Zobacz pełną wersję : Manfrotto 055X PRO B + ktora glowica ? Prosze o rade.
Prosze o rade w sprawie dobrania glowicy do tego statywu. Glowica musi byc niezawodna - jest to zakup na lata. Wstepnie przegladalem oferte i chce wybrac jakis model z przedstawionych:
1. http://www.sklepfotograficzny.pl/statywy/Manfrotto/glowica-BASIC-804-RC2/
2. http://www.sklepfotograficzny.pl/statywy/Manfrotto/glowica-460-MG/
3. http://www.sklepfotograficzny.pl/statywy/Manfrotto/glowica-STANDARD-808-RC4/
Moze ktos uzywa tego sprzetu i moze sie podzielic wiedza / polecic ? Serdecznie dziekuje.
A konkretnie do jakich celów ta głowica ma służyć ( może lepiej kulowa ) i o jakich pieniądzach rozmawiamy?
Fotografuje architekture i krajobrazy. Uzywam raczej ciezkie obiektywy .
Nie wiem nic na temat glowic kulowych... czy sa solidniejsze ? Lacznie ze statywem moge wydac ok. 1100 zl,
Do tego typu fotografii są super. Są bardzo solidne i szybkie w ustawieniu. Sam osobiście używam Manfrotto głowica 468 MG RC2. Jest z magnezu, lekka, udźwignie 10kg, ale niestety nie jest tania. Z czystym sumieniem mogę polecić, ma też podziałkę do panoramowania
Dziekuje za informacje. Postaram sie obejrzec ta glowice.
wysłałem Ci PW w sprawie 490 RC4. udzwignie to 12 kilo:)
Ustawianie aparatu przy użyciu głowicy kulowej jest mniej precyzyjne niż przy 3D. W zamian można to zrobić znacznie szybciej przy kulowej. Przy architekturze i krajobrazie, ma się sporo czasu i precyzja jest wskazana, więc 3D pewnie lepiej się sprawdzi.
Sam mam kulową, ale to ze względu na wygodę w transporcie/noszeniu - nie odstają rączki, które się haczą o różne rzeczy. Też mam ciężkie obiektywy i przy blokowaniu/dokręcaniu głowicy zawsze się troszkę "przestawia" kadr, co często denerwuje i pewnie kiedyś dokupię sobie po prostu jako drugą głowicę 3D.
Tak, to prawda. Niestety głowice Manfrotto z niższej półki niż ta hydrostatyczna 468RC2 często "pływają" podczas zaciskania kuli. Wątpię jednak czy kolega zmieści się w założonym budżecie kupując głowicę 468. Tu raczej góra to z serii 488 lub 490. Lub 3D.
wysłałem Ci PW w sprawie 490 RC4. udzwignie to 12 kilo:)
12 kilo, to już można całkiem spore obiektywy zakładać :), ale niestety taka głowica też dodatkowe waży i trzeba to dźwigać. Poza tym głowica wytrzyma 12kg, ale już statyw 055 tego nie zdzierży ;)
Pinio wlasnie dotknales sedna sprawy :) Mam taki statyw, ze jak ustawiam juz aparat, to blokujac statyw przekreca mi sie kadr. Dlatego poszukuje glowicy pozwalajacej na
precyzyjne ustawianie.
A co sadzicie o M 460 MG ?
ale za to wygoda uzywania jest bardzo duza - kulka jest odpowiednich rozmiarów i łatwo i przyjemnie sie na niej pracuje.
Pinio wlasnie dotknales sedna sprawy :) Mam taki statyw, ze jak ustawiam juz aparat, to blokujac statyw przekreca mi sie kadr. Dlatego poszukuje glowicy pozwalajacej na
precyzyjne ustwianie.
To myślę, że nie ma co kombinować tylko brać 3D. Co do podpowiedzi która, to bierz aparat z nacięższym obiektywem jaki masz/planujesz mieć, do tego dowal lampę, grip itp. i idź po prostu do sklepu przymierzyć się do kilku głowic na statywie 055 i wtedy zadecydujesz. Tak będzie najlepiej.
Jutro tak wlasnie zamierzam zrobic. Dziekuje za pomoc.
ale za to wygoda uzywania jest bardzo duza - kulka jest odpowiednich rozmiarów i łatwo i przyjemnie sie na niej pracuje.
Je też nie mam najmniejszej (488 ), udźwig do 8kg(do 12 mu daleko) ale waży tylko i aż 0,53kg a jednak do precyzji ustawiania można mieć uwagi. Może w takim "potworze" jak 490 jest całkiem inaczej, ale nie wiem.
marszull
20-05-2008, 18:52
Pracowalem na roznych glowicach Manfrotto na dwoch statywach 190 i 55
Teraz kupilem sobie swoje wlasne nogi ;-) 55 i wybralem glowice 410
http://www.sklepfotograficzny.pl/statywy/Manfrotto/glowica-JUNIOR-GEARED-410/
wiem ze troche drogo ale to jest naprawde z tych tanszych najlepsza glowica
i super komfort
kupilem tez 222 ale raczej z mysla stosowania w monopodzie
PS kupowalem u hesji i jestem naprawde zadowolony (i z ceny i obslugi)
Ja na tym statywie mam podpiętą głowicę 405 PRO Z PRZEKŁADNIĄ ZĘBATĄ (http://imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=193). Bez problemu podpinam do tej głowicy D3 z Nikkorem 200-400.
Ale niestety głowica ta kosztuje trochę...
Ja na tym statywie mam podpiętą głowicę 405 PRO Z PRZEKŁADNIĄ ZĘBATĄ (http://imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=193). Bez problemu podpinam do tej głowicy D3 z Nikkorem 200-400.
Ale niestety głowica ta kosztuje trochę...
No właśnie, a Charles chce wydać na statyw+głowica do 1100zł
Chce!, a może warto trochę dołożyć i kupić raz a dobrze?
Ja na tym statywie mam podpiętą głowicę 405 PRO Z PRZEKŁADNIĄ ZĘBATĄ (http://imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=193). Bez problemu podpinam do tej głowicy D3 z Nikkorem 200-400.
Ale niestety głowica ta kosztuje trochę...
To juz sprzet w pelni profesjonalny. Ja sie zastanawaiam nad M 460 MG lub
M STANDARD 808RC4. Studencki budzet ...:)
marszull
20-05-2008, 20:12
055XPROB plus 410 to jest niewiele ponad 1100zl
najrozsadniej jak bys sobie podpial rozne glowice do tych 55
i wyprobowal na wlasnym sprzecie
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.