PDA

Zobacz pełną wersję : mieszek makro do nikona...



wacki4
07-06-2008, 12:04
właśnie zakupiłem mieszek makro na m42... lecz przeglądając sprzęt i możliwości - wpadłem na pomysł by zbudować coś typu projektu pana Arkadiusza Stopy -> http://www.stopa.cso.pl/index.php?st=technika/mieszekef

wiadomo, mi chodzi o nikona ;) i pytanie - czy ktoś ma jakieś pierścienie pośrednie które przenoszą automatykę - i może się wgłębić w ich wygląd, porobić zdjęcia etc i powiedzieć mi czy da radę rozkręcić jeden taki na 2 niezależne kawałki? najlepiej by było jakby jakiś odważny posiadacz rozebrał takowego i porobił zdjęcia środka, ale nie wiem czy takiego kogoś znajdę wśród was :P jako obietnice mogę się podjąć wykonania drugiego mieszka dla ofiary która rozbierze pierścień, jeśli tylko dostarczy mi wszystkie części do jego budowy ;)

pepe2k
07-06-2008, 20:16
i pytanie - czy ktoś ma jakieś pierścienie pośrednie które przenoszą automatykę - i może się wgłębić w ich wygląd, porobić zdjęcia etc i powiedzieć mi czy da radę rozkręcić jeden taki na 2 niezależne kawałki? najlepiej by było jakby jakiś odważny posiadacz rozebrał takowego i porobił zdjęcia środka, ale nie wiem czy takiego kogoś znajdę wśród was :P jako obietnice mogę się podjąć wykonania drugiego mieszka dla ofiary która rozbierze pierścień, jeśli tylko dostarczy mi wszystkie części do jego budowy ;)

Mam i zrobię Ci zdjęcia. Sam nawet mam na liście moich pomysłów coś podobnego. A mieszek jest cholernie prosty - dwa bagnety ze stykami (od strony obiektywu i body), w środku dźwigienki przenoszące popychacz przesłony oraz blokadę na body (dla obiektywów z pierścieniem przesłony) i kabelki łączące styki po obu stronach.

Podsumowując - bez problemu można taki mieszek sobie zrobić raczej z większości pierścieni przenoszących automatykę. Wszystkie jakie widziałem są rozbieralne (można oddzielić bagnety od "tuby"). Jedyny problem pozostanie z mechanicznym przeniesieniem popychacza przesłony. Ale to jest do obejścia lub rozwiązania.

Skrobnij mi na maila. Aktualnie jestem w Wawie, najwcześniej mogę Ci wykonać zdjęcia we wtorek :)

PS. Masz może dostęp do frezarki/tokarki? Bo mam kilka fajnych pomysłów, których nie mogę z braku czasu i dostępu wykonać :)

wacki4
07-06-2008, 20:20
pepe2k -> poszło na maila, dzięki za odzew ;)

vogel81NT
01-02-2009, 22:47
Gdzie mozna kupic bagnet z przeniesieniem? ile takie zakupy beda kosztowac? Przydalby mi sie mieszek z elektronika a na allegro gotowce sa w koszmarnej cenie :(

esensja
01-11-2011, 14:54
udało się komuś to zrobić?

Motorniczy
01-11-2011, 17:28
Tez jestem zainteresowany:)

boban1819
05-11-2011, 10:39
udało się wykonać to cudo ?

hepihipi
30-11-2011, 10:07
Hej.
Jak widać się udało :
http://www.stopa.cso.pl/index.php?st=technika/mieszeknikonf
Widuję się z Arkiem średnio raz na dwa tygodnie na spotkaniach wtf.art.pl (lecz niestety w tym tygodniu nie da rady). Mogę poprosić Arka o więcej szczegółów. Jeśli nie myśli o komercyjnym wykorzystaniu swojego pomysłu, to pewnie chętnie się podzieli wiedzą :)