PDA

Zobacz pełną wersję : D 70 jest super



Anonymous
28-05-2004, 23:20
Wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem aparatu, polecam D 70. Pracowałem NC 5000. To zabawka. Nareszcie mam prawdziwą cyfrówkę. Nie wierzcie w żadne tam back fockusing i mory. Nie rozumiem ludzi, którzy kupują aparat i natychmiast szukają w nim gówna...To jest chore. Zdjęcia robi człowiek. A aparat jest tylko narzędziem. D 70 to naprawdę dobre narzędzie.

admin
28-05-2004, 23:37
Zeby ukrocic wszelkie watpliwosci, mora darza sie na zdjeciach i temu nie da sie zaprzeczyc. Wykonalem tym aparatem juz kilka tysiecy sampli (zdjec zdecydowanie mniej) ( ;) ) i zdarzyla mi sie na kilku, w tym testowanym obiektywem Sigmy (sample w forum obiektywow). Nie przywiazuje do tego problemu wielkiej wagi, poniewaz dla mnie znacznie wazniejsza jest jakosc zdjecia i jego ostrosc niz filtry zmiekczajace i inne bajery wbudowane w czesc konstrukcji. Z jakosci jestem zadowolony, choc znam juz kilku zawiedzionych uzytkownikow ;)

Tr0n
01-06-2004, 10:47
He he zawiedzeni uzytkownicy. Rozmawiałem z kilkoma osobami ktore pstrykaja zdjęcia i główne wady mojego aparatu to w kolejności od najcześciej pojawiających się:

1. Nie kręci filmików
2. Jest duży
3. Jest ciężki
4. Jest czarny
5. No i te wymienne obiektywy - jakbym nie mógł mieć jednego

Ja ze swojej strony dodam ze połozyłem go wieczorem na koszuli - cóż, nie byla wyprasowana na rano :wink:

Kaleid
01-06-2004, 11:06
No to ja dodam jeszcze jedną wade: nie mozna kadrowac na LCD, totez szpanowanie srebrna cyfrowką w pozycji "na zombie" niestety odpada...

A co do zawiedzionych uzytkownikow..wiele osob mysli ze drogi aparat zwolni ich od myslenia. Kupuja za ciezkie pieniadze nowy olsniewajacy aparat i oczekuja rownie olsniewajacych zdjec. Ogladaja pierwsze...sa zawiedzenie. Ida na jakas grupe dyskusyjna, wylewaja swoje gorzkie zale...i przezywaja szok bo tam ktos od nich zaczyna wymagac wiedzy i umiejetnosci fotograficznych. No jakto? przeciez mam taki swietny aparat..czemu moje zjecia sa takie slabe? Ostatnio na dpreview wpadl mi oczy post pod tytule mniej wiecej takim: "Why i sold my D70". Jako powod gosc podaje (uwaga zlapcie sie czegos) niemozliwosc ustawienia czasu synchro dluzszego niz 1/60.....hehehe...rece i gacie opadaja :) Poza tym jest jeszcze jedna grupa uzytkownikow...sa to typowi onanizatorzy sprzetowi. Wprawdzie w kazdym z nas siedzi juz chyba odrobina takiego onanisty (heh..tacy juz my faceci jestemy) ;) ale niektorzy ludzie potrafią wyprzedac sie z calego systemu, czesto wartego kilka dziesiat tysiecy dolarow po to bo inna firma wypuscila nowe body :) Szkoda ze ich zdjecia to przewaznie glownie "moj kotek w ogrodku". Niestety ogladam setki takich zdjec zrobionych D2H, D1X, 1D, 1DII a nawet 1Ds kosztujacym 8 tys dolcow...

