PDA

Zobacz pełną wersję : Osłona LCD i akumulator do d50 :)



pebees
02-05-2006, 14:21
Co do osłony - ktoś tego używa? Jak to się sprawuje? Jak to się mocuje (szczególnie od odło.. czy tylko wisi na wizjerze, że tak się wyrażę)?
Co do akumulatora - czego NIE kupować i dlaczego? Oryginał jest dość drogi, podróbki są po 30-50 zł, nie oczekuję od nich tego samego co od oryginału, ale choć połowy :D Ponoć (tak tu przeczytałem gdzieś) niezłe są Premium Gold jakieś (czy to o to chodzi - link allegro (http://www.allegro.pl/item99312425_firmowy_ak_do_nikon_en_el3_2200mah_im port_warszawa.html) ?). Nie ma z tym problemów jeśli chodzi o ładowanie oryginalną ładowarką?

KECIF
02-05-2006, 15:19
Ja też się przyłączam do tematu oraz mam pytanie czy stosuje ktoś folie ochronne na monitor ?? Jeżeli tak to jakie lub od kogo kupione ??

Z góry dzięki :P

wign
02-05-2006, 16:18
ja mam w olympusie folie Zorin, do d50 mam innej firmy. Sprawuje sie bdb

KECIF
02-05-2006, 18:30
ja mam w olympusie folie Zorin, do d50 mam innej firmy. Sprawuje sie bdb

Czy to są folie z klejem czy bez ?
Po zdjęciu folii z monitora pozostaje jakiś ślad np. po kleju ?

wign
02-05-2006, 19:02
tego to nie wiem, na olympusie jest od 3lat i wszystko ok. Nigdy nie zdejmowalem...

zotornik
02-05-2006, 22:57
pebees, kurcze muszę pisać ponownie (padł interenet i skasowało mi piękny tekst), wersja skrócona. Do mojego D50 zakupiłem folię firmy BILORA (niemiecka), to taki cały zestawik do wyczyszczenia LCD-eka + folie, 3 spore arkusiki. Wyjdzie z tego 8 użytków. Wg instrukcji 12 dla 2,5". Mają własny klej - bezpieczny dla monitorka. Uwaga kolorystyka i kontrast ulega istotnej zmianie, ja już przywykłem. Folia jest dość grubai nie jest idealnie przeźroczysta. Koszt 10 zł, zakup w Fotojockerze.
Czy jest sens, dla mnie tak ciągle zasówam po zamkach i guzikach przy bluzach, no i mogę spokojnie kłaść lunetą w niebo.

p.s. od grudnia mam pierwszą folijkę, reszta w szufladzie, osłony (te składane) wydają się niepraktyczne - nie znaczy to, że nie spełniające swojej roli w specyficznych warunkach

pebees
02-05-2006, 23:08
zotornik, no właśnie zastanawiałem się nad składaną osłoną, ale jakoś mnie to nie przekonuje, a jak mam wydać prawie 100 zł za kawałek plastiku.. ;-) Skąd wiesz, że klej jest bezpieczny dla monitorka, skoro masz pierwszą, nie zdjętą jeszcze folijkę ? :D

zotornik
02-05-2006, 23:17
pebees, bo sie mi w jednym rogu uparcie odklejała, ale se w końcu ładniuśko dociołem i tera sie nie odklejo. A podspodzikiem był monitorek całkiem zacny, gładziutki jak ... no wicie panocku (oglądałem Janosika i mi ta zostało, a poza tym wróciłem z nocnych zdjęć i muszę odreagować :)

odnośnie akumulatorka, to mam Premium Gold z tej stronki
http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=5
trzyma równie dobrze jak oryginał, czy wytrzyma 1000 ładowań?, oby korpus tego doczekał

Imacman
06-05-2006, 06:05
Kupiłem takie aku z Allegro i będę testował, jak cos z tego wyjdzie to napiszę. Pozdrawiam. Marek

patrycjusz
06-05-2006, 07:59
ja kupilem jakas folie na allegro za okolo 3zł. starczylo na lcd do d70 oraz do telefonu i zostalo jeszcze troche... do eksperymentu. Ten klej nie jest groźny. Można ściągnąć. Nie ma żadnych śladów kleju.

po zrobionym eksperymencie z cyrklem pojecachnym bo lcd z nalozona folią, nie dostrzegłem porysowania lcd.

