Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Zestaw do czyszczenia



mamciek
07-06-2008, 12:18
Witam,

Zakupiłem niedawno zestaw czyszczący do optyki firmy Hama (http://www.hama.pl/portal/articleId*3169/action*2563). Nie używałem jeszcze środka czyszczącego wchodzącego w skład zestawu, ale jeśli chodzi o pędzelek z gruszką to jestem zawiedziony, bo daje bardzo mały podmuch. Praktycznie nie sposób ruszyć tym drobinek kurzu z obiektywu. Czy macie doświadczenia z zestawami czyszczącymi różnych firm ( w szczególności z gruszkami)? Co możecie polecić?

Maciek

Przemek Paśnik
07-06-2008, 12:25
Polecam gruszkę lewatywkę z apteki :mrgreen: dużo lepsza i tańsza od tych wszystkich dziwnych foto-gruszek

yaqb
07-06-2008, 12:52
Frodo dobrze prawi, prawdziwej gruchy nic nie zastąpi.
Ten zestawik sam kiedyś kupiłem i jedynie co to wykorzystałem ten płyn do czyszczenia ekranu w laptopie. A reszta z tego zestawu gdzieś leży w koncie o ile już tego nie wyrzuciłem :)

Artur
07-06-2008, 16:17
Niestety gruszka aptekarska nie nalezy do zbyt efektywnych narzedzi tego typu.
To jest duzo sprawniejsze i bardziej czyste w tym , co wydmu****e:
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt16338-gruszka-Giottos-Rocket-Air.html

jamirq
07-06-2008, 16:46
Niestety gruszka aptekarska nie nalezy do zbyt efektywnych narzedzi tego typu.
To jest duzo sprawniejsze i bardziej czyste w tym , co wydmu****e:
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt16338-gruszka-Giottos-Rocket-Air.html

dlaczego jest mniej efektywna? przecież i ta i taka z apteki tak samo mocno dmuchnie. Cena jednak jest znaczaco lepsza na korzyśc tej z apteki bo 5zł, a 40zł to róznica.

Artur
07-06-2008, 17:43
dlaczego jest mniej efektywna? przecież i ta i taka z apteki tak samo mocno dmuchnie. ...

No wlasnie, ze nie tak samo. Roznica jest zasadnicza - niestety na korzysc tej drozszej.

Motorniczy
07-06-2008, 18:30
w szpitalu najlepiej dmuchają :P

tersan
08-06-2008, 10:46
grucha z apteki jest dobra, tylko trzeba uważać, niektóre mogą mieć w środku talk

badi
08-06-2008, 13:15
do lewatywy dobra jest 11 czy 9 nie pamietam. jedna ma plastikowy koniec (ta jest zla), a ta z gumowym calkiem okay. prosic bez talku.

Imacman
11-06-2008, 17:43
Sam używam gruszki z apteki, jest całkiem efektywna, są też różne jej rozmiary, można poprosić w aptece aby pozwolili sprawdzić siłę dmuchania i wybrać tę odpowiednia. Ja swoją przed pierwszym użyciem umyłem w środku i dokładnie wysuszyłem.

Kadillac
15-06-2008, 22:29
Tak by the way, wchodzę i mówię : "poproszę gruchę"? :D

mobil12
15-06-2008, 23:40
najlepiej dodaj jeszcze rozmiar :)
w pierwszej aptece była jakaś 7 i 11, a w drugiej dopadłem 9 i ta mi spasowała