PDA

Zobacz pełną wersję : Tokina AT-X 28-70 mm f/2,8 ProSV



Al Bundy
22-04-2006, 16:27
Czy ktoś może mi szczerze powiedzieć czy pomijając ogniskową ten obiektyw wart jest wymiany z Kita 18-70?

Smurf
22-04-2006, 16:33
Jezeli chcesz wbijac gwożdzie obiektywem- tak, do robienia zdjęć - ABSOLUTNIE NIE!!!

Valdek_Tychy
22-04-2006, 18:46
Jezeli chcesz wbijac gwożdzie obiektywem- tak, do robienia zdjęć - ABSOLUTNIE NIE!!!

dlaczego??

Smurf
22-04-2006, 19:01
Jezeli chcesz wbijac gwożdzie obiektywem- tak, do robienia zdjęć - ABSOLUTNIE NIE!!!

dlaczego??
Bo optycznie to marny obiektyw jest.

Valdek_Tychy
22-04-2006, 19:54
Jezeli chcesz wbijac gwożdzie obiektywem- tak, do robienia zdjęć - ABSOLUTNIE NIE!!!

dlaczego??
Bo optycznie to marny obiektyw jest.

Pozwolę sobie niezgodzić się z tą opinią.Oglądając zdjęcia robione tą tokiną nie zauważylem żeby optycznie był to marny obiektyw.Być może mylisz go z tokiną 28-80 f:2,8 która faktycznie nie była najwyższych lotów.Zresztą prawdopodobnie we wtorek lub środę będę miał tokinę 28-70 AT-X f:2,8 ProSV więc przetestuję ją i nieomieszkam podzielić się wrażeniami i ewent.zapodam jakieś poglądowe zdjęcia

Bullter
22-04-2006, 20:01
Czekam z niecierpliwoscia na test i pogladowe zdjecia :)

Smurf
22-04-2006, 20:04
Jezeli chcesz wbijac gwożdzie obiektywem- tak, do robienia zdjęć - ABSOLUTNIE NIE!!!

dlaczego??
Bo optycznie to marny obiektyw jest.

Pozwolę sobie niezgodzić się z tą opinią.Oglądając zdjęcia robione tą tokiną nie zauważylem żeby optycznie był to marny obiektyw.Być może mylisz go z tokiną 28-80 f:2,8 która faktycznie nie była najwyższych lotów.Zresztą prawdopodobnie we wtorek lub środę będę miał tokinę 28-70 AT-X f:2,8 ProSV więc przetestuję ją i nieomieszkam podzielić się wrażeniami i ewent.zapodam jakieś poglądowe zdjęcia
Jest zupelnie odwrotnie. Tokina ATX 280 pro (28-80/28) to najlepszy obiektyw jaki ta firma zrobila, lepszy nawet od uznanej znakomitej ATX 270 proII (28-70/2,6-2,8).
Tokina ATX 287 pro SV to kiepski optvcznie obiektyw, porownywalny np z Sigma 28-105/2,8-4. Daleko mu do klasy w/w krewnych. Nawet oficjalny przedstawiciel Tokiny w Polsce - firma Migomex nie poleca i przestała sprzedawac ten obiektyw.
Jezeli chodzi o Tokine, to mialem chyba wszystkie jej modele nawet po kilka egzemplarzy. :lol:

Kaleid
22-04-2006, 20:12
Ta Tokina niestety dosc kiepsko wspolpracuje z cyfrakami. O wiele lepszy bedzie Tamron 28-78 2.8. Na Twoim miejscu, zamienilbym tą Tokinę na Tamrona.

