PDA

Zobacz pełną wersję : Tokina 12-24 - co się dzieje?



Toks
02-05-2006, 18:47
Po kilku tygodniach wahań co do wboru szerokiego kąta zdecydowałem się na Tokinę 12-24 i niestety wynikł "drobny" :evil: problemik: w Polszcze jest nie do kupienia normalnymi kanałami tzn. w sklepie (internetowym lub zwykłym). Może ktoś wie co się dzieje i gdzie to cudo kupić.
Dodam że chodzi o mocowanie do Nikona, bo do Canona jest bez problemu (nie ma sprwaiedliwości na tym świecie)!!!

bradley
02-05-2006, 20:53
Po prostu nie ma!! A u oficjalnego przedstawiciela (Migomex) nie potrafią powiedzieć kiedy Coś dostaną. Identycznie jest np u naszych poludniowych sąsiadów (Czechy). Myślę, że swiatowy popyt przwyższył podaż. Tokina słabo rozeznała zapotrzebowanie Nikoniarzy i to co mają wysyłają na ważniejsze dla siabie rynki.

Al Bundy
02-05-2006, 21:10
http://www.interfoto.com.pl/

Gamling
02-05-2006, 21:10
W przyszlym tygodniu beda w www.foto-tip.pl (http://www.foto-tip.pl)

arra
02-05-2006, 21:50
A ja akurat sprzedaje, tylko ze nie nowa ;)

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=238845

Toks
03-05-2006, 10:03
Al Bundy - jest, ale tylko w cenniku.

Arra - odbiór osobisty odpada. Cena do pogadania?

Najwięcej na tym zamieszaniu zarobią pośrednicy. Mimo że obiektyw jest nie do kupienia cena z tygodnia na tydzień (w cennikach) rośnie. Jeszcze niedawno 1800 - teraz 2000, jak się w końcu pojawią 2200 pewnie. Gdyby nie to że sigma 10-20 nie trzyma jakości - sprawa byłaby prostsza.

leon28
04-05-2006, 20:06
Toks,
Najwięcej na tym zamieszaniu zarobią pośrednicy. Mimo że obiektyw jest nie do kupienia cena z tygodnia na tydzień (w cennikach) rośnie. Jeszcze niedawno 1800 - teraz 2000, jak się w końcu pojawią 2200 pewnie. Gdyby nie to że sigma 10-20 nie trzyma jakości - sprawa byłaby prostsza. strasznie mnie to martwi, od jakiegos czasu szukam tego szkla i niestety zonk. w sklepach nie ma, na allegro i u forumowiczow drogo, jak na uzywki. a jeszcze nie tak dawno wuka sprzedawal to szkielko za calkiem znosne pieniadze. ciekawy jestem czy sprawdza sie twoje przewidywania co do ceny. szkoda tylko, ze nikon ze swoim 12-24 nie zweszyl interesu i nie obnizyl ceny na to szkielko. to chyba jedyne szkielko dx, ktore chodzi mi od dluzszego czasu po glowie. nijak jednak nie moge przekonac siebie samego i zdecydowac sie na zakup tego 2x drozszego od tokiny obiektywu. moze sama tokina zwyzkami cen mi w tym dopomoze ;-)

arra
05-05-2006, 07:37
Czekam na decyzje kilku osob, jezeli sie do Niedzieli nie okresla zobacze co powie na to Allegro. Tak wiec zachecam.

bradley
25-05-2006, 20:59
Ze "żródeł zbliżonych do MIGOMEXU" (fajnie brzmi :lol: ) dowiedziałem się , że w przyszłym tygodniu mają dostać kilka obiektywów. Pojawią się zatem niebawem na Allegro szkła z polskiej dystrubucji

powerfactorx
25-05-2006, 21:21
... Gdyby nie to że sigma 10-20 nie trzyma jakości ...

