PDA

Zobacz pełną wersję : Slajdy - ramki - kilka pytań?



misiek502
28-04-2006, 02:30
Witam!!!

Takie pytanka do tych co się jeszcze w to bawią i do tych co się bawili:

1. Jakiej firmy ramek używać do slajdów i dlaczego tej??
2. Ramki z szybkami czy bez? - Czym uzasadniasz swój wybór??

Prosze o konkretne rady, opinie a nie pisanie pierdół itp. na temety o d.... Maryny.

P.S. Proszę nie czuć się obrażonym ale ostatnio pojawia się sporo dziwnych postów niczym z telenowel, a nie fotograficzno podobnych. Dlatego tak napisałem.

Z góry dziękuję za uwagi i opinię!!!

:)

MzMarcin
28-04-2006, 12:00
misiek502,
Ja używam ramek reflecty CS(poczytaj trochę o poszczególnych systemach). Te ramki są 2 częściowe dzięki temu bez problemu możesz wsadzić do ramki klatkę i ją w każdej chwili bezproblemowo wyjąć. I ogólnie system CS jest przynajmniej dla mnie super.
Ramki z szybkami zostaw nie są polecane z różnych powodów. Jednym znanym mi jest ten że po prostu slajd zamknięty w takiej ramce jest mniej trwały(większa podatność na pleśń itd.)

misiek502
28-04-2006, 12:46
dzięki, też o ramkach reflecty słyszałem dobre opinie, tylko zła wiadomość w jednym ze sklepów właśnie usłyszałem, że firma padła więc trzeba się bedzie zaopatrzyć na zapas 8)

na niemieckim ebay są w niezłej cenie tylko koszt transportu zabija troche :?

na allegro sprawdzałem na dzisiaj nie ma wogóle, lipa :(

ALF
28-04-2006, 23:23
przeniosłem do odpowiedniego działu...

a co do ramek, to używam polskie ramki z szybkami (najstarsze mają już ponad 30 lat i jakoś pleśni nie uświadczyły :P)
mam też sporo bez szybek i tu problem bo ciągle trzeba poprawiać ostrość na rzutniku...ich jakość pozostawia trochę do rzyczenia, ale za to cena 1/3 tych z szybkami...

misiek502
29-04-2006, 01:04
przeniosłem do odpowiedniego działu...

dzięki a pytałem admina gdzie to wkleić :P

ALF
29-04-2006, 01:09
no ramki jakby nie patrzeć są akcesoriami...co prawda raczej dla cyfrówek zbędnymi, ale jednak :P admin pewnie już zapomina, że ma też klasyczną lustrzankę...i, ze do klasycznej fotografii też są akcesoria :lol:

forgetful
29-04-2006, 06:25
Używam ramek Reflekty bo takie akurat najłatwiej kupić
Typ to CS, jest to rodzaj ramek bezszybkowych.
Zalety: Zajmują zdecydowanie mniej miejsca od standardowych
Są wsuwane do magazynka w prowadnice dzięki czemu nie rozsypują się jak go odwrócisz czy przechylisz.
Wady:
Nie każdy rzutnik obsługuje ten typ magazynków (te nowsze raczej wszystkie) , oczywiście zawsze możesz przełożyć do standardowego magazynku i wtedy wszystko jest ok.
Innych nie stwierdzono
:)

bobroy
05-05-2006, 13:35
Dorzucę coś od siebie. Też używam CS-ów. W jeden długi magazynek CS wchodzi 100 ramek, a standartowych ramek wchwodzi tylko 80.