PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję torby - doradździe proszę...



Al Bundy
27-04-2006, 20:59
Mam plecak ale coś nie jest to najlepszy wybór gdy często trzeba zmienić oko w body. Torba już mi nie wystarcza więc czas pomyśleć o większej. Nakreślę wymagania:

D70 z założonym kitem, 4 obiektywy (5-ty już niebawem), lampa, fotobank, duperele typu ładowarki, baterie i karty. Wolałbym aby torba nie była zbyt wysoka a raczej szersza i dłuższa. Nie lubię też sytuacji gdy myszę ten sprzęt układać - chciałbym poprostu wrzucać obiektyw i brać następny bez zdejmowania torby z ramienia.

Zastanawiam się nad serią StealhReporter (coś jak 300 czy 400) firmy Lovepro. Czy możecie mi pomóc? Już raz kupiłem torbę w którą zgodnie z reklamą da się zmieścić i 6 obiektywów ale trzeba to chyba godzinę przemyśleć. Mnie nie udało się włożyć 2 i lampy...

ALF
28-04-2006, 02:32
reportery to mikrobusy...za małe...przejrzyj sklep hesji zaczynając od 500zł :P
jest też fajna wersja tenby, ale numeru nie pamiętam...

darsedz
28-04-2006, 08:26
a moze Lowepro Nova 4 AW.

Mam 3 AW i mieści mi się F70 z Tokiną 28-70 (z odwróconą osłonką), obok Tokinka 20-35 z osłonką założoną normalnie. Do tego 100/2.8 macro, fiszaj 16mm +lampa i jakies miejsce na 4 filmy. Poza fiszajem reszta obiektywow ma 77 mm gwinty + osłonki. Musze przyznać 3AW jest mi troche juz za mala ale daje rade.

Ale może w Twoim przypadku 4 AW była by lepsza??

piotrnas
28-04-2006, 08:50
Ja mam reportera 300AW i miesci zalozonego nikkora 17-35f.2.8 na D70+sb800 z futeralem+70-200VR obok (od biedy mozna tez zalozyc ze zlozona oslona VRke na D70 i bedzie tez ok..... obok w kieszeniach zmeiszcza sie tez Digimate III, dodatkowe akumualtorki, karty, filtry

meliszipak
28-04-2006, 08:59
Ale może w Twoim przypadku 4 AW była by lepsza??

E, ja właśnie kupiłem Lowepro Nowa5- naprawdę fajna, nieduża torba.
Według producenta pojemność to: dwie lustrzanki, 4-5 obiektywów, lampa błyskowa, akcesoria.
Co do wielkości to uważam, że to jest niezbędne minimum.
Jak chcesz włożyć to co wymieniłeś to wejdzie akurat na styk.
Jak nie chcesz układać to Nowa5 dla Ciebie za mała.
I torba ma stosunek boków około 3:2.

Pomyśl o Lowepro Stealth Reporter 650 AW

Al Bundy
28-04-2006, 10:09
Ale mi namieszaliście.... Patrzyłem na TENBĘ i jak widzę też nie jest zła a do tego tańsza. Dzięki - jeszcze to przemyślę...

djbart
28-04-2006, 10:22
ja mam własnie N 5 AW.. i wchodzi d70s razem z 18-200, 50/1.8, Sb-600, f65, 12 filtrów cokin + 2 holdery, turbo ilosc jakis ładowarek akumulatorów itd, pełne okablowanie i mam jeszcze miejsce na 2 obiektywy.. dałem za nia 250 PLN wec pomysl o tym rozwiązaniu..

