PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć zmarszczki



Krakus
08-12-2004, 01:08
Czy guru od PS/Gimpa byli by uprzejmi podrzucić linki/tutoriale/własne przemyślenia w tym temacie?
Klonowanie działa, ale w ograniczonym zakesie. Można prosić o coś lepszego ?

elmihu
08-12-2004, 01:44
młodszą modelkę znaleźć?
:D
tak na serio, to ja też poproszę o jakieś dobre tutoriale do "upiększania"

c2h5oh
08-12-2004, 01:48
Ja zabijalem zmarszczki dodajac druga warstwe w PSie, narysowana kolorkiem. nakladanie potem jako "jasniejsze"

@nia
08-12-2004, 09:20
po pierwsze - zawsze kombinuj ze zmarszczkami na drugiej warstwie

mój sposób: łatka i do tego czasem delikatne rozmycia.... tylko pamiętaj, żeby nie przesadzić - zawsze ustaw tak aby pokrycie warsty było mniejsze niż 100% - ja zazwyczaj ustawiam w granicach 40-60% ale oczywiście to zależy od konkretnego zdjęcia....
i jak już bawisz się w retusz to nie zapomnij o delikatnym usunięciu cieni pod oczami....

ps. a co do tutoriali - zdecydowanie polecam wszystkie Tutoriale Lynda.com - ja mam chyba z 8 CD ale jest tego więcej.... i w ostatnim numerze .psd (chyba jeszcze powinien być w kioskach bo to dwumiesięcznik) jest płytka DVD z tutorialami dotyczącymi poprawiania urody w PS'ie - jakość średnia, ale jest po polsku i porady niezłe...

Krakus
08-12-2004, 09:46
@niu!
Pomysł z drugą warstwą jest rewelacyjny. Powiedz tylko, jaki ustawiasz tryb warstwy bez zmarszczek ?

@nia
08-12-2004, 10:17
nie wiem o jaki tryb Ci chodzi...

warstwy pierwszej w ogóle nie ustawiam - trzymam ją raczej - na wszelki wypadek....
po prostu kombinuję na drugiej warstwie (szybkie dodanie warstwy Ctrl+J) aż do uzyskania pożądanego efektu, ustawiam krycie itp. a na koniec jak już jest oki to scalam warstwy (Ctrl+E)

dodatkowe rady co to retuszu portretów:
1) pierwsza warstwa - ustawienie kolorów
2) druga warstwa - uwydatnienie oczu - sharpen, wyczyszczenie białek, ewentualne usunięcie pieprzyków i przebarwień itp.
3) trzecia warstwa - usunięcie zmarszczek i cieni, wygładzenie cery, ew.chirurgia plastyczna nosa itp.
oczywiście kolejność możesz mieszać.. - i nie zapomnij używać gumki na kolejnych warstwach jak już na wcześniejszych coś ustawisz - np. oczy....
w razie dalszych pytań pisz....

moja podstawowa zasada - wszystkie obróbki robię na powielonych warstwach - jak mi się coś nie spodoba to po prostu je usuwam i kombinuję od nowa....

Jerry
08-12-2004, 10:35
Do usuwania zmarszczek stosuje Healing Brush Tool.

sailor
08-12-2004, 18:20
... i w ostatnim numerze .psd (chyba jeszcze powinien być w kioskach bo to dwumiesięcznik) jest płytka DVD z tutorialami dotyczącymi poprawiania urody w PS'ie - jakość średnia, ale jest po polsku i porady niezłe...

zakupilem .. jakosc srednia ale po polsku angielsku niemiecku i fancusku gadaja wiec ze zrozumeiniem nie ma problemu :P porady wykladane metoda "lopata do glowy" pani mowiaca po polsku ma malo medialny glosik ale tresc zawarta na dvd sie przydaje zwlaszcza takiemu lajkonikowi szopowemu jak ja.

co d zmarszczek tak jak napisala @nia druga warstwa, latka i potem krycie warstwy w ok 70% i efekt jest extra

mziel
27-12-2004, 01:58
To jak podrzuce linke, ktora moze sie przydac:
http://www.dustylens.com/glamour_look.htm
pamietaj zeby odmydlic oczy, usta, wlosy, itp,
tutaj tez cos, ale mniej mi sie podoba (troche zamiekkie):
http://gimpguru.org/Tutorials/CosmeticRetouch/

Krakus
27-12-2004, 02:14
Dzięki. Drugi link znalazłem sam, pierwszy widzę po raz pierwszy w życiu - też ciekawe.