PDA

Zobacz pełną wersję : Serwer FTP



deoc
05-06-2008, 13:00
Witam,
Zgodnie z obietnica od tej chwili stoi juz Tomajkowy serwer FTP na ktory prosze o wrzucanie zdjec z Pleneru.
Kazdy z Was dostanie ode mnie w przeciagu 1h wiadomosc PW z danym do logowania i haslem (Jesli ktos nie dostanie to prosze o napisanie PW do mnie - przesle na pewno)
Prosze rowniez o nie udostepnianie loginu i hasla osoba nie bedacym na plenerze (im pozostaje ogladanie zdjec na Forum)

Przyjąłem pewna zasade, aby nie bylo "balaganu", gdyz zgrywanie zdjec troche trwa.
1. Pliki wrzucamy do folderu ze swoim nickiem, np. ja mam folder deoc
2. Gdy zgramy juz wszystkie zdjecia prosze o zmianie nazwy folderu na _ok, czyli np. deoc_ok Unikniemy dzieki temu sciagania plikow, ktore sa niedograne, czy przeoczenia jakiegos zdjecia.
3. Format i nazwa... tu jest pewien klopot i nie wiem jak to rozegrac. Albo obrobione .jpg, albo surowe NEFy. Nazwa - najlepiej z nickiem osoby na zdjeciu (unikniemy sciagania wielu MB danych) ew. DSC_
4. Na serwerze jest 250GB wolnego miejsca. A transfer danych 100/100MBit, wiec jesli ktos sie uprze to moze sciagac/wgrywac do woli wszystkie zdjecia.
5. Serwer zostanie odlaczony za 2tyg., 19 czerwca (data ruchoma ;) ). Mysle ze do tego czasu wszyscy "wymienimy" sie Swoimi fotkami.

6. Wrzucanie i sciaganie plikow jest dziecinnie proste i dla nie wtajemniczonych ogranicza sie do otwarcia Internet Explorera i wpisania adresu podanego na PW - otworzy Wam sie okno w ktorym wpiszecie login i haslo, a nastepnie ujrzycie wszystkie foldery - utworzenie folderu i zgrywanie zdjec poprzez "przeciagniecie" ze swojego folderu do okna serwera FTP. Ew. prawy myszy Nowy.... Folder... i Kopiuj/wklej...
Wszelkie szczegoly i problemy prosze kierowac do mnie....


PW dostali:
tomajk ; hesja ; wasia ; b202 ; kurczak ; Sl@wcio ; robren ; Nivelen ; vitter ; NikoBellic ; KaleidoStar ; Przemoon ; kronos28 ; wld ; Nemeth ; Esjot ; glisek ; admin ; david ; dwl ; Imago ; gajowy ; lechupe
Prosze osoby, ktore pominalem o kontakt, ew. uzyskanie hasla i loginu os osob ww.

b202
05-06-2008, 17:50
No więc jakie duże zdjęcia mają być? Tak jak pisał Sl@wcio 1600x1200?? czy takie jak zrobiliśmy? bo u mnie to waży 2,7 GB więc długo będzie szło.

deoc
05-06-2008, 18:06
To moze rzeczywiscie powrzucajmy je w .jpg ale nie wszystkie jakie zrobilismy tylko wybierzmy max. po 100 ;) Co i tak jest b.duzo :D JPG srednio biech wazy 3MB to bedzie po 300MB bo nawet na słabym łączu da sie wyslac przez wieczor lub te kilka dni :)

b202
05-06-2008, 18:09
Dokładnie, rozdzielczość taka jaką robilismy, do tego jpg i 100 najlepszych. Całkiem przyzwoicie. To wieczorem zaczynam kopejszon do katalogu :)

Sl@wcio
05-06-2008, 19:36
Wysylam 63 pliki (50MB). Wszystko w jpg (jednak 1200x800pix). Gdyby ktoś znalazł siebie i chciałby NEF to proszę o kontakt.
Pazdrawljaju Was.

b202
05-06-2008, 19:54
Wysylam 63 pliki (50MB). Wszystko w jpg (jednak 1200x800pix). Gdyby ktoś znalazł siebie i chciałby NEF to proszę o kontakt.
Pazdrawljaju Was.