artful
28-04-2006, 10:33
Miałem w swoim życiu kilka toreb (Lowepro (w tym 5 AW, i jakiegoś reportera), Domke, różne no name), każda miała coś nie tak. Lowepro jest beznadziejna ergonomicznie, jak będziesz chciał coś wyciągnąć co jest głębiej schowane to musisz połowę majdanu wyłożyć na ulicę:) Jest właśnie bardziej głębsza, niż dłuższa i szersza. Zresztą jest też bardzo sztywna i nieporęcznie się ją przenosi na ramieniu. Domke w sumie fajna, ale ta z kolei może nie spełnić Twoich oczekiwań jeśli chodzi o zabezpieczenie mechaniczne sprzętu, jeśli będziesz miał tyle klamotów to będą się o siebie obijały podczas noszenia. O no name'ch nie chce mi się pisać.
I w końcu trafiłem! Tamrac PRO 8. Posiada wszystkie dobre cechy toreb, które posiadałem - taki mix. Nie za sztywna, ale szprzęt znakomicie zabezpieczony i fajnie się ją nosi na ramieniu - nie odstaje jak kawałek bloku tylko fajnie dopasowuje się do ciała, bardziej dłuższa i szersza niż głęboka, przez co dostęp do klamotów bezproblemowy, spora - powinno Ci się zmieścić to co opisałeś. Sporo różnych kieszonek i przegródek. Itp, itd. Szczerze polecam.

pietrucha
28-04-2006, 10:42
a moze torbe FOMEI http://allegro.pl/item100995727_fomei_torba_fotograficzna_profi_poin t_l_czarna.html

ALF
28-04-2006, 11:13
fakt...Tamrac PRO od 7 zaczynając jest bardzo sensownym rozwiązniem...sam się na nią zastanawiam bo nova 5 jest jakby za mała :D

artful
28-04-2006, 16:06
Weź Alf pod uwagę PRO8

mp_
28-04-2006, 16:43
ja mam tenbe .. ale model bardziej kompaktowy niz taki do Twoich potrzeb.. jesli jednak wieksze byłyby podobnie rozwiązane to polecam!! ergonomia w kazdym calu... pooglądać je mozesz na allegro

Al Bundy
28-04-2006, 16:49
No już lepiej Panowie :) Zaczynałem myśleć że sprzęt z waszych podpisów stoi w szafie a chodzicie w teren z reklamówkami :D Ten Tamrac mnie interesuje - właśnie o coś takiego mi chodzi.... Jeszcze raz dzięki serdeczne...

meliszipak
28-04-2006, 17:14
Al, śpiesz się - podobno teraz w promocji dokładają tragarza w ubraniu maskującym
na tydzień :)

Buculus
28-04-2006, 18:01
To ja znow sie podepne zeby nie zasmiecac forum nowym watkiem :wink: Czy ktos z was uzywa Lowepro Compu Trekker AW??? Przymierzam sie do zakupu. Sklania mnie do niego glownie mozliwosc zapakowania laptopa co dla mnie byloby na wycieczkach duuuzym ulatwieniem jako ze nie mam databanku. Zreszta laptopa i tak targam na wycieczki bo sa generalnie kilkudniowe :)

Tak wiec wracajac do tematu - czy ktos moze sie podzielic jakimis uwagami odnosnie ergonomii tego plecaka i tego jak wyglada 'w praniu' dostep do sprzetu?

bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi :)

Al Bundy - wybacz ten off top :wink:

Pozdrawiam
Buculus

stig
28-04-2006, 18:02
fakt...Tamrac PRO od 7 zaczynając jest bardzo sensownym rozwiązniem...sam się na nią zastanawiam bo nova 5 jest jakby za mała :D
Za mala? To wrazenia organoleptyczne czy zwykle porownanie wymiarow?
Nova 5: 35,5 x 15 x 21,5 cm
Tamrac Pro 8: 32 x 15 x 18 cm
Jakby nie patrzec, Lovepro Nova 5 jest wieksza.
Nawet najwieksza z seri Pro Tamraca -- wersja Pro 12 tez nie jest jakos wybitnie wieksza. Raptem 38 x 17 x 21 cm.
Duze torby to Lowepro Stealth Reporter 500 i 650 oraz Commercial AW. BTW -- pokazala sie nowsza wersja torebek Stealt Reporter. Ladniejsze jakby i z lepszym dostepem do sprzetu (dodatkowy suwak na srodku glownej "klapy"). Mozna zobaczyc tutaj. (http://www.lowepro.com/Products/Shoulder_Bags/quick/Stealth_Reporter_650_AW.aspx)

Kaleid
28-04-2006, 18:08
fakt...Tamrac PRO od 7 zaczynając jest bardzo sensownym rozwiązniem...sam się na nią zastanawiam bo nova 5 jest jakby za mała :D


PRO7? Przeca nawet PRO8 jest mniejsza od Novy 5

meliszipak
28-04-2006, 18:21
Rzeczywiście, cyfry nie kłamią.
Super ogromna Lowepro Stealth Reporter 650 AW ma wymiary
wewnętrzne: 37 x 21.5 x 28cm
Jest dużo większa i ja polecałem ten model.

