PDA

Zobacz pełną wersję : Uzywane body d70s czy nowe d40x ?



mateuszpce
01-06-2008, 18:13
witam, mam dylemat odnosnie wyboru pierwszej w zyciu lustrzanki. Zdecydowalem sie na obiektyw 17-80 i to jest pewne. Pytanie teraz tylko jakie wybrac body, koszt uzywanego d70s jest porownywalny do nowego d40x. Od 2 lat cykam Lumixem FZ5 czas najwyzszy na cos lepszego. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam. Mateusz

The Fly
01-06-2008, 18:24
Obiektyw 17-80? Jesteś pewien? A nie czasem 18-70? Osobiście polecam uzywaną puszkę D50. Ma lepszy wizjer niż D70s (strasznie denerwuje mnie ten ciemny wizjer), i mniej szumi. Pozatym moim zdaniem kart SD (D70s ma gniazdo CF) to zaleta (są tańsze i jest ich zawsze pełno bo pasują do wielu sprzętów :>).

wypass
01-06-2008, 18:30
Obiektyw 17-80? Jesteś pewien? A nie czasem 18-70? Osobiście polecam uzywaną puszkę D50. Ma lepszy wizjer niż D70s (strasznie denerwuje mnie ten ciemny wizjer), i mniej szumi. Pozatym moim zdaniem kart SD (D70s ma gniazdo CF) to zaleta (są tańsze i jest ich zawsze pełno bo pasują do wielu sprzętów :>).

za kolegą, ale jeśli koniecznie chcesz wybierać miedzy d70s a d40/x bierz używke d70...naprawde, ja kupilem uzywke i jestem zadowolony i ciesze sie ze nie wzialem 40...

mateuszpce
01-06-2008, 18:32
18-70, sorry pomylka :) zaraz poczytam o tej d50, nie bralem tego pod uwage :)
mam obawy odnosnie uzywanych body bo tak na dobra sprawe nie wiadomo co sie z nimi wczesniej dzialo, i czy przypadkiem nie maja wycykanych 30 000 klatek. Dlatego napisalem ten post, jestem amatorem i byc moze nie odczuje roznicy miedzy tymi modelami a wiadomo zawsze bezpieczniej kupic cos nowego.

nie jestem nastawiony koniecznie na d70s moze byc rowniez d50, moj problem polega na tym ze nie jestem w stanie sam okresic czy lepiej zaryzykowac i kupic lepsze body ale uzywane czy dla mnie (amatora) bedzie to mala roznica i lepiej kupic cos troche gorszego ale nowego i pewnego

The Fly
01-06-2008, 18:34
Dlatego pytaj sprzedawcę ile aparat zrobił zdjęć i poproś aby nie było to na oko a jedynie wyczytane z EXIF'a via np. Opanda iEXIF :>.

wypass
01-06-2008, 18:39
ja kupilem z 22tys. przebiegiem dorzucilem jeszcze 15 przez ponad 6 miesiecy i dziala dobrz, alejak masz kupic uzywke bierz tu z forum nie z allegro - tu są bardziej uczciwi ludzie:)

mateuszpce
01-06-2008, 18:42
znam ten program ale np przy moim Lumixie nie chcial pokazac pelnej ilosci klatek :/ nie mam pojecia czemu, przy nikonach owszem ta opcja jest bardzo pomocna.

no wlasnie bylem nastawiony glownie na allegro, zaraz poszperam na forum moze ktos ma cos do sprzednia.
Jednak teraz juz sam nei wiem czy d50 czy d70s

Wiewioor
01-06-2008, 18:45
Obiektyw 17-80? Jesteś pewien? A nie czasem 18-70? Osobiście polecam uzywaną puszkę D50. Ma lepszy wizjer niż D70s (strasznie denerwuje mnie ten ciemny wizjer), i mniej szumi. Pozatym moim zdaniem kart SD (D70s ma gniazdo CF) to zaleta (są tańsze i jest ich zawsze pełno bo pasują do wielu sprzętów :>).

