PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry lab w Warszawie?



politolog16
22-04-2006, 18:04
Czy możecie polecić jakiś sprawdzony lab w Warszawie? Bo mam jakieś kiepskie doświadczenia, a np. Profi Lab jest bardzo drogi, choć dobry. Myślę np. o Wilabie na Świętokrzyskiej. Macie jakieś doświadczenia z tym labem? Z góry dziękuję i pozdrawiam

maroo
22-04-2006, 18:22
Korzystałem z Wilabu wiele razy.
Jakość jak najbardziej wporzo.

Niestety odkąd AGFA się zwinęła z rynku, to i Wilab zaczął robić na innych mateiałach, a matowy papier AGFY lubiłem najbardziej.

politolog16
22-04-2006, 23:50
Czyli nie potwierdzasz, że odbitki dostaje się zażółcone, a negatywy porysowane, bo takie opinie słyszałem. A czy jest szansa na to, by odbitki robiono według wskazówek np. "ta odbitka ma dać efekt sylwetkowy" czy wszystko robi komputer uśredniająć i niszcząc np. celowe niedoświetlenia lub prześwietlenia? Bo rozumiem, że negatyw najpierw jest skanowany, nikt nie robi już odbitek tradycyjnie, niestety. Dziękuję za odpowiedź.

maroo
23-04-2006, 00:06
Robiłem tam tylko cyfrowe, więc negatywów mi nie porysowali :D
Wiem od znajomych, że da radę się u nich dogadać w kwestii wskazówek co do sposobu wykonania odbitek.

Jednak przyznam szczerze, że już u nich nie robię, bo zaczęli robić na Kodaku, a od Kodaka wolę Fuji.

Ostatnie kilka partii plików wysyłałem na www.fujifilm.pl
Jakość jest bardzo dobra.
Raz, gdy wystąpiło pewne nieporozumienie odnśnie formatu papieru bez problemu powtórzyli mi ponad 50 odbitek 20x30.

Leon13th
23-04-2006, 13:18
Spróbuj sobie pójść do Fototenu (alejka pomiędzy kinem femina a halą mirowską),ceny niższe niż w profilabie,a i tak wszystkie rzeczy są robione w profilabie