Anonymous
03-06-2004, 22:06
malkontentom podpowiadam:
i nie wiąże krawatów

pzdr

Bogdan

Tr0n
03-06-2004, 22:15
Krawaty przezyje - nie nosze zcesto ale ze koszulek nie prasuje i koszul to w tej cenie skandal ;)

CyfraL
03-06-2004, 22:36
Ale chyba ma wbudowany odtwarzacz mp3, golarke i telefon komorkowy, bo jak nie to nie kupuje 8)

Kaleid
03-06-2004, 23:30
Krawaty przezyje

Te piekne bialo-czerwone Samoobrony ? :)

Tr0n
04-06-2004, 11:26
no dobra - wstyd mi :oops: Tych biało-czerwonych krawatów nie ścierpię

mach64
04-06-2004, 19:02
Witam,
Przekroczylem wlasnie na liczniku 2000 pstrykniec i w tym czasie udalo mi sie zarejestrowac JEDNO zdjecie z widoczna MORA. Smaczku tej historii dodaje fakt, ze zdjecie wykonala moja zona, ktora wziela aparat do reki po raz drugi lub trzeci ( no dobra, moze troche wiecej razy go trzymala, ale na zasadzie :"Potrzymaj Kochanie na chwilke, musze wyciagnac polarka, tylo uwazaj i nie pusc"). Wniosek moze byc tylko jeden: Nie stawiajcie rowerow obok lodowki, bo wam mleko skwasnieje :P

Bogdan
05-06-2004, 10:59
z lenistwa przyznam, że nie wiem, gdzie jest licznik zdjęć; w indeksie instrukcji nie ma a głębiej nie chce mi się szukać;
może ktoś mi podpowie ?

:)

xantos
05-06-2004, 15:10
Każde zrobione zdjęcie jest numerowane (jeszcze nie sprawdziłem, czy można ustawić na ciągłe i odnawialne). Więc po numerze zdjęcia wiesz jaki masz stan "licznika" :)

admin
06-06-2004, 17:24
Bez problemu mozna ustawic na tryb odnawialny (kasowanie przy kazdym nowym zapisie karty), oraz tryb ciagly. Byc moze istnieje rowniez opcja serwisowa z odczytem ilosci "razow" uzytej migawki ;)

Bogdan
08-06-2004, 10:20
i w ten sposób zmusiliście mnie wspólnie [Xantos i Piotr] do przeczytania str. 159 instrukcji :D

admin
08-06-2004, 11:00
Okazuje sie ze czasem zlosliwe RTFM wcale nie jest takie zle ;)

Julian Stach
10-06-2004, 22:29
Mam D 70 od kilku tygodni. Jest naprawde super. Nie mialem wiekszych klopotow z opanowaniem, poniewaz "przesiadlem sie" (to takie nieladne sformulowanie) z nikona F80 a wczesniej FM2.
Swietny aparat,szybki, niezawodny w wielu sytuacjach, szczegolnie gdy potrzebna jest szybka reakcja. Mam sporo szkla nikkora i sigmy. Z kazdym D70 sprawuje sie super. Zrobilem juz 500 fotek, glownie makro, portret i krajobraz wykorzystujac rozne ustawienia i kombinacje. Jest super.

admin
12-06-2004, 00:25
Milo widziec kolejnego, zadowolonego uzytkownika ;)

Julian Stach
12-06-2004, 09:41
Witam,
Dzieki za dobre slowa Adminie. Troche mi czas nie pozwala na dokladniejsze przesledzenie wszystkich wiesci o D70. Sesja, po na pewno napisze wiecej swoich spostrzezen o tym wspanialym pudelku. Postaram sie o zamieszczenie tez kilku fotek.
Z powazaniem i dobrych lowow fotograficznych zyczy Julian Stach.
A oto moje obiektywy:
1.Nikkor AF 24-85/2,8-4D IF
2.Nikkor AF-S 17-37/2,8D IF-ED
3.NIkkorAF70-300/4-5,6D ED
4.Nikkor AF50/1,4D
5.Nikkor AF 28/1,4D
6.Nikkor AF-S300/4D IF-ED
7.Nikkor AF105/2,8D Micro
8.Sigma 50/2,8Ex Macro
Mam jeszcze kilka manualnych nikkorow.