Wizjer to obie puszki mają identycznie ciemny:)

baqers
01-06-2008, 18:56
Nie bierz D40 bo się zakopiesz w body bez śrubokręta i będziesz miał kłopot :P

poczytaj o tym na forum!

pozdrawiam ;)

Jacek Wrzesińsk
01-06-2008, 18:57
Wizjer mają taki sam,soft w aparacie do obróbki jpg w d50 generuje mniej zaszumione i bardziej kolorowe jpg,raw (ze względów oczywistych:mrgreen:)jest taki sam.Manualnie lepsze d70s,wybierz co Ci bardziej potrzebne. Pozdr.! Jacek:)

kazios
03-06-2008, 19:37
Mialem niedawno ten sam dylemat. Wziolem uzywanego d70s z przebiegiem 5,5tys zdjec i jestem z niego bardzo bardzo zadowolony. Jest duzo ciekawych obiektowow bez silnikow np slynna stalka 50 ktora w d40 nie miala by AF

The Fly
03-06-2008, 20:02
Mialem niedawno ten sam dylemat. Wziolem uzywanego d70s z przebiegiem 5,5tys zdjec i jestem z niego bardzo bardzo zadowolony. Jest duzo ciekawych obiektowow bez silnikow np slynna stalka 50 ktora w d40 nie miala by AF

No i wybór BDB. Pakowanie się w D40X to zły pomysł...

sokrates
03-06-2008, 20:06
ja bym wziął jednak D40 - wersję bez x. Zawsze to nowe body, z gwarancją, nowsza konstrukcja - a brak silnika powoli staje się niezauważalnym brakiem - coraz więcej tanich szkieł posiada własny napęd - i niekoniecznie musi to być szybki SWW czy HSM - ważne że AF działa z puszką bez napędu. Wszystko to oczywiście przy założeniu że nie pokusisz się o stałki - bo raz że ich niewiele jest (tych z własnym napędem), a jak już go mają to cena jest delikatnie mówiąc niezachęcająca :-)
Zastanów się czy też nie poczekać do premiery następcy D80 i kupić taniejącą puszkę D80? - myślę że po premierze następcy cena spadnie do poziomu poniżej 2000 za body - z naciskiem na jakieś 1800 zł

m_cudny
03-06-2008, 20:17
można czekać, a można robić zdjęcia. Ja miałem d50, teraz mam d70s, polecam ten drugi ze względu na funkcjonalność, ale jeśli będziesz robić głównie w jpg - polecam d50, mniej się nad jpg namęczysz. Oczywiście moja wypowiedź jest tylko moim skromnym zdaniem.
pozdrawiam MC :)

Nekosh
03-06-2008, 21:24
D70(s) to dość pancerna konstrukcja czego nie można powiedzieć o D40.
Myślę ze to dwie różne klasy lustrzanek choć obie amatorskie oczywiście.
Zalety:
D70s - ergonomia, silnik AF w body, górny wyświetlacz z parametrami.
D40 - moim skromnym zdaniem ma same wady, ale to tylko moje subiektywne zdanie.
Mi udało się kupić jakiś rok temu nówkę D70s z ostatniego rzutu i jestem bardzo zadowolony.
Może urazę niektórych posiadaczy D80 ale miałem takowego w dłoniach i nawet na niego nie zamieniłbym D70(s).

The Fly
03-06-2008, 21:55
ja bym wziął jednak D40 - wersję bez x. Zawsze to nowe body, z gwarancją, nowsza konstrukcja - a brak silnika powoli staje się niezauważalnym brakiem - coraz więcej tanich szkieł posiada własny napęd - i niekoniecznie musi to być szybki SWW czy HSM - ważne że AF działa z puszką bez napędu. Wszystko to oczywiście przy założeniu że nie pokusisz się o stałki - bo raz że ich niewiele jest (tych z własnym napędem), a jak już go mają to cena jest delikatnie mówiąc niezachęcająca :-)
Zastanów się czy też nie poczekać do premiery następcy D80 i kupić taniejącą puszkę D80? - myślę że po premierze następcy cena spadnie do poziomu poniżej 2000 za body - z naciskiem na jakieś 1800 zł

