PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzedac D70? i maly kompakt?



ZEON
06-06-2008, 21:41
Witam.
Prosze Was o pomoc.... mianowicie :)

Od czasu do czasu robie zdjecia slubne 3,4,5 razy w roku.
Ostatnio zminilem sprzet na D300, ostal mi sie D70 (co by miec w pogotowiu jakby nie daj Boze)

I pomyslalem ze moze sprzedalbym D70 a w zamian kupil jakiegos kompakta np. Nikona

Pytanie czy jest sens, warto w czasie zdjec miec cos w pogotowiu ale i kompakt na szybkie wyjscie sie przydal.

Wlasnie mialem na Allegro wystawic mojego D70..... ale cos mnie tchnelo i postanowilem tu napisac.

Dajcie rade... no chyba ze bedzie wstyd wyjac na slubie kompakta jak padnie mi D300 ?:)))
Z gory dziekuje za doradzenie.

P.S.
Wrzucilem do tego dzialu bo nie wiedzialem gdzie

baqers
06-06-2008, 22:01
No w sumie coś małego to fajna alternatywa :)

A może jakis mały dalmierz a nie od razu kompakt?

Jakaś replika Leici albo i sama Leica cyfrowa? :P

Przynajmniej nie wstyd ;)

ZEON
06-06-2008, 22:05
Oj ..zart Was sie trzyma... ja powaznie mam rozterke.....

....szkoda mi mojego D70, ale podejrzewam ze moge nigdy go juz z torby nie wyjac :(((

a maly kompakt bylby alternatywa :)

Pytam powaznie....

ktm777
06-06-2008, 23:25
Ja do D300 mam trochę już archaiczny NC 8400, nie jest co prawda całkiem mały, za to ma pancerny korpus, zapis NEF, stopkę do lampy zewnętrznej i obiektyw po przeliczeniu 24 mm na szerokim końcu. Poza tym niestety wiele wad (baaardzo wolny zapis na karcie), szumy na ISO > 400 ale za to ma ISO 50. Ja używam go w plenerze i do zdjęć na ulicy gdzie te wady nie są tak istotne. Teraz kupisz go na allegro za jakieś 600 PLN.
Jeśli chodzi o współczesne Nikony, nie za bardzo mi się podobało to co widziałem na zdjęciach nimi wykonanymi. Chyba powinieneś zerknąć na coś innych firm (SONY, CASIO, CANON), ale to tylko moje prywatne zdanie.

ZEON
07-06-2008, 11:01
Wlasnie....

Bo moze zle skonstruowalem pytanie, kwestia jakich aparatow uzywacie jezeli padnie Wam glowna puszka??

m@rcin
07-06-2008, 11:08
Ja mialem D70 i trudno bylo sie rozstac, jesli potrzebujesz drugi aparat to moim zdaniem powinienes sobie pancernego zostawic.

pioter m
07-06-2008, 11:10
Wlasnie....

Bo moze zle skonstruowalem pytanie, kwestia jakich aparatow uzywacie jezeli padnie Wam glowna puszka??
Wystarczy zobaczyc, co koledzy maja w podpisie. Niektorzy maja nawet d40.
Pytanie, czy chcesz kieszonkowca, bo maly, czy moze nie chce ci sie nosic do pracy drugiego korpusu?
W takim przypadku przydalby sie aparat ze stopka, a musialby to byc nikon raczej... Niestety kiszka, bo dobrego kompakta tej klasy w ofercie nikona nie ma. P5100 jest do niczego. Canon to co innego (vide G9).
Zostan lepiej z tym, co masz, bo za d70 nie dostaniesz takiej kasy, zeby kupic dobry kompakt, a takiego potrzebujesz jako zamiennika.