Ja kupiłem Nowa 5 ale jak kto chce większą to Reporter 650 jest fajna.

MzMarcin
28-04-2006, 19:28
"a moze Lowepro Nova 4 AW."

eeee mam dla Ala zdecydowanie zamała...

kwasik
28-04-2006, 19:36
LP 5AW to siwetna torba.sam uzywam ( a propos kupiona od forumowicza w bardzo dobrych pieniazkach 8) ) w zasadzie ergonomia bez zarzutu, co prawda jest dosc gleboka, ale dzieki temu mozesz swobodnie pakowac pionowo nawet dosc długie szkła. pokrowiec od nawałnic swietnie sie sprawdza, o solidnosci wykonania i zabezpieczeniu sprzetu nie wspomne 8)

Al Bundy
28-04-2006, 19:36
Wymiar nie jest najważniejszy :D

Wracając do toreb to sam doświadczyłem tego mając teoretycznie większą torbę do której o dziwo muszę upychać sprzęt z większą wyobraźnią niż do pożyczonej torby o kilka centymetrów mniejszej...

JK
28-04-2006, 21:54
Lowepro Stealth Reporter 650 to fajna duża miękka torba. Używam jej do przechowywania sprzętu w domu (nie przewraca się po szafach i szufladach) oraz do transportu sprzętu w bagażniku samochodu. Wchodzi w nią bardzo dużo tego towaru (D200 z gripem, sześć obiektywów - w tym N70-200VR, telekonwerter, pierścienie makro, sabinka, kabelki, ładowarka, filtry, różne duperelki i jeszcze kamera video z przyległościami), ale nosić to wszystko na ramieniu to jakieś nieporozumienie. :shock: Do tego celu mam Toploader 65 AW z dodatkowym (jednym lub dwoma, w zależności od potrzeb) Lens Case 4 i jest OK. Tylko, że trzeba niestety wybierać sprzęt w zależności od okoliczności. Trzeba się tego nauczyć, ale to się daje robić. :)

ALF
28-04-2006, 23:08
stig, tamrac jest bardziej ustawny od novej5...a prawdziwie duża torba to Commercial AW oraz coś z rowi, ale ich cena nieco zabija ;(

artful
28-04-2006, 23:24
Dokładnie, wielkość torby nie gwarantuje dobrego dostępu do sprzętu. Torba może być duża (większa), ale co z tego, skoro, żeby coś z niej wyjąć (lub upakować) trzeba się nieźle nakombinować. Ja mam teraz torbę, która jest teoretycznie mniejsza (od 5 AW, którą posiadałem), ale tak jakby wydaje się, że więcej, a przede wszystkim łatwiej się w niej pomieścić. I dostęp do klamotów rewelacyjny (a mieszczę w niej, tylko w głównej komorze, nie liczę kilku przegródek (też pojemnych): F5 z przypiętym szkłem (35-70/2.8 ), F100 z gripem, 20-35/2.8, lampka, flashmeter i jeszcze mam miejsce na coś niedużego (filtry, filmy), gdybym wziął tylko jedno body to pewnie zmieściłbym jeszcze 80-200/2.8 ). I mam o dziwo swobodny dostęp do wszystkiego! Kupa miejsca, a niby mniejsza od Lowepro piątki:)

stig
29-04-2006, 01:08
LP 5AW to siwetna torba.sam uzywam ( a propos kupiona od forumowicza w bardzo dobrych pieniazkach 8) ) w zasadzie ergonomia bez zarzutu, co prawda jest dosc gleboka, ale dzieki temu mozesz swobodnie pakowac pionowo nawet dosc długie szkła.
No wlasnie nie bardzo... Same szkla moze i tak, ale ja np. chce miec szybki dostep do gotowego zestawu. "Na stale" mam przypiete 70-200 do D70tki i 28-70 do D200. W Lowepro "na sztorc" pierwszy zestaw nie wejdzie. A po to m.in. kupilem drugie body, zeby co chwila nie odkrecac i przykrecac szkiel. Nova 5 -- da sie zapakowac moimi dwoma zestawami (i nawet od biedy lampe da sie upchnac), ale tak jakos dziwnie sie z tym czuje. :|

