PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanko



yasiek_pala
03-06-2008, 21:23
Witam. Zainteresowany jestem nabyciem nikona D40, jednak mam parę wątpliwości:

- podobno aparat nie ma auto focusa?
- czy muszę ostrość stroić sam?
- czy obiektyw kitowy ma silniczek AF?

pozdrawiam.

pebees
03-06-2008, 21:40
Temat wałkowany był na forum kilkakrotnie więc polecam opcje szukaj.
Ale tak na szybko :
- aparat nie posiada silnika AF czyli z obiektywami typu D pozostaje ostrzenie manualne
- ostrzyć manualnie musisz tylko z obiektywami typu D, z obiektywami typu G masz AF

Tak na szybko to dzwonią, ale gdzieś indziej chyba. Aparat będzie poprawnie i stuprocentowo współpracował z obiektywami posiadającymi własny silnik, czyli wszystkie Nikkory AF-S, a z innymi Nikkorami nie będzie automatycznego ustawiania ostrości.
Oznaczenie G informuje, że obiektyw nie ma pierścienia przysłony. Czyli może mieć silnik, i mieć G.


- obiektyw potocznie znany kitowym czyli 18-55 wyposażony jest w silnik AF czyli nie będziesz musiał ostrzyć manualnie
A to już prawda.

Nekosh
03-06-2008, 21:46
Fakt nastąpiła drobna nieścisłość :)
Najprościej :
jak będzie AF-S to będziesz mial AF
jak nie będzie AF-S nie będziesz miał AF :)

yasiek_pala
03-06-2008, 21:47
No to super, bo mnie parę osób wystraszyło, że ani body ani kit nie mają silnika AF i pozostaje manualne ostrzenie...dzieki :)

pebees
03-06-2008, 21:49
jak nie będzie AF-S nie będziesz miał AF :)
No to akurat nieprawda.. ale nie pytający spotka się raczej z obiektywami innymi niz afs a posiadającymi wlasny silnik.. :D

krootki
04-06-2008, 22:50
oto najprostszy przykład na to jak powstaje plotka - każdy doda coś od siebie, ktoś coś przekręci i wychodzi na to, że D40 nie ma AF...