PDA

Zobacz pełną wersję : alpha



Strony : [1] 2

biszkoptwielki
21-04-2006, 11:21
Sony wprowaza nowa marke dla swoich lustrzanek.

http://fotopolis.pl/index.php?n=4211

Leon13th
30-04-2006, 11:00
Ciekawe na jak długo się utrzymają

Vadim
30-04-2006, 12:26
Z pewnością dłużej od Minolty...

sailor
01-05-2006, 16:14
Z pewnością dłużej od Minolty...

hmm czyli kilkadziesiat lat? :)

Vadim
01-05-2006, 20:19
Wszystko na to wskazuje... 8)

Niedzwiedz
04-05-2006, 10:15
i nie zrobia FF bo maja stabilizowana matryce , i nie dadza wiecej nikonowi matryc na ASP-C
i bog oraz partia wiedza co tam jeszcze zrobia

Czornyj
04-05-2006, 10:25
i nie zrobia FF bo maja stabilizowana matryce , i nie dadza wiecej nikonowi matryc na ASP-C
i bog oraz partia wiedza co tam jeszcze zrobia
Po pierwsze: dadzą, dadzą. Po drugie: jak nie dadzą, to może Nikon ruszy wreszcie d...sko i wprowadzi nowe LBCASTY. Ja tam bym się intensywnie ucieszył.

Niedzwiedz
04-05-2006, 10:34
Czornyj, i jeszcze LBcasty FF to bylo by miodkowo

Vadim
04-05-2006, 10:37
Czornyj

Obawiam się, że potencjał kapitału przemawia za alfą. I nic nie będą dawać, tylko jeszcze zabiorą... :evil:

Czornyj
04-05-2006, 11:04
Ja tam myślę, że w przypadku lustrzanek liczy się zaufanie do marki i prestiż. Ludziki kupują Nikona czy Canona, bo marki dobrze się kojarzą i są używane przez reporterów, więc zapodają se D50 z 70-300 i już mogą sciemniać laskom że są paparazzi.

Dlatego też nie kupią jakiegoś Soniacza Alfa, bo co to - panie - za nowomodne wynalazki, pewnie dziadostwo dla amatorów.

Vadim
04-05-2006, 11:13
Czornyj

Tak, tak, a krowa to bardzo piękny ptak. Podobnie myśleli w zarządzie KM. I któregoś pięknego dnia obudzili się z ręką w nocniku. Sami profesjonaliści nie utrzymają takiej firmy. Tu potrzebna jest sprzedaż masowa.
A panienkom to można ściemniać, ale nie na długo, bo jak jest kasa, to wypromujesz wszystko i wszystkich (wide Sejm RP :mrgreen: ).

Niedzwiedz
04-05-2006, 11:26
Czornyj, moze fuji zrobi nikonowi matryce hmmm :)

Czornyj
04-05-2006, 11:28
Czornyj, moze fuji zrobi nikonowi matryce hmmm :)
Nikon sam se potrafi zrobić matryce i to całkiem niezłą. Tylko coś się ostatnio obija ;)


Podobnie myśleli w zarządzie KM. I któregoś pięknego dnia obudzili się z ręką w nocniku. Sami profesjonaliści nie utrzymają takiej firmy. Tu potrzebna jest sprzedaż masowa.
A panienkom to można ściemniać, ale nie na długo, bo jak jest kasa, to wypromujesz wszystko i wszystkich (wide Sejm RP :mrgreen: ).
KM właśnie olewała profesjonalistów centralnie i konsekwentnie, tłukąc sobie radośnie kompakciki pod sprzedaż masową. Jak widać nie było to z ich strony najmądrzejsze.

Sony - mimo owej kasy - ostatnimi czasy ma jednak problemy z wypromowaniem swoich produktów i nie idzie im najlepiej.

Nikon zaś odnotowuje doskonałe wyniki, zwiększa rentowność i ogólnie w domu wszyscy zdrowi.

jmj
04-05-2006, 20:59
Sony nie bedzie latwo
na tym rynku ludzie sa konserwatywni i dlugo akceptuja zmiany.
(Znaczy tacy ludzie co kupuja powazny sprzet)

Kazdy z zyjacych z fotografii, ma jakis kuferek szkiel, lamp, bodies etc
ma swoje nawyki, sympatie, przekonania

Ci ludzie ni rzuca sie na fotograficzne produkty Sonego bo i dlaczego.
Rzuca sie za to fanatycy wojujacy z uznanymu systemami ( cena ) w zasadzie ci sami co kupowali te F-8xx czy jam im tam. A nie oni tworza mity...
Sigma sobie próbowała - jakos nie rzuciala nikogo na kolana

Co do Fuji - polityka tego koncernu jest dziwna - maja dskonale szkla a ich systemowe lustrzanki (hmm) bazuja caklowicie na Nikonie. Czytalem dosc sporo pytan zadawanych logicznie o kierunku takiej startegii.

[ Dodano: Czw Maj 04, 2006 9:01 pm ]


Czornyj, moze fuji zrobi nikonowi matryce hmmm :)
Nikon sam se potrafi zrobić matryce i to całkiem niezłą. Tylko coś się ostatnio obija ;)


W sumie nie ma powodu aby sie obijac przestał.
Canon z trudnoscia dotrzymuje Nikonowi kroku, nie ma potrzeby zbyt agresywnej polityki prowadzic...

Yuurei
04-05-2006, 21:16
Ale pomijacie jeden fakt. Sony nie zmieniło bagnetu więc przyciągnie ludzi, którzy pozostali w systemie KM z sentymentu do marki (są tacy poniekąd i myślę, że całkiem ich sporo). Poza tym to co teraz wyda Sony to będzie tak naprawdę to co miała wydać KM przed sprzedażą działu foto jedynie już pod szyldem Sony Alfa. Ludzie chwalili sobie i chwalą nadal D7D więc jeśli Sony nic nie pokombinowało z puszką za mocno to może przełkną, że logo inne.

Jak by nie było czas pokaże co i jak :)

Jacek_Z
04-05-2006, 21:25
Sony to też marka i to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na swiecie - jak coca cola, ford, nike.
Ludzie będa kupować jej produkty kierując sie marką. Bardzo znana marką. Nie zawężajcie sprzętu foto do działki profi. Mozna bardzo dobrze zarobic na wielu innych rzeczach, a ich rolą jest maksymalizacja zysku i pewnie to w Sony dobrze zrobią.
Minolta i Konica nie miały sprzetu z najwyższej profesjonalnej półki, choc ich aparaty cząsto miały dobre czy nawet prekursorskie rozwiązania.

jmj
04-05-2006, 21:29
czas pokaze...

ja jednak nie sadze aby duzo porofi uzywało sprzetu KM - ja kojarze doskonałe do dzis KoniOmega i chyba tyle

Gdyby Sony przejęło Pentaxa - tu bym sie zastanowił

Sony to fakt ze marka - ale nie kojarzy sie z fotografia nijak.

Jacek_Z
04-05-2006, 22:03
do tej pory tez niewielu profi uzywało Minolty. Pentax i Olympus kiedyś za analoga były bardziej cenione ze względu na i optyke i mechanikę.
Ale wczoraj i dziś na półce profi jest tylko Canon i Nikon (i niszowe firmy jak Leica). W małym obrazku oczywiście, bo półka profi to Hasellblad, Sinar i wiele, wiele innych śrdenioformatowców i wielkoformatowców. To oni sa właśnie na wymarciu i tego bardziej mi żal. Są za duże - giną jak mamuty :cry:
Chciałem wymienic kilka nazw - i to by była strasznie długa lista bardzo zasłuzonych firm dla fotografii (część może istnieje, ale ich czasy swietności minęły, albo zostały podtrzymane dla marki i robią byleco)
Bronica, Contax, Horseman, Minox, Schneider - Kreuznach, Ciba

Vadim
05-05-2006, 00:04
Czornyj

Nie sądzę, aby w KM olewali profi, a dowodem na to jest doskonała w swojej klasie cenowej D7D. Tyle tylko, że w tym przypadku chodziło o coś zupełnie innego. O strategię firmy na przyszłe lata. Zarząd spółki nie miał większego wpływu na przepływ akcji do Sony, a po utracie kontroli nad spółką stracili wszystko - markę, lata doświadczeń i zaufanie klientów.

Wystarczy spojrzeć na ceny i wyniki sprzedaży w 2005 roku - z KM wcale nie było tak źle, a D7D była towarem deficytowym. Tyle tylko, że dziś to zbyt mało. KM wydawało się, że po wejściu do spółki Sony, powstanie coś na kształt KMS. Nie wzięli pod uwagę drobnego szczegółu - Sony z nikim nie miało i nie ma zamiaru się dzielić. To było wrogie przejęcie.
Dziś Nikon chwali się wynikami sprzedaży, podaje procenty wzrostu zysku, ale jaka to jest wielkość w porównaniu do Sony? I do czego odnosi się ten wzrost? Do strat z wcześniejszych lat...

Słusznie Jacek_Z zauważył, że nawet największe marki znikają z produkcyjnego rynku. Przecież Leica istnieje już tylko w nazwie i dosłownie w kilku produktach. Przy masie w tym segmencie rynku, powinna być dawno ekonomicznym trupem i miłym wspomnieniem. Ale jest, bo Matsuhita (panasonic, technics), jeden z największych konkurentów Sony nie jest na tyle głupi, aby nie wykorzystać marki i na niej zbudować wizerunek nowej firmy w branży foto. Za kilka lat będzie już tylko Lumix.

I to dlatego Sony pozostawia bagnet Minolty. Nie odtrąci dotychczasowych miłośników tej marki, a nowoczesną technologią przyciągnie nowych. A to że NIkon nie ma matrycy, wcale nie wynika z obijania, tylko z impotencji twórczej.

Pozdrawiam

Yuurei
05-05-2006, 13:22
KM wydawało się, że po wejściu do spółki Sony, powstanie coś na kształt KMS. Nie wzięli pod uwagę drobnego szczegółu - Sony z nikim nie miało i nie ma zamiaru się dzielić. To było wrogie przejęcie.

To są Twoje przypuszczenia czy wiesz to na pewno?

Vadim
05-05-2006, 13:39
Yuurei
Wiem na pewno. Takie są prawa rynku.

jmj
05-05-2006, 14:43
Yuurei
Wiem na pewno. Takie są prawa rynku.

czyli nie wiesz na pewno a sie domyslasz

Vadim
05-05-2006, 16:02
jmj

Z czego taki wniosek?

jmj
05-05-2006, 16:09
Przeciez sam to potwierdzasz.

O ile teza, ktora przytoczyłeś nie jest wynikiem uzyskanej informacji - a watpie abys ja miał, jest to bowiem obszar zastrzezony dla zarzadów, opierasz sie na swoim wiedzy i analizie - a to sa domyslem a nie wiedza o faktach

ja nie okresliłbym przejecia KM przez Sony jako wrogiego.
Sony nie istnial na rylku lustrzanek wiec trudno by bylo wojowac
;-)

Vadim
05-05-2006, 16:16
jmj

Z takimi argumentami nie mam zdrowia dyskutować. Poddaję się :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ps. Jak będzie kiepska pogoda i nie będziesz robił zdjęć, to poczytaj trochę o funkcjonowaniu spółek giełdowych i akcjach. Dowiesz się wtedy, czy ja się domyślam, czy może akurat wiem, bo to nie jest żadna wiedza tajemna.

Pozdrawiam

jmj
05-05-2006, 16:22
Vadim

a nie przyszlo Ci do glowy ze moge sie tym zajmowac zawodowo?
;-)

Vadim
05-05-2006, 16:25
jmj

Jeśli tak, to dobrze się kamuflujesz :mrgreen:

Czornyj
05-05-2006, 17:39
O proszę, w akurat w temacie - post z dpreview - streszczenie wywiadu z menago działu DSLR Sony:

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1035&message=18309670

Ewidentnie idą w kierunku robienia zabawkowych lustrzanek a'la hybryda, a całą Minolciarską tradiszon lekce sobie ważą i Dynax idzie w kosz. Ot, widząc że miast hybryd ludziki zaczeli proste DSLR-y kupować, postanowili wykorzystać tą tendencję. Oczywiście, niezbadane są wyroki konsumenckie, ale nie sądzę by był to dobry pomysł - ludzie kupujący lustra chcą coś solidnego, kompakty - coś małego i poręcznego. A to, to będzie "ni pies, ni wydra"...