ALF
29-04-2006, 01:11
no właśnie..."od biedy" :( a za mniejszą biedę cza zabulić ponad 500zł...

stig
29-04-2006, 01:13
stig, tamrac jest bardziej ustawny od novej5...
Przy podobnej pojemnosci wynikajacej po prostu z rozmiarow -- w gre wchodzi tylko odpowiednie zarzadzanie nia za pomoca przegrodek, a po to one przeciez sa. Nie rozumiem wiec. Skoro w jednej i w drugiej mozna je "montowac" po swojemu, a wymiary wewnetrzne Nova 5 ma wieksze niz Tamrac, to na czym niby polega lepsza "ustawnosc" Tamraca?

ALF
29-04-2006, 01:44
w novej 5 nie masz dowolności ustawień, a przynajmniej nie całkowitą i inna jest też filozofia ułożenia sprzętu...a na marginesie...dlaczego firmy "torbiarskie" nie przewidują miejsca na gripy i muszle oczne...widzieliście gdzieś na reklamie takie ustawienie sprzętu, żeby było podpięte szkło, grip i muszla?

stig
29-04-2006, 02:10
w novej 5 nie masz dowolności ustawień, a przynajmniej nie całkowitą ?? Dlaczegoz to nie? Od zakupu 5tki wyciagalem wszystkie przegrodki juz kilka razy (do golego "pudla") i od nowa, po swojemu dzielilem calosc na "boksy". Jak wiec inaczej nazwac dowolnosc ustawien?



i inna jest też filozofia ułożenia sprzętu... "Filizofia ulozenia sprzetu" zalezy przeciez od organizacji przestrzeni w torbie, a skoro te -- organizuje sie za pomoca dowolnie przyczepianych przegrod, to "filozofia..." nie jest przeciez zalezna od marki torby. Jesli i w jednej i drugiej sa dowolnie przyczepiane przegrody, a po ich wyjeciu Nova 5 ma wiecej przestrzeni niz tak samo pusty Tamrac, to skad niby sie bierze Twoj osad, ze Nova 5 jest wieksza lub mniej "ustawna"?

ALF
29-04-2006, 02:20
no niestety nie...po lewej masz rzep tylko na szerokość 1cm, przód i tył tylko na środku...boki są wolne od tego dobrodziejstwa...nawet w mojej rehwie rzepy są na całej długości i szerokości - jaka więc jest ta dowolność? - ograniczona :(

stig
29-04-2006, 02:37
no niestety nie...po lewej masz rzep tylko na szerokość 1cm, przód i tył tylko na środku...boki są wolne od tego dobrodziejstwa...
Alfie... Chyba mamy zupelnie dwie rozne Lowepro Nova 5 AV. Moja wyglada tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/img146/5503/nova5rzepy3pw.gif)

Magenta zaznaczylem rzepy. Jesli przeszkadza brak rzepa po lewej stronie na calej szerokosci sciany, to mozna przeciez przypiac przegrode do prawej strony, prawda? Na pozostalych scianach, gdybys chcial przypiac scianke akurat w miejscu, gdzie brakuje rzepa -- powstaloby przegroda, do ktorej mozna by wlozyc jedynie baterie... :) A na nie przeciez sa osobne kieszenie.
Na moje -- powierzchnia "czepna" jest wystarczajaca do dowolnego zorganizowania przestrzeni...

kwasik
29-04-2006, 07:59
stig, no d70+70-200 pionowo nie bardzo....ale jak dla mnie- biedaczynki tylko z 3 szkłami i 1 body jest ok :lol:

ALF
29-04-2006, 09:26
stig, rysunek ma zafałszowaną długość przodu i tyłu...braki po bokach mają po 7cm, a długość rzepa to 20cm...czyli na 14cm nie ma rzepa...wnerwia mnie to bo nawet mojej starej i duzo mniejszej rehwie mieści się prawie tyle samo co N5 ale tam rzepy sa dookoła...

