PDA

Zobacz pełną wersję : F75 a SB-800



kacperek
08-12-2004, 21:30
Serdecznie zapraszam do podzielenia się swoją wiedzą na temat współpracy tych dwóch wynalazków firmy NIKON:)
Szczególnie Kaleid proszony o wypowiedz - Hesja prawi komplementy na temat twojej wiedzy:)

Kaleid
09-12-2004, 19:57
heh :oops: No coz powiem krotko, aparat nie wykorzysta wszyskich mozliwosci lampy acz nie ma przeciwskazan...wrecz przeciwnie. Jest to dobry zakup na przyszlosc. Wspolpraca bedzie bezproblemowa.

kacperek
09-12-2004, 21:46
Jak rozumiem, nie ma sensu na dzien dzisiejszy kupowac innej lampy?
A mozna spytac ktore mozliwosci nie beda dzialaly ?

Uwzgledniam mozliwosc zakupu cyfry ale mozliwe ze dopiero polowa przyszlego roku.

Kaleid
10-12-2004, 13:04
Jesli planujesz zakup lustrzanki cyfrowej, SB800 to dobre rozwiazanie na przyszlosc. Za pol roku odejdzie Ci ewentualnosc zmiany lampy na nową.

ALF
11-12-2004, 04:10
Jesli planujesz zakup lustrzanki cyfrowej, SB800 to dobre rozwiazanie na przyszlosc. Za pol roku odejdzie Ci ewentualnosc zmiany lampy na nową.

i to by było na tyle, ale możesz rozważyć zakup sigmy albo metza - są tańsze, a możliwości podobne

kacperek
11-12-2004, 14:25
ALF masz jakis model na uwage?
Myslisz moze o metz 54MZ3 - zreszta ty go masz, jaka ocena??
Powiedz czego nie wykorzysta F75 z mozliwosci lapmy? Mam nadzieje ze synchronizacja bedzie juz normalna nie tylko z czasami 1/60 i 1/90 jak to jest z wbudowana

ALF
11-12-2004, 15:51
jeśli planujesz w niedalekiej (rok) przyszłości zakup D70 to lepiej zdecydować się na sigmę lub nowego metza, ale jeśli chcesz pozostać dłużej przy klasycznej lustrznce, to metz 54MZ3 jest super wyborem...kapitalnie doświetla, ma ogromny zasięg - robiłem zdjęcia w ciemnej sali ośrodka kultury i spokojnie osiągałem zasięg 12-15 metrów, obracalna głowica i różne wodotryski typu stroboskop - mam jedno ciekawe zdjątko, ale jeszcze nie obrobiłem - może jszecze dzisiaj pokażę...wbudowanego dyfuzora do ogniskowej 20mm używam do zdjęć z bliska...niestety nie wiem, jak będzie z F75, ale tu chyba decyduje aparat...no chyba, że przejdziesz w manual...

szymony
11-12-2004, 16:08
No właśnie ja nie jestem do końca przekonany ci do tej bezproblemowej współpracy tego tandemu. Teoretycznie powinno byc wszystko cacy, ale...........
Niejaki Serif na pl.rec.foto opisywał jakie miał problemy przy F75&SB80dx bodajże.
Też wszystko powinno byc ok, a on twierdził o ile dobrze pamiętam, że za chiny ludowe nie mógł zmusić tego zestawu do działania z opcją synchronizacji na drugą kurtynę.

kacperek
11-12-2004, 18:54
ALF w sumie nie mam 100% pewności że przejdę na cyfrę, wszystko zależy od finansów.

Jest może ktoś na forum kto posiada F75 i lampe??

No przyznaję że coraz mniej wiem o tym jaką lampe kupić, ciężko wydać 1500zł i dowiedzieć się że nie działa ok.

ALF
12-12-2004, 01:39
zajrzyj przede wszystkim do instrukcji aparatu, a jak możesz to i lampy...54MZ3 realizuje wszystkie funkcje mojego F70 (błysk 3D, matrycowy, stroboskop itd)...trzeba tylko pamiętac, że potrzebny jest adapter SCA 3402.

B@rt
31-12-2004, 22:25
pojawiam się pierwszy raz, ale śledze forum SUN od długiego już czasu a kwestia
F75+SB-800 też mnie interesuje. To czy jest jakaś jednoznaczna odpowiedź na pyt. jak w temacie??? Równieżjestem zainteresowany kupnem tej lampy do współpracy z F75. :)

Gamling
01-01-2005, 13:44
Mam F75 i ta lampe ale musze przyznac ze jeszcze nie uzywalem ich razem, jakos na analogu robie wylacznie B&W i bez lampy. Ale przy najblizszej okazji sprawdze co i jak.