PDA

Zobacz pełną wersję : D200 +Krzywa kontrastu



fotosr
21-04-2006, 20:47
Witam,

mam problemy być moze dla was bardzo błachy,

nie wiem jak wgrac do aparau krzywą kontrastu,

próbowałem połączyć sie przez NC 4.4 ale wysakuje monit ze nie znajduje camery,

prosze o podpowiedz, jak się połączyć a puzniej jak wgrać i podciągnąć tą krzywą,

D200 Mam od niedawna i narazie zauwazyłem że wychodzi dość mlecznie,
nie mogę podciągać programowo bo zdjęcia po opuszczeniu apoaratu nie mogą zostać poddane żadnej modyfikacji, (dla wtajemniczonych "sprawa dowodowych")
gdy zastosuje optymalizacje +kontrast ustawie na MORE to jest przekontrastowione

admin
21-04-2006, 23:25
Sprawdz jaki masz typ transferu aparat -> komp. Dla wspolpracy z NC powinien to byc PTP.

FStyl
22-04-2006, 13:39
Odradzam pakowanie krzywej, zdjęcia dowodowe i D200, to niesamowite, chyba pierwszy przypadek. Czym robiłeś wcześniej fotki, bo coś mi się wydaje, że słabo sobie radzisz z aparatem, a nie aparat z fotkami, na jakich ustawach robisz te fotki?
Za cenę D200 można małe studio z aparatem do fotek dowodowych zorganizować.

PADI
22-04-2006, 14:02
Myślę, że chodzi o zdjecia, tkóre maja być dowodem w jakieś sprawie, a nie do dowodu osobistego ;)

To by wyjaśnialo brak możliwości obróbki ;)

FStyl
22-04-2006, 14:10
A to inna sprawa, bo do naszych paszportów i prawojazdy od czerwa zdjęcia właśnie będą wyglądać jak te od skazanych na Alcatraz!
Padi masz ładne brille (okulary), gdzie można takie nabyć i za ile?

PADI
22-04-2006, 14:13
Od frontu, uszy widoczne? Jak w Rosji i USA? Jaja jakieś?

Brille? Nie wiem. Spytaj Adriany Limy, bo ona na tym zdjeciu funkcjonuje :lol:

FStyl
22-04-2006, 14:20
To jeszcze nic, wymagania są tak ustawione, że większość zakładów ich nie spełni, już nie wspominam o koncesji.

szczegóły na cech fotografów (http://www.fotograf.org.pl)

fotosr
23-04-2006, 09:45
dzieki za wyrozumiałść ;)

być może nie umię się jeszcze niem posługiwac bo mam go dopiero drugi tydzień,
zdjecia robię w jpg, sRGB, ustawinie na custom i kontrast na normal,
zdjecia wydają sie mdłe, po podreceniu na MORE zdjecia są przekontrastowane,
zprawa jest o tyle istotna ze w przypadku dowodowych nie bedzie mozna korygowac zdjec, prosto z aparatu trzeba nagrac przez specjany program na plyte i finito.

nie przesadzajmy, wymagania są postawione ale mozna sie do nich dostosowac,
półprofil z lewym uchem, oczy w prostej lini, poza ostro skadrowaną twarzą zdjęcia ustawienie jest normalne itp, czysto białe tło i odpowiedni kadr,
zresztą ponoć z ostatniej rozmowy z cechmistrzem dowiedziałem się że będą próbowali udostępnić kadrowanie przez program,

[ Dodano: Nie 23 Kwi, 2006 ]
acha i uzywam d200 do dowodowych bo nie bede kupowal drugiej cyfrówki do dowodowych, bo moze okazac sie ze ktos weznie łapówkę i tak wstawią kabiny do urzędów

[ Dodano: Nie 23 Kwi, 2006 ]
dzieki PADI i FStyl,
poradzilłem sobie z połączeniem i z krzywymi