MYSZ
07-06-2008, 11:17
compact na "ważnej" imprezie? A co zrobisz z AF który doprowadzi Cię do rozpaczy ? :D Jedyne rozsądne zastosowanie takiego zamiennika kojarzy mi się tylko z wycieczką np w góry gdzie waga ma decydujące znaczenie a i jakość fotek "do albumu" nie będzie raziła oglądających :) Robienie compactem zostaw raczej dla gości weselnych :)

conio
07-06-2008, 21:13
Na te wazne imprezy to czyż nie jest D300?
ZEON, zrób mały test, postaw D70 na półce, jak przez 2 miesiące nie weźmiesz go do ręki to znaczy trzeba sprzedać :) A co do kompakta to wybór spory, choć rzeczywiście Nikon to raczej w tym segmencie słaby jest. W zalezności od potrzeb albo coś bardziej zaawansowanego - Canon Gx, lub w drugą strone - małe poręczne i zawsze w kieszani, najlepiej aby i filmy kręciło, to wprzypadku czysto amatorski zastosowań fajna rzecz (i nie trzeba targać kamery).

baqers
07-06-2008, 21:35
Ja poważnie mówiłem o dalmierzu. To fajna sprawa. Małe, poraęczne i raczej szybkie.

pozdrawiam

ZEON
10-06-2008, 22:58
wlasnie D70 ...lezy i lezy... moze kupie Fuji S9600 :)... i zona popstrykac tez bedzie mogla :)

wodstock
11-06-2008, 01:26
Jakiś niepoważny temat :confused:
Masz D300 i D70 a jako 2-gi aparat chcesz mieć kompakta?
Przecież jak Ci padnie podstawowa puszka to będziesz pogrzebany. Kompaktem w kościele? Za kasę?
Zostaw dziadka, a nawet możesz go wykorzystywać jako pomocnicze body np. z jakimś szerokim szkłem.
Chyba że te śluby to tylko hobby i niezobowiązująco.

The Fly
12-06-2008, 09:27
A może jakąś średnią Mamiyke dokup :>...

Jaką widzisz róznicę w pstrykaniu D70 a S9600 ??

wodstock
12-06-2008, 19:46
Jaką widzisz róznicę w pstrykaniu D70 a S9600 ??

Jaką różnicę :lol:

Zapnij sobie do s9600 70-200VR lub chcby tokię 12-24. Tylko nie mów że s9600 ma zakres ogniskowych pokrywający te obiektywy z ich parametrami, nie mówiąc o szumach prędkości AF i inych drobiazgach.

ZEON
13-06-2008, 14:34
Temat jak najbardziej powazny..... juz sprzedaje swojego D70...... jeszcze nie wiem co kupie ale cos do 1000 znajde,
Wazne ze zona bedzie mogla sobie popstrykac.

mpwt
13-06-2008, 14:43
A ja właśnie wypożyczyłem swoją poprzednią puchę D70s na ślub jako zapasową...

P.S. moja żona cyka D80 z gripem ;)

mimikm
13-06-2008, 14:52
analoga!
niesamowita przyjemność fotografowania jest niezastąpiona....

wodstock
13-06-2008, 15:22
Temat jak najbardziej powazny..... juz sprzedaje swojego D70...... jeszcze nie wiem co kupie ale cos do 1000 znajde,
Wazne ze zona bedzie mogla sobie popstrykac.


No cóż jak mawiają niektórzy "wolność Tomku w sowim domku".
Życzę tylko (NAPRAWDĘ SZCZERZE) bezawaryjności D300.

mOSAd
13-06-2008, 19:25
Cena używek D70 czy D80 jest tak śmieszna w stosunku do ich pierwotnej wartości, że rzeczywiście trudno się z nimi rozstać. Drugie body sprawdza się bardzo fajnie jako awaryjny szeroki kąt na przykład, wtedy gdy używasz głównie tele, lub odwrotnie. Przepinanie obiektywów zajmie o wiele więcej czasu, a ujęcia zmykają. Ale to już kwestia tego co się fotografuje. Jasne że lustrzanka jest trochę za ciężka dla większości kobiet, ale jeśli bierzesz kasę za śluby i robisz je zobowiązująco, to zapasowe lustro wydaje się o wiele lepszym rozwiązaniem. Żona jakby ciężar nie przeszkadzał poradzi sobie i takim aparatem (testowane na zwie... znaczy... na rodzinie) w trybie P lub Auto czy tematycznym.

wodstock
13-06-2008, 20:37
Tak mnie jeszcze naszło. Jak żonie to kup używkę D40/D40X. Będziesz miał 2 w jednym, zapasowe body na śluby (napewno będzie lepszy niż jakakolwiek kompakto-hybryda), a i zona będzie zadowolona bo ma zielony program, jakieś tematyczne. Małe to i poręczne. No i będzie powód na dokupienie szkieł :D