PDA

Zobacz pełną wersję : jaki to filtr



neverhood
20-05-2008, 22:27
witam
natknalem sie w necie na takie zdjecie:

"podstarzenie" kolorow bardzo mi sie podoba


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img509.imageshack.us/img509/2794/001rl3.jpg)

czy ktos wie jakim filtrem zostalo potraktowane to zdjecie w PS? a moze ma ktos pomysl na jakas akcje w PS aby uzyskac taki efekt koncowy?

z gory dzieki za pomoc

chcialem jeszcze powiedziec, ze nie podaje zrodla strony, za co przepraszam, ale wylaczylem sobie historie w przegladarce i niestety nie moge go odnalezc.

bombel
20-05-2008, 22:58
"podstarzenie" kolorow bardzo mi sie podoba

czy ktos wie jakim filtrem zostalo potraktowane to zdjecie w PS?


Colour Pro.Logic z modułem Sub.Olderer.

neverhood
20-05-2008, 23:00
Colour Pro.Logic z modułem Sub.Olderer.

a cos blizej, gdzie mozna dopasc to ustrojstwo do wlasnych zastosowan

bombel
20-05-2008, 23:16
a cos blizej, gdzie mozna dopasc to ustrojstwo do wlasnych zastosowan


No wiesz, do własnych zastosowań, to można go sobie gdzieś znaleźć. Nie bądź dziecko.






PS
Kolejny trafiony. :)

neverhood
20-05-2008, 23:28
ja pytam gdzie mozna go kupic? jestem legalny

Zbigniew
20-05-2008, 23:30
Hehe. Knif polega na tym, że nie ma poprostu filtra, akcji, itp. jedno-myszko-mlaskowego wynalazku. Bombel sobie robi joke :)

neverhood
20-05-2008, 23:35
ja powaznie pytam, jak mozna osiagnac taki efekt
moze ktos sie bawil zdjeciami w PS i moze podac np. step by step jak zrobic taki old kolor

bombel
21-05-2008, 00:02
Hehe. Knif polega na tym, że nie ma poprostu filtra, akcji, itp. jedno-myszko-mlaskowego wynalazku. Bombel sobie robi joke :)

W zasadzie tak, choć jest to w sumie śmiech przez łzy. Zauważcie, że nikt nie stawia pytania 'jak to zrobić' tylko po linii najmniejszego oporu: 'jakim filtrem' - w domyśle: co ściągnąć (kupić, załatwić, obojętne), żeby mi takie coś zrobiło...

Niedługo nie będzie można zrobić jaśniej bez odpowiedniego, wysoce specjalistycznego filtra.

neverhood
21-05-2008, 02:04
mozna to nazywac pojscie na latwizne, ale jesli ktos potrafi robic takie efekty i chce sie podzielic to ja chetnie sie naucze.

cyrusvirus
21-05-2008, 02:15
w trybie RGB powykrzywiaj trochę krzywe od pojedynczych kolorów, do tego zabawa kontrastem się przyda (tu dodać, tu odjąć + maskowanie oczywiście), a to trochę dać filtra ocieplającego itepe itede... zwieńczona bardzo ładną winietą.

Reguły nie ma, mówię tylko tak poglądowo jak ja bym to widział, ale pewnie w praniu wyszłoby sto innych pierdół. Specem nie jestem, ale jak się zapozna z niektórymi funkcjami do można wyczarować kozackie rzeczy. Na zrobienie takiego efektu jest pewnie milon sposobów.

W przypadku photoshopa to slogan reklamowy typu "ogranicza Cie tylko wyobraźnia" lub coś w tym stylu jest jak najbardziej uzasadniony!

Z drugiej strony to ciężko czasem powtórzyć efekt pracy WŁASNEJ, a co mówić o nazwijmy to kopiowaniu.

bombel
21-05-2008, 02:41
mozna to nazywac pojscie na latwizne, ale jesli ktos potrafi robic takie efekty i chce sie podzielic to ja chetnie sie naucze.

Będzie opowieść (nie daję łatwych recept).

Kiedyś ktoś pytał, jakim filtrem usunąć czerwone źrenice. Poradziłem, żeby się przyjrzał jak wyglądają normalne (tzn. nie czerwone), spróbował to sobie opowiedzieć, zrozumiał do czego dąży (kolory, kontrasty, odblaski, matowość czy błyszczenie, i wszystkie potrzebne atrybuty) i po prostu zrobił to prostymi narzędziami PSa.

Obraził się.

Zażądał nazw filtrów, więc zmyśliłem na poczekaniu 5 po angielsku (jak tutaj), a on się oczywiście nabrał. Piszę 'oczywiście', bo wielka jest w narodzie chęć chodzenia na łatwiznę i wiara w czyniące cuda filtry, ale to już inna para kaloszy. Wątek jest tu (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=22474). Od tego czasu już niejako standartowo robię sobie takie jaja w podobnych wypadkach, a nabranych przybywa... Ale nie o tym chciałem.