Już w tej chwili Body D80 Kosztuje 2000zł. Zobacz na np. Skąpcu. Co do D40 to pokaż mi normalną stałkę z silnikiem za 400 czy 500zł :> ? Podpowiem Ci że nie ma. Za 1000zł też średni wybór. D40 to nie jest dobry aparat. Chyba że wychodzimy z założenia że kupujemy go ponieważ chcemy kupić lustrzankę (bo mamy kasę) a i tak robimy tylko zdjęcia u cioci Kloci na imieninach jednym Kitowym obiektywem :>.

Luźna gumka
04-06-2008, 00:02
Pozwolę sobie także zabrać głos w dyskusji.

Osobiście miałem podobny dylemat co Ty parę miesięcy temu, ale przed kupnem przeszedłem się do sklepu np. Media Markt lub Vobis i poprosiłem jakiegoś Pana, żeby mi pokazał jak działają poszczególne body (do wyboru miałem d80 i d40). W momencie, gdy chwyciłem d40, myślałem, że ucieknę z krzykiem. Dla mnie to nie była lustrzanka, tylko kompakt, który miał możliwość podpięcia zewnętrznego obiektywu. Kiedy próbowałem zrobić zdjęcie, to w patrzeniu przez wizjer przeszkadzały mi własne dłonie, które trzymały body. Ale myślę, że warto, żebyś samemy ocenił to na własnej skórze (i dłoniach). Musisz stwierdzić czy "uciekające" małe palce od dłoni nie będą Ci doskwierać przy robieniu fot. Mnie osobiście to bardzo przeszkadzało i stwierdziłem, że body d40 nie jest dla mnie. Za Nekoshem, wg mnie d40 nie ma zalet, chyba, że ktoś bierze kompaktowe rozmiary jako zaletę.

Później dostałem do pomacania d80 i to było zupełnie co innego (gabarytami myślę, że można odnieść się do d70/s lub d50). Uchwyt lepszy (nawet bez gripa), wizjer większy itp. Ja osobiście zacząłem od d50. Kupiłem go na allegro z gripem i jestem bardzo zadowolony. Polowałem na niego jakieś 2 miesiące, ale myślę, że było warto, gdyż udało się zapolować na egzemplarz z przebiegiem 1100 cyknięć po 2 latach, więc uważam, że całkiem nieźle.

Poza tym jeżeli się boisz kupić używki, to zawsze masz dział (wątek?) POMOCNA DŁOŃ i czy sprzęt z allegro, czy z forum, masz ludzi z całej Polski, którzy będą w stanie Tobie pomóc i np. pojechać i sprawdzić sprzęt za Ciebie i wydać opinię nt. tego sprzętu czy warto kupić czy nie. Ja tak konwersowałem z 5 osobami z forum, które mi doradzały na co patrzeć, które oferty odrzucać, na które zwrócić większą uwagę, a na które się nie napalać, pomimo okazyjnie niskiej ceny itd.

Ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam

Bonthyc
04-06-2008, 00:09
Osobiście polecam uzywaną puszkę D50. Ma lepszy wizjer niż D70s (strasznie denerwuje mnie ten ciemny wizjer), i mniej szumi.
Zaraz zaraz, czy przypadkiem te 2 puszki nie mają takiego samego wizjera? Przecież D50 to kastrat D70s bez podświetlanego górnego LCD, brakiem możliwości sterowania CLS'em, innym kształtem obudowy i jeszcze kilkoma mniej znaczącymi różnicami takimi jak rodzaj używanych kart pamięci czy prędkością zdjęć seryjnych. Osobiście użytkuję D50 i jestem z niego zadowolony, co do wizjera to idzie się przyzwyczaić (tym bardziej jeśli wcześniej patrzyło się przez elektroniczny wizjer, a tak było w moim przypadku).

