PDA

Zobacz pełną wersję : masowe wywolywanie rawow z d 300



himself
08-06-2008, 12:35
witam :)

czy da sie jakosc automatycznie zapisac JPG z Rawa w duzej ilosci ?

Chodzi o to ze mam okolo 1000 rawow i chce wszystkie zapisac do jpg ( bez zadnych korekt ) da sie to jakos zrobic w NX ? albo jakims innym programie ?

Jezeli tak to jak ?:)

Pozdrawiam serdecznie

ovserwator
08-06-2008, 12:37
Znów przypomnę Aperture, ale obowiązkowo i jedynie na MacOS X

jakubs
08-06-2008, 12:50
Da się w NX i chyba da się w każdym programie który w jakikolwiek sposób odczytuje nef (interpretuje go jako obraz), specjalnie sprawdziłem i zrobi to nawet moja przeglądarka XnView.

Tr0n
08-06-2008, 12:51
Jeżeli chcesz duże JPG to masz batch w Capture NX, a jezeli chcesz tylko małe jpg do podglądu to jest programik z tej strony który to zrobi bardzo szybko http://drchung.new21.net/previewextractor/

miklo
08-06-2008, 15:33
Bez żadnych korekt? Ale każdy soft da inny wynik :D Nie mam Nikona, ale pewnie macie jakiś soft w komplecie? W Canonie można puścić taki task na PC, który zrobi dokładnie to, co puszka (w temacie RAW->JPG). W Fuji też miałem takie cuś.

Aha - możesz spróbować DCRAW z linii komend + ImageMagic do obróbki w linii komend. Niezły kombajn, jeśli ktoś wie, jak tego używać.