PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki filtr do Tamron 17-55 f2.8 do fotografowania chmur i widoków?



seba216
22-05-2008, 18:44
D80 +Tamron 17-50 f2.8
Potrzebuję informacji na temat jaki filtr uzyc do fotografowania chmur i widoków?

Grzybu
22-05-2008, 18:54
A jaki efekt chcesz uzyskać?

seba216
22-05-2008, 19:04
Np. takie:
http://www.lonelywolf.pl/galeria/index.php?gallery=Panoramas&image=PAN06_0020.jpg
http://www.lonelywolf.pl/galeria/index.php?gallery=Poland&image=POL06_05500.jpg

Viqy
22-05-2008, 19:06
Tamron 17-55 ? Chyba 17-50,
Filtry to szara połówka, polar i fajny filtr - ale mają coś z gwintem i ciężko się je nakręca - photoshop.

Grzybu
22-05-2008, 19:10
To zdjęcie to najprawdopodobniej HDR. 3-y zdjęcia (lub więcej) zrobione z 3-ema różnymi ekspozycjami, połączone w programie graficznym typu Photomatix. Nie wiem czy używał tutaj jakiegoś filtra. Jeśli tak to zapewne była to szara połówka.

seba216
22-05-2008, 19:13
Przepraszam. Oczywiscie Tamron 17-50. A jakich firm filtry polecacie?

Grzybu
22-05-2008, 19:17
Polecam system Cokin o rozmiarze P Do tego filtry Hitech'a lub Cokin'a
Jeśli nakręcane to pewnie B+W lub Marumi, ale z tych nie korzystam.

hackermuz
23-06-2008, 19:09
a winiety na 17-50 nie bedzie?