Kaleid
05-05-2006, 18:03
Jakis czas temu z pewnego zrodla slyszalem, iz Sony planuje zastosowac w lustrzankach 10 mpix matryce znaną z Sony R1 (przelicznik x1.7) Wtedy jakos nie chcialo mi sie w to wierzyc, ale ten wywiad moze to potwierdzac. Sony generalnie ma w glebokim powazaniu KM, i widac ze rynek rasowych lustrzanek ich nie interesuje..a raczej masowy produkt, bedacy czyms raczej hybrydopodobnym. Najprawdopodobniej zrezygnuja tez z wiekszosci szkiel produkowanych ongiś przez Minoltę.

meliszipak
09-05-2006, 12:15
I kto to kupi ?

qooba
09-05-2006, 14:52
http://www.sony.jp/products/di-world/alpha/

poczytajcie u źródeł a bełkot z dpreview zostawcie komuś innemu...
poza tym do czerwca juz naprawdę blisko, więc zainteresowaniu powinni poczekać, a nie ślinić się/obrażać na podstawie forumowych opowieści/bajek/dyrdymałów bez podstaw...

pozdrawiam, qooba

biszkoptwielki
09-05-2006, 16:00
qooba, bardzo chcialbym zrozumiec co na tej http://www.sony.jp/products/di-world/alpha/ stronie jest napisane, ale niestety nie znam japonskiego. Jak dla mnie te zrodla nic nie wnosza.

qooba
09-05-2006, 16:31
no i się pomyliłem, miało być: http://www.sony.net/Products/dslr/
poprzedni link jest do japońskiego oryginału :oops:

Kaleid
09-05-2006, 16:42
Poza marketingowym belkotem, nic ciekawego w tych zrodlach nie ma :)

qooba
09-05-2006, 19:31
zgadzam się, ale nie ma tam też informacji o cropie 1,7, matrycy 10MP cmos z R1, innej stopce lampy, podglądowi na żywo itp itd...
wobec tego nie ma co się podniecać, jak jakiś "ktoś", kto ma kogoś, kto ma kuzyna w konsulacie, w którym pracuje szwagier wujka japończyka z Sony napisze niesamowitego "newsa" na forum dpreview...
tak samo zresztą moje podejście dotyczy wszelkich nowości o D200 (całkiem niedawno przecież wszyscy o tym szaleli...), nieistniejącym D80 i D90, super hiper Canonie 3D, który przecież był pewniakiem itp itd...
śmieszy mnie więc uwaga meliszipaka o tym , kto kupi taki aparat.
ja się pytam jaki? ten z forum, czy ten, który za jakiś zas przedstawi Sony...

pozdrawiam i polecam cierpliwość wszystkim zainteresowanym, a nie grzebanie w conajmniej dziwnych "źródłach" z pewnymi informacjami o nowościach :)
kuba

Kaleid
09-05-2006, 20:09
Pospekulowac sobie zawsze mozna..w zdrowych granicach oczywiscie :) Canon mial pozamiatac rynek na PMA i cos mu nie wyszlo :P A co do stopki: jesli utrzymaja ta za Minolty (a zapewne tak) to proroctwo sie sprawdzi:) Minolta ma niestandardową stopkę.

meliszipak
09-05-2006, 21:10
śmieszy mnie więc uwaga meliszipaka o tym , kto kupi taki aparat.
ja się pytam jaki? ten z forum, czy ten, który za jakiś zas przedstawi Sony...

pozdrawiam i polecam cierpliwość wszystkim zainteresowanym, a nie grzebanie w conajmniej dziwnych "źródłach" z pewnymi informacjami o nowościach :)
kuba

Na razie buńczuczne zapowiedzi, lanie wody i nic więcej.

W segmencie lustrzanek wizerunki marek i system budowano latami, a
najwazniejsza w tej branży jest opinia profesjonalnych fotografów a nie marketingowy bełkot.
Nie przewiduję, by profesjonaliści porzucili stare zabawki i hurtowo zaczęli kupować
aparaty Sony.
Dlatego też imo Alfa nie będzie celować w rynek profi i semiprofi.
Zrobią lustro ze smiesznymi bajerami, narobią krzyku i może ktoś to kupi.

Z ciekawością i sympatią będę przyglądać się wchodzeniu na rynek marki Alfa

pozdrawiam

[ Dodano: Pią 12 Maj, 2006 ]
No nie wiem... Minolciarze raczej zadowoleni, ale Oni wychodzą z głębokiej depresji :mrgreen:

Jak dadzą matrycę z dużą rozpiętoscią tonalną, małymi szumami oraz różne
bajery, a na optyce będzie pisało Carl-Zeiss to kto wie.?

wyrwiflak
13-05-2006, 13:33
meliszipak, na nowej optyce (ma byc wypuszczone 20 modeli w ciagu roku) bedzie widnial napis Sony, mimo ze nie zmieni on jakosci optyki to ja mam sentyment do zupelnie innych literek...

co do matrycy to z R1 bedzie miala tyle wspolnego ze bedzie to CMOS, najprawdopodobniej owo powszechnie reklamowane najnowsze dziecko sony z 10,3 mpix i przepustowoscią 60 klatek/sek w pelnej rozdzielczosci - z tego powodu dosc powszechnie rozwaza sie mozliwosc zaimplikowania w nowym dSLR sony trybu filmowego (sic!)... wiem wiem, rasowi fotograficy az sie skrecaja na samą mysl ale predzej czy pozniej to musialo(/musi) nastapic :/

mnie cieszy swieza krew w optyce i lampach bo ostatnio ceny uzywanych 50/1,7 przerażają... a nowych nie uswiadczysz.

Czornyj
13-05-2006, 15:24
najprawdopodobniej owo powszechnie reklamowane najnowsze dziecko sony z 10,3 mpix i przepustowoscią 60 klatek/sek w pelnej rozdzielczosci - z tego powodu dosc powszechnie rozwaza sie mozliwosc zaimplikowania w nowym dSLR sony trybu filmowego (sic!)
wyrwiflak, bałbyś się Boga takie bzdury na publicznym forum wypisywać! Plicz se na spokojnie: 10MP jpeg waży ze 2MB. W ciągu 10 sek. wypełnia ci 1GB kartę, więc nawet największe karty umożliwiają nakręcenie minutowych filmów. Dodatkowo zapis takiego strumienia danych na CF wieki...

Vadim
13-05-2006, 15:41
Czornyj

Faktycznie, kolegę wyrwiflak poniosła trochę fantazja ułańska, ale weź pod rozwagę, że to będzie inny format, żadne jpg!

wyrwiflak
13-05-2006, 15:54
dane o rozdzielczosci i przepustowosci nie wyssalem z palca jeno z materialow o sony cmos, sony wstepnie zapowoada tryb "wyboru najlepszego ujecia z serii ujecia filmowego" takze pewnie nie bedzie to tryb tworzenia bardzo ktortki ujec pseudofilmowych umozliwiajacych wybranie zdjecia z serii, przynajmniej ja to tak rozumiem.

Czornyj, technika sie rozwija, ultraszybka 2GB karta juz nikgo nie przeraża, kosztuje tyle co 3 lata temu 64mb, swoja droga ciekawe czy transfer faktycznie bedzie taki jak go reklamują, czas pokaże.

Czornyj
13-05-2006, 15:59
Ok, masz rację, jpg napewno to nie będzie, zły przykład. Ale dalej nie bardzo sobie wyobrażam coś, co będzie rejestrowało 10MP/60 fps strumień danych, dokonowało jego forsownej, skomplikowanej kompresji i zapisywało w formie filmiku... no właśnie, na czym? Chyba nie na karcie CF?
A pomijając delikatny problem wpakowania do małej (jak zakłada Sony) lustrzanki jakiegoś piekielnego zestawu demonicznych procesorów DSP z gigantyczną pamięcią cache i sporym a szybkim nośnikiem do zapisu efektów ich pracy, to nie wiem po co komu rejestrowanie 10MP filmików video, chyba, że ktoś sobie w piwnicy IMAX-a zapodał...

Vadim
13-05-2006, 16:07
Czornyj

Dobrze prawisz, tylko że ten Sony od roku sprzedaje takie cuś z 3 MP... Ale co mnie to właściwie obchodzą jakieś piksele? Kiedyś się tym przejmowałem czytając Pilota Pirxa :wink:

biszkoptwielki
13-05-2006, 18:01
Vadim, tak ale 3 MP too nie 10. Zreszta nie chce mi sie wierzyc w cmosa ktory przy 10 MP rejestruje 60 klatek na sekunde. Juz sam fakt przemielenia takiej ilosci danych jest wlasciwie niemozliwy dla aparatu cyfrowego. Przy zalozeniu ze jedna klatka by zajmowala 1 mb to sam nosnik musialby miec mozliwosc zapisu z predkoscia 60 MB/s a nie wydaje mi sie ze taka karta istnieje.

wyrwiflak
13-05-2006, 18:38
Czornyj, przyznasz ze byloby nieco zamieszania na rynku gdyby wsrod konkurentow oferujacych 3-5 klatek/sek pojawil sie nagle taki co oferuje 60 klatek/sek teoretycznie a w praktyce ograniczony predkoscia karty pamieci - chwyt reklamowy jak znalazl.

czy nowy DSP bedzie w budzetowej lustrzance majacej sie pojawic w okolicach lipca trudno teraz przypuszczac, jedno co wiadomo napewno to ze sony bedzie mialo ciezka przeprawe na rynku dSLR i potrzebuje mocnych atutow na starcie

w jaki sposbo urzeczywistnic zapowiadane 60 kl/sek to juz nie moja broszka, sony ma napewno pelno inzynierstwa bioracego codzien sporo kasy za rozwiazanie tego problemu ;) a sami wiece jak malo dzis jest rzeczy niemozliwych.

Vadim
13-05-2006, 18:49
biszkoptwielki

Wiem, wiem, że trzy to nie dziesięć. Ale na to też mam argument. Nikkon D2h - "tylko" cztery z kawałkiem, a jakie foty z tego wychodzą? Myślę, że to, o czym pisał wyrwiflak jest równie niewyobrażalne, co bardzo możliwe. 8)

Pozdrawiam

Jacek_Z
13-05-2006, 20:01
Czy wiecie jak rejestruje sie cyfrowo obraz ruchomy? To kompresja jeszcze większa niż jpg, więc jakość stopklatki będzie kiepska.
Tam jest zastosowany ciekawy chwyt. Zapisuje sie całą klatkę, a potem dla kilku kolejnych klatek zmiany w stosunku do pierwszej. Potem cykl sie powtarza - cała klatka i zmiany w niej. Sa jeszcze różne wersje tego cyklu.
Zrzucenie filmu z surowego materiału DV do pliku mpg trwa sporo czasu. By to robić w czasie rzeczywistym trzeba niezłego procesora. Szczególnie przy 10 MP. Tylko pytanie po co 10 MP? Wymagania HDTV sa mniejsze. To tak jakby fotografować aparatem z 12 MP matrycą by robić pliki na monitor 1200x1800 pikseli. Do tego wystaczy koło 2 MP.
Po co taki nadmiar danych danych do przetwarzania w czasie rzeczywistym w dodatku?