Mnie tam i 1200x800 starczy. Na odbitkę do albumu jest ok, na "naszą-klasę" ok. czego na pamiątkę chcieć więcej :P
Też takie chyba powysyłam. W razie czego mam wszystko na kompie i jak ktoś będzie potrzebował czegoś większego to da znać, co nie?

deoc
05-06-2008, 20:20
W sumie pewnie macie racje - niech bedzie max. 1600x1064 - latwiej sciagnac, a jak ktos bedzie bardzo chcial to NEFy na maila, ew. na FTP w folderze np. dla_deoca itp. Zreszta robta co chceta :P
Sam dzis posiedze nad zdjeciami i kilka na pewno wrzuce (bo te ktore sa to tylko zwierzece ;) )

b202
05-06-2008, 20:28
W sumie pewnie macie racje - niech bedzie max. 1600x1064 - latwiej sciagnac, a jak ktos bedzie bardzo chcial to NEFy na maila, ew. na FTP w folderze np. dla_deoca itp. Zreszta robta co chceta :P
Sam dzis posiedze nad zdjeciami i kilka na pewno wrzuce (bo te ktore sa to tylko zwierzece ;) )

No ładnie, zwierzęta przy wodopoju aka plenerowicze przy wódce :D

Sl@wcio
05-06-2008, 20:30
Tylko po wgraniu nie moge zmienic nazwy katalogu. Bo juz wsio poszlo.

deoc
05-06-2008, 20:41
zaraz to poprawie, tylko odwioze Kasie na impreze :P

deoc
06-06-2008, 10:43
Serwer mial mala przerwe, bo sie zaktualizowal komp i zwiecha :/ Ale juz jest OK - sam dodaje wlasnie troche zdjec - za jakas godzine bedzie mozena sciagac - moze nie zachwycajace kadry i pewnie centralnie ;) Ale kazdy znajdzie cos dla siebie...

b202
06-06-2008, 17:03
Sprytnie żeś temu grubodzióbowi wymazał ten słonecznik. :>

Imago
06-06-2008, 18:56
No to i moich dzięki pomocy deoc'a się znajdzie troszkę - właśnie lecą. Niemniej jednak, to tylko albumowe zdjęcia, więc nie bijcie jeśli któreś jest mniej ostre. Gdybym miała wybrać naprawdę najlepsze, to nie wysłałabym ani jednego.
Możliwe, że jeszcze coś potem dorzucę, więc nie zmieniajcie nazwy foldera na "ok" proszę.

kronos28
06-06-2008, 20:32
kurde balans - wrzucę foty po weekendzie, bo moj dysk podziękował za usługi :/ i aktualnie się w serwisie "przegrywa"

Nivelen
07-06-2008, 08:52
ja foty wrzuciłem, nie ma tego dużo i w ogóle nic ciekawego, bo jak pewnie się domyślacie cały czas bawiłem się nowym nabytkiem i niektóre foty prosto do kosza poszły ;)

jarek.b
08-06-2008, 23:25
Prosze rowniez o nie udostepnianie loginu i hasla osoba nie bedacym na plenerze (im pozostaje ogladanie zdjec na Forum)


No póki co mija tydzień a tych zdjęć na Forum jak nigdy coś malutko. Czyżby nowy zwyczaj? Nie byłeś to nie licz na to, że coś zobaczysz? Jak dla mnie super inicjatywa. Gratulacje... Tylko o co w tym momencie chodzi...?

Nemeth
09-06-2008, 00:01
No póki co mija tydzień a tych zdjęć na Forum jak nigdy coś malutko. Czyżby nowy zwyczaj? Nie byłeś to nie licz na to, że coś zobaczysz? Jak dla mnie super inicjatywa. Gratulacje... Tylko o co w tym momencie chodzi...?

