Zobacz pełną wersję : Czy to zabrudzenie matrycy?
Witam serdecznie!
Proszę o informację, czy punkty na zdjęciach spowodowane są zabrudzeniem matrycy?
Używam D60 z obiektywem 18-55 - od 2 miesięcy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img387.imageshack.us/img387/9980/dsc4278vx1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img366.imageshack.us/img366/1946/dsc4291ki1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img387.imageshack.us/img387/4815/dsc4356vf5.jpg)
Pozdrawiam,
Mateusz
Jak najbardziej. Ładne, dorodne syfki na matrycy. Użyj szukajki. Wątków o pyle na matrycach jest pełno. ;)
Tak paproszki na matrycy. W D60 jest ponoć system samo czyszczenia, możesz wykorzystać i przy okazji będzie test jak skutecznie to działa (przydała by się fotka po czyszczeniu). :)
wilkolak
04-06-2008, 21:54
Witam. Generalnie system samoczyszczenia powinien sobie z tym poradzić ale w praktyce różnie to bywa. U mnie pomogło dopiero podniesienie lustra i wydmuchanie paproszków. Tylko DELIKATNIE!!!!!!!!!!
lesiu999
04-06-2008, 21:56
No niestety, ale czasem trzeba matryce przeczyścić. Jak już to zrobisz to najlepiej sprawdzić ustawiając obiektyw np na nieskończoność kierując go w stronę jasnego nieba, przymknąć maksymalnie przysłonę i strzelić fotkę.
A swoją drogą to nie ma jak analog, przesuwająca się klisza sama się czyściła :P
No niestety, ale czasem trzeba matryce przeczyścić. Jak już to zrobisz to najlepiej sprawdzić ustawiając obiektyw np na nieskończoność kierując go w stronę jasnego nieba, przymknąć maksymalnie przysłonę i strzelić fotkę.
A swoją drogą to nie ma jak analog, przesuwająca się klisza sama się czyściła :P
No chyba że wpadło ziarenko piasku albo jakikolwiek większy paproch - wtedy klisza elegancko porysowana... :razz:
Dziękuję wszystkim za pomoc - system czyszczenia nie poradził sobie z zabrudzeniem, spróbuję z podniesieniem lustra.
KrzysztofS
05-06-2008, 08:48
zanim to zrobisz przeczytaj to (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=60409)
Dziękuję wszystkim za pomoc - system czyszczenia nie poradził sobie z zabrudzeniem, spróbuję z podniesieniem lustra.
No szkoda.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.