PDA

Zobacz pełną wersję : Epson posprzątał...



Czornyj
03-06-2008, 18:09
Od dawna słyszałem przecieki, ale w końcu przegapiłem informację o nowych Epsonkach 7900 i 9900. Wprawdzie dość drogie zabaweczki, ale przyjemnie poczytać. Na uwagę zasługuje rozszerzony, 10-o kolorantowy zestaw pigmentowych tuszy K3 5-tej generacji (ponoć najszerszy obecnie gamut na rynku), rozwiązanie odwiecznego problemu ze zmianą PK i MK (czerni matowej i błyszczącej), głowice takie jak w 11880 (bez problemów z cloggingiem), opcjonalny wbudowany spektrofotometr oraz RIP z opcją kalibracji i certyfikacji - ogólnie drukary mają wszelkie możliwe bajery jakie można sobie było wyobrazić i nie tylko.

http://www.northlight-images.co.uk/printers/epson9900-7900.html#_9900_7900_release

zapa
03-06-2008, 19:04
czyli w końcu....

co prawda Canon o ile dobrze pamiętam ma już od roku maszynę z 10 wkładami a HP od roku z wbudowanym spektrofotometrem ( zabawką :) )

ciekawe jak w praktyce będzie wszystko śmigać :)

Czornyj
03-06-2008, 19:31
Tutaj mamy trochę inny zestaw kolorantów - Hapki i Canony to mają koloranty poszerzone o czerwony/zielony/niebieski, nowe Epsonki (jak w offsecie hexachrome) o oranż i zieleń, oraz mają zmodyfikowaną Magentę (Vivid). Co do spektrofotometru w HP Z3100, to nie taka znowu zabawka - po prostu i1Pro, a ogólnie Zetki cieszą się dość dobrą opinią.
Co natomiast wpakowano do Epsonek tego narazie nie wiem (choć śmierdzi iSisem), ale sam jestem ciekaw i popytam na LL, siedzi tam A.Rodney, a on ma jakieś konszachty z X-Ritem.

W praktyce powinno śmigać bardzo dobrze - użytkownicy 11880 są zachwyceni, a te drukarki mają wszystkie bajery z 11880 i kilka nowych. W każdym razie upierdliwości znane z 7880 i 9880 zostały chyba jako-tako wyeliminowane.

axik
24-07-2008, 12:55
Nie zapomnijcie o większych tuszach. Przy pojemnikach 350 i 700ml obniży to koszty wydruku. A kto lubi bajery temu spodoba się kolorowy wyświetlaczyk :).