Zobacz pełną wersję : Jaki opbiektyw szerokokątny do canona 400
misiekkb
23-05-2008, 14:32
Jaki polecacie obiektyw szerokokątny do canona 400? Do użytku amatorskiego.
MarzycielPL
23-05-2008, 15:02
????:-? Kup NIKONa i wtedy pytaj:)
whatsilenceknows
23-05-2008, 15:12
Spróbuj: www.canon-board.info Podejrzewam, że tam znajdziesz... więcej użytkowników Canona. ;-) Generalnie pewnie ma być taniej, czyli wszelkie Tamrony 17-50; 17-35, Tokiny 12-24, Sigmy 10-20, etc. etc. Zależy jak "szerokokątny" ma być.
Natomiast na Forum Nikona odpowiedź może być tylko jedna: Nikkor 20/2.8 AiS. :mrgreen:
misiekkb
23-05-2008, 15:31
Osobisice ja mam nikona, tylko kolega sie pyta, gdyz w;asme zakupil sobie canona i jest poczatkujacym uzytkownikiem, a ja sie nie znam na canonach.
MarzycielPL
23-05-2008, 15:44
A to wybaczam a juz myslalem za jaka prowokacja lub zdrada. :)
no to kolega ma kilka możliwości...
- Tokina 12-24
- Canon 10-22
- Sigma 10-20
misiekkb
24-05-2008, 00:14
chodzi cos z przedzialu 10-20, bo jako glowny obiektyw jest sigma 18-200, ostrosc zdjec dopiero sie zaczyna od 20, przy 18 mozna sobie darowac robienie zdjec.
tokina 12-24 4
canon 10-22 3.5-4.5 (co do swiatla moge sie mylic)
sigma 12-24 nie pamietam
sigma 10-20 4.5-5.6 bodajze
canon 17-40 4 L
canon 16-35 2.8 wersja I i II
canon 17-35 2.8 zjechany na canon boardzie z cyfra, kaj indziej polecany jako przyzwoity. cenowo dla mnie optymalny i ja bym go bral
tamron 17-35 2.8-4 za za cene miod
sigma 17-35 2.8-4 jak wyzej
misiekkb
24-05-2008, 16:17
dzieki wam wszytskim za rade, jeszcze on musi zdecydowac ile kasy moze na to przeznaczyc i tyle.
Myślę, że jeżeli miałby to być Tamron albo Sigma, to Tamrony znacznie lepiej pasują do C.
vasco, i Ty przeszedłeś na ciemną stronę mocy? ;)
przyznaję się bez bicia... :P
dokonałem tego niecnego czynu...
i faktycznie Tamrony jakoś lepiej współpracują z Canonem niż Sigma...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.