biszkoptwielki
13-05-2006, 20:26
Fakt zrobienie aparatu ktory przy 10 MP rejestruje 60 klatek na sekunde wydaje mi ze mogloby byc mozliwe, tylko pytanie ile takie "cos" by kosztowalo? Podejrzewam majatek. Co do robienia filmow w 10 MP mysle ze zastosowanie by sie znalazlo, tylko ze w scisle okreslonych dziedzinach, napewno nie w TV, ablo do domu.
Jacek_Z, mniej wiecjej wiem jak wyglada kompresja ruchomego obrazu w mpeg. Tylko zauwaz ze tak jak obraz jpeg mozesz poddac wiekszej kompresji, uzyskujac mniejszy plik wyjsciowy, tak samo mozesz zrobic z mpeg. A ze wszystko gorzej wyglada w mpeg to juz wina nosnikow i ich pojemnosci.
A gdybanie co do jpeg i 60 kl/s. Jakby mozna bylo robic z taka predkoscia zdjecia seryjne to mysle ze fotograficy zajmujacy sie sportem nie mieli by oporu w wybraniu alphy ;)

barkowx
14-05-2006, 00:20
widać że kampania reklamowa sony została zrobiona przez fachowców , zaraz się okaże że artykuł z 1 kwietnia na fotopolis to prawda , jescze tylko obiektyw 12-400mm dożucić i będzie komplet 8)

piotrowski
14-05-2006, 22:27
witam Szanownych Nikonowców!
To moje pierwsze wystąpienie na tym forum :D i od razu mam pytanko.
Cały ten wątek jest rozmową o niewiadomym, bo nie wiemy przeciez do końca (a może od początku?) co nam Soniacz zaserwuje. Mnie interesuje natomiast jak zmieni sie polityka cenowa Nikona i Canona w segmencie tanich lustrzanek po wejściu Sonego. Jak myslicie - obniża ceny, żeby konkurowac z nowym, czy wręcz przeciwnie utrzymaja je na dotychczasowym poziomie, aby udowodnić, że konkurencji sie nie boją?
Pytanie może dziwne bo przeciez nie znamy ceny tej alfy ale mnie jako konsumenta (zastanawiam się nad zakupem D50) konkurencja cieszy.
pozdrawiam

barkowx
15-05-2006, 15:27
piotrowski, D50 + 18-55mm kosztuje teraz ok. 2050zł (tylko trzeba się rozejrzeć po necie) taniej raczej nie będzie, prędzej wypuszczą D60 niż zejdą poniżej 2000zł

wyrwiflak
15-05-2006, 22:56
barkowx, bedą dublować nazewnictwo? D60 juz bylo :D i to zarowno cyfrowe jak i analogowe (dwu roznych firm)

zeby zapobiec spadkowi cen D50 to by chyba musieli wypuscic na rynek cos z niższej półki... tyle że niżej już sie chyba nie da żeby to jeszcze lustrzanką było (chyba że utną tryby manualne)

poza tym niestety konkurencyjnoscia cenowa czegokolwiek marki sony to bym sie nie przejmowal - firma niestety nie nalezy do tych kladacych rynek na kolana atrakcyjnymi cenami lub promocjami... :(

[ Dodano: Pon 22 Maj, 2006 ]
Panowie, Panie, 06.06.2006 powinna nastapic premiera Sony Alpha, odliczanie juz prawie można zacząć :) Dla minolciarzy to dość ważna chwila.

biszkoptwielki
02-06-2006, 14:36
Pozwolilem sobie "odgrzac" watek. W przyszlym tygodniu bedzie wiadomo cos wiecej o nowej lustrzance sony.

http://www.idg.pl/news/94122.html

wyrwiflak
02-06-2006, 23:32
biszkoptwielki, dokladnie to pisalem, 6 czerwca premiera.

six six six the number of the beast ;)

biszkoptwielki
03-06-2006, 09:12
wyrwiflak, jakos nie doczytalem. W tym roku jakos popularny jest dzien 6 czerwca. Multum premier ;)

wyrwiflak
04-06-2006, 21:30
http://www.sonystyle.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/en/-/USD/SY_ViewPopup-MoreImages?Template=sy_more_images%2eisml&ProductSKU=DSLRA100&max=6&index=1

[ Dodano: Nie 04 Cze, 2006 ]
oraz lista szkiel majacych sie pojawic jako pierwsze:

SAL100M28.AE,4905524341089,DSLR Lens 100mm F2.8 Macro,09 Purch. Planning
SAL1118.AE,4905524340754,DSLR Lens DT 11-18mm F4.5-5.6,09 Purch. Planning
SAL135F18Z.AE,4905524340600,DSLR Lens Sonnar T 135mm F1.8 ZA,09 Purch. Planning
SAL135F28.AE,4905524340990,DSLR Lens 135mm F2.8 [T4.5] STF,09 Purch. Planning
SAL14TC.AE,4905524341119,DSLR Lens 1.4X Teleconverter,09 Purch. Planning
SAL16F28.AE,4905524340907,DSLR Lens 16mm F2.8 Fisheye,09 Purch. Planning
SAL18200.AE,4905524340518,DSLR Lens DT 18-200mm F3.5-6.3,09 Purch. Planning
SAL1870.AE,4905524340464,DSLR Lens DT 18-70mm F3.5-5.6,09 Purch. Planning
SAL20F28.AE,4905524340938,DSLR Lens 20mm F2.8,09 Purch. Planning
SAL20TC.AE,4905524341140,DSLR Lens 2X Teleconverter,09 Purch. Planning
SAL24105.AE,4905524340815,DSLR Lens 24-105mm F3.5-4.5,09 Purch. Planning
SAL28F28.AE,4905524340969,DSLR Lens 28mm F2.8,09 Purch. Planning
SAL300F28G.AE,4905524340877,DSLR Lens 300mm F2.8 G,09 Purch. Planning
SAL35F14G.AE,4905524340549,DSLR Lens 35mm F1.4 G,09 Purch. Planning
SAL500F80.AE,4905524341027,DSLR Lens 500mm F8 Reflex,09 Purch. Planning
SAL50F14.AE,4905524340846,DSLR Lens 50mm F1.4,09 Purch. Planning
SAL50M28.AE,4905524341058,DSLR Lens 50mm F2.8 Macro,09 Purch. Planning
SAL70200G.AE,4905524340785,DSLR Lens 70-200mm F2.8 G,09 Purch. Planning
SAL75300.AE,4905524340495,DSLR Lens 75-300mm F4.5-5.6,09 Purch. Planning
SAL85F14Z.AE,4905524340570,DSLR Lens Planar T 85mm F1.4 ZA,09 Purch. Planning

bartmika
05-06-2006, 14:03
juz jest wiecej info..

http://www.sonystyle.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/en/-/USD/SY_DisplayProductInformation-Start?CategoryName=&ProductSKU=DSLRA100K

Jacek_Z
05-06-2006, 16:42
no i super. 10 MP, stabilizacja matrycy. cena 1000 dolarów z kitem?
optyka m.in planary sonnary.
spadnie cena D200, oj spadnie. i dobrze. może się nikon przyłozy i da VR na matrycy.

shaolin
05-06-2006, 19:48
Nawet jest czyszczenie matrycy przez jej wytelepanie, podobnie jak u Olka :>

wyrwiflak
05-06-2006, 19:56
skoro juz telepie przy stabilizacji to dlaczego nie ma przy okazji czyścic ;) Z tego co wiem antidust uruchamiany jest przy wyłączaniu aparatu a nie jak u olka przy włączaniu.

Korbens
05-06-2006, 21:51
http://www.dpreview.com/articles/sonydslra100/
Może być ciekawie matryca jak w N D200
cena 999$

Smurf
05-06-2006, 21:58
http://www.dpreview.com/articles/sonydslra100/
Może być ciekawie matryca jak w N D200
cena 999$
Cała reszta wygląda na KM 5D - i ma to byc konkurent dla D200? - wolne zarty. :mrgreen:

Korbens
05-06-2006, 21:59
"Cała reszta wygląda na KM 5D."

Ta co nie znaczy ze nie może byc ciekawie

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2006 ]
no nie dla D200 to nie ale za 999$ do D50 c 350 i Olek 500

Cichy
05-06-2006, 22:04
Ale szkiełka obiecujące, nowe Zeissy :)

Smurf
05-06-2006, 22:11
"Cała reszta wygląda na KM 5D."

Ta co nie znaczy ze nie może byc ciekawie

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2006 ]
no nie dla D200 to nie ale za 999$ do D50 c 350 i Olek 500
Tylko D50 kosztuje z kitem ponizej 650$, podobnie jak Eos350D z kitem, a E500 z kitem 14-45 ponizej 590$ - przy cenie 999$ za Sony to jednak troszke taniej. Nawet D70S z bardzo dobrym kitem 18-70 kosztuje taniej - ponizej 950$:lol:

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2006 ]

no i super. 10 MP, stabilizacja matrycy. cena 1000 dolarów z kitem?
optyka m.in planary sonnary.
spadnie cena D200, oj spadnie. i dobrze. może się nikon przyłozy i da VR na matrycy.
Oj chyba wielkiego wplywu na cene D200 to ten aparacik miec nie będzie - to zupelnie inny segment rynku. :lol:
Moim zdaniem prezentacja tego modelu wyjaśnia nam jaka część rynku interesuje firme Sony.
Znamienne jest, że Sony zaprezentuje aparat będący modyfikacją KM 5D, a nie 7D.

Jacek_Z
05-06-2006, 22:26
Smurf - przepraszam, ale to jest inna kategoria, matryca 10 MP, a D200 to około 1,5 tys USD samo body, a tam jest z kitowym obiektywem o 1/3 taniej. Dodatkowo dają system antywstrząsowy.

Smurf
05-06-2006, 22:33
Nie sama matryca aparat "żyje".
W tym aparacie te 10 MP to nie jest żadna zaleta - chyba że marketingowa. A najlepiej o tym świadczy porównanie matrycy 8 MP Canona 20D i 6Mp Fuji S3pro.
Zresztą nawet kompakt Sony R1 ma 10MP i co z tego wynika?
D2XS ma niewiele wiecej MP niż D200 - i co, powinien też niewiele wiecej kosztować?
Przecież D200 i ten Sony to zupelnie różne światy.

Korbens
05-06-2006, 22:40
Trzeba też wziasc pod uwage ceny N. C. Olka na poczatku So.y też chyba stanieje
a mieć
-stabilizacje w body
-system czyszczacy matryce
-raczej przyzwoity KIT
-10 MPXów na pokładzie
-wiecej obiektywów na poczatek niż Olek i ich Zuiko na (pstryk.pl jest aż 9)
żeby jeszcze iso 800 było w pełni użyteczne i jakość fotek b dobra to dalej uważam że może być ciekawie

Jacek_Z
05-06-2006, 22:42
Smurf co ci wychodzi z porównania matrycy canona 20 i fuji S3?
naprawde nie wiem - co uważasz za lepsze?
i nie wiem co by z tego miało wynikać.
fuji S3 pro ma inaczej ułozone piksele - po przekatnej. ich interpolacja na 12 MP jest tak dobra, że długo sie zastanawiałem nad kupnem tego aparatu zamiast D200.
dla jakości zdjęc matryca ma podstawowe znaczenie.
porównywałem odbitki !!! (a nie cropy) formatu 56x70 cm z D200, S3 i D2X.
S3 wypadało lepiej niż D200.
system antywstrząsowy jest nie do przecenienia. po tym jak kupiłem jeden obiektyw z VR to nastepny tez wiedziałem, że bedzie z VR (ja robie na tele)

przychylam sie do tego co napisał korbens.
nie cierpie pisac o szumach - ale ciekawe co pokaze sony. matryca jest CCD a nie cmos. pewnie nie bedzie najlepiej.

wyrwiflak
05-06-2006, 22:44
10 mpix to calkowicie marketingowe zagranie, podobnie jak takie gaciki jak antidust - czyms sony musi wytlumaczyc zdzierstwo cenowe

w sumie wiekszosc nas spodziewala sie ze jako pierwsza pokaze sie puszka "popularna" czyli cos czym sie zdobywa rynek, dla firmy ktora na nim wogole nie istnieje (rynek dSLR) to bardzo istotna sprawa prawda? idiotyczne bylo by pojawienie sie na rynku z czyms takim jak D9... swoja drogą białas 2,8/200 z napisem sony wyglada jakos... kuriozalnie :/

Jacek_Z
05-06-2006, 22:48
ciekawe poglądy. jakie zdzierstwo cenowe ? - on jest nadzwyczaj tani !!!
uszereguj sobie puszki canona i nikona i zobacz gdzie wypadnie ten sony. w okolicach D70, mniej niż canona D20, a oferuje wiele wiecej.

Czornyj
05-06-2006, 23:06
To jest po prostu dopasiony Canon 350D z napisem Sony. Najbardziej powinien się tego usrojstwa obawiać Canon, choć pewnie zaraz podniesie się krzyk, że szuuuumi. Ale ogólnie ma wszystko, czego sobie życzyli fantaści na dpreview: 10MP AS i Antidust.

wyrwiflak
05-06-2006, 23:14
Jacek_Z, moze masz racje, grunt zeby sie to rozprzestrzenilo - dla systemowcow bedzie wtedy lepiej

jest juz hands-on-review:
http://www.dpreview.com/articles/sonydslra100/

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2006 ]
szczegolnie apetycznie wyglada "lepszy kit" czyli Zeiss 16-80 3,5-4,5 (24-120 - pachnie R1)

Vadim
05-06-2006, 23:26
Takiego Sonnara T 135/1.8 i Planara T 85/1.5 to ja też poproszę...

