PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to zabrudzenie matrycy?



SQ9IWS
04-06-2008, 21:29
Witam serdecznie!
Proszę o informację, czy punkty na zdjęciach spowodowane są zabrudzeniem matrycy?
Używam D60 z obiektywem 18-55 - od 2 miesięcy.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img387.imageshack.us/img387/9980/dsc4278vx1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img366.imageshack.us/img366/1946/dsc4291ki1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img387.imageshack.us/img387/4815/dsc4356vf5.jpg)


Pozdrawiam,
Mateusz

Fenek
04-06-2008, 21:37
Jak najbardziej. Ładne, dorodne syfki na matrycy. Użyj szukajki. Wątków o pyle na matrycach jest pełno. ;)

horn3t
04-06-2008, 21:42
Tak paproszki na matrycy. W D60 jest ponoć system samo czyszczenia, możesz wykorzystać i przy okazji będzie test jak skutecznie to działa (przydała by się fotka po czyszczeniu). :)

wilkolak
04-06-2008, 21:54
Witam. Generalnie system samoczyszczenia powinien sobie z tym poradzić ale w praktyce różnie to bywa. U mnie pomogło dopiero podniesienie lustra i wydmuchanie paproszków. Tylko DELIKATNIE!!!!!!!!!!

lesiu999
04-06-2008, 21:56
No niestety, ale czasem trzeba matryce przeczyścić. Jak już to zrobisz to najlepiej sprawdzić ustawiając obiektyw np na nieskończoność kierując go w stronę jasnego nieba, przymknąć maksymalnie przysłonę i strzelić fotkę.
A swoją drogą to nie ma jak analog, przesuwająca się klisza sama się czyściła :P

Fenek
05-06-2008, 01:03
No niestety, ale czasem trzeba matryce przeczyścić. Jak już to zrobisz to najlepiej sprawdzić ustawiając obiektyw np na nieskończoność kierując go w stronę jasnego nieba, przymknąć maksymalnie przysłonę i strzelić fotkę.
A swoją drogą to nie ma jak analog, przesuwająca się klisza sama się czyściła :P

No chyba że wpadło ziarenko piasku albo jakikolwiek większy paproch - wtedy klisza elegancko porysowana... :razz:

SQ9IWS
05-06-2008, 06:19
Dziękuję wszystkim za pomoc - system czyszczenia nie poradził sobie z zabrudzeniem, spróbuję z podniesieniem lustra.

KrzysztofS
05-06-2008, 08:48
zanim to zrobisz przeczytaj to (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=60409)

horn3t
05-06-2008, 08:57
Dziękuję wszystkim za pomoc - system czyszczenia nie poradził sobie z zabrudzeniem, spróbuję z podniesieniem lustra.

No szkoda.