admin
12-06-2004, 10:08
Znakomity zestaw. Zazdroszcze... :)

Julian Stach
12-06-2004, 16:14
Witam raz jeszcze.
Owe obiektywy manualne odziedziczylem po swoim Tatku. Kilka nikkorow af dostalem od swego wspanialego Kolegi. Niestety juz Go nie ma wsrod nas. Mnie nie stac by bylo na takie szklo z mojej budzetowej pensji. To tyle gwoli wyjasnienia, zeby ktos nie pomyslal, ze szpanuje. Juz z tego wyroslem. Fotki pstrykam od ponad 40 lat.
To nie sprzet decyduje o fotce a ten kto nim robi zdjecia. Do tego trzeba miec dusze. Tak mawial moj nauczyciel, ktory uczyl podstawowych arkanow fotografiiJulian Stach

Anonymous
13-06-2004, 15:13
ok z paskami pokpiłem sprawę, ale zasugerowałem się dpreview na którym to jakiśm typ też miał problem paskami. Przez głowe mi nie przeszło że to może być kwestia monitora... Dobrze że to już się wyjaśniło...

Mam teraz pytanko do zdjęć nocnych przy pomocy kit lens D70.
WIem że nie jest to najjaśniejszy obiektyw, ale i tak próbuję coś tak pstrykać w nocy bez flesha..

Wczoraj zasadziłem się z aparatem przy oknie i cykałem przejeżdżające samochody.. PRzy iso 800 - 1000 wychodziły nawet ostro ale wszystkie były żólte ... To chyba sprawa WB ? jak ustawiać WB ? na chmurke ?

W olku miałem taką opcję One touch WB, której tu mi brakuje ? Pisało coś tam w intrukcji o funkcji "PRE" w D70, ale nie wiem jak to sie robi ...

moze ktoś wyjaśni kwestie WB bitte ?

Anonymous
15-06-2004, 18:29
czyli ogolnie warto wydac pare tysiecy zlotych na D70 czy nie???

Bogdan
16-06-2004, 08:57
czyli ogolnie warto wydac pare tysiecy zlotych na D70 czy nie???

to zależy, co się lubi; jeśli wolisz np łowić ryby niz fotografować, to odradzam D70; kup łódkę i parę wędek

jesli masz wątpliwości co do swoich zainteresowań, przeczytaj:

http://www.kenrockwell.com/nikon/d70.htm#summary

Anonymous
17-06-2004, 10:18
wole robic zdjecia niz lowic ryby.... zdecydowanie

Anonymous
18-06-2004, 15:14
mam pytanie jeszcze:
czy jesli (tak jak pisza) D70 nidowswietla zdjec, to czy ustawienie +0,5 EV na sztywno(na stale) zalatwi sprawe???

Tr0n
18-06-2004, 17:01
nie ma problemu niedoświetlania - ja zrobilem mase zdjec ktore byly niedoswietlone i drugie tyle przeswietlonych ale w 99,99999% to nie byla wina aparatu tylko moja

admin
18-06-2004, 17:07
Bo problemem jest raczej wyskoka czulosc elementu niz wada aparatu. Trzeba to narzedzie poznac na tyle dobrze aby przewidziec efekt. Tyle ze to cecha w fotografii najbardziej porzadana...

sqbany
24-06-2004, 23:01
Witam!