A skądże to ciekawe spostrzeżenie - mam Sigmę i myślę że jest lepsza od rzeczonej Tokiny :) a o tym że ma HSM nie wspomnę, mam nadzieję ze opinia na podstawie własnych doświadczeń

Jacek_Z
25-05-2006, 21:36
zobacz sobie porównanie 4 szerokich kątów - sigma, nikona, tamrona, tokiny.
sigma ma tylko 1 atut - 2 mm szerzej od Nikona i Tokiny
reszta - ostrość raczej słabo.
http://www.kenrockwell.com/tech/digital-wide-zooms/comparison.htm
zaden z tych zoomów nie jest dobry, niestety jak sie popatrzy na te cropy to czasmi jestem przerażony

powerfactorx
25-05-2006, 21:40
wiesz co moze nie czytaj testów tylko rób zdjęcia :) a kena rockwella sobie daruj :) ja jestem z tej Sigmy bardzo zadowolony i mogę ją polecić. doskonałe oddanie barw, jednak ostry i praktycznie brak aberracji chromatycznej. nie wiem ale z czystym sumieniem polecam

Jacek_Z
25-05-2006, 21:42
nie czytam tylko oglądam cropy.
zakładam, że testujący celowo nie podastrzał plików z niektórych obiektywów, a z innych nie.
jesli był uczciwy - to po prostu wszystko widać

powerfactorx
25-05-2006, 21:47
nie czytam tylko oglądam cropy.
zakładam, że testujący celowo nie podastrzał plików z niektórych obiektywów, a z innych nie.
jesli był uczciwy - to po prostu wszystko widać

Jacek jesli cię to interesuje to jestem ci w stanie posłać jakieś fotki z tego obiektywu, naprawdę nie ma sie co sugerować testami

Czornyj
25-05-2006, 21:47
powerfactorx, tak sobie myślę, że kto jak kto - ale akurat Jacek_Z zdjęć tłucze do zerzygania i jeszcze troszeczkę, więc twoja rada jest dość niewczesna.

To, że UWA po DX to konstrukcje dość nowe, a co za tym idzie często zapadające na choroby wieku dziecięcego nie będzie raczej stwierdzeniem ryzykownym.

Ryzykowne natomiast i owszem, będzie twierdzenie że Sigma doskonale trzyma jakość, bo jakości nie trzyma w dzisiejszych ponurych czasach nikt.

powerfactorx
25-05-2006, 21:52
dobrze czornyj pomiędzy "rób" a "zdjęcia" wstaw słowo "dalej" jesli już taki jesteś akuratny

Jacek_Z
25-05-2006, 22:06
wtrąciłem sie w dyskusję dając link by komuś pomóc.
nie robie prawie wcale na szerokich kątach (poza jedną wycieczką, gdzie żałowałem braku)

sęk w tym, że poerfactorx możesz dac zdjęcia tylko z sigmy.
gdybyś mógł jednoczesnie dać z tej tokiny, nikona i tamrona - ten sam motyw, w tych samych warunkach, na tych samych parametrach - to wtedy twoje zdanie byłoby wiele wiecej warte.

nie polecałem zadnego z obiektywów, stwierdziłem że sigma nie jest zbyt ostra w porównaniu do innych, tez nienajlepszych

gmoszkow
25-05-2006, 23:37
A ja testowałem Sigmę 10-20 i wybrałem Tokinę gdyż:

1. Na cholerę w Ultra szerokim kącie HSM to nie wiem. Może ktoś mnie łaskawie objaśni. Tym bardziej, że dla f 5,6 to głębia ostrości nawet na skrajnym zakresie 20mm jest na tyle duża, że nie bardzo widzę zastosowanie.

2. 2 mm szerzej to jest argument, ale ostrość tego obiektywu w stosunku do Tokiny to spora różnica. (Tokina też nie jest jakaś genialna w rogach, ale przynajmniej boki trzyma a Sigma poza samym centrum kadru jest kiepska).