Moim zdaniem nie oplaca sie wydawac 100zł za plastik ktory i tak przeszkadza. :lol:

KECIF
07-05-2006, 10:41
ja kupilem jakas folie na allegro za okolo 3zł. starczylo na lcd do d70 oraz do telefonu i zostalo jeszcze troche... do eksperymentu. Ten klej nie jest groźny. Można ściągnąć. Nie ma żadnych śladów kleju.

po zrobionym eksperymencie z cyrklem pojecachnym bo lcd z nalozona folią, nie dostrzegłem porysowania lcd.

Moim zdaniem nie oplaca sie wydawac 100zł za plastik ktory i tak przeszkadza. :lol:


A mógłbyś przesłać od kogo kupiłeś, żeby nie robić kryptoreklamy przeslij na priva.
dzięki

JK
07-05-2006, 10:51
patrycjusz, może też bym taką folię kupił, ale pod jednym warunkim. Dasz mi ją sprawdzić cyrklem na Twoim body. :mrgreen: Warto jeszcze sprawdzić żyletką, gwoździem i drutem kolczastym. Jeśli nie wytrzyma, to nie kupuję :mrgreen:

patrycjusz
07-05-2006, 11:48
JK :) jeszczą piłą nie próbowałem.. moze warto... :D

tak na serio to faktycznie dobra sprawa z tymi foliami.

piotr.tr
07-05-2006, 11:59
Osłona przeciwsłoneczna + ochrona LCD do aparatów Nikon D50 : http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=48&products_id=628 (http://)

leszeg
07-05-2006, 23:04
zdecydowałem sie kupic folię. Wydawało mi sie ,że uwazam i nic sie nie stanie. Stało się, mam ryse około 5 mm długą i nie czaje czym i kiedy.

Damir
25-07-2006, 22:06
Używam folii specjalistycznych na PDA i na D50 od dłuższego czasu. Jest OK nic nie zostaje na ekranie. Rada: do czyszczenia ekranu LCD jeśli już trzeba używać proponuję specjalnych chusteczek i płynu do okularów. NIGDY NIECZYM NIE CZYśćIć NA SUCHO, NAWET CHUCHNąć WYSTRACZY.

leszeg
25-07-2006, 22:10
jest jeszcze kliner do optyki a to chyba prawie to samo co do płyn do okularów. Jeśli folie to od poczatku bo potem to juz po wszytkim.Mam ryse a ekran miał byc tyutanowy :)

irekka
26-07-2006, 21:42
Temat folie i osłonki wraca cyklicznie. Osłonkę zdjałem po tygoniu, probowałem kilka rodzajów ochronnych - ale folie nie sprawdziły sie. Aparat ma ponad 2 lata i jak na razie brak rys. Nawet kiedys na forum rozdałem 4 komplety folii do d70

King
28-07-2006, 23:06
posiadam takową osłonę na lcd taką ja mają w fototip.pl tyle tylko że kupiłem ją dużo taniej :wink: Rzeczywiście z tymi klapkami to totalny bezsens jest je ciągle otwierać zwłaszcza że d50 posiada nieciekawy sposób zmiany pomiaru światła czyli poprzez menu. Jednak pewnego dnia wkurzony na maxa tymi klapkami postanowiłem je zdemontować :shock: . Musze powiedzieć że to był świetny pomysł gdyż otrzymujemy coś w stylu klapki do d70(s). Oczywiście cały demontarz należy pprzeprowadzić delikatnie aby zawsze można było powrócić do pierwotnego stanu. Jak będę miał chwle czasu to opisze system rozbiórki klapek. Może to dziwne kupować coś i zaraz to rozbierać na części ale ja chciałem mieć coś na wzór klapki z d70 i udało mi się :lol: jest poprostu super a folie niestety nie przemawiają do mnie.