wist
22-04-2006, 20:40
Miałem ostatnio możliwość przetestowania Tokiny 28-70 AT-X f:2,8 ProSV podpiętej do nikona f80. Wiele osób wiesza na niej psy i sądze że nie miało jej w ręce a powiela Zasłyszane opinie. Moja opinia o tym obiektywie: Do wad zaliczyłbym jego ciężar i wielkość. Duża średnica obiektywu powoduje, iż przy pracy z lampą wbudowaną w aparat przy przy ogniskowej 28, obiektyw minimalnie na dole przysłania błysk lampy. Od 35 mm jest już OK. Prosi się tu stosowanie lampy zewnętrznej.
Zalety: po podpięciu do aparatu mamy zestaw stabilnie leżący w ręce, szerokie pierścienie powodują wygodę przy regulacji nastaw obiektywu. Optycznie jest to dobry obiektyw, zdjęcia kontrastowe i wyraźne, dające duże ilości szczegółów. Porównałem szybko ze zdjęciami z N.50/1.8 i nie widzę większej różnicy jeśli chodzi o odbitki w formacie 10/15 cm. Porównałem również zdjęcia zrobione kiedyś Sigmą 24-70/2.8 EX. Lepsze zdjęcia otrzymałem z Tokiny niż z w/w Sigmy.
Trudno ten obiektyw porównywać z Nikorem 28-70/2.8 gdyż jest to inna waga jakości i CENY!! Ale za 1000,- PLN mamy tu dobrej jakości obiektyw, o dobrym wykonaniu i sądze iż świetnie będnie się spisywał przy pracy amatorskiej i lekko zaawansowanej.
Co ciekawe, coraz częściej w testach tokina 28-70 AT-X f:2,8 ProSV zaczyna przeważać nad Tamronem 28-75/2.8.
Obiektywem tym zainteresowałem się po informacji jednego z forumowiczów, który przesłął mi kilka zdjęć zrobionych N. D70, który był ze zdjęć z niego również bardzo zadowolony.
Uważam iż jest to obiektyw bardzo dobry dla wszystkich, którzy za mniejszą kasę chcą mieć naprawdę dobry obiektyw i dobrej jakości zdjęcia. Dla tych co mają na wydaniu ??? tys. PLN pozostaje tylko Nikkor 28-70/2.8

[ Dodano: Sob 22 Kwi, 2006 ]
Smurf napisał:
"Tokina ATX 287 pro SV to kiepski optvcznie obiektyw, porownywalny np z Sigma 28-105/2,8-4.:
Pracowałem na jednym i drugim obiektywie. Sigma 28-105/2.8-4 jest rzeczywiście kiepska, ale nie można porównywać z nią Tokina ATX 287 pro SV. Tokina daje o klase wyższe jakościowo zdjęcia ( lub lepiej) i porównywanie tych 2 obiektywów nawet dla celów amatorskich jest grubym nieporozumieniem.

Kaleid
22-04-2006, 20:47
Miałem ostatnio możliwość przetestowania Tokiny 28-70 AT-X f:2,8 ProSV podpiętej do nikona f80. Wiele osób wiesza na niej psy i sądze że nie miało jej w ręce a powiela Zasłyszane opinie.

Faktycznie, w przypadku fotografii tradycyjnej, ten obiektyw spisuje sie calkiem niezle. Niestety, po zapieciu do DSLR, wylaza wszystkie wady tego szkla



Porównałem szybko ze zdjęciami z N.50/1.8 i nie widzę większej różnicy jeśli chodzi o odbitki w formacie 10/15 cm. Porównałem również zdjęcia zrobione kiedyś Sigmą 24-70/2.8 EX. Lepsze zdjęcia otrzymałem z Tokiny niż z w/w Sigmy.

Rety...jak już chcesz porownywac parametry obiektywow, to raczej nie na odbitkach 10x15 :)



Co ciekawe, coraz częściej w testach tokina 28-70 AT-X f:2,8 ProSV zaczyna przeważać nad Tamronem 28-75/2.8.

Nigdy nie widzialem takiego testu, natomiast Tamron 28-75 zapiety do D70, kopał tylek tej Tokinie rowno. Co ciekawe, obiektyw ten spisuje sie slabo w zasadzie jedynie z DSLR.



Obiektywem tym zainteresowałem się po informacji jednego z forumowiczów, który przesłął mi kilka zdjęć zrobionych N. D70, który był ze zdjęć z niego również bardzo zadowolony.