Chyba im się serwer zapchał...hehehe...

Jacek_Z
05-06-2006, 23:29
ciekawi mnie to:
• Lo80 (ISO 80, Low key)
• Hi200 (ISO 200, High key)
to to zależy od czułości?
czy to to samo pojecie na coś zupełnie innego w moim starym klasycznym rozumieniu. bo przeciez liczy sie tez motyw.

jesli jak wyrwiflak pisze pierwsza jest puszka masowa - a to ma to byc to, to sie nalezy obawiac puszki profi.
zobaczymy co dla nabywców wazniejsze - matryca czy body. Tu widac na co połozono nacisk.
jpg ma mało opcji. ale jest WB po kelwinach.

wyrwiflak
05-06-2006, 23:34
Jacek_Z, Lo80 i Hi200 bylo juz w D5D, to tryby dedykowane ujęciom hi-keyowym i lo-keyowym - softwareowo zoptymalizowana rozpiętośc tonalna, nieco lepsze oddanie detali w czerniach lub bielach niz w innych trybach ISO, bylo kilka przykladow zdaje sie przy recenzji D5D na fotopolis. Ja jeszcze z tego nigdy nie korzystalem.

Jacek_Z
05-06-2006, 23:40
to dziwne miejsce na to znaleźli - przy czułościach? powinni to dac przy programach tematycznych. choc mógłby byc problem dla kogoś kto chce jednoczesnie np. portrert i high key

wyrwiflak
05-06-2006, 23:43
może i dziwne ale w skrajnych przypadkach Lo80 w sumie liczy sie za ISO 80 (chociaż w d5d najmniej szumi ISO200) co pozwala uratowac nieszczesną mogawke gdy juz nie wyrabia z predkością przy ISO100 lub 200

meliszipak
06-06-2006, 00:00
Jest pięć gramów cięższy bez baterii od D50 i 18g. z baterią.
Wielkością wydaje się być podobny.

Co dużo gadać, jednak fajna puszka i szkiełka będą ciekawe np.:SAL 16-80 mm F3.5-4.5 Carl Zeiss
(24-120 mm equiv., $699, Nov 06) New Carl Zeiss

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 ]
Nic tak nie cieszy jak cudza krzywda- brak gripa do A100 :mrgreen:

Niedzwiedz
06-06-2006, 12:08
ladnie to zrobili 10 mpx matryca ASi czyszczeniem matrycy chca zjesc rynek d50, d70 i 350d :) zaraz puszcza nowy model w klasie d200 i d20 ,tam dopiero napchaja bajerow :)

ciekawe co da funkcja DR poszerzona :)

barkowx
06-06-2006, 12:49
stabilizacja obrazu z Minolty , matryca z D200 , krzywe z S3Pro , filtr przeciw kurzowy jak u Olympusa. niezły mix :P

wyrwiflak
06-06-2006, 13:18
Ta funkcja DRO to na razie najbardziej tajemnicza sprawa ale zapowiada sie ciekawie.

Dziala toto tylko z jpegami ale na poziomie sprzetowym, efekty przypominaja shadow&highlight z PSa ale technologia zostala opracowana przez inna firme i znana jest bodajże pod nazwą "iridix" - cos w stylu hardwarowego polara

meliszipak
06-06-2006, 15:09
Szczerze, to w tej chwili czuję się trochę nagi przy takim Sony.

10mpx
odkurzacz
redukcja drgań
wężyk spustowy
dro
fajny wizjer
duży telewizor
fajne szkła
jak wchodzić w system obecnie, to tylko Sony, niestety.

Zauważcie, że poważne szkła są na pełną klatkę.
Jak nic w profi body dadzą ff.
Cena za pół roku spadnie....tylko brać.

Niedzwiedz
06-06-2006, 15:35
meliszipak, i oto chodzi ma byc konkurencja !!!!

meliszipak
06-06-2006, 16:05
I co na to Nikon?

Czyszczenie matrycy i matówki za 250 zł. Dwa dni czekania.

Do tej pory się opierd... i tłukli kasę żałując nawet głupiego światełka do podswietlania?

Nie mówię, że D50 jest złe, ale kupując szkła chce wiedzieć co mnie czeka w przyszłości.
Czy np. za roczek będę miał puchę z odkurzaczem, czy też łaskawie dostanę dziurę na zajeb... drogi wężyk.

I gdzie jest qrwa Nemos?

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 ]
Takie zaje...iste body jak D200 ma taką samą matrycę jak amatorska pierwsza lustrzanka Sony, za pół ceny.
A na matrycę trzeba se gruszką do pupy dmuchać- porażka !

Smurf
06-06-2006, 16:50
ciekawe poglądy. jakie zdzierstwo cenowe ? - on jest nadzwyczaj tani !!!
uszereguj sobie puszki canona i nikona i zobacz gdzie wypadnie ten sony. w okolicach D70, mniej niż canona D20, a oferuje wiele wiecej.
A czego to on oferuje wiecej od tego co do tej pory KM5D (oprócz ilości MP), a tej nikt nie próbowal stawiać obok D70S, a tym bardziej Eos'a 20D

Roki
06-06-2006, 18:33
są już pierwsze zdjęcia na fotopolis takie sobie
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4418

Jacek_Z
06-06-2006, 19:11
są dwa poglądy. jeden to taki, że najwazniejsza jest dobra optyka, body nieistotne (tak było za analoga i wielu tak uważa do dziś, przekładając to obowiązującym na cyfrę)
i drugi, że w cyfrze najwazniejsza jest matryca. jak tak uwazam (optyka sie tez liczy, ok) ilość megapikseli to fakt, że nie wszystko, ale dlatego poczekajmy na zdjęcia. I to nie pierwsze kilkanaście na forach (D200 na poczatku - mydło, szumy, banding - tragedia, zdjęc nie idzie robić - i co)
poczekajmy z ocenami, niech będzie pół roku na rynku. zobaczymy jakie ma zalety, jakie wady - wtedy to wyjdzie.

Smurf
06-06-2006, 19:44
Szczerze, to w tej chwili czuję się trochę nagi przy takim Sony.

10mpx
odkurzacz
redukcja drgań
wężyk spustowy
dro
fajny wizjer
duży telewizor
fajne szkła
jak wchodzić w system obecnie, to tylko Sony, niestety.

Zauważcie, że poważne szkła są na pełną klatkę.
Jak nic w profi body dadzą ff.
Cena za pół roku spadnie....tylko brać.

10Mpx - jak pokazuje praktyka przy matrycy APS-C nie daje zbyt wiele, a szczegolnie przy niezbyt drogiej optyce ( a w taka w zdecydowanej wiekszości będa zaopatrywac sie ew. nabywcy tego aparatu - prosze przejrzec forum KM), poza tym - wielkość pliku RAW i czas obróbki zdjecia w PS - zalety to wtedy nie są przy wątpliwych korzyściach jakościowych.
Redukcja drgań - identycznie jak w KM5D
wężyk spustowy - KM5D nie miała ?
wizjer - identyczny jak KM5D - 95%krycia. powiekszenie 0,83 - co w nim fajnego
wyświetlacz - 2,5" - identyczna wielkość w KM5D - dzis standard - wszystkie Pentaxy i Samsungi takie maja od dawna.
Szkła - w ofercie Nikona na pewno nie gorsze.
System Sony poki co nie istnieje.
Czy bedzie korpus profesjonalny Sony - śmiem wątpić.
Własnie na zbyt dobrym korpusie D7D (w stosunku do ceny za którą można go sprzedać) "przejechała" się Minolta.
Firma Sony raczej nie wpuści sie tak w maliny.
A tak na marinesie - na forum KM - ogólny zawód.
http://klubkm.pl/forum/viewtopic.php?t=7204

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 ]

stabilizacja obrazu z Minolty , matryca z D200 , krzywe z S3Pro , filtr przeciw kurzowy jak u Olympusa. niezły mix :P
Jakie krzywe z S3 pro :shock:
Fuji S3 pro ma matryce skladająca się z dwóch rodzajów pikseli - stąd jego fantastyczna rozpietość tonalna.

wyrwiflak
06-06-2006, 21:06
redukcja drgań jest dopracowana i bardziej skuteczna, to nie ten sam model co w D5D, wyświetlacz 2,5" wreszcie dostal porzadna rozdzielczość, co fajnego w wizjerze D5D moze stwierdzić np. ktoś kto miał okazje porównać go z tym z D70 lub 350D - widać więcej :) ja tu go nie bronie jakoś specjalnie ale to dobry wizjer jest, a teraz dodatkowo wraca funkcja eye-start AF

minolta przejechala sie na kolejnosci korpusow - najpierw powinno byc cos dla mas by zaistniec i zdobyc pozycje na rynku a potem cos semi-pro/pro, minolta zrobila odwrotnie ale wyglada na to że sony nie popelni tego błędu, wlasciwie można rzec ze Sonego nie stać na takie błędy.

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 ]
przekroj przez a100 (http://dc.watch.impress.co.jp/cda/static/image/2006/06/06/dslr_17l.jpg)

Smurf
06-06-2006, 21:20
redukcja drgań jest dopracowana i bardziej skuteczna, to nie ten sam model co w D5D
Skad ta pewność?

minolta przejechala sie na kolejnosci korpusow - najpierw powinno byc cos dla mas by zaistniec i zdobyc pozycje na rynku a potem cos semi-pro/pro, minolta zrobila odwrotnie ale wyglada na to że sony nie popelni tego błędu, wlasciwie można rzec ze Sonego nie stać na takie błędy.
Minolta na rynku zaistaniała dużo wcześniej. :lol:
Była to firma przodująca we wprowadzaniu wszelkich nowinek.
Wprowadzenie najpierw modelu 7D to nie byl wcale błąd -stanowiło to jak gdyby lokomotywę pociagową dla niższego modelu.
Jest to calkiem normalna praktyka - najpierw prezentuje się możliwości w sprzecie profesjonalnym czy high end, a potem je udostepnia dla mas w tańszych wyrobach - każdy lubi czuć sie jak "profi".
Zresztą firm Nikon robi to od zawsze - najpierw profi, potem high end, potem zaawansowany korpus amatorski, a dopiero potem masowka - np. w analogu F4, F90, F70, F50, podobnie w cyfrze - D1, D100, D70, D50
Gdyby KM wprowadzila model 5D przed 7D to pewnie nie istniałaby dużo wcześniej.
Niezłe powodzenie KM5D wynikalo wlasnie z jej funkcjonalnego podobieństwa do wiekszej siostry KM7D i znacznie niższej ceny (początkowo - bo później KM7D wyprzedawana byla za smieszne pieniazki jak na ta klasę).

wyrwiflak
06-06-2006, 21:28
Smurf, jesli zalozyc ze slogany reklamowe to same klamstwa to mozna zalozyc ze redukcja drgan ta sama co w D7D i D5D, ale jesli wierzyc temu co pisza to redukcja drgan ulepszona, ma dawac przewage 3,5 ekspozycji a nie tak jak w D5D 2,5-3,0 ekspozycji

to co piszesz o rynku pewnie wynika z twojej wiekszej o nim wiedzy niz moja ;) w takim razie wynika z tego ze sony wtapia lub szykuje jakas premiere na photokine... ja wole tą druga wersje :)

Smurf
06-06-2006, 21:34
Smurf, jesli zalozyc ze slogany reklamowe to same klamstwa to mozna zalozyc ze redukcja drgan ta sama co w D7D i D5D, ale jesli wierzyc temu co pisza to redukcja drgan ulepszona, ma dawac przewage 3,5 ekspozycji a nie tak jak w D5D 2,5-3,0 ekspozycji

to co piszesz o rynku pewnie wynika z twojej wiekszej o nim wiedzy niz moja ;) w takim razie wynika z tego ze sony wtapia lub szykuje jakas premiere na photokine... ja wole tą druga wersje :)
Sony to jest firma nastawiona na zysk, a ten zapewnia sprzet amatorski sprzedawany masowo - nie czekalbym na "profi" w wykonaniu Sony - podobnie sprawa ma sie w przypadku tej firmy na rynku RTV - sprzet niezly, ale bardzo powszechnego uzytku - w zadnej dziedzinie nie przoduje (pomimo szumnych reklam) - ot zwykly amatorski sprzet.

c2h5oh
06-06-2006, 21:39
Sony to jest firma nastawiona na zysk
Firmy niejako z definicji sa na zysk nastawione.. jak bedzie mozna zarobic na profi aparacie to Sony go wyprodukuje.