3. Tokina ma stałe światło a Sigma nie

4. Bardziej mi się podobają kolory z Tokiny - no ale to już kompletnie sybiektywne spostrzeżenie.

Uprzedzając pytania - moją kupłem za 1700 i na razie nie sprzedaję

Grzegorz

dariju
26-05-2006, 09:29
Ken porównał m.in. ostrość:
Nikon 12-24mm f/4
Tokina 12-24mm f/4
Sigma 10-20mm f/4-5.6
Tamron 11-18mm f/4.5-5.6
do:
Nikon 18-200mm f/3.5-5.6 VR
Nikon 17-35mm f/2.8 AF-S

http://kenrockwell.com/tech/digital-wide-zooms/comparison-sharpness-18.htm

@Jacek_Z:
Z ostrością np. Tokiny chyba nie jest tak źle. A jeśli jest źle, to znaczy również, że źle
jest z Nikonem 17-35mm f/2.8 AF-S.

Wielu ludzi nie przepada za "opiniami" Kena Rockwella na temat obiektywów.
Ja podchodzę do nich z dystansem, ale przyznam, że jak szukam info na temat
jakiegoś obiektywu to zawsze tam zaglądam. Odwiedzam też www.naturfotograf.com
oraz photozone.de, a na koniec fora i strony w stylu pbase.

Wracając do Kena... podoba mi się u niego zdrowe podejście do tematu i to, że potrafi
docenić także tańsze szkła i napisać o nich coś więcej niż tylko tyle, że nadają się na
śmietnik.

Na koniec dwa cytaty z jego testu Ultrawide zoomów:

"The optical differences between the Nikon and the others are subtle. These differences won't be seen by most people. You'll make better pictures by spending the extra money on a photo trip instead of the Nikon lens."

"Any of these third party lenses will make far better images than dreaming about a lens you can't afford yet."

Pozdrawiam

Toks
27-06-2006, 12:45
Dołączę swoje trzy grosze do wyżsozści sigmy nad tokina i odwrotnie. Nie jestem fanatykiem testów i swoimi obiketywami nie robią testów na BF, FF, ostrość w rogach itp. Po prostu zdjęcia robię. Na papierze bardziej odpowiada mi sigma, ale wybrałem tokinę - z prostego powodu - cała sieć jest zapchana informacjami o dużych różnicach w jakości zdjęć z różnych egzeplarzy sigmy, natomiast jakoś nic nie znalazłem o tokinie w podobnej materi - raczej zalety. Opinia ogólna jest taka że sigmy były niezłe na początku produkcji, teraz jest różnie (ilość przede wszystkim). Nie mam za bardzo możliwości i ochoty na próbowanie kilku(nastu) egzeplarzy żeby znaleźć najlepszy. Kupiłem więc tokinę i na razie bardzo mi odpowiada (choć szkoda 2 mm z dołu to za to jest 4 z góry co też się przydaje)

fotoGRAFIK
27-06-2006, 21:23
wracając do głównego tematu wątku - gdzie mozna teraz kupić tokinę 12-24 w normalnej cenie ?

może z niemiec jakoś kupić ?

leon28
27-06-2006, 21:29
fotoGRAFIK,

wracając do głównego tematu wątku - gdzie mozna teraz kupić tokinę 12-24 w normalnej cenie ? chyba nigdzie, ten obiektyw zaczyna byc jak bialy wieloryb, albo potwor z loch ness. na allegro tylko 1 aukcja i to tez sciema z jakims zapraszaniem do udzialu w aukcji itd. nie maja obiektywu i tyle. za to 12-24 nikona az 2, niestety juz nie w takiej atrakcyjnej cenie. jak cos znajdziesz ciekawego daj znac, z checia podepne sie do zakupu

fragles
27-06-2006, 23:29
Ja kupiłem parę dni temu u Gofinka na Allegro i chyba udało mi się to w ostatniej chwili...