NIe watpie ze mozna byc zadowolonym, jednak IMHO ten Tamron jest lepszy

Smurf
22-04-2006, 21:20
Miałem ostatnio możliwość przetestowania Tokiny 28-70 AT-X f:2,8 ProSV podpiętej do nikona f80. Wiele osób wiesza na niej psy i sądze że nie miało jej w ręce a powiela Zasłyszane opinie. Moja opinia o tym obiektywie: Do wad zaliczyłbym jego ciężar i wielkość. Duża średnica obiektywu powoduje, iż przy pracy z lampą wbudowaną w aparat przy przy ogniskowej 28, obiektyw minimalnie na dole przysłania błysk lampy. Od 35 mm jest już OK. Prosi się tu stosowanie lampy zewnętrznej.
Zalety: po podpięciu do aparatu mamy zestaw stabilnie leżący w ręce, szerokie pierścienie powodują wygodę przy regulacji nastaw obiektywu. Optycznie jest to dobry obiektyw, zdjęcia kontrastowe i wyraźne, dające duże ilości szczegółów. Porównałem szybko ze zdjęciami z N.50/1.8 i nie widzę większej różnicy jeśli chodzi o odbitki w formacie 10/15 cm. Porównałem również zdjęcia zrobione kiedyś Sigmą 24-70/2.8 EX. Lepsze zdjęcia otrzymałem z Tokiny niż z w/w Sigmy.
Trudno ten obiektyw porównywać z Nikorem 28-70/2.8 gdyż jest to inna waga jakości i CENY!! Ale za 1000,- PLN mamy tu dobrej jakości obiektyw, o dobrym wykonaniu i sądze iż świetnie będnie się spisywał przy pracy amatorskiej i lekko zaawansowanej.
Co ciekawe, coraz częściej w testach tokina 28-70 AT-X f:2,8 ProSV zaczyna przeważać nad Tamronem 28-75/2.8.
Obiektywem tym zainteresowałem się po informacji jednego z forumowiczów, który przesłął mi kilka zdjęć zrobionych N. D70, który był ze zdjęć z niego również bardzo zadowolony.
Uważam iż jest to obiektyw bardzo dobry dla wszystkich, którzy za mniejszą kasę chcą mieć naprawdę dobry obiektyw i dobrej jakości zdjęcia. Dla tych co mają na wydaniu ??? tys. PLN pozostaje tylko Nikkor 28-70/2.8

[ Dodano: Sob 22 Kwi, 2006 ]
Smurf napisał:
"Tokina ATX 287 pro SV to kiepski optvcznie obiektyw, porownywalny np z Sigma 28-105/2,8-4.:
Pracowałem na jednym i drugim obiektywie. Sigma 28-105/2.8-4 jest rzeczywiście kiepska, ale nie można porównywać z nią Tokina ATX 287 pro SV. Tokina daje o klase wyższe jakościowo zdjęcia ( lub lepiej) i porównywanie tych 2 obiektywów nawet dla celów amatorskich jest grubym nieporozumieniem.
Niestety nie jest to żadne nieporozumienie.
Tokina ATX 287 pro SV jest optycznie bardzo marnym obiektywem nie tylko przy DSLR, ale takze przy analogu - ostrość jej jest duzo nizsza nawet od wspomnianej przeze mnie Sigmy. Zdjecia pod swiatlo to totalne nieporozumienie, a przyslona 2,8 w tym obiektywie daje tylko ladny obraz w celowniku, bo do robienia zdjęc sie nie nadaje.
Przy tej Tokinie Tamron 28-75/2,8 to prawdziwy optyczny majstersztyk.
Tak na marginesie - nie bez powodu ta bardzo solidnie (pomimo uzycia poliweglanów) zbudowana Tokina kosztuje w Niemczech niewiele ponad 200 Euro (mniej niż Sigma 28-105/2,8-4) podczas gdy Tamron ok. 330.
Jezeli chodzi o uzywanie Tokin - nie przytaczam zadnych zaslyszanych opinii, ale swoje wlasne wynikajace z posiadania w okresie ostatnich 4 lat 4 egzemplarzy ATX 270 pro II, 5 egz ATX 287 pro SV i 3 egz. ATX 280 pro - wszystkie zakupione swego czasy w firmie New York Camera w Loecknitz.
Przy takiej ilości "przetestowanych" obiektywów nie może byc mowy o przypadkowości.
ps. Jezeli porównujemy zdjecia formatu 10x15 to rownie dobrze można do takiego porównania wziąć analogowego czy cyfrowego kompakta za kilkaset zl.

Bullter
22-04-2006, 23:03
Chyba nie wszystkie tokiny tak maja (tzn.sa marne),moja 100 atx pro d jest super ,i jesli cos jest nie tak z ostroscia na moich zdjeciach , to jest to na bank moja wina.Andrzej Laskowski uzytkownik tego forum tez ma chyba na stanie tokine 300mm-foty ktore prezentowal byly extra

Al Bundy
22-04-2006, 23:07
A chciałem tylko o info. WALDEK - jak będziesz ją miał to zapodaj jakiś test :)

Smurf
22-04-2006, 23:23
Chyba nie wszystkie tokiny tak maja (tzn.sa marne),moja 100 atx pro d jest super ,i jesli cos jest nie tak z ostroscia na moich zdjeciach , to jest to na bank moja wina.Andrzej Laskowski uzytkownik tego forum tez ma chyba na stanie tokine 300mm-foty ktore prezentowal byly extra

Ja piszę tylko o kiepskiej Tokinie ATX 287 proSV. Poza tą i ATX 242 pozostałe z serii ATX sa bardzo dobrymi obiektywami.