Jacek_Z
06-06-2006, 22:05
smurf, czemu przekonujesz wszystkich ze to zły aparat, skoro go nikt z nas jeszcze w reku nie miał, zdjęc z nigo nie widział.
optyke wrzucasz do kosza, a analogiczne planary ZF do nikona kazdy chce mieć, tylko z tą cena to gorzej.

Maciej G
06-06-2006, 22:09
nie wiem czy ta konepcja, że sony będzie produkować tylko na rynek amatorski nie jest nieco błędną... ktoś tu na forum powiedział, że nawet amator chce widzieć w wybranej przez siebie firmie producenta profesjonalnego sprzętu... w pewnym sensie żeby może kiedyś go kupić... może też z czystego snobizmu: "Mam aparat TEJ firmy"... Jeśli miałby być to sprzęt tylko dla amatorów - po co stałki? po co napis Carl Zeiss na obiektywach? Myślę, że na Photokinie sony wypuści coś na bazie D7D... nie wiem tylko czy z tą samą, czy lepszą matrycą...

Korbens
06-06-2006, 22:10
<cytat>
Główne cechy i dane techniczne:
> 10-megapikselowa matryca CCD o rozmiarze APS-C (efektywnie 10,2 miliona pikseli)
> System ochrony matrycy CCD przed kurzem
> Stabilizator obrazu Super SteadyShot w korpusie aparatu
> Optymalizacja zakresu dynamiki obrazu (Dynamic Range Optimizer)
> Procesor obrazu BIONZ
> Maksymalna czułość: odpowiednik ISO 1600
> Ekran LCD Clear Photo Plus 2,5? o rozdzielczości 230 000 pikseli z powłoką przeciwodblaskową do oglądania obrazów i wybierania funkcji
> Współpraca z pełną gamą obiektywów Minolta AF, Konica Minolta AF oraz Sony (alpha), w tym obiektywami typu G i Carl Zeiss
> Jasny wizjer optyczny z drobnosferyczną matówką Acute Matte; odległość widzenia 20 mm, powiększenie 0,83x, korekcja dioptryczna i czujnik zbliżenia oka (Eye-start)
> Szybki autofokus z 4 trybami pracy: Single-shot AF; Direct Manual Focus; AF Automatic; AF Continuous
> Szeroka ramka systemu AF ? 9 czujników z centralnym czujnikiem krzyżowym
> Pomiar światła: 40-segmentowy o wzorze plastra miodu, centralnie ważony (skoncentrowany) i punktowy
> Podgląd głębi ostrości
> Pokrętło trybu do szybkiego wybierania trybów pracy ? tryby automatyczny; program; preselekcja przysłony; preselekcja czasu otwarcia migawki, ręczny; ponadto 6 trybów tematycznych (portret, krajobraz, makrofotografia, widok nocny, zachód słońca, sport / akcja)
> Regulacja balansu bieli: automatyczna i 6 predefiniowanych trybów umożliwiających ręczną korektę barw, ręczny wybór temperatury barwowej z dodatkową 19-stopniową korektą purpura / zieleń, ustawienie użytkownika
> Tryb zdjęć ciągłych ? do 3 klatek na sekundę
> Zdjęcia seryjne: JPEG bez ograniczeń, 6 klatek w trybie RAW, 3 klatki w trybie RAW+JPEG (zależnie od szybkości karty pamięci)
> Zaawansowane tryby pracy lampy błyskowej, takie jak synchronizacja z krótkimi czasami migawki, synchronizacja przed zamknięciem migawki, sterowanie bezprzewodowe i synchronizacja z długim czasem naświetlania, wybierana przyciskiem na aparacie
> Niezależne korekcje naświetlenia i błysku lampy
> Akumulator litowy 1600 mAh oparty na technologii STAMINA ? 750 zdjęć bez ładowania (pomiar zgodnie ze standardem Camera & Imaging Products Association, użycie lampy błyskowej 50%)
> Wbudowana lampa błyskowa umożliwiająca wybór różnych trybów pracy (bezprzewodowy, synchronizacja z długim czasem naświetlania, synchronizacja przed zamknięciem migawki)
> Wymiary: 94,7 x 133,1 x 71,3 mm (dł. x szer. x gł.)
> Waga: 545 g (bez akumulatora)
> Gniazdo na karty pamięci CompactFlash, zgodne z nośnikami typu I/II (MicroDrive); w komplecie adapter na karty MemoryStick DUO
> W komplecie oprogramowanie do edycji obrazu: (1) Image Data Converter SR Ver.1.1 (2) Picture Motion Browser


Uwaga: w trybie Advanced system optymalizacji zakresu dynamicznego (DRO) wykorzystuje technologię dostarczoną przez Apical Ltd.


Istnieje możliwość wprowadzenia zmian po ukazaniu się niniejszej publikacji.
<koniec cytatu>
Pzd

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 ]
http://pstryk.pl/szukaj.php?nowosci=1
Troszke pojechali z cena ale oni wcale tani nigdy nie byli

Smurf
06-06-2006, 22:30
Sony to jest firma nastawiona na zysk
Firmy niejako z definicji sa na zysk nastawione.. jak bedzie mozna zarobic na profi aparacie to Sony go wyprodukuje.
To pokaż mi jakikolwiek naprawdę profesjonalny sprzęt firmy Sony.

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 ]

smurf, czemu przekonujesz wszystkich ze to zły aparat, skoro go nikt z nas jeszcze w reku nie miał, zdjęc z nigo nie widział.
optyke wrzucasz do kosza, a analogiczne planary ZF do nikona kazdy chce mieć, tylko z tą cena to gorzej.
Czy ja napisalem coś złego o optyce Zeissa. napisalem i podtrzymuję to ,ze w stosunku do zapowiedzi Sony, Nikon ma nie gorszą.

Korbens
06-06-2006, 22:31
Tv camery tosz to profi

Smurf
06-06-2006, 22:37
nie wiem czy ta konepcja, że sony będzie produkować tylko na rynek amatorski nie jest nieco błędną... ktoś tu na forum powiedział że nawet amator chce widzieć w wybranej przez siebie firmie producenta profesjnalego sprzętu... w pewnym sensie żeby może kiedyś go kupić... może też z czystego snobizmu: "Mam aparat TEJ firmy"... Jeśli miałby być to sprzęt tylko dla amatorów - po co stałki? po co napis Carl Zeiss na obiektywach? Myślę, że na Photokinie sony wypuści coś na bazie D7D... nie wiem tylko czy z tą samą, czy lepszą matrycą...
Spójrz na rynek RTV, gdzie Sony od dawna czuje sie najlepiej - TV - bardzo srednie - w epoce kineskopów daleko za np Loewe, dzis w epoce LCD daleko za np. Sharpem, AV - bardzo średnie - daleko za Technicsem, Pioneerem, Marantzem a co dopiero mowić o Nakamichi, czy choćby Harman Kardon, nie wspominajac o naprawde najlepszych.
Ale Sony ma sprzedaż (i zyski) znacznie wyższą niż wszyscy najlepsi.

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 ]

Tv camery tosz to profi
W naszej TV :lol:

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 ]
A tak w ogóle, jak jeszcze niedawno ktos napisał coś pochlebnego o tak naprawdę dobrym korpusie KMD7D reakcje byly zupelnie inne - czy to aby nie jakaś piata kolumna - o tym Sony na naszym forum piszecie duzo lepiej niż na forum KM - czy to nie dziwne. :lol:

Korbens
06-06-2006, 22:53
Ja tam mam olka 5060 i stoje przed wyborwm lustra a ze bede mial 3.5 koła
to Sony wskakuje na liste potencjalnych kandydatów i to tylko tyle
uważam nadal że dzieki Alfie duuuuuuuzo sie moze zmienic a na pewno w cenach puszek Ni... Ca.... Ol.... i innych

[ Dodano: Wto 06 Cze, 2006 ]
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=ProductDetail&A=showItemLargeImage&Q=&sku=286501
To jest chyba profi $ 17,299.95 w promocji :D

Smurf
06-06-2006, 23:54
uważam nadal że dzieki Alfie duuuuuuuzo sie moze zmienic a na pewno w cenach puszek Ni... Ca.... Ol.... i innych

Na pewno świadczą o tym ceny kompaktów Sony i ich wpływ na inne. :mrgreen:
Jezeli podobnie będzie w segmencie DSLR ( a dlaczego ma nie być?) to Sony raczej nie będzie firma ciągnącą ceny w dół. :lol:

Jeszcze jedno - tu http://sonyalfa.pl/obrazy/DSC004.jpg mozna zobaczyc jak dziala w Sony Alfa 100 uklad czyszczenia matrycy. :mrgreen:
(zdjęcie zrobione z obiektywem 80-200/2,8 APO)

Jacek_Z
07-06-2006, 00:15
jesli twierdzisz, że sony to firma nie dla profesjonalistów, a masówka, to nie moga miec wysokich cen bo by nie mieli zbytu, tym bardziej, że promuja nową alfę. Czyli spowodują spadek cen. Cena z kitem na poziomie tys dolarów za matryce 10 MP jest bardzo niska.

Ani ty, ani ja niczego w tej chwili drugiemu nie udowodnimy. Musimy poczekac z pół roku jak to bedzie na rynku i wtedy zobaczymy. Czy ma wpływ na ceny, czy jest dobry, czy zły, czy ma dobrą matryce, czy da sie nim zrobic dobre zdjęcia, czy stabilizacja matrycy chocby taka sama jak w KMD7D to dobry patent, czy ludzie, potrzebują w lustrzankach czegos do pozbycia się pyłków z matrycy. Nikt nie wie na czym polega ich Dynamic Range Optimizer w praktyce.
W tej chwili ciągnięcie tych wywodów nie ma sensu.

Smurf
07-06-2006, 00:36
jesli twierdzisz, że sony to firma nie dla profesjonalistów, a masówka, to nie moga miec wysokich cen bo by nie mieli zbytu, tym bardziej, że promuja nową alfę. Czyli spowodują spadek cen. Cena z kitem na poziomie tys dolarów za matryce 10 MP jest bardzo niska.

Ani ty, ani ja niczego w tej chwili drugiemu nie udowodnimy. Musimy poczekac z pół roku jak to bedzie na rynku i wtedy zobaczymy. Czy ma wpływ na ceny, czy jest dobry, czy zły, czy ma dobrą matryce, czy da sie nim zrobic dobre zdjęcia, czy stabilizacja matrycy chocby taka sama jak w KMD7D to dobry patent, czy ludzie, potrzebują w lustrzankach czegos do pozbycia się pyłków z matrycy. Nikt nie wie na czym polega ich Dynamic Range Optimizer w praktyce.
W tej chwili ciągnięcie tych wywodów nie ma sensu.

Sony to gigant, mocny w profesjonalnym sprzęcie..... ale filmowym.
Czy cena 1000$ w USA za bardzo amatorski aparat (najnizsza półka DSLR) tyle, że z matrycą 10MPx to malo - według mnie dużo. A Dynamic Range Optimizer ..... kiedys Nikon napisał na korpusie F401 "Image Master Control" :lol:

Kaleid
07-06-2006, 11:44
Minolta ze swoją 7D i 5D (mimo iz oba sa bardzo dobre) rewolucji nie zrobila, tym bardziej nie sadze by sie to nagle zmienilo. Niestety, Minolta przespała DSLRowy boom, i niestety nie sadze by sie tu wiele zmienilo

JK
07-06-2006, 18:10
.... uważam nadal że dzieki Alfie duuuuuuuzo sie moze zmienic a na pewno w cenach puszek Ni... Ca.... Ol.... i innych ....

Pewnie tak, ale poczekajmy na pierwsze sztuki, pierwsze testy i pierwszych użytkowników. Nie można w ciemno zakładać, że FF/BF tego korpusu nie dotyczy, że nie matryca nie będzie szumiała, że lustro nie będzie się zacinać, że AF nadąży za wszystkim co potrzebne, że będzie powtarzalny i przewidywalny balans bieli i pomiar światła, że będzie dobra współpraca z obiektywami, lampami, że migawka wytrzyma te 50 tys. cykli i że nie będzie awaryjny. To wszystko czas pokaże i dopiero wtedy będzie wiadomo, czy to bardzo tani konkurent dla D200, czy bardzo drogi wynalazek na poziomie przeciętnych kompaktów. Zapewne będzie to coś pośredniego, ale czy znajdzie nabywców, czy się przyjmie na rynku? To może pokazać tylko upływający czas. Dziś te wszystkie gdybania nie maja wielkiego sensu.