RAF
28-06-2006, 00:49
Coraz bardziej komunistyczne klimaty. 82 się przypomina. Tokiny - niet, D50 - niet, Tamrona - niet. Pytanie tylko, kiedy wrócą Ruscy ... :?

Toks
28-06-2006, 07:47
Ja kupiłem swoją w foto-raju. Też jakiś czas nie mieli, ale raz na parę tygodni mają dostawę pewnej ilości. Tyle że jest jesden minus - cena. Kilka m-cy temu tokina kosztowała u nich 1799, potem 1899, a ostatnio sprawdzałem - 1999 :shock: . Wiadomo towar deficytowy rośnie w cenę.
Ciekawe jak jest z dostępnością tokiny w USA , Azjil czy chociaż w Europie zach. Czy tam idzie wszystko?

fotoGRAFIK
28-06-2006, 12:33
w USA looz - wygląda na to że wakacje spędzę bez szerokiego kąta ;-)

Zainwestuiję więc w jakiś zestaw macro - np.

Nikkor manualny 55mm f2,8 + 3 piercionki + DCR250 - taki zestaw da mi pewnie sporo możliwości :wink:

dzyniol
28-06-2006, 12:48
........ ciekawe jest to, że na migomexu www nic nie ma o tokince 12-24, inne są :) czyżby wycofali z oferty ? ........ hihie............ ja czekam na swój egzemplarz już 3 tydzień .... leci ..... leci..... a w piątek jade do francji. ..... leci i się wkurzam już mocno, eh

pozdro

patrycjusz
29-06-2006, 09:00
Tokina 12-24 miała by w jednym e-shopie wczoraj. Niestety znowu... jeszcze nie ma :/

chalzen
29-06-2006, 22:25
ja czekam na swój egzemplarz już 3 tydzień

Nie jesteś jedyny-ja czekałem półtora m-ca (marzec i pół kwietnia) i zrezygnowałem.

wulisu
29-06-2006, 22:45
Witam wszystkich
Daaaaaaaaawno tu nie zaglądałem widzę że trwają poszukiwania Tokiny, nabylem ją w niemczech w zeszłe wakacje podaję linka <http://www.technikdirekt.de/main/en/foto/fotodigital/objektive/obj-nikon/742978/-/Article.html?fillspace=1&viewmode=search> Użytkuję od roku póki co jestem zadowolony z tego obiektywu, aczkolwiek czasem się wacham czy nie odsprzedać i nie zostać przy stałkach coraz częściej wracam do tych rozważań...Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2006 ]
Witam wszystkich
Daaaaaaaaawno tu nie zaglądałem widzę że trwają poszukiwania Tokiny, nabylem ją w niemczech w zeszłe wakacje podaję linka <http://www.technikdirekt.de/main/en/foto/fotodigital/objektive/obj-nikon/742978/-/Article.html?fillspace=1&viewmode=search> Zadnego problemu z przesyłką, szybko sprawnie i 3 letnia gwarancja. Jedyne to że wysyłane było do UK ale to nie ma dla nich przecież znaczenia. Użytkuję od roku póki co jestem zadowolony z tego obiektywu, aczkolwiek czasem się waham czy nie odsprzedać i nie zostać przy stałkach coraz częściej wracam do tych rozważań...Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2006 ]
Wybaczcie to podwójne wysłanie ;)

Pawel Pawlak
29-06-2006, 23:10
tokinka jest świetna :) wybrałem ją zamiast nikora bo sporo tańsza... I tylko na nikora bym wymienił (nikor ma moim zdaniem lepsze kolory i kontrast, natomiast rorszy jest pod światło). Jak dostanę nikosia w dobrej cenie, to wystawię swoją na sprzedaż ;)

Vadim
29-06-2006, 23:39
RAF, qrva mać!!! Przestań krakać!!!

