PDA

Zobacz pełną wersję : macro slider a nodal point



Rothar
06-06-2008, 15:26
Witam,

Chce zrobic zwykla pozioma panorame z trzech klatek,
czy zamiast panoramicznych glowic (manfrotto, panorasmus, nodal ninja, etc.)
moge uzyc sanek macro takich jak TE (http://cgi.ebay.co.uk/Velbon-4-Way-Super-Mag-Macro-Slider-Rail-for-Camera-K5G_W0QQitemZ190227577497QQihZ009QQcategoryZ97006Q QssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem) lub TE (http://www.alanwood.net/photography/olympus/focusing-rail.html) do znalezienia punktu wezlowego?

Konkretnie, czy przy d300 i AF 20mm f/2.8 sanki nie beda za krotkie?

Z gory serdecznie dziekuje.

markB
06-06-2008, 15:57
Ja używam sanek Novoflexa do panoram i jest (w miarę) OK. Jeden problem: sanki na pewno nie będą za krótkie, ale tym obiektywem (20 mm) bardzo trudno będzie zrobić panoramę w kadrze poziomym bo jest to szeroki kąt i możesz spodziewac się dużych dystorsji na brzegach zdjęcia. Chyba, że masz jakieś ustrojstwo co pozwoli tobie robić kadry pionowe na sankach (np. L-bracket wkręcany na sanki). Wtedy to szkło będzie w porządku. W kadrze poziomym dużo lepiej używać krótkiego tele (60-80 mm, lub takowego zakresu w zoomie) i do takiego obiektywu sanki jak najbardziej się nadają.