Ryan
07-06-2006, 21:34
wiecej fotek i szybciej niz na Fotopolis: http://klubkm.pl/forum/viewtopic.php?t=7204&postdays=0&postorder=asc&start=60

wyrwiflak
07-06-2006, 22:32
konkurent dla D200??? nigdy, chyba ze ilością MPIX, ale to przeciez inna grupa docelowych odbiorców - cos pomiedzy D50 a D70s...

pn
07-06-2006, 23:44
Czy cena 1000$ w USA za bardzo amatorski aparat (najnizsza półka DSLR) tyle, że z matrycą 10MPx to malo - według mnie dużo.

Znacznie slabszy od nowej Alfy Nikon D70s tez tyle kosztuje i nie narzeka na brak nabywcow...

Smurf
08-06-2006, 00:16
Czy cena 1000$ w USA za bardzo amatorski aparat (najnizsza półka DSLR) tyle, że z matrycą 10MPx to malo - według mnie dużo.

Znacznie slabszy od nowej Alfy Nikon D70s tez tyle kosztuje i nie narzeka na brak nabywcow...
D70S znacznie słabszy od nowego Sony - żarty sobie robisz. :mrgreen:

Jacek_Z
08-06-2006, 00:34
no nie mogę.
ja mam nikona, ale nie mozna miec klapek na jedynie słuszny system nikona/fuji.
a co jest w nim gorszego poza plastikową obudową?

c2h5oh
08-06-2006, 00:49
Co jest slabsze a co nie sie okaze jak zrobione zostana niezalezne testy. Poki co wiadomo, ze jest to body z mechanika przejeta praktycznie bez modyfikacji z 5D, ale nowa elektronika (lacznie z matryca) prosto od sony, w obudowie bedaca wariacja na temat ww aparatu.

pn
08-06-2006, 10:01
D70S znacznie słabszy od nowego Sony - żarty sobie robisz. :mrgreen:

Jak to zarty?!? Wystarczy poczytac specyfikacje...

jjj
08-06-2006, 11:22
Bez jaj... Już są spory czy nowy sony jest lepszy od D70s? Przecież jeszcze nikt tutaj nie robił nim zdjęć a już się co po niektórzy podniecają tym "cudownym i rewolucyjnym" aparatem...

Ryan
08-06-2006, 11:23
to czy lepszy czy nie to sie okaze ale rozumiem pn ze uwazasz ze Alfa jest lepsza tez od D7D :)

pn
08-06-2006, 11:35
to czy lepszy czy nie to sie okaze ale rozumiem pn ze uwazasz ze Alfa jest lepsza tez od D7D :)

No coz, interface znacznie gorszy od D7D, ale wnetrze ciekawsze, nie da sie ukryc.

Ja czekam na Soniaka bedacego nastepca D7D :-) Chociaz i tak pewnie nie zmienie, bo dla mnie jako amatora D7D jest idealna, nawet mpixy mnie nie rajcuja, bo tylko zajma mi miejsce na dysku i DVD. Do 99,999999% moich fotek 6mpx jest idealne.

Jedynie AFa zyczylbym sobie z D70. Roznica jest zauwazalna. Ciekawe jak jest w tej nowej Alphie?

PS. Soniak Niemcy poinformowal, ze sensor jest ten sam co w D200 tylko troche ulepszony. Ciekawe co to oznacza? Brak bandingu?!?

Ryan
08-06-2006, 11:50
wnetrze ciekawsze to fakt, namieszalo sie troche w parametrach aparatow i ciezko je klasyfikowac, bo w zaleznosci jakie cechy wezmiemy jako kryterium to do roznych segmentow mozemy dane aparaty zaliczyc. Na popularnosc duzy wplyw ma caly system a przede wszystkim cena, mnie np. do Minolty zniechecaja ceny szkiel i brak cichych silnikow no i w Polsce znacznie trudniejszy dostep do szkiel w porownaniu z Canonem czy Nikonem

[ Dodano: Czw Cze 08, 2006 11:52 am ]
Reasumujac nowa Alfa wydaje sie byc fajnym korpusem, jak bedzie w rzeczywistosci okaze sie za jakis czas. Dobrze ze jest konkurencja - zmobilizuje to inne firmy do tworzenia lepszych i tanszych produktow wiec zyskamy na tym wszyscy :)

jjj
08-06-2006, 12:00
"pn", no i o to chodzi!!! Jeżeli sprzęt którym fotografujesz jest dla ciebie w zupełności wystarczający to nie ulegaj ślepo kampanii promocyjnej nowego produktu. Przecież nie wiesz jaka jest faktyczna jakość zdjęć, ergonomia, funkcjonalność itp...

pn
08-06-2006, 13:53
"pn", no i o to chodzi!!! Jeżeli sprzęt którym fotografujesz jest dla ciebie w zupełności wystarczający to nie ulegaj ślepo kampanii promocyjnej nowego produktu. Przecież nie wiesz jaka jest faktyczna jakość zdjęć, ergonomia, funkcjonalność itp...

Ja raczej nie ulegne. Pewnie zmienie sprzet dopiero jak mi moja kmka wykituje.

PS. Sony ma tez chyba zamiar wypuscic cos w kierunku profesjonalnym:

http://www.digitalcamerainfo.com/content/Sony-Alpha-DSLR-Release-Interview-with-Mark-Weir-Senior-Product-Manager-for-Digital-SLR-Cameras-at-Sony-Electronics-/Marketing-andnbspAlpha-Line-Overviewnbsp.htm

Cytuje:

"
I think that we are building our first model primarily aimed at a consumer. You know, I doubt that professional photographers will find the camera that we introduce in July a model that would match the capabilities or match the requirements that they might have of a professional camera. It?s not our intention with our first model to do that.
"

M-K
08-06-2006, 23:48
Sądząc po ilości wypowiedzi oraz nerwowości fanatyków jedynie słusznych marek Sony już teraz nieźle namieszał w sercach i umysłach. :P
Nikon i HP w swoich kompaktach od dawna stosują proces podobny do DRO.
Pozdrawiam MK

pn
09-06-2006, 00:08
Jest juz fajna prezentacja nowej Alphy na http://www.sony.pl/

Smurf
09-06-2006, 00:14
Sądząc po ilości wypowiedzi oraz nerwowości fanatyków jedynie słusznych marek Sony już teraz nieźle namieszał w sercach i umysłach. :P
Nikon i HP w swoich kompaktach od dawna stosują proces podobny do DRO.
Pozdrawiam MK

Tylko problem w tym ze kompakty Nikona i HP nie należą do najlepszych. :lol:

Czornyj
11-06-2006, 16:23
Na dpreview są już sample. Na review przyjdzie chyba poczekać, bo korpus, który Phil dostał do testów miał zrąbany pomiar światła, i będzie wymieniony

http://www.dpreview.com/news/0606/06061101sonya100samples.asp

Vadim
11-06-2006, 19:02
Nawet takie lipniaste. Tyle że z kitem robione i tamronem. Będę wdzięczny za sample z podpiętym zeissem...

pn,

A po co Ty masz zmieniać? Nie jesteś zadowolony z D7D? Przecież Ty to możesz tylko ręce zacierać, takie szkła do Twojego korpusu teraz będą.

Pozdrawiam

wyrwiflak
11-06-2006, 19:19
Vadim, to przyjdzie ci poczekac do listopada niestety...

pn
12-06-2006, 10:02
A po co Ty masz zmieniać? Nie jesteś zadowolony z D7D?

Jestem bardzo zadowolony. I nie bede zmienial.

PS. Wczoraj robilem przedstawienie z przedszkola mojego syna "Dornröschen" na festynie parafialnym, w pelnym sloncu i z duzymi kontrastami (parasole, dach nad czescia sceny), wiec po raz pierwszy uzylem w D7D funkcji Zone Matching, High 250 - fantastyczna opcja! Cos pieknego! Niewyzarte swiatla na twarzach i ubraniach, idealne cienie, dla mnie bomba. Nie rozstane sie z moja Lady dopoki nie padnie sama :-)

PS2. Poza mna same Nikony. W tym jeden D2X z SB-800 i 28-70/2.8

PS3. To samo na Wilhelmstraßenfest i pod ekranem w Kurparku w czasie meczu otwarcia. Same Nikony. Canony w Wiesbaden wymarly, czy jak?


Przecież Ty to możesz tylko ręce zacierać, takie szkła do Twojego korpusu teraz będą.

Nie liczac Zeissow o ktorych jeszcze niewiele wiadomo (jaka jakosc), to pozostale sa juz na rynku od wielu lat :-)

Tak samo jak stare lampy z nowa nazwa i marka. I niestety tez wyglada na to, ze cena.

Zobaczymy co dalej bedzie, czy Sony cos wlasnego rozwinie... (w co troche powatpiewam)

admin
13-06-2006, 01:26
Same Nikony. Canony w Wiesbaden wymarly, czy jak?

Wszystkie 34 profi puszki na stadionach, 11 w drodze miedzy nimi ;)

Vadim
13-06-2006, 23:31
Jest już profesjonalna lustrzanka SONY i orientacyjna cena. Wbrew oczekiwaniom, nie jest to poprawiona Minolta D7D, ale zupełnie inny produkt. Zobaczcie sami

http://www.allegro.pl/item109858132_sony.html

Pozdrawiam

Seeker
14-06-2006, 14:47
"Jest już profesjonalna lustrzanka SONY i orientacyjna cena. Wbrew oczekiwaniom, nie jest to poprawiona Minolta D7D, ale zupełnie inny produkt."

Potwierdzam :):):)

Smurf
14-06-2006, 18:16
"Jest już profesjonalna lustrzanka SONY i orientacyjna cena. Wbrew oczekiwaniom, nie jest to poprawiona Minolta D7D, ale zupełnie inny produkt."

Potwierdzam :):):)

Kurczę, ale żaluje ze kupiłem Fuji S3 pro. :lol:

Agat
18-06-2006, 19:16
Zdjęcie wykonane Sony A100 z obiektywem 28-75/2,8.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img155.imageshack.us/my.php?image=dsc09956www4tk.jpg)

wyrwiflak
19-06-2006, 15:33
wyglada jak normalne zdjecie :)

Ryan
19-06-2006, 17:55
sample z A-100: http://allabout.co.jp/computer/digitalcamera/closeup/CU20060618A/index.htm

Vadim
19-06-2006, 21:03
Ryan, a możesz mi przetłumaczyć z tego chińskiego jakim obiektywem?

Agat
19-06-2006, 22:01
wyglada jak normalne zdjecie :)

Bo to jest normalne zdjęcie, wykonane w sobotę po południu w Kawęczynie pod Warszawą. Zwykły JPEG z aparatu, tylko zmniejszony i obrócony.