Czornyj
30-06-2006, 00:09
RAF, qrva mać!!! Przestań krakać!!!
Słuszna uwaga. To wcale nie jest ani śmieszne, ani takie do końca niemożliwe - ja bym się np. wcale nie zdziwił, jakby taki Lepper czy inny Giertych był mącid...ą z krainy deszczowców.

RAF
30-06-2006, 01:04
Z Ruskimi, czy z Tokiną przestać krakać? 8)
Przy okazji, miałem załozyć odrębny topic, ale jak mnie córami Koryntu obrzucacie ...
CZY ZNAJDZIE SIĘ W LIPCU JAKAŚ DOBRA, CHRZEŚCIJAńSKA DUSZA Z TERENU DOLNEGO ŚLĄSKA (najlepiej Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra), która by mi umożliwiła porobienie zdjęć rzeczoną tokiną ??? Chcę porównać jak się ten obiektyw ma jakościowo do nikkora 18-35, bo nęci mnie ten szeroki kąt, a z drugiej strony żal mi sprzedawać 18-35, bo to zacne szkiełko. Zresztą biorą tokinę 12-24, to musiałbym do kompletu wiąć tamrona 28-75 (albo tokinę 16-50, o ile okaże się udanym szkiełkiem), bo o ile z 35 idzie jeszcze wytrzymać, to 24 to już za mało.

edit: poganin też może być ... :twisted:

Leon13th
30-06-2006, 01:30
Z ostrością np. Tokiny chyba nie jest tak źle. A jeśli jest źle, to znaczy również, że źle jest z Nikonem 17-35mm f/2.8 AF-S.

Jakoś nie chce mi się wierzyć w to co napisałeś.Może czymś tą wypowiedź poprzesz :wink:

dariju
12-07-2006, 19:44
Jakoś nie chce mi się wierzyć w to co napisałeś.Może czymś tą wypowiedź poprzesz :wink:

W swojej odpowiedzi dawałem linka do testu Kena:
http://kenrockwell.com/tech/digital-wide-zooms/comparison-sharpness-18.htm

z tamtych zdjęć wynika, że tokina jest ostrzejsza od N17-35mm.

I jeszcze cytat, który co prawda nie mówi nic o 17-35mm, ale potwierdza, że ta Tokina może być "bardzo" ostra:

http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/tokina_1224_4_nikon/index.htm
"The resolution characteristic is very good to excellent throughout the zoom range which is quite surprising for an ultra-wide zoom lens - more so for a third-party lens."

pozdrawiam

fragles
21-07-2006, 23:24
jakby kogoś interesiło to Gofinek wystawił jedną na Allegro.

Kupowałem u niego ostatnio i wszystko było ok.

amator
25-07-2006, 16:21
Przegladałem ostatnio Fotokuriera, chyba majowego, gdzie była notatka, że Tokina 12-24 to juz historia.Biorę tylko poprawkę, że ten periodyk nie jest wysokich lotów.

