Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : GPS do d300



waski79
03-06-2008, 13:44
Witam
Mam pytanko czy ktoś z użytkowników ma ogbiornik gps do d300
Jak to działa? Czy zapisuje dane o położeniu w exifie??
Prosze o wyjaśnienie tematu
Pozdrawiam Piotr

Grover
03-06-2008, 14:02
Może to (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=24844&highlight=d200+gps) pomoże?

wrobell
03-06-2008, 15:54
spojrz tu

http://www.naturfotograf.com/GPS_review.html

w zaleznosci od kieszeni i baterii, powyzsze moze byc zbyt drogim rozwiazaniem,
ale ciekawa alternatywa jest oprogramowanie do synchronizacji danych z dowolnego
GPS-a (niepodlaczonego do aparatu) i zdjec na podstawie czasu, na przyklad:

http://happycamel.sf.net/

powyzszym mozna uzyskac na przyklad

http://maps.google.com/?t=h&q=http://happycamel.sf.net/example2.kmz

marekm
03-06-2008, 19:52
Może to (http://nikon.org.pl/showthread.php?t=24844&highlight=d200+gps) pomoże?

Wersja di-GPS Basic (http://www.dawntech.hk/di-GPS/purchase.htm) kosztuje niecałe 200 USD.

Na co dzień nie jest to zapewne gadżet pierwszej potrzeby, ale dla kogoś kto dużo podróżuje i robi zdjęcia przyrodzie / zwierzakom, taki GPS może być zbawienny.