Zakładamy sekte.

b202
09-06-2008, 14:32
No póki co mija tydzień a tych zdjęć na Forum jak nigdy coś malutko. Czyżby nowy zwyczaj? Nie byłeś to nie licz na to, że coś zobaczysz? Jak dla mnie super inicjatywa. Gratulacje... Tylko o co w tym momencie chodzi...?

Spokojnie, pewnie każdy ma zawał pracy i nie może się ogarnąć z ilością zdjęć jakie zrobił. Z doświadczenia wiem, że jest ich sporo. Możemy tylko prosić o cierpliwość i pewnie za niedługo zdjęcia się będą pokazywały. Ja sam w weekend dopiero coś wrzucę, więc może ruszę społeczeństwo. A co do sekty to nazwa będzie oscylować z 600-tką w tytule ;)

Robert_P
09-06-2008, 15:25
Moje fotki są już gotowe do zassania , typowo reporterskie, każdy powinien sie gdzieś dojrzeć :)
I jeszcze jedno, pomysł z serwerem rewelka , wszystko mam już na dysku i na starość będzie co oglądać i wspominać jak fantastyczny był to plener.

ps.
Chyba jeszcze nie wszyscy wrzucili , pojawią się następne zdjęcia ?

hesja
13-06-2008, 23:06
ufffff
wlasnei skonczylem obrabiac :)
teraz jeszcze rzut okiem co tam wyszlo
rozumiem ze chcecie ludzi?
owady ptaki plazy gady i inne zachowac dla siebie lub na forum? :)


211 fotek... 1,4 GB :/

hesja
13-06-2008, 23:46
dooobra pozmniejszalem i sie wrzuca sie...
sporo tego ale najwyzej bedziecie na mnie kleli :)

Sl@wcio
13-06-2008, 23:53
...każdy powinien sie gdzieś dojrzeć :)...
No nie każdy ;-(
Za to są pieski ;-)

deoc
14-06-2008, 07:26
spoko spoko zdjecia Panie hesja :P

tomajk
14-06-2008, 09:28
Nie mogę się doczekać kiedy je zobaczę, może dziś.
Coś czuję że tego będzie cała masa, ciekawe czy łącze Bartka to wytrzyma.

hesja
14-06-2008, 11:19
tomajk :)
małą delegacje wrzucilem na... forum otwarte wlasnie jak cos :)

Robert_P
14-06-2008, 13:09
No nie każdy ;-(
Za to są pieski ;-)

Sławcio sorry że Cię tam nie ma, widocznie gdzieś się zapodziałeś :mrgreen:

b202
14-06-2008, 13:18
Nie mogę się doczekać kiedy je zobaczę, może dziś.
Coś czuję że tego będzie cała masa, ciekawe czy łącze Bartka to wytrzyma.

Wytrzyma i już mam większość u siebie, dziś wezmę do Ciebie spoko ;)

deoc
14-06-2008, 13:33
mam nadzieje ze kilka osob jeszcze dorzuci cos na "kópke" :D Choc to co jest w tej chwili i tak jest bardzo fajne :)
Do tej pory mamy 645MB w 760 plikach ;) Mam nadzieje ze bedzie ponad 1000 zdjec :D
Wygenerowaliscie tylko 8GB transferu ;) Jeden z Was chcial sie włamac na serwer :) Jakis napaleniec :D
A mam plana co by za jakies 2tyg je udostepnic :) wszystkie na krotka chwile :D

b202
15-06-2008, 16:08
Zaraz będą i fotki od Tomka w katalogu oczywiście tomajk_ok. Coś się jeszcze wybrało z D300 Aqua Version 1.00 by tomajk

deoc
18-06-2008, 15:25
jeszcze ktos planuje wrzucic jakies foty na FTP ?? Bo mam zamiar przejsc do tajnej misji wunderwaffe ;)