fragles
25-07-2006, 19:02
no nawet jeśli to bardzo przyjemna historia :D

a1rh+
30-07-2006, 00:04
Przeczytałem ten temacik cały i muszę powiedzieć że fotografując od trzydziestu paru lat stwierdziłem - testy są tylko wytyczną kierunku naszych poszukiwań , natomiast oceny użytkowników mających swoje wymagania , pozwalają uporządkować wiedzę co dany okular wniesie do naszego korpusu. Do tematu - mając możliwości jakie nie są wszystkim dostępne mogłem podpiąć się pod wszystkie trzy omawiane szkła i to po kilka egzemplarzy.
:cry: SIGMA - zdecydowanie najsłabsza z całej trójki , barwy lekko wyblakłe ,bardzo ostra w centrum , boki - tragedia we wszystkich dostępnych mi egzemplarzach. :o NIKON - bardziej równy , lepszy kontrast może przez to że mniej ciągnie po bokach, ale egzemplarze były bardzo nierówne (a niby firma). :D TOKINA - po nawet delikatnym przymknięciu równa i ostra na całej powierzchni , bdb kontrast , barwy bardzo ładnie oddzielone co podnosi wrażenie ostrości . Ten obiektyw pozostawiłem sobie a sprzedałem Nikona kupionego dużo wcześniej owczym pędem do firmy.
Moje kryteria oceny to nie linie na mm ale praca w polu. Jestem landszafciarzem od trzydziestu paru lat .-wymagania to obrazek wielkości wystawowej czli min. 30 x 45,
często po nawet sporym cropowaniu. Mogę powiedzieć że Tokinę 12-24 polecam bardzo.
Przejrzane egzemplarze były bardzo równe pod względem osiągów i dosć rzadko słyszy się o knocie akurat w tym zakresie. A co do Kena Rockwela - to facet ma pojęcie o czym pisze ale jest chory na 'nikonianis firmis' i czasami się podkręca . Dałem mu się wkręcić na Nikkora 18-200 i niestety z 6 przejrzanych egzemplaży żaden nie zrobił dla mnie fotki wymaganej wielkości z przyzwoitą jakością . Nikusia 12-24 też lekko podparł gorączką .
Pozdrawiam.

[ Dodano: Nie 30 Lip, 2006 ]
Ciąg dalszy - praca pod światło wymienionej trójki jest podobna i niesie ze sobą wielką potrzebę wprawy w ustawianiu tego typu ujęć. Tokina ma największą chromę w wysokich kontrastach z całej trójki i mojej całej optyki . Ale jesteśmy cyfrowi więc problem można łatwo zcedować na kompa i softwar np PS CS2 lub inne.
Jeszcze raz pozdrawiam.

dzyniol
02-08-2006, 08:49
Ja mogę jedynie stwierdzić, iż czekam na swoją tokinę już 2 miesiąc, a dokładnie 19 sierpnia minie 2 miechy, i jej nie dostanę, raczej, panowie z foto-raj też nie widzą już możliwości, zdecydowałem się na sigmę 10-20, nie wiem czy nie bede żałował.......

alekw
02-08-2006, 14:10
Az tak zle!!!!! :shock: :shock:
Mialem zamiar ja kupic... spokojny bo wlasnie np. w foto-raj ten obiektyw jest caly czas w ofercie...

fragles
02-08-2006, 16:00
http://www.allegro.pl/item118701916_tokina_12_24_f_4_atx_pro_dx_do_nikon a_f_vat_.html

kupowałem tutaj swoją i wszystko było cacy

CZOLG
02-08-2006, 16:31
Ja też kupowałem w Fotoset w zeszłym tygodniu. Bezproblemowo, obiektyw mam już od piątku.

dzyniol
03-08-2006, 10:09
- No i proszę, musze foto-rajowi pokazać, twierdzą, że za granicą w hurtowniach nie ma - niby stamtąd ściągają, nie wiem skąd gofinek ma - aczkolwiek gwarancja jest 1 rok tylko, a na tę tokinę jest niby 2 lata ogólnie. Pieniądze dawno wpłaciłem foto-rajowi..... musze z nimi pogadać :)

-w ofertach wszędzie jest..... jak w czerwcu dzwoniłem np do pstryka, to powiedzieli mi że będę 11 w kolejce.......

CZOLG
03-08-2006, 10:17
Ja też dużo szukałem tego obiektywu, dostępny jest niby w każdym sklepie, tzn jest w ofercie, ale fizycznie nie ma. Okres oczekiwania kilka tygodni, a tak naprawdę większość nie wie kiedy obiektyw będzie.

fragles
03-08-2006, 11:05
w Pstryku też jest 12 miesięcy gwarancji na tą Tokinę

a1rh+
04-08-2006, 05:00
:lol: NO I JEST -
http://www.allegro.pl/item118701916_tokina_12_24_f_4_atx_pro_dx_do_nikon a_f_vat_.html

leon28
04-08-2006, 12:01
NO I JEST -
http://www.allegro.pl/item118701916_tokina_12_24_f_4_atx_pro_dx_do_nikon a_f_vat_.html
no tak, ale gwarancja tylko jego sklepu, niestety jesli cos niedaj boze stanie sie jemu, sklep zostanie zamkniety itd. gwarancji nie bedziesz mial zadnej.

a1rh+
05-08-2006, 04:30
Myślałem , że gwarancje na Tokiny są tylko sklepów , nie ma chyba takiego "dobrodziejstwa" jak - Nikon Polska.