Cosnek
04-06-2008, 00:28
Oczywiscie D50 to okrojona wersja D70s i rzeczywiscie wizjer nie jest najjasniejszy:) a odpowiadajac na pytanie; D40/D40x/D50/D70s - ten z ixem ma najnowsza matryce, czytaj 10m m.pixeli za to nie ma srubokreta, D70s wyroznia sie wieksza mozliwoscia manualnych regulacji a matryca 6m. pixeli. Do wyboru do koloru. Robisz wieksze wydruki? lepszy bedzie (d40x) Wolisz miec srubokret i nauczyc sie obrobki NEF? (d70s) jest wymarzonym sprzetem dla polprofesjonalnego fotoamatora. Pzdr

Toomsky
04-06-2008, 00:32
A ja powiem tak...jeżeli robisz w Nefach to tylko d70s - można naprawdę z niego duuuuużo wycisnąć, a jeżeli jpg i od razu do labu to chyba d40 wypluje lepszy gotowy obrazek. Że nie wspomnę o ergonomii itp... ja wybrałbym 70-tkę

K0L0
04-06-2008, 01:08
Nie kupuj d40 bo będziesz skazany na:
S10-20HSM,
S30/1.4, N60/2.8,
N18-55 i VR, N18-70, N16-85VR, N18-200VR, T17-50/2.8, S18-50/2.8, S17-70,
S50-150, N55-200VR, N70-300VR...
Co z tego, że za jakiś czas pojawią się stałki z silnikiem, będą drogie i nie fajne.
Poza tym jak kupisz d40+18-55 to możesz robić zdjęcia, ale na imieninach! W teren lepiej się nie wypuszczać!

sokrates
04-06-2008, 07:16
J... Co do D40 to pokaż mi normalną stałkę z silnikiem za 400 czy 500zł :> ? Podpowiem Ci że nie ma. Za 1000zł też średni wybór. D40 to nie jest dobry aparat. .

A gdzie ja napisałem (pokaż palcem) że są stałki do d40 w normalnej cenie - 500 - 500 zł??? jakoś nie kojarzę.

A D40 to mimo swoich wad jednak dość dobry aparat. - wiem bo miałem - a Ty miałeś d40?

sqb
04-06-2008, 07:21
Nie kupuj d40 bo będziesz skazany na:
S10-20HSM,
S30/1.4, N60/2.8,
N18-55 i VR, N18-70, N16-85VR, N18-200VR, T17-50/2.8, S18-50/2.8, S17-70,
S50-150, N55-200VR, N70-300VR...
Co z tego, że za jakiś czas pojawią się stałki z silnikiem, będą drogie i nie fajne.
Poza tym jak kupisz d40+18-55 to możesz robić zdjęcia, ale na imieninach! W teren lepiej się nie wypuszczać!

Kolega KOLO chyba zapomnial dodac ";)"na koncu. Mam nadzieje ze zapomnial...Kilka z wymienionych szkiel sa naprawde dobrymi obiektywi. A jak ktos umie robic zdjecia to i z 40 moze w teren wyruszac ;)

Wracajac do tematu rowniez proponuje zaczac przygode z lustrzankami od D70s (choc sam akurat zaczynalem od D40). Z wlasnych doswiadczen wiem, ze 40-stka,z racji braku srubokreta, i chociazby gornego ekranu z ustawieniami, nieco utrudnia zycie posiadaczom. Ze o braku przydatnych guziczkow na obudowie nie wspomne. Jedyne co przemawia na korzysc zakupu D40, to cena, gabaryty, ladne jpg'i, no i zawsze to nowe i z gwaracja.

Pozdrawiam

dziulas
04-06-2008, 09:29
a ja zacząłem przygodę z lustrzankami cyfrowymi od d40x i wcale tego nie żałuję. Posiadam ją od paru miesięcy i uważam, że wieeele się w tym czasie nauczyłem. Obiektyw kitowy 18-55 faktycznie słaby. Ja zmieniłem na 18-70 i widzę różnicę w jakości zdjęć. Myślę, że dla początkujących to w zupełności wystarczy, po czasie można dokupić N70-300 lub np. S70-200 2.8 . Jak stwierdzisz za jakiś czas, że puszka ogranicza Twoje ambicje i nie pozwala się dalej rozwijać to ją poprostu zmienisz. Ja planuje zmianę za rok a w tym czasie będę się jeszcze uczył uczył i uczył.