Smurf
19-06-2006, 22:21
wyglada jak normalne zdjecie :)

Bo to jest normalne zdjęcie, wykonane w sobotę po południu w Kawęczynie pod Warszawą. Zwykły JPEG z aparatu, tylko zmniejszony i obrócony.
Jeszcze trzeba dodać - zrobiony przy ISO100 f=11,0 t=1/250s, mocno wyostrzony(+2) i mocno nasycony(+2) :mrgreen:

Agat
19-06-2006, 22:38
Jeszcze trzeba dodać - zrobiony przy ISO100 f=11,0 t=1/250s, mocno wyostrzony(+2) i mocno nasycony(+2) :mrgreen:

Tak jest. Próbowałem różnych ustawień. Pogoda była super, więc nie było sensu pompować czułości. Zawsze wyostrzam, bo i 7D/5D i A100 robią to bardzo delikatnie, w przeciwieństwie do innych modeli. Ot, zwykłe, amatorskie zdjęcie. :D

Ryan
19-06-2006, 23:31
Ryan, a możesz mi przetłumaczyć z tego chińskiego jakim obiektywem?

z tego co widzę pośród "krzakow" to kitem czyli 18-70mm F3.5-5.6 - myślę, że dlatego taka tragedia te sample

tomecki
21-06-2006, 23:19
sugerowane ceny alphy:
http://www.fotal.pl/artykul/Sony_Alp..._doc12084.html

Sony A100 (body) – 3299 PLN
Sony A100 + 18-70 mm F3,5-5,6 – 3499 PLN

Obiektyw 18-70 mm F3,5-5,6 – 799 PLN
Obiektyw 75-300 mm F4,5-5,6 – 1099 PLN

mkwiek
22-06-2006, 07:49
Porównując wszystkie lustrzanki w podobnej cenie do ich danych technicznych to sony rządzi! Najbardziej wypasiony itp. ciekawe jak z jakością. jak ze startem? ktoś słyszał? jaki jest czas na odczekanie po włączeniu do zrobienia pierwszego zdjęcia?

tomecki
22-06-2006, 09:47
mkwiek, tutaj masz trochę więcej szczegółów:
http://www.dpreview.com/articles/sonydslra100/

mkwiek
22-06-2006, 09:49
tomecki, czytałem, czytałem. ale o starcie ani mowy :) z tego co wiem to KM7D ma start chyba ponad 2 sekundy a to jest super dłuuuuuugo :)

wyrwiflak
22-06-2006, 10:58
mkwiek, D5D ma start w "mgnieniuoka" wiec u alfy100 nie moze byc gorzej (tymbardziej ze ma szybszy DSP), wprawdzie D7D nie mialem nigdy w reku ale nie wydaje mi sie zeby uruchamiala sie aż 2 sek. - wiecej by bylo slychac na ten temat narzekan a tymczasem jestes pierwszym od ktorego o tym slysze.

sugerowane ceny na body sony - cieszą, na szkla sony - MARTWIĄ! bo za kiepskawy 75-300 (zwany długim kitem) cena 1100zl to zdzierstwo!

mkwiek
22-06-2006, 17:02
wyrwiflak,
tu masz linka z dpreview
http://www.dpreview.com/reviews/konicaminolta7d/page20.asp
2,6 sekundy!
może to tylko ich dane, ale ja im wierze

piotr.tr
22-06-2006, 18:11
A gdyby ktoś z was miał wybrać między Nikonem D50 z Nikkorem 18-70 a między Sony A-100 to który by wybrał ???

mkwiek
22-06-2006, 18:31
A gdyby ktoś z was miał wybrać między Nikonem D50 z Nikkorem 18-70 a między Sony A-100 to który by wybrał ???

Tutaj by się można rozpisywać i rozpisywać....
A wybór dla niektórych nie jest oczywisty.
jedni powiedzą, że Nikon to potęga i siła tradycji i doświadczenia - PRAWDA
inni powiedzą, że to prawda, że Alfa to pierwszą lustrzanka Sony, ale Sony przecież wykupił Konikę Minoltę - inną potęgę i korzysta z ich doświadczenia - TEŻ PRAWDA.

PRAWDĄ też jest to, że patrząc na dane techniczne nowego Sony to ja jestem pod wrażeniem. Cena też jest niesamowicie konkurencyjna! za 3500 mamy matrycę z d200! 10MPX i niesamowite możliwości kadrowania! To prawie dwa razy więcej niż d70s czy d50. Jedynie co mi nie pasuje to, że jest mały (trochu większy od 350d a gripa tu nie będzie) i że to...SONY, bo dla mnie Sony to dobry walkman czy telewizor.
No i nie ma drugiego monitorka, który by pokazywał najważniejsze parametry.

Tak po za tym wydaje się być ok. Ale jak popatrzyłem na ceny szkieł Zeissa to już miałem opad szczeny, i to niezbyt pozytywny :(

Smurf
22-06-2006, 19:35
za 3500 mamy matrycę z d200! 10MPX i niesamowite możliwości kadrowania! To prawie dwa razy więcej niż d70s czy d50.
Wbrew pozorom nie masz wcale większych mozliwości kadrowania.
Plik z Nikona D70S czy D50 zinterpolowany do tej samej wielkości jak w Sony na to samo pozwala.
Przy matrycy wielkości APS-C 10 mln. pikseli to w zasadzie chwyt marketingowy.
Gdy te 10 mln pikseli (czy wiecej) producenci zaczna stosowac przy matrycy wielkośći formatu 135 tak jak Canon 5D czy 1Ds to dopiero wtedy będzie można mówić o większych możliwościach kadrowania.

mkwiek
22-06-2006, 20:03
Przy matrycy wielkości APS-C 10 mln. pikseli to w zasadzie chwyt marketingowy

Ale działa!!! :)

Agat
22-06-2006, 20:54
http://www.imaging-resource.com/PRODS/AA100/AA100A6.HTM

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 ]

Przy matrycy wielkości APS-C 10 mln. pikseli to w zasadzie chwyt marketingowy..

D2X, D2Xs ?

Jacek_Z
22-06-2006, 21:03
co ma rozmiar matrycy (w mm a nie w pikselach) do mozliwosci kadrowania?
jak do zrobienia odbitki w jakimśtam formacie potrzeba np 4 MP by wyglądała ona przyzwoicie, to z D50/70 niewiele mozna uciąć. Z D2X za to mozna zostawić 1/3.
D2X i D50 mają ta sama wielkość matrycy.
Duża ilość pikseli pozwala na: albo zrobienie większych zdjęc z bdb jakością, albo na swobodniejsze kadrowanie.

Smurf
22-06-2006, 22:48
co ma rozmiar matrycy (w mm a nie w pikselach) do mozliwosci kadrowania?
jak do zrobienia odbitki w jakimśtam formacie potrzeba np 4 MP by wyglądała ona przyzwoicie, to z D50/70 niewiele mozna uciąć. Z D2X za to mozna zostawić 1/3.
D2X i D50 mają ta sama wielkość matrycy.
Duża ilość pikseli pozwala na: albo zrobienie większych zdjęc z bdb jakością, albo na swobodniejsze kadrowanie.
Ano ma tyle wspolnego, że na malej (fizycznie) matrycy APS-C nawet przy 30 mln pikseli nie zarejestrujesz więcej szczegółów niż np Canon EOS 20D na 8 mln., a praktycznie nawet D70S na 6 mln, dopóki nie pjawi sie optyka ktorej mozliwosci rejestracji szczegółów (rozdzielczość) znacznie przewyższą możliwości matrycy 6 czy 8 mln. Plik z 6 mln pikseli możesz rowniez zinterpolowac do dowolnej wielkości, szczegółów nie przybędzie, ale kadrowac możesz do woli - tylko co to będzie warte.
Jako typowy przyklad tego o czym pisze wez sobie matrycę 7,2 mln pikseli 1/2,5" Sony H5 i 6 mln matryce D70S - może masz wieksze mozliwosci kadrowania w H5? :lol:
Inny przykład to np D200 i D70S - plik wykonany D70S zinterpolowany do wielkości pliku D200 niewiele sie od niego różni pod względem odwzorowania szczegółów, a interpolowany z 6 mln do 12 mln plik Fuji S3pro wcale nie odstaje od D200 pod tym względem.

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 ]



Przy matrycy wielkości APS-C 10 mln. pikseli to w zasadzie chwyt marketingowy

Ale działa!!! :)
To prawda. :lol:

Jacek_Z
22-06-2006, 23:10
Smurf mylisz się. Do granicznej rozdzielczosci obiektywów jeszcze dośc duzo brakuje. matryca 30 MP bedzie pokazywała więcej nawet na formacie APS.
czy D2x i D70 ma taką sama ilość szczegółów?
Pizę o kadrowaniu z dużej matrycy, a o kadrowaniu z 6 MP jako własnie niewiele wartym.
Interpolowanie zdjęć z D200 w dół do 6 MP i porównywanie do D70 jest smieszne, bo w ten sposób własnie niszczysz szczegóły i mozesz w ten sposób udowadniać , że 10 MP nie ma ich wiecej niż 6.
Wtrącanie Fuji S3 pro do tej dyskusji jest sporym zagmatwaniem sprawy. Tam piksele są układane pod katem 45 stopni w porównaniu do nikona i sa interpolowane. Dlatego nie nawiązuj do tego body.
Sony H5 nie znam, ale 7,2 MP daje mozliwość obcięcia ciut więcej niz z 6 MP. Byc może ta mała 2,5" matryca daje w ogóle nienajlepsze obrazki i kadrowanie to wzmacnia.

Smurf
22-06-2006, 23:16
Smurf mylisz się. Do granicznej rozdzielczosci obiektywów jeszcze dośc duzo brakuje. matryca 30 MP bedzie pokazywała więcej nawet na formacie APS.
czy D2x i D70 ma taką sama ilość szczegółów?
Pizę o kadrowaniu z dużej matrycy, a o kadrowaniu z 6 MP jako własnie niewiele wartym.
Interpolowanie zdjęć z D200 w dół do 6 MP i porównywanie do D70 jest smieszne, bo w ten sposób własnie niszczysz szczegóły i mozesz w ten sposób udowadniać , że 10 MP nie ma ich wiecej niż 6.
Wtrącanie Fuji S3 pro do tej dyskusji jest sporym zagmatwaniem sprawy. Tam piksele są układane pod katem 45 stopni w porównaniu do nikona i sa interpolowane. Dlatego nie nawiązuj do tego body.
Nie pisze o interpolowaniu w dół pliku z D200 tylko w góre z D70S. Przeczytaj jeszcze raz uwazniej co wcześniej napisałem.
Ktoś napisal gdzieś brednie, ze obiektywy maja rozdzielczość 200-300 lp/mm i Ty w to uwierzyłeś?
Fuji S3 pro ma tylko 6 mln pikseli i dlaczego to nie mozna nawiązywac do tego aparatu - przeciez 10 mln Sony powinien go bić na glowę, a interpolowac mozna każdy plik.:lol:

Jacek_Z
22-06-2006, 23:27
zależy jaki obiektyw.
coś mi sie wydaje, że ty bierzesz za zdolnośc rozdzielczą obiektywów to co podawano za czasów analoga.
To były wartosci układu film- obiektyw.
zupełnie nie rozumiem o czym ty piszesz z interpolacją w górę 6 MP pliku z D70 - po powiększeniu do 10 MP miałby dawać nagle więcej szczegółów - niby skąd? bo rozmiarowo byłby wiekszy? ty chyba zupełnie nie rozumiesz tego zagadnienia.
plik interpolowany w góre bedzie miał taką sama ilosc szczegółów, jak wtedy gdy był mniejszy. A na odwrót nie. Duzy plik zmniejszony zgubi szczegóły.

Co do 10 MP z sony to tak- będzie miało wiecej szczegółow od Fuji jeśli chodzi o rozdzielczość, bo S3 zyskuje dzieki większej rozpietosci tonalnej.

mkwiek
22-06-2006, 23:28
co ma rozmiar matrycy (w mm a nie w pikselach) do mozliwosci kadrowania?
jak do zrobienia odbitki w jakimś tam formacie potrzeba np 4 MP by wyglądała ona przyzwoicie, to z D50/70 niewiele mozna uciąć. Z D2X za to mozna zostawić 1/3.
D2X i D50 mają ta sama wielkość matrycy.
Duża ilość pikseli pozwala na: albo zrobienie większych zdjęc z bdb jakością, albo na swobodniejsze kadrowanie.

niektórzy twierdzą, że pixele są gęściej upakowane co nie daje dobrej jakości. Ja się z tym nie zgodzę. Dla mnie jeżeli z pliku 2MPIX (1600px x 1200px) mogę zrobić dobrą odbitkę 10x15 ale kadrować nie mogę to z pliku 10MPIX mogę dowolnie kadrować. Z resztą bawiłem się samplami z d200 - można ciąć i ciąć i ciąć :)

a rozmiar matrycy (w milimetrach) ma wpływ na cropa - tzn zmienia się nam kąt widzenia w porównaniu z pełną klatką - zawęża nam się.

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 ]
Agat, dzięki, o to mi chodziło. a więc demonem szybkości nie jest. ale z drugiej strony to chyba wystarczy

Jacek_Z
22-06-2006, 23:34
mkwiek napisałeś - "niektórzy twierdzą, że pixele są gęściej upakowane co nie daje dobrej jakości. Ja się z tym nie zgodzę."

niestety to prawda, że to mocno komplikuje sprawę. mniejsze piksele to większe szumy. dlatego dobrze by było gdyby nikon zrobił FF.
z tego samego powodu canona 5D ma małe szumy - co widac na wysokim ISO.

mkwiek
22-06-2006, 23:38
Jacek_Z, nie ukrywam, że tu masz rację - strzeliłem gafę bo w sumie to chodziło mi o coś innego. nie miałem na myśli ewentualnych szumów tylko wielkość matrycy do możliwości kadrowania. może źle to napisałem.
oczywiście, gdyby różnic nie było w wielkości klatki to by nie było sensu robić FF

Smurf
22-06-2006, 23:38
zupełnie nie rozumiem o czym ty piszesz z interpolacją w górę 6 MP pliku z D70 - po powiększeniu do 10 MP miałby dawać nagle więcej szczegółów - niby skąd? bo rozmiarowo byłby wiekszy? ty chyba zupełnie nie rozumiesz tego zagadnienia.
plik interpolowany w góre bedzie miał taką sama ilosc szczegółów, jak wtedy gdy był mniejszy. A na odwrót nie. Duzy plik zmniejszony zgubi szczegóły.