Valdek_Tychy
23-04-2006, 10:13
A chciałem tylko o info. WALDEK - jak będziesz ją miał to zapodaj jakiś test :)

jasne

misiek502
23-04-2006, 11:37
pozostałe z serii ATX sa bardzo dobrymi obiektywami.

czyli moja tokina 80-200/2,8 ATX PRO jest spoko :P i nie pozbywać sie jej, a czy robiłeś z niej
powiększenia 20*30/30*40 :?: i jak :?:

Smurf
23-04-2006, 12:45
pozostałe z serii ATX sa bardzo dobrymi obiektywami.

czyli moja tokina 80-200/2,8 ATX PRO jest spoko :P i nie pozbywać sie jej, a czy robiłeś z niej
powiększenia 20*30/30*40 :?: i jak :?:
Uzywalem tej Tokiny z korpusami analogowymi - F90X i F70 - jest to dobry, solidny obiektyw. Mechanicznie - trudno o lepszy, optycznie nieco slabszy od Nikkora 80-200/2,8 i Sigmy 70-200/2,8, ale nie jest żle, szczegolnie gdy weźmiemy pod uwage rożnicę cen do w/w.
Nie ma problemu, żeby wykonać bardzo dobre powiększenia rzędu 30x40cm.
Wsród obiektywow nie jest to "Mercedes", ale na miano VW spokojnie zasluguje.

zapalaka
02-05-2006, 12:29
Witam!!
Jestem swiezym uzytkownikiem D50 i wogole tego forum...
Zastanawiałem się dość poważnie nad kupnem tego obiektywu Tokina AT-X 28-70 mm f/2,8 ProSV i chciałem sie dowiedziec dlaczego własnie z cyfrowkami ten obiektyw się nie nadaje?? Na czym polegają wady tego szkła i jak wygląda kwestia serwisu Tokiny w Polsce? Obilo mi sie o uszy, ze nie jest ciekawie.
Tak na marginesie to widizałem zdjecia z tego szkła podpietej do Minolty 9 i efekty byly rewelacyjne, zarowno w ostrości, jak i kolorach.

zielin
02-05-2006, 12:52
A chciałem tylko o info. WALDEK - jak będziesz ją miał to zapodaj jakiś test :)

jasne

jak tam to testowanie?
:)

Valdek_Tychy
02-05-2006, 12:58
Obcykałem szkielko na D70 i kończę teraz film na F70 zeskanuje go i bedę widział efekty.Wstępnie moge stwierdzić,że z D70 pracuje bardzo dobrze bez żadnych problemów,jest dość szybki ciut glośny choć nie za bardzo.Optycznie tez nie jest źle,faktycznie przy pełnej dziurze 2,8 jest troche mydlany ale już przy 3,5 jest całkiem ok.Co ciekawe przy D70 ma większy zakres przysłon np. 2,8 3,5 4 4,5 natomiast przy F70 nie ma przyslon pośrednich tylko 2,8 4 5,6 itd. Po zeskanowaniu filmu będę wiedzial jak jest z analogiem i wowczas zapodam jakieś zdjęcia poglądowe

zielin
02-05-2006, 13:19
:) ok czekamy ...........

Al Bundy
02-05-2006, 14:33
tak tak czekamy niecierpliwie...

Smurf
02-05-2006, 22:51
Obcykałem szkielko na D70 i kończę teraz film na F70 zeskanuje go i bedę widział efekty.Wstępnie moge stwierdzić,że z D70 pracuje bardzo dobrze bez żadnych problemów,jest dość szybki ciut glośny choć nie za bardzo.Optycznie tez nie jest źle,faktycznie przy pełnej dziurze 2,8 jest troche mydlany ale już przy 3,5 jest całkiem ok.Co ciekawe przy D70 ma większy zakres przysłon np. 2,8 3,5 4 4,5 natomiast przy F70 nie ma przyslon pośrednich tylko 2,8 4 5,6 itd. Po zeskanowaniu filmu będę wiedzial jak jest z analogiem i wowczas zapodam jakieś zdjęcia poglądowe
W F70 tez są przyslony posrednie, ale w trybie P i preselekcji czasu, a wynika to z prostej przyczyny - w F70 przysłone ustawia sie na obiektywie, a w D70 z poziomu aparatu przy jednoczesnym ustawieniu pierscienia przyslon na najmniejszy otwor (najwieksza liczbę) podobnie zreszta jak w analogowych F55, F65, F75, F80, F100 - jest to calkowicie normalne i wystepuje przy wszystkich obiektywach.