K0L0
04-06-2008, 10:30
W tym momencie też wybrałbym d70s na początek, bo ma lepszy chwyt, górny wyświetlacz, braceting, nie mam pewności ale chyba jeszcze wstępne uniesienie lustra. I to są przewagi d70s.

m_cudny
04-06-2008, 10:35
Z tym lustrem to przseadziłeś;)

Mont
05-06-2008, 21:59
W tym momencie też wybrałbym d70s na początek,

czy D70s ma bezprzewodowe sterowanie lampami ?? czy on się różni od D70??

Nekosh
05-06-2008, 22:10
Tak, D70s ma CLS'a.
A rózni sie od D70 : większym ekranem,lepszą bateria, czarnym spustem migawki i gniazdem węzyka spustowego. I podobno jeszcze inna muszlą.

swish
05-06-2008, 23:19
a ja zacząłem przygodę z lustrzankami cyfrowymi od d40x i wcale tego nie żałuję. Posiadam ją od paru miesięcy i uważam, że wieeele się w tym czasie nauczyłem. Obiektyw kitowy 18-55 faktycznie słaby. Ja zmieniłem na 18-70 i widzę różnicę w jakości zdjęć. Myślę, że dla początkujących to w zupełności wystarczy, po czasie można dokupić N70-300 lub np. S70-200 2.8 . Jak stwierdzisz za jakiś czas, że puszka ogranicza Twoje ambicje i nie pozwala się dalej rozwijać to ją poprostu zmienisz. Ja planuje zmianę za rok a w tym czasie będę się jeszcze uczył uczył i uczył.

Podzielam zdanie kolegi :), nie kupuj!!! jakiegos uzywanego gniota, tym bardziej jesli wczensiej nie wiesz co dzialo sie z tym body, wybierajac D40 i D40x to jednak dwa rozne aparaty jesli blizej przyjzymy sie specyfikacji tych lustrzanek.
M.in D40x 10Mpx, iso100, 3kl/s, bardziej energooszczedny, migawka mechaniczna.
Kolega pisze wyraznie ze chce podpiac N18-70 a on jest z silniczkiem wiec nie bedzie problemu.
Jesli chcesz doloz sobie do D80, ale przemysl 10 razy a nawet 100 razy zanim kupisz uzywke.

pozdro, zycze udanego wyboru i dobrego swiatla :)

bwn
06-06-2008, 11:41
Ja bym kupił używane body,najlepiej od jakiegos poleconego uzytkownika z forumowej giełdy.Można znaleźć zadbane egzemplarze z małym przebiegiem nawet na alledrogo,sam znalazłem taki na rezerwę do mojego d70s.
Jestem ciekawy czy wszyscy majacy d40x i te 10 megapixeli robią wydruki większe od A4 czy z regóły zdjęcia oglądają na monitorze??Bo ja z mojej 6Mpx zrobiłem wydruki do A2 o bardzo dobrej jakości.
Podpiąć 18-70 zawsze można ale potem chce sie kupic tanie obiektywy i sie nie ma Af,wtedy jest klops(znam to z autopsji moich znajomych).

Nekosh
06-06-2008, 14:07
Ja bym kupił używane body,najlepiej od jakiegos poleconego uzytkownika z forumowej giełdy.Można znaleźć zadbane egzemplarze z małym przebiegiem nawet na alledrogo,sam znalazłem taki na rezerwę do mojego d70s.
Jestem ciekawy czy wszyscy majacy d40x i te 10 megapixeli robią wydruki większe od A4 czy z regóły zdjęcia oglądają na monitorze??Bo ja z mojej 6Mpx zrobiłem wydruki do A2 o bardzo dobrej jakości.
Podpiąć 18-70 zawsze można ale potem chce sie kupic tanie obiektywy i sie nie ma Af,wtedy jest klops(znam to z autopsji moich znajomych).
Kolega dobrze prawi. Na forumowej giełdzie często bywają używane perełki :)
Wiec szukać i pytać a na pewno znajdzie się coś ciekawego :)

Pank1
06-06-2008, 14:56
Forumowa giełda to najlepsze miejsce do zakupów używanych nikonów...nawiasem mówiac nabyłem tam swojego d40 (5000 zdjęć na liczniku) za 650zl.Jak widać okazji nie brakuje...