Otóż nie znam lepszej metody na zrobienie czegoś (a zwłaszcza przy obróbce zdjęć w PSie) jak w miarę dokładne zrozumienie tego, co chce się osiągnąć. Mówię to najzupełniej poważnie. Jeśli nie rozumiesz co chcesz zrobić, to przecież efekt może Ci wyjść tylko przypadkiem!

Popatrz na to zdjęcie i spróbuj możliwie dokładnie opowiedzieć je sobie w myśli. Chcesz manipulacji kolorami, więc zrozum, do czego te manipulacje mają dążyć. Czy tonacja zdjęcia ma być niebieska, czy oliwkowa, czy cienie są zielone czy raczej czerwonawe, czy światła są cyjanowe, niebieskie czy może innego koloru? Czy żółcie są jaskrawe, czy zgaszone, czy szarości mają tonację zimną, czy ciepłą, czy skóra panny młodej jest zielona, fioletowa, czy ma inny odcień? CO z akcentami? Czy akcent w postaci zielonej poręczy jest stłumiony, czy agresywny? Czy buty młodego (zupełnie innego koloru niż poręcz) mają zgaszone, czy podkręcone kolory? TO wszystko ma znaczenie...

Rozłóż to zdjęcie na czynniki i przyglądnij się im. Jak zrozumiesz do czego zmierzasz - zrobisz to śmiesznie prosto najprostszymi suwakami PSa. Czy to nie piękne? Masz już prawie wszystko co potrzeba: PSa, jego proste, ale niewiarygodnie efektywne standartowe narzędzia, mózg - i tylko brakuje Ci wysiłku, żeby to wykorzystać.

I niczego nie musisz dodatkowo instalować. Optymistyczne, co? :)

neverhood
21-05-2008, 12:11
no to ugryzles sedno sprawy. ja sie nie obraze. powiem tak. DZIEKUJE za pomoc bo pomogles mi otworzyc oczy. nigdy nie patrzylem na kadr w szczegolach, a raczej ogolnie. teraz widze ze szczegoly sa nawet bardziej istotne (czasami).
i uklony w strone tych co pracuja na efekt nie szukajac skrotow. musze przewartosciowac sposob podejscia do swojej pracy. owszem czasami trzeba cos szybko zrobic i wtedy szuka sie najszybszych rozwiazan (czyt. filtry) ale w tym przypadku pospiech nie jest wpros propocjonalny do koncowego efektu.

tak sobie mysle ze z obrobka zdjecia powinno byc tak jak z adoracja kobiety.

w kazdym razie ide w plener z dziecmi i zona zrobic kilka zdjec (majac na uwadze efekty koncowe w ps) i sprobuje wysilic sie by uzyskac efekt, ktorego oczekuje.

raz jeszcze wielkie dzieki.

jacoslavgth
21-05-2008, 15:58
No wiesz, do własnych zastosowań, to można go sobie gdzieś znaleźć. Nie bądź dziecko.






PS
Kolejny trafiony. :)

:) ty to jestes, rzeczywiscie zle postawione pytanie, wszystcy chcą jednego niezawodnego sposobu, filtra, klik i jest... nie tak łatwo, trzeba cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc, próbowac, experymentowac :)

Erie
22-05-2008, 20:06
Colour Pro.Logic z modułem Sub.Olderer.

LOL, a ten znów ludzi wkręca :D - tutka im napisz :)

Erie
22-05-2008, 20:08
z obrobką zdjecia powinno byc tak jak z adoracja kobiety

hmm chyba sobie to wstawię do stopki :D

andrzej500
23-05-2008, 19:47
image - adjustments - channel mixer
i kombinuj

Kasandra
17-06-2008, 16:20
W zasadzie tak, choć jest to w sumie śmiech przez łzy. Zauważcie, że nikt nie stawia pytania 'jak to zrobić' tylko po linii najmniejszego oporu: 'jakim filtrem' - w domyśle: co ściągnąć (kupić, załatwić, obojętne), żeby mi takie coś zrobiło...

Niedługo nie będzie można zrobić jaśniej bez odpowiedniego, wysoce specjalistycznego filtra.


ooo kochany bombelku, ja ciągle pytam JAK i tak samo dostaję po łbie ;-(((((((((((((((
i sami mi polecacie jakieś filtry i czort wie co i skąd mam to zdobyć!;-(
vide noc i gwiazdki na Tomkowej fotce;-((((

bombel
17-06-2008, 16:38
Słuchaj, to już staje się nudne. Napiszę to, bo najwidoczniej nie widzisz, że jesteś obiektem lekkich żarcików, i że ludzie robią sobie jaja.

1. Powyższego cytatu też nie pisałem do ciebie, ale go odnalazłaś i odpowiedziałaś. To dobrze. Ale w wątku Tomka też nie pisałem do ciebie, tylko do przyszłych czytaczy, ale uparcie chciałaś się wygłupiać i udowadniałaś, że do ciebie konkretnie.

Szkoda, bo już się rozeszło, pracuj teraz, żeby szybko zapomniano.




