-06-2008, 20:16
Witam. Wiem ze tych watkow o czyszczeniu jest duzo ale cholera jasna dotknalem gruszka matrycy i mam ja tak zaje... ze sie nie da. Ile moze kosztowac wyczyszczenie w D70? Mam nadzieje ze nie zepsulem matrycy?
Mam nadzieje ze jej nie uszkodzilem i bedzie dalo sie to wyczyscic? Jak myslicie mial ktos juz taki przypadek :(
PabloF1fan
10-06-2008, 21:15
te zdjecie jest przy f16
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img519.imageshack.us/img519/6630/dsc40232hn8.jpg)
te pojedyncze kropoki to kurz ale najgorsze sa te dwie plamy to po dotknieciu guszka:/
W krakowie taka usluga w sprawdzonym punkcie kosztuje 50 zeta.
ja mam pare syfkow , takich kropek ale czesc usuwam patyczkiem kosmetycznym .......... wsumie wszystko tylko trza cierpliwosci i dobrego wzroku :)
to moje syfki ktore musze usunac jeszcze, a bylo tekgo kilka razy wiecej
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img76.imageshack.us/img76/382/dsc0001cg4.jpg)
PabloF1fan jesteś z Chorzowa więc będziesz miał blisko do:
foto serwis w Chorzowie
Arkadiusz Gara
tel. 0 602 13 37 76
41-500, Chorzów, Hajducka 4.
Ja tam naprawiałem gniazdo kart i jestem zzadowolony z usług Pana Arkadiusza.
Najlepiej zadzwoń i wszystkiego się dowiesz.
decemberx
11-06-2008, 11:11
W serwisie NP 70zł
Za może ktoś z forumowiczów godny polecenia punkt w Warszawie świadczący takową usługę? Oczywiści poza NP.
Ja czysciłem niedawno w NP i jestem bardzo zadowolony.
PabloF1fan
11-06-2008, 14:38
Dzieki Bwn. Juz tam dzwonilem 80zl
mam pytanie do koka czy tym patyczkiem kosmetycznym to na sucho?
Ja czysciłem niedawno w NP i jestem bardzo zadowolony.
A jak długo czakałeś?
A jak długo czakałeś?
Jestem z poza Warszawy wiec umowilem sie tel na dany dzien pojechałem i zrobili mi w 6 godzin.
Vodafone
11-06-2008, 22:02
We Wrocławiu czyszczenie matrycy + obiektyw + filtr kosztuje 70zł u miłego Pana na Psich Budach ;-) Sprzęt zostawia się na godzinkę... i gotowe ;-)
mrpawcio
11-06-2008, 22:51
We Wrocławiu czyszczenie matrycy + obiektyw + filtr kosztuje 70zł u miłego Pana na Psich Budach ;-) Sprzęt zostawia się na godzinkę... i gotowe ;-)
A mógłbyś dać dokładne info, gdzie to?
Vodafone
13-06-2008, 00:07
A mógłbyś dać dokładne info, gdzie to?
Pan Andrzej Wysocki jest to mały warsztacik przy ul. Psie Budy 12/13 Wrocław tel: 602243894 ( musisz wcześniej zadzwonić i sie umówić ;-) trzeba troszkę poczekać zanim odbierze telefon... zadzwoń po 11:00 )
Bardzo dobry fachowiec...
michaelsoncam
13-06-2008, 04:29
Ja 3 lata temu w NY za czyszczenie matrycy zaplacilem 40$. I zaraz po tym kupilem plyn ECLIPSE 10$ i szpatulki do mycia matryc Sensor Swab 12 szt 50 $. Od tego czasu czyszcze mat. samodzielnie w trzecim juz SLR. Wymaga to odrobiny koncentracji ale przy zachowaniu osroznosci mozna czyscic samemu.
Pan Andrzej Wysocki jest to mały warsztacik przy ul. Psie Budy 12/13 Wrocław tel: 602243894 ( musisz wcześniej zadzwonić i sie umówić ;-) trzeba troszkę poczekać zanim odbierze telefon... zadzwoń po 11:00 )
Bardzo dobry fachowiec...
popieram,
jeszcze trzeba powiedzieć, że w poniedziałki zakład zamknięty :)
Bartek - NinoVeron
16-06-2008, 00:03
a ja tradycyjnie polecam Green Clena - http://www.foto7.com.pl/green-clean/green-clean.htm
kosztuje ok. 250 zl ale ... wystarczy na ok. 50 czyszczen :) i nie traci sie czasu na wysylki/jazdy do serwisu
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.