Le Sir
05-08-2006, 11:55
To może ja się pochwalę wczoraj dostałem T12-24 ... co prawda może nie w rewelacyjnej cenie, ale naprawdę było warto :)

Pozdro

shakk
05-08-2006, 12:00
w interfoto za 1900 nowka
na allegro za 1950 chyba tez jest

t_fu
10-08-2006, 14:12
zacytuję z kenrockwell.com : jeżeli chcesz robić oszałamiające ujęcia i nie patrzysz NAPRAWDĘ dokladnie co/gdzie jest ostre , to weż SIGME. tyle cytatów...a tokiny w interfoto nima:( (...lepszy wrobel w garsci...?)

leon28
10-08-2006, 14:23
t_fu,

a tokiny w interfoto nima:( (...lepszy wrobel w garsci...?) ale jest np. w fotoset, przy czym gosc wyjezdza od 9-16, ale kontakt bdb i transakcja blyskawiczna. praktycznie do dostania od reki

Cosnek
15-08-2006, 15:41
NEW Tokina 12-24 12-24mm f/4 AT-X Pro DX NIKON = NO TAX

dzyniol
01-09-2006, 01:01
Nu, to co ? Tokina 12-24 się skończyła - nima nigdzie nawet fotoset ..... kupiłem se sigme 10-20.........

nygus
09-09-2006, 21:22
naprawde sie skonczyla?

shakk
09-09-2006, 21:31
ja mam od miesiaca sigme...polecam!!!

Kyo
29-08-2007, 12:19
przeczytalem testy kena i zglupialem.
ale chyba bym sie zdecydowal na tokine.

wavman
29-08-2007, 15:05
Z tą dostępnością to chyba nie jest tak źle. Przed chwilą dostałem potwierdzenia na maila (to pierwsze sklepy które, odpowiedziały).

www.fotonica.pl (http://www.fotonica.pl) dostępna od ręki
www.fotoset.pl (http://www.fotoset.pl) dostępna od ręki
www.foto-tip.pl (http://www.foto-tip.pl) dostępna od ręki
www.fotoceny.pl (http://www.fotoceny.pl) dostępna od ręki

Też przymierzam się do kupna, to dobre szkło.

leon28
29-08-2007, 15:46
Z tą dostępnością to chyba nie jest tak źle. Przed chwilą dostałem potwierdzenia na maila (to pierwsze sklepy które, odpowiedziały).

www.fotonica.pl (http://www.fotonica.pl) dostępna od ręki
www.fotoset.pl (http://www.fotoset.pl) dostępna od ręki
www.foto-tip.pl (http://www.foto-tip.pl) dostępna od ręki
www.fotoceny.pl (http://www.fotoceny.pl) dostępna od ręki

Też przymierzam się do kupna, to dobre szkło. he he, zobacz na date postu, w ktorym mowa o problemach z ta tokina ;-)

wavman
29-08-2007, 16:13
No, fakt... :)
Mam nadzieje, że te problemy z dostępnością to już przeszłość.

BTW, miałem przez dwa dni Nikkora i Tokinę. Obrazowanie i ostrość bardzo podobne, AC trochę większa w Tokinie, ale bez problemu korygowalna. Chyba się zdecyduję na Tokinę, różnica w cenie jednak znacząca...

harb
31-08-2007, 16:13
witam ,dzisiaj kupilem w cyfrowe.pl 1849zl,pozdrawiam