piurek
03-05-2006, 00:12
Swego czasu miałem ten dylemat w drugą stronę. Ostatecznie kupiłem N24-85 ale zostawiłem Tokinę do analoga. Tu (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=13760) są zdjęcia z obu szkieł.

zapalaka
03-05-2006, 00:32
Dzieki piurek za skierowanie na Twoje testy. Niestety martwi mnie ten BF z D70, ktory podejrzewales. Nie chcialbym miec tego z D50, a po za tym dla mnie N24-85 odpada, bo to jest seria bez pierscienia przesłony, a ja chce tego szkla uzywac jeszcze pod Nikona FM2.
Valdek! Ja tez czekam na te testy z niecierpliwoscia :?

Valdek_Tychy
03-05-2006, 13:53
Wywołałem wczoraj film i mam porównanie ze zdjęciami z D70.Faktycznie Ta Tokina lepiej chodzi z analogiem,nie jest to dla mnie problem bo właśnie do analoga ja kupiłem.Poradźcie jak zamieścić kilka zdjęć - są dość duże rozmiarowo i wagowo,nie wiem czy zmniejszać je bo wtedy gubi sie ostrość czy ewent.podostrzyć??

[ Dodano: Sro 03 Maj, 2006 ]
narazie wrzucę zmniejszone foto potem coś pokombinuję w nowym wątku dając zdjęcia i z D70.Te zrobiłem F70-tką na Agfie Optima Prestige 200 skanowane w labie Fuji

1.f/4

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img50.imageshack.us/img50/6607/015yw.jpg)

2.f/5,6


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img345.imageshack.us/img345/5963/039pb.jpg)

3. f/11

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img451.imageshack.us/img451/4875/059lb.jpg)

4.jedno foto porównanie z Nikkor 28-85 ale zmniejszone bez wyostrzania w oryginale tokina wychodzi lepiej od nikkora zdjęcia zrobione D70 iso 200 są to wycinki lewego górnego rogu zdjęć mniej więcej 1/8 kadru


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img451.imageshack.us/img451/9550/28mm8sk.jpg)

zielin
03-05-2006, 19:00
Valdek_Tychy,
a jak uwazasz - czy twoja tokina da rade z D50 jako stand zoom?
w sensie czy jakos fotek z D70 ci pasuje? czy gdyby nie N28-85 moglbys
tokina jako takowy obiektyw stosowac?

zauwazyles BF FF na fotkach z D70+Tokina?

moze na maila fotki w wyzszej rozdzielczosci dla zainteresowanych? :)

Valdek_Tychy
03-05-2006, 20:08
Valdek_Tychy,
a jak uwazasz - czy twoja tokina da rade z D50 jako stand zoom?
w sensie czy jakos fotek z D70 ci pasuje? czy gdyby nie N28-85 moglbys
tokina jako takowy obiektyw stosowac?

zauwazyles BF FF na fotkach z D70+Tokina?

moze na maila fotki w wyzszej rozdzielczosci dla zainteresowanych? :)

Myślę że z D50 da radę aczkolwiek najlepiej IMO przed kupnem podpiąć i sprawdzić bo (nie wiem dlaczego) ale obiektyw ten ma opinię,że nie pracuje jak należy z cyframi - z moją nie ma problemów.Jako podstawowy kit ciut za wąsko bo po przeliczeniu daje Ci 42-105mm i czasami brakuje trochę czegoś szerszego.Ja tą Tokine kupiłem głównie do analoga.
Nie zauważyłem BF i FF choć testów w tym kierunków nie robiłem.

Generalnie mogę stwierdzić,że nie jest to taki zły obiektyw za jakiego się go uważa.Jest to całkiem przyzwoite szkło za 999 zł. (tyle za niego dalem) nowe z dwuletnią gwarancją.
Mnie on pasuje.