Zobacz pełną wersję : SD ultra czy extr. III ?
drakenus77
20-05-2008, 20:06
witam warto przejść na sandisk ext 3 ? z ultra 2 ? czy odczuje różnice w szybkości zapisu ?
nieszczególnie - w dodatku jeśli jeszcze masz te nowe ultra II (z transferem 15 MB/s) to już zupełnie nie odczujesz zmiany
drakenus77
20-05-2008, 20:19
nieszczególnie - w dodatku jeśli jeszcze masz te nowe ultra II (z transferem 15 MB/s) to już zupełnie nie odczujesz zmiany
mam staruszke 9,5 MB zapis 10 MB odczyt ,przy seryjnych też żadnej różnicy ?
przy seryjnych może odczujesz odrobinę, ale ile ich robisz? 5% całości? 1%? karty są teraz tanie (4 GB E3 to koszt ok. 120 zł lub mniej nawet) więc można się zdecydować na szybszą kartę jako zastępującą obecną, ale nie licz na jakiś wielki przyrost prędkości
drakenus77
20-05-2008, 20:28
przy seryjnych może odczujesz odrobinę, ale ile ich robisz? 5% całości? 1%? karty są teraz tanie (4 GB E3 to koszt ok. 120 zł lub mniej nawet) więc można się zdecydować na szybszą kartę jako zastępującą obecną, ale nie licz na jakiś wielki przyrost prędkości
praltycznie 90% to seryjne po 5- 10 fotek czasem i więcej ,czasem w rawach ,myślę o 8GB do d80 powinna podejść
weź lepiej dwie po 4 GB niż jedną 8 GB - jak Ci się spsuje karta to stracisz tylko połowę zdjęć, ale jeżeli faktycznie 90% to seryjne to opłaca Ci się wymiana choćby ze względu na opróżnianie bufora
drakenus77
28-05-2008, 20:32
wiadomo jaką szybkość zapisu ma D80 ? ma jakieś ograniczenia czy ograniczą ja szybkość karty SD ?
drakenus77
30-05-2008, 21:00
jaka macie szybkosc zapisu i odczytu w extr. III w windowsie ???
Sandisk Ex III, 1 GB
kopiowanie z karty przez Total Commandera [TC] w srodowisu Visty
USB 2, dysk 5400 obr/min:
40 MB, 16 plikow
6 sek wg stopera, wg TC ok. 8000 KB/s
obliczenia ok. 6,7 MB/s
---
108 MB, 45 plikow
16 sek wg stopera, wg TC ok. 8000 KB/s
obliczenia ok. 6,7 MB/s
Zapisu z PC nie sprawdzalem, moj aparat w serii strzalow nie narzeka :)
Przy zakupie nowej karty, jesli tylko mam kase kupuje Ex III. IMHO zmiana dla samej zmiany z U II na Ex III jest bez sensu.
Sandisk U II, 8 MB
przenoszenie z karty przez Total Commandera [TC] w srodowisu Visty
USB 2, dysk 5400 obr/min:
133 MB, 50 plikow
34 sek wg stopera, wg TC do ok. 4300 KB/s
obliczenia ok. 3,9 MB/s
---
278 MB, 100 plikow
62 sek wg stopera, wg TC do ok. 5000 KB/s
obliczenia ok. 4,5 MB/s
drakenus77
31-05-2008, 19:22
Sandisk Ex III, 1 GB
Zapisu z PC nie sprawdzalem, moj aparat w serii strzalow nie narzeka :)
Przy zakupie nowej karty, jesli tylko mam kase kupuje Ex III. IMHO zmiana dla samej zmiany z U II na Ex III jest bez sensu.
hmm więc tak robie serie to po 10 -12 fotach zaczyna mi zwalniać na ultra 2 na extremum mogę strzelać seria do zapchania więc sens jest szczególnie widać różnice przy serii w RAWach. Przy zapisie z na PC dochodzi do 15 mb odczyt około 17-18Mb/s więc 20MB odczyt 20 zapis jest przesadzone ...
Moze jutro sprawdze te dlugie serie w RAW, poki co tak sie nie bawilem.
Dodam tylko ze roznica miedzy Extreme III 20 m/sek a tą "nową" 30 m/sek w programie HDTach wynosila okolo 0,4 m/sek. Wiec w zasadzie pomijalna
Dodam tylko ze roznica miedzy Extreme III 20 m/sek a tą "nową" 30 m/sek w programie HDTach wynosila okolo 0,4 m/sek. Wiec w zasadzie pomijalna
pytanie tylko czy to nie ograniczenie czytnika kart - u mnie różnica jest większa, ale nie jest to marketingowe 10 MB/s
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.