2. Nikt nie polecał ci żadnych programów!!! Właśnie te programy to jest clou - to jest dowcip. Takich programów nie ma, są tylko ludzie, którzy się na to nabierają i po tygodniach albo i miesiącach odkopują takie zmyślone nazwy i usiłują się dowiedzieć, jak i skąd je zdobyć.

Nie jesteś pierwsza, która się na to nabrała, ale myślałem, że szybciej wyjdziesz z 'nabrania'. Polecam twojej uwadze ten wątek (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=22474), przeczytaj do końca, to się wyjaśni. Było takich wątków jeszcze parę, jak chcesz to też je odszukam.




3. Proszę Cię - zanim pozadajesz następne pytania, albo znowu będziesz miała o coś pretensje, zastanów się przez chwilkę, czy warto się wygłupić.

Kasandra
17-06-2008, 16:49
no więc jeśli nie ma takich programów to Ciebie to bawi nabieranie innych???
ktoś prosi o POMOC, a Ty się nabijasz???
to Cie śmieszy???????????????????????
TO GRATULUJĘ EMPATII I WRAŻLIWOŚCI!
i dzięki Bogu nie każdy jest taki życzliwy jak Ty!!!
miszczu

bombel
17-06-2008, 16:55
Taaa... Widzę, że pomimo tłumaczeń dalej nie zrozumiałaś.

Sorry, nie mam więcej empatii, żeby tłumaczyć, i żarty, i moje pobudki. Opadły mi już nie tylko ręce. Skutecznie mnie do takich tłumaczeń zniechęciłaś.

Nie będę prowadził takich rozmów, wybaczcie mi. Nie mam już siły.

Kasandra
17-06-2008, 16:57
A co tu tłumaczyć.
Jak ktoś prosi o pomoc pytając JAK a Ty piszesz, że coś tam co w ogóle nie istnieje i jeszcze uważasz, że to śmieszne...
każdy kiedyś zaczynał miszczu!
piszę miszczu chyba wiesz dlaczego tak a nie inaczej, w końcu takiś mundry

Nemeth
19-06-2008, 10:16
no więc jeśli nie ma takich programów to Ciebie to bawi nabieranie innych???
ktoś prosi o POMOC, a Ty się nabijasz???
to Cie śmieszy???????????????????????
TO GRATULUJĘ EMPATII I WRAŻLIWOŚCI!
i dzięki Bogu nie każdy jest taki życzliwy jak Ty!!!
miszczu

No właśnie szkoda wielka, że nie każdy jest tak życzliwy jak bombel. Wielu naprowadził na słuszną drogę PP (postprocessingu). W tym mnie.
Należy mu sie uznanie za cierpliwość w tłumaczeniu wciąż i wciąż tego samemu tym którym nie chce się poszukać samemu, by chociaż wiedzieć o co się pytać.
Nie wiem czy masz PS czy nie, ale jeśli tak - to nie wydałaś pewnie takiej ilości pieniędzy by wszystko robić z automatu plug-inami? Instrukcja w łapkę, tutoriale z www których są tysiące i do roboty!
A nie tracisz czas na posty na poziomie gimnazjalistki.

elix
19-06-2008, 11:02
...Polecam twojej uwadze ten wątek (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=22474), przeczytaj do końca, to się wyjaśni...

Heh - nie natknąłem się wcześniej na ten wspomniany wątek ale po przeczytaniu go muszę powiedzieć bombel, że też jestem Twoim idolem :-P ;-)

W czasach kiedy każdy chce mieć wszystko łatwo, szybko podane na tacy i najlepiej za darmo i bez wysiłku może Twoje tego typu prowokacje otworzą co poniektórym oczy.

A autorowi tego wątku chwała, że stanął na wysokości zadania i się nie obraził tylko wziął bomblowe uwagi pod rozwagę :)

axer
19-06-2008, 11:15
Heh - nie natknąłem się wcześniej na ten wspomniany wątek ale po przeczytaniu go muszę powiedzieć bombel, że też jestem Twoim idolem :-P ;-)


Chyba jednak odwrotnie - bombel jest Twoim idolem, a nie Ty idolem bombla ;)

jarek76
19-06-2008, 11:17
no więc jeśli nie ma takich programów to Ciebie to bawi nabieranie innych???
ktoś prosi o POMOC, a Ty się nabijasz???
to Cie śmieszy???????????????????????
TO GRATULUJĘ EMPATII I WRAŻLIWOŚCI!
i dzięki Bogu nie każdy jest taki życzliwy jak Ty!!!
miszczu

Masz tendencje do dramatyzowania i wyolbrzymiania :mrgreen:
Pozdrawiam

galu44
20-06-2008, 15:24
Chyba jednak odwrotnie - bombel jest Twoim idolem, a nie Ty idolem bombla ;)

axer, pamiętasz przypowieść o drzazdze i belce w oku? ;)

elix
20-06-2008, 15:36
Chyba jednak odwrotnie - bombel jest Twoim idolem, a nie Ty idolem bombla ;)

Dobrze, że jesteś czujny :-) ale zajrzyj do wspomnianego wątku to się wszystko wyjaśni ;-)