PDA

Zobacz pełną wersję : przedbłyski w lamie SB-800 (iTTL i pozostałe tryby)



Piteros
28-04-2006, 13:21
Czy ktoś wie jak wyłączyć przedbłyski w lampie SB-800. Zauważyłem że foto reporterzy z barku czasu nie korzystają z tej możliwości

Pozdrawiam i proszę o pomoc
Piteros

posiadam D70s, 18-70, SB-800

turbo
28-04-2006, 16:31
Piteros, o ile wiem we wszystkich trybach TTL (i, BL) oraz trybach automatyki wbudowanej (A, AA) przdbłyski sa nieuniknione i nie da sie ich wyłączyć. (jak niby wtedy lampa miała by mierzyć światło?)

Opóźnienia wynikające z przedblyskow sa na tyle minimalne ze nie sadze aby wplywaly na czas robienia zdjecia (w sensie wyzwolenia migawki). Chyba ze korzystasz z wyzwalania bezprzewodowego CLS. Tam jednak także przedblyskow w trybach automatyki wyłączyć sie nie da, bowiem sterują one kolejnymi grupami lamp.

Oczywiście jeśli jednak przedblyski są dla Ciebie na tyle uciążliwe możesz przestawić SB w tryb M i po problemie :)

Breku
28-04-2006, 16:50
Przedbłyski niby są minimalne, ale jednak niektóre osoby są na tyle wrażliwe na nie, że zdążą zamknąć oczy przed głównym błyskiem. Ja radzę sobie z tym w taki sposób, że ustawiam FV Lock pod przyciskiem AE-L/AF-L (custom functions nr 15), po skadrowaniu wyzwalam przedbłyski pomiarowe tym przyciskiem, dopiero później wyzwalam migawkę - brak przedbłysków.

szymony
28-04-2006, 20:19
Czy ktoś wie jak wyłączyć przedbłyski w lampie SB-800. Zauważyłem że foto reporterzy z barku czasu nie korzystają z tej możliwości



A czy ktoś wie gdzie się prawidłowo umieszcza tego typu posty ?

Co do meritum:
Sie nie da w TTL (smutne ale prawdziwe)


Piteros, o ile wiem we wszystkich trybach TTL (i, BL) oraz trybach automatyki wbudowanej (A, AA) przdbłyski sa nieuniknione i nie da sie ich wyłączyć. (jak niby wtedy lampa miała by mierzyć światło?)

W trybie "A" przedbłysków nie ma. A drzewiej układy pomiarowe dawały sobie rade bez przedbłysków, to i teraz też powinny, ale niestety ktoś poszedł na łatwiznę.


Opóźnienia wynikające z przedblyskow sa na tyle minimalne ze nie sadze aby wplywaly na czas robienia zdjecia (w sensie wyzwolenia migawki).

Te opóżnienia są całkiem spore w puszkach z zintegrowana matryca pomiarową (D50, D70(s), D200). Problem nie leży w samych przedbłyskach tylko kiedy one wystepują.

phantomek
29-04-2006, 08:34
Te opóżnienia są całkiem spore w puszkach z zintegrowana matryca pomiarową (D50, D70(s), D200). Problem nie leży w samych przedbłyskach tylko kiedy one wystepują.

Dokladnie. W D2H i D2X tych przedblyskow juz prawie nie widac :)

delfin2525
21-03-2009, 15:27
d700 podobnie

kymaj
22-03-2009, 20:20
Przedbłyski niby są minimalne, ale jednak niektóre osoby są na tyle wrażliwe na nie, że zdążą zamknąć oczy przed głównym błyskiem. Ja radzę sobie z tym w taki sposób, że ustawiam FV Lock pod przyciskiem AE-L/AF-L (custom functions nr 15), po skadrowaniu wyzwalam przedbłyski pomiarowe tym przyciskiem, dopiero później wyzwalam migawkę - brak przedbłysków.

a ja nie wiem co robie zle, ustawiam ttl, robie zdjęcie bez FV lock i jest ok, po paru sekundach w tym samym miejscu chcialem przetestowac ten FV lock no wiec go właczam przed zdjeciem i zawsze zawsze mam przepalone mocno zdjecie,

czyli podsumowując jesli wcisne przed zdjeciem FV lock to mi mocno przepali a jesli nie wcisne FV lock zdjecie bedzie ok

szymony
22-03-2009, 20:31
d700 podobnie
Zależy co rozumieć pod pojęciem "podobnie"? Bardziej "podobnie" jest do D3(x) i całej reszty cyfrowego inwentarza (prócz D100) niż do serii D2.