Ruda892
06-06-2008, 17:36
ja właśnie w tym tygodniu podjęłam decyzję i skusiłam się na używanego nikona d70 (+ Nikkor 18-70) na allegro... przebieg 26614... jeszcze nie miałam okazji wypróbować, ale jestem dobrej myśli. Troszkę mnie ten przebieg wystraszył z początku, ale liczę na długie miesiące użytkowania. Oczywiście mając do wyboru to czy nowy d40x zdecydowanie wybieram to co wybrałam... d40x jest, jak to już pisali wyżej, niemalże jak kompakt... Miałam okazję robić wcześniej zdjęcia i tym i tym... zdecydowanie -d40x niezadowalający (mnie oczywiście)

malasana
06-06-2008, 18:30
Kilka miesiecy temu mialem ten sam dylemat. Az pewnego pieknego dnia namierzylem w sklepie nowiutki egzemplarz d70s (nie wiem jak sie uchowal...). Wybor trafiony w 100% moim zdaniem. Mialem okazje uzywac d40x i musze powiedziec, ze to jednak nie to samo. D40 ze wzgledu na gabaryty i mniejsza ilosc przyciskow funkcyjnych nie jest tak ergonomiczna, nie trzyma sie tak pewnie w dloni. Reasumujac, jesli masz mozliwosc, poszukaj d70s w dobrym stanie od uzytkownika tego forum, a napewno sie nie rozczarujesz:)

RBT
07-06-2008, 13:57
Choć sam nie używam D 40 to mogę powiedzieć że nie każdemu potrzebny jest silnik w korpusie (mnie nie), a małe wymiary aparatu są często bardzo ważna zaletą. Przecież D40 nie kupuje się do pracy, służy on raczej do amatorskiego fotografowania przy okazji. Trudno jadąc na ryby czy urlop do bagażu dokładać jeszcze sześć kilogramów sprzętu.

pinio
07-06-2008, 14:06
Trudno jadąc na ryby czy urlop do bagażu dokładać jeszcze sześć kilogramów sprzętu.
Pewnie, że trudno, ale czasami posiadanie hobby wymaga poświęceń. Pewnie niektórzy, mają po 6kg samych filterków ;). Poza tym przy ekwipunku na ryby, te dodatkowe 6kg może już nie robić wielkiej różnicy ;) :)
P.S. Chciałbym się zmieścić ze sprzętem na wyjazdy w 6kg

mateuszpce
07-06-2008, 14:30
witam ponownie wszystkich i dziekuje za tak liczne wypowiedzi.

zalicytowalem wczoraj body d70s, facet mieszka 30km ode mnie i moge sobie najpier obejrzec, jest to 40 kilku letni amator robiacy naprawde konkretne fotki. Posiada 100% pozytywnych komentarzy (okolo 380 wszystkich) Body ma 7000 fotek przebiegu. Stan wizualny idelal, techniczny podobno tez. Body + grip 1100 pln. jutro jade go odebrac. Mam nadzieje ze dobrze zrobilem :)

pinio
07-06-2008, 14:53
Mateuszpce, d70s mimo swego wieku i mniejszej matrycy od D40x to bardzo fajny aparat.
Sam taki posiadam i w stosunku do D40x ma kilka naprawdę fajnych dodatków, które się przydają w użytkowaniu. Dodatkowo, jeśli foto będzie ciebie coraz bardziej wciągać, to posiadając d70s masz większe pole manewru do eksperymentowania - o różnicach było w tylu wątkach, że nie ma co się rozpisywać w tym miejscu.
W d40x masz więcej możliwości w zakresie otrzymywania JPG prosto z puszki. Jednak dla mnie podstawą jest robienie w RAW i dalsza obróbka w komputerze - może dlatego, że jestem jeszcze za cienki, ale nic na to nie poradzę.