generalnie to może i jest niezła torba, ale mnie osobiście nie odpowiada i używam jej z konieczności i braku kasy na lepsze rozwiązanie torbowe, bo jak mam zapakowac więcej sprzętu, to biorę plecak fomei :D

stig
29-04-2006, 09:45
stig, rysunek ma zafałszowaną długość przodu i tyłu...braki po bokach mają po 7cm, a długość rzepa to 20cm...czyli na 14cm nie ma rzepa...
U mnie nie jest 7 tylko 6 cm. :) Niby szczegol, ale odliczajac jeszcze mala nieregularnosc komory -- mozna powiedziec, ze 5. Akurat tyle, zeby wepchnac f.50/1.8. Chcialbys tam wpychac jeszcze cos mniejszego? Bo dla mnie budowanie przegrod mniejszych niz taka do ktorej wejdzie najmniejszy obiektyw -- nie ma zadnego celu. Dlatego wlasnie, IMO, komora 5tki jest w pelni konfigurowalna.
Caly czas jednak chodzi mi po glowie Stealth Reporter 650 -- ale, jakos nie mam przekonania, ze wejda do niej "na sztorc" dwa body z duzymi obiektywami a po bokach zostanie jeszcze miejsce na np. dwa szkla i lampe.

Kaleid
29-04-2006, 11:23
Nova 5 jest pakowna, aczkolwiek do D200 + zalozony 70-200 jest troche za plytka :) Pro8 ma mój kuzyn, i jak byscie sie nie starali-jest mniejsza od novy5, i nie zauwazylem tez by byla jakos bardziej konfiguralna :) Stig akurat ma rację.

fotone
29-04-2006, 13:06
A moze tamrac pro 12 (http://www.tamrac.com/5612.htm) . Pakuje do niej d70s+grip+kit; f90x+grip+tokina 28-80; sigma12-24; sigma70-300; nikkor 50; sb800; i fotobank; cala masa filtrow kabli, baterii i ladowarek. Dluga i szeroka, wiec wszystko w poziomie(dla mnie to plus)Pakowna jest niesamowicie - czesto przerasta moje mozliwosci "wydolnosciowe" ;). A i cena nie spedzi ci snu z oczu - ok 360 pln.

M_Kuron
29-04-2006, 14:31
Polecam reportera 500. Mieszcze wszystko co mam teraz w stopce i pewnie jeszcze jedna puszka by sie zmieściła. Dostęp do obiektywów bardzo szybki przez zamek błyskawiczny na górze. To że nie trzeba jej odpinać to wielka zaleta. Cena 350zł i radziłbym się spieszyć, bo niedługo tanie zapasy lowepro się skończą. Na mojej jeszcze była cena 700zł!

Musisz tylko wiedzieć, ze to wszystko jest sakramencko ciężkie. Ja mam w torbie 7kg. Przenieść z samochodu do domu jest ok, ale 3 godziny biegania powoduje, że kręgosłup ledwo to wyrabia. Większej torby nie chcę nigdy. Juz i tak jestem krzywy.

krzysztof jot
29-04-2006, 14:56
Nova 5 - i pięć szkieł ? i databank ? ładowrka ? wkładanych bez planu i logistyki ?
ocipieliście, albo nie znacie tej torby. Generalnie 5-ka bardzo mi sie podobała,
ale jakość LP zaczyna sie w modelach PRO - polecam- w zalezności od wielkości:
Commercial AW, Magnum AW lub Compact AW.
Ma kieszenie dopinane w systemie SlipLock - mozesz błyskawicznie coś odpiąć
i zostawić w domu, mozesz kupic pas LP - i zabrać tylko kieszeń z jednym szkłem
i databankiem a torbę zostawic w hotelu - tanie to nie jest ale zaje...te.
Niezniszczalne, nieprzemakalne uniwersalne - długi link:
http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte_dzial.php?PHPSESSID=7a970d95e3d99379d6 28b39d795a57e1&grupa=torby%20foto&producent=Lowepro%20Prof.&PHPSESSID=7a970d95e3d99379d628b39d795a57e1

Potrem pozostaje doskonała KATA - ale cholernie droga.... cała reszta to torebki ;)

ALF
30-04-2006, 00:55
stig, to wyprostuj torbę a będiesz miał 7 :P

stig
30-04-2006, 01:02
stig, to wyprostuj torbę a będiesz miał 7 :P
Za dlugo mokrą na linkach trzymales... Stad masz 7... :mrgreen: