PDA

Zobacz pełną wersję : Szklanki klasycznie



Artur Jonik
24-05-2008, 14:18
W trakcie sprzatania "szuflady" znalazlem takie oto zdjecie.

http://img294.imageshack.us/img294/7170/szklankibwblurkontrast1pw0.jpg

msz1977
24-05-2008, 18:46
Co do samego pomysłu, nie trafia do mnie kompozycja, sorry, ale to tylko IMHO.
Na duży plus, widzę świetnie oddaną "fakturę szkła", brawo.
Na minus, tło (chyba lepiej użyć jednego, lekko zagiętego arkusza ,niż dwóch postawionych prostopadle-żeby się potem w PS bawić;) ).
Pzdr.

edit:
To zdjęcie już tu zamieszczałeś.
O co chodzi?

Artur Jonik
24-05-2008, 19:22
Co do samego pomysłu, nie trafia do mnie kompozycja, sorry, ale to tylko IMHO.
Na duży plus, widzę świetnie oddaną "fakturę szkła", brawo.
Na minus, tło (chyba lepiej użyć jednego, lekko zagiętego arkusza ,niż dwóch postawionych prostopadle-żeby się potem w PS bawić;) ).
Pzdr.

edit:
To zdjęcie już tu zamieszczałeś.
O co chodzi?

Mowisz zamieszczalem???
Ups faktycznie. Cholera ale mam balagan w kompie i krotka pamiec.

A co do tla to musialo tak byc bo szklanki stoja na szybie. Konieczne bylo podswietlenie od dolu.

kobyll
24-05-2008, 22:46
A po co była ta szyba skoro nie ma odbicia fotografowanego przedmiotu w niej? IMO dużo rzeczy jest tutaj do poprawy - ostatnio mieliśmy za zadanie sfotografować szkło przy różnym świetle i mniej więcej wiem o czym mówie. Przede wszystkim nie do przyjęcia tło to po pierwsze, po drugie nieporządane odblaski na górnej szklance, po trzecie jest troche syfków na szklankach, po czwarte od obróbki wyszedł Ci szum, po piąte przy takim świeceniu szkła powinna Ci wyjść prawie, że idealny czarny kontur.

Mam nadzieje, że mnie po tym poście nie znienawidzisz :mrgreen: Poprostu ostatnio uczono mnie tego i wymagano takich pierdół :mrgreen:

Artur Jonik
24-05-2008, 23:03
A po co była ta szyba skoro nie ma odbicia fotografowanego przedmiotu w niej? IMO dużo rzeczy jest tutaj do poprawy - ostatnio mieliśmy za zadanie sfotografować szkło przy różnym świetle i mniej więcej wiem o czym mówie. Przede wszystkim nie do przyjęcia tło to po pierwsze, po drugie nieporządane odblaski na górnej szklance, po trzecie jest troche syfków na szklankach, po czwarte od obróbki wyszedł Ci szum, po piąte przy takim świeceniu szkła powinna Ci wyjść prawie, że idealny czarny kontur.

Mam nadzieje, że mnie po tym poście nie znienawidzisz :mrgreen: Poprostu ostatnio uczono mnie tego i wymagano takich pierdół :mrgreen:

Fakt tlo nie zachwyca. To bylo w ogole cwiczenie z pewnej ksiazki. Szklanki nie mialy sie odbijac w szybie tylko byla ona potrzebna aby swiecic od dolu. Lampa jednak nie byla skierowana bezposrednio do gory na szklanki tylko pod skosem swiatlo padalo na blede (ktora byla tym nieciekawym tlem). Z odlaskami zbytnio nie walczylem bo pomyslalem ze te i tak nie sa duze a bedzie wygladac naturalniej.
Pozdrawiam. Tak jak jest mi pasuje ale patrzac z perspektywy czasu jednak inaczej bym to skadrowal. Chyba zrobie to jeszcze raz i troche wiecej poeksperymentuje.

PS. :-D

kobyll
27-05-2008, 00:05
Z tego co mnie uczono to szkło w takim klasycznym ujęciu fotografuje się na 3 sposoby:

1) Coś na styl tego co pokazałeś - z czarną obwódka: fotografowany obiekt na tle softboksa

2) Na czarnym tle, szkło z białą obwódką, świecone dwoma lampami (2 lampy z tyłu po bokach, ta sama moc, ten sam kąt i odległość od przedmiotu)

3) Namiot bezcieniowy - szkło jest zalane światłem i powstaje efekt mgiełki.