Teraz musisz uzbroić się w cierpliwość bo niewykluczone, że w pierwszych momentach będziesz nie do końca usatysfakcjonowany pierwszymi próbami. Niestety, lustrzanka wymaga poświęcenia czasu na naukę, ale w zamian zapewne już niebawem się oddźwięczy. Pozdrawiam i życzę udanych kadrów.

mateuszpce
07-06-2008, 18:21
potrzebuje obiektyw do tego body d70s :)

najlepiej nikkora 18-70 albo cos tej klasy i z tego przedzialu cenowego

jesli ktos cos slyszal prosze o pomoc :)

na gieldzie nic nie ma :(

age1869
07-06-2008, 22:44
Hmm, D40 za nic bym nie wybrał :P

Jak wchodziło d40 to miałem dylemat, bo akurat miałem kupować lustrzankę i się zastanawiałem między d40 i d50... W sumie zajęło mi to 5 minut i wiedziałem, że chcę d50 i jestem zadowolony (dorwałem jedno z ostatnich nowych, szkoda tylko, że srebrne, ale już się przyzwyczaiłem) :)

Zresztą, twierdzicie, że d40 ma dobre JPGi, to powiem, że nie, mój kolega ma i widziałem, jak porównać to do JPG wywyołanego z D50's RAW to wymięka :P


Pozdro i gratuluję wyboru d70 :)

Nekosh
08-06-2008, 10:21
mateuszpce, daj znać czy zadowolony jesteś ze swojego egzemplarza D70s

mateuszpce
09-06-2008, 23:16
jeszcze nie wiem, musze gdzies wyskoczyc na dluzej i pocykac :) ale napewno dam znac :)

Cosnek
15-06-2008, 21:01
Nie oddam swojego D70s za nowszy D40 ale. . . nie uwazam tez ze nabywca pierwszej lustrzanki, decydujacy sie na D40/D40x robi zle. Brak srubokreta jest krokiem do przodu i nikon musial go w koncu zrobic ( canon ma to dawno za soba! ). Wiemy przeciez ze wbudowany w obiektyw silnik dziala znacznie lepiej ( i ciszej ) niz zasilany srubokretem z korpusu. Tendencyjne wypowiedzi w rodzaju: lepiej uzywany D70s niz nowy D40 sa stronnicze, wypowiadane przez doswiadczonych juz uzytkownikow cyfrowych lustrzanek, pewnie ze przesiadka z 70 na 40 jest krokiem w tyl; ergonomia, gorny wyswietlacz, bateria, itd. . . Znam jednak zadowolonych uzytkownikow D40 chwalacych male wymiary i ciezar, nie wiedza co to NEF i maja swoje racje.

mateuszpce
18-06-2008, 19:16
jestem bardzo zadolony, POLECAM d70s !!! bateria trzyma chyba wiecznosc, jeszcze jej nie ladowalem :| kupilem oddzielnie obiektyw 18-70 z filtrem uv hama 390 0-haze za 560zl kurierem, wszystko z nim ok tylko ma mala drobinke kurzy pod pierwszym szklem, i w tym momencie chcialbym zadac pytanie czy to cos zlego ? mam rowniez dylemat odnosnie tego filtru uv, co on tak na dobra sprawe daje ? chce kupic polara to koszt 150 zl ta uv-ka to okolo 60, sprzedawac ja ? dolozyc i kupic tylko polara ? czy uv tez jest potrzebna ? wydaje mi sie ze mozna non stop chodzici i cykac z polarem. Jednak nie znam sie za bardzo i prosze o rade.

zurek17
18-06-2008, 19:43
Mimo iż moja wiedza jest dosyć nikła to z tego co ja wiem to pyłki w 18-70 to nic nadzwyczajnego i nie powinny w niczym przeszkadzać