Klania sie jeszcze jeden "nowy" zadowolony uzytkownik D 70 :D .
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i gratulacje za NORMALNE
forum,dlatego za Waszym pozwolenstwem bede sobie czytal posty i
od czasu do czasu cos dolocze. :D

admin
24-06-2004, 23:14
Bardzo nam milo. Witaj na forum. Czytaj i pisz. A propos, przy okazji napisales 1000-ego posta - gratuluje :)

sqbany
24-06-2004, 23:27
Bardzo mi milo, :D od poczatku/zanim jeszcze kupilem D70/mi sie tu
podoba, nie trzeba byc starym wyjadaczem zeby wziac udzial
w forum ,a pozatym niektore posty sa naprawde super z poczuciem
humoru. Brawo !

bobo
04-05-2006, 21:02
Nie przesadzajcie koledzy z tym super aparatem bo takowych nie ma. owszem zdjatka sie robi przyjemnie ale pare mankamentow mozna znalezc np. za duzo jest funkcji zgola niepotrzebnych. pozdrawiam - przypadkowy forumkiewicz

rafau
04-05-2006, 21:32
bobo spójrz ty lepiej na datę ostatniego postu, dwa lata temu większość ludzi się śliniła na punkcie D70 tak jak dziś ma to miejsce w przypadku D200 :) Swoją drogą ciekaw jestem jakie opinie za kolejne dwa zbierać będzie obecny obiekt westchnień...

pjolofoto
06-05-2006, 17:07
mam pytanie jeszcze:
czy jesli (tak jak pisza) D70 nidowswietla zdjec, to czy ustawienie +0,5 EV na sztywno(na stale) zalatwi sprawe???


*******y pisza ,za przeproszeniem.
Rece opadaja jak takie rzeczy czytam.
Kwestia naswietlania to rzecz indywidualna
nie tylko dla kazdego fotografujacego ,ale dla kazdej
konkretnej klatki.
Nie wyobrazam sobie sytuacji ustawienia expozycji +0.5
,matrycy ,WB auto ,i tak przestukac 5.000 klatek !!!
Niestety z problemu o ktorym piszesz wynika ze tacy ludzie sa !!!
:? :shock: :?

Jeremmy
07-05-2006, 13:42
A co do zawiedzionych uzytkownikow..wiele osob mysli ze drogi aparat zwolni ich od myslenia.

Kaleid a to owe "myślenie" przecież jest w fotografii najbardziej pociągająca sprawą :D Prawda :) Zupełnie się z Tobą zgadzam. Jak już chce się kupić lustrzankę cyfrową to po to aby mieć możliwość jej "twórczego" wykorzystania (ale napisałem :D ), eksperymentowanie (bez tego nie ma postępu) a w konsekwencji zdobycia doświadczenia w "patrzeniu na światło". I właśnie przecież wszyscy wiemy, ze prześwietlenie/niedoświetlenie czasem oświetlenie bardzo niekonwencjonalne i zrywające z ogólnie przyjętymi zasadami choć nie zawsze to czasem daje ciekawe rezultaty i powoduje, że zdjęcie jest ciekawsze, interesujące i co się dziś rzadko zdarza unikatowe ;)

Ja czuję, że mnie fotografia zaczęła pochłaniać ... bez reszty ;) Ale ok dość tych zachwytów ochów i achów ;)))))

Poprostu bardzo lubie fotografować a cieszę się jak dziecko kiedy coś (co być może dla innych jest praktyką codzienną w fotografii), jakiś efekt odpowiednie światło, ciekawe światło widoczne jest na moich zdjęciach.

Uważam za swoje najlepsze zdjęcie (ale to moje zdanie) - być może jest to też podyktowane moim emocjonalnym podejściem do tamtych chwil - zdjęcie kormoranów nad rzeką Ropotamo w Bułgarii. siedziały obok siebie wykonując niemalże idealnie synchronicznie te same ruchy. Ręce mi się trzęsły jak robiłem zdjęcie. Nie jest ono najlepsze jakościowo, choćby z tej uwagi, że to skan z negatywu dolnych lotów w pobliskim labie (ale negatyw mam :))) ). I właśnie te chwile są w fotografii najpiękniejsze ;)

Alem się rozpisał. Dla niekktórych to będzie być może nudne, ale takie są moje refleksje o fotografii. Lubie to ... baaardzo lubię :DDD

Pozdrawiam