Co do 10 MP z sony to tak- będzie miało wiecej szczegółow od Fuji jeśli chodzi o rozdzielczość, bo S3 zyskuje dzieki większej rozpietosci tonalnej.
Nigdzie nie napisalem, że po interpolacji bedzie wiecej szczegółów tylko ze plik 6 czy 8 mln. pikseli ma praktycznie tyle samo szczegółów co plik 10 mln.
Co do Fuji S3 pro chyba nigdy nie uzywałeś tego aparatu. Rozpietość tonalna jest wieksza niz innych aparatow, ale nie ma co tego demonizować - nie jest to różnica kolosalna, a pod względem rozdzielczości 6 mln Fuji S3 pro z powodzeniem dorównuje 10 mln D200, Sony nie mialem ( bo niby skąd).
Paradoksalnie - zdjecie wykonane Fuji S3 pro przy ustawieniu rozpietości tonalnej jako standard jest bardziej kontrastowe i wydaje sie "ostrzejsze" niż w "slynnym" trybie WIDE.

mkwiek
22-06-2006, 23:43
Smurf, a fuji nie ma czasem innej konstrukcji matrycy - tzn samego kształtu pixeli (hexagonalne). nie ma to jakiegoś wpływu?

Smurf
22-06-2006, 23:48
Smurf, a fuji nie ma czasem innej konstrukcji matrycy - tzn samego kształtu pixeli (hexagonalne). nie ma to jakiegoś wpływu?
Jakby nie patrzeć ma 6 mln pikseli.

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 ]

mkwiek napisałeś - "niektórzy twierdzą, że pixele są gęściej upakowane co nie daje dobrej jakości. Ja się z tym nie zgodzę."

niestety to prawda, że to mocno komplikuje sprawę. mniejsze piksele to większe szumy. dlatego dobrze by było gdyby nikon zrobił FF.
z tego samego powodu canona 5D ma małe szumy - co widac na wysokim ISO.
Canon z zasady ma małe szumy , a 20/30D (APS-C) ma szumy porównywalne z 5D (FF)

mkwiek
22-06-2006, 23:51
Smurf, no tak, ale np Sigma SD10 miała 3,3 mln ale za to potrójną matrycę (każda warstwa matrycy rejestrowała inny kolor R,G,B) co w sumie dawało 10mln efektywnych pixeli. stąd moje pytanie.

Jacek_Z
22-06-2006, 23:54
mkwiek cały czas mu o tym piszę, że sa ułozone po skosie, chyba jak go ma, to o tym wie.
najbardziej kontrastowa jest Velvia 50, a ma najmniejsza rozpietośc tonalna. To pomaga w ostrosci. dlatego nie polemizuje że tryb wide moze sie wydawac mniej ostry. Podobnie jak mniej ostry sie wydaje D200 - ale to kwestia filtrów AA.
Jak z tego widac subiektywne odczucie ostrości/kontrastowości zalezy od kilku rzeczy.
Ale od ilosci MP zdecydowanie jak najbardziej i te 6 czy 10 MP to jeszcze nie żadna granica.

Smurf
22-06-2006, 23:59
Fuji ma matryce Bayerowską, nie ma zupełnie żadnej analogii do matrycy Foveona z Sigmy.
Fuji ma "dodatkowe" niskoczułe piksele , ale te słuzą do powiekszenia rozpietości tonalnej, w żaden sposób nie wpływaja na rozdzielczość.
Matryca Fuji jest jak gdyby "innaczej wycięta" - jest obrocona o kat 45 w stosunku do "tradycyjnych" matryc, co nie zmienia faktu ze ma 6 mln pikseli i wszystko co sie chce uzyskac wiecej (12 mln) uzyskuje się na drodze interpolacji.

mkwiek
23-06-2006, 00:02
Fuji ma matryce Bayerowską, nie ma zupełnie żadnej analogii do matrycy Foveona z Sigmy
no przecież ja nie twierdzę, że ma

Jacek_Z
23-06-2006, 00:08
ale wynikowe 6 MP z fuji jest tez obrócone o 45 stopni, wiec mozna napisać, że fuji interpoluje 6 MP przekręcone o 45 stopni na 6 MP w układzie pion-poziom!!!
jest wtedy prawie takie same jesli chodzi o ilość szczegółów z d70. ale plus tego rozwiąznia wychodzi własnie przy jednoczesnej interpolacji w górę.

Smurf
23-06-2006, 00:09
mkwiek cały czas mu o tym piszę, że sa ułozone po skosie, chyba jak go ma, to o tym wie.
najbardziej kontrastowa jest Velvia 50, a ma najmniejsza rozpietośc tonalna. To pomaga w ostrosci. dlatego nie polemizuje że tryb wide moze sie wydawac mniej ostry. Podobnie jak mniej ostry sie wydaje D200 - ale to kwestia filtrów AA.
Jak z tego widac subiektywne odczucie ostrości/kontrastowości zalezy od kilku rzeczy.
Ale od ilosci MP zdecydowanie jak najbardziej i te 6 czy 10 MP to jeszcze nie żadna granica.
Gdybyś miał możliwość uzycia jednoczesnego D50 i D200 spróbuj zrobić identyczne zdjecie z tym samym obiektywem przy jak najnizszym ISO (zeby szum nie przeszkadzal) obydwoma korpusami, nastepnie zinterpoluj dobrym programem np. Genuine Fractals plik D50 do wielkosci D200 i wtedy porównaj.

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 ]

ale wynikowe 6 MP z fuji jest tez obrócone o 45 stopni, wiec mozna napisać, że fuji interpoluje 6 MP przekręcone o 45 stopni na 6 MP w układzie pion-poziom!!!
Ale przez to rozdzielczosci nie zyskuje!!!

Jacek_Z
23-06-2006, 00:12
no i wtedy plik z D50 bedzie miał mniejsza ilośc szczegółów.

Smurf
23-06-2006, 00:13
Najpierw sprawdź jak to bedzie różnica i czy w ogole bedzie zauwazalna. :lol:

Jacek_Z
23-06-2006, 00:30
sprawdzałem pół roku temu jak miałem podjąć decyzję co kupić - wzięłem pliki z d200, d2x, fuji S3 pro (jako wide i 12 MP) - tak, tak i z d70 tez by miec odniesienie do tego co wtedy uzywałem i z canona 5d bo brałem pod uwage zmianę systemu.
a nastepnie zrobiłem odbitki na papierze formatu 56x70 cm !!!
na dwa sposoby - biorąc 150 dpi i w ten sposób najmniejsze było zdjecie z d70, zajmowało częśc kartki, a zdjęcie z D2X i 5D było na prawie cały format. i nawet wtedy D2X był lepszy niż D200 w ilości szczegółu - choc sie tego raczej nie spodziewałem przy "cropie" 1:1. (d70 był nawet lepszy - moze dlatego że bardziej kontrastowy, fuji lepsze, canon tez!) D200 wyszedł najgorzej, to chyba przez mocne filtry AA)
a przy drugiej odbitce, z interpolowaniem do pełnego formatu odbitki 56x70 wyszło bardzo, że wiecej MP to jednak wiecej szczegółu.

(pierw zrobiłem odbitki na 300 dpi na formacie 28x35 cm i praktycznie nie było róznic miedzy body, dlatego potem 150 dpi i 2x liniowo, czyli 4x większy format, ale naswietlałem ćwiartkę takiej kartki)
dlatego Smurf łatwo mi sie z toba dyskutuje - bo to przerabiałem i to nie na monitorze, a na olbrzymich odbitkach.

jjj
23-06-2006, 00:42
I tutaj się "Smurfie" mylisz. Ja porównywałem zdjęcia takiego samego motywu z canona 20d (CMOS) i nikona d200 (CCD), czyli 8MP przeciw 10MP i różnicę w ilości szczegółów (...fakt, że przy dużych powiększeniach, ale jednak) widać na kożyść d200.
Więc tym bardziej oczywiste jest, że musi być widoczna różnica pomiędzy 6 a 10.

Smurf
23-06-2006, 00:46
I tutaj się "Smurfie" mylisz. Ja porównywałem zdjęcia takiego samego motywu z canona 20d (CMOS) i nikona d200 (CCD), czyli 8MP przeciw 10MP i różnicę w ilości szczegółów (...fakt, że przy dużych powiększeniach, ale jednak) widać na kożyść d200.
Więc tym bardziej oczywiste jest, że musi być widoczna różnica pomiędzy 6 a 10.
Tylko czy porownywales zdjecie z tym samym obiektywem?

jjj
23-06-2006, 00:49
canon z 50/1.8 , nikkor z 50/1.8...
Wydaje mi się, że to porównywalne jakościowo szkła, ...nie wiem na pewno :?:

Jacek_Z
23-06-2006, 00:50
ja porównywałem z tymi samymi obiektywami - za wyjatkiem canona 5D.
tak naprawdę porównywałem parami - bo miałem to samo z D70 i z D200, potem to samo z D200 co z D2X (nie miałem bezpośrenio przez to porównania D70 z D2X) itd.
miałem kilka ujęć z D200 - zestawiając je z róznymi body uzywałem róznych, by były porównywalne
wydałem trochę na odbitki, ale jak sie ma kupić body za sporo tysięcy i podjąc decyzję czy zostac w sytemie czy go zmieniać to chyba warto dla spokoju sumienia.

jjj
23-06-2006, 00:53
Jacku_Z zdziwiłeś mnie mocno info o większej ilości szczegółów z d70 w stosunku do d200, bo sam to kiedyś sprawdzałem i było zupełnie odwrotnie (...oczywiście to samo szkło sigma 18-50/2.8 EX).

Smurf
23-06-2006, 00:54
sprawdzałem pół roku temu jak miałem podjąć decyzję co kupić - wzięłem pliki z d200, d2x, fuji S3 pro (jako wide i 12 MP) - tak, tak i z d70 tez by miec odniesienie do tego co wtedy uzywałem i z canona 5d bo brałem pod uwage zmianę systemu.
a nastepnie zrobiłem odbitki na papierze formatu 56x70 cm !!!
na dwa sposoby - biorąc 150 dpi i w ten sposób najmniejsze było zdjecie z d70, zajmowało częśc kartki, a zdjęcie z D2X i 5D było na prawie cały format. i nawet wtedy D2X był lepszy niż D200 w ilości szczegółu - choc sie tego raczej nie spodziewałem przy "cropie" 1:1. (d70 był nawet lepszy - moze dlatego że bardziej kontrastowy, fuji lepsze, canon tez!) D200 wyszedł najgorzej, to chyba przez mocne filtry AA)
a przy drugiej odbitce, z interpolowaniem do pełnego formatu odbitki 56x70 wyszło bardzo, że wiecej MP to jednak wiecej szczegółu.

(pierw zrobiłem odbitki na 300 dpi na formacie 28x35 cm i praktycznie nie było róznic miedzy body, dlatego potem 150 dpi i 2x liniowo, czyli 4x większy format, ale naswietlałem ćwiartkę takiej kartki)
dlatego Smurf łatwo mi sie z toba dyskutuje - bo to przerabiałem i to nie na monitorze, a na olbrzymich odbitkach.
To co piszesz to sie jakos kupy nie trzyma - żeby zrobić wieksze zdjęcia niz wynika to z czystego wyliczenia formatu przy rozdielczości 300dpi to sie je po prostu interpoluje, i naswietla dalej przy 300dpi
Jezeli piszesz że przed interpolacja zdjecia z D70 byly lepsze niz z D200 - to wszystko na ten temat. :lol:

jjj
23-06-2006, 00:56
...aaaaaaa i jeszcze jedno Jacku_Z. Dlaczego w takim razie wybrałeś aparat który był najgorszy w Twoim teście?

Jacek_Z
23-06-2006, 00:56
zdjęcie z D70 było prawie o połowe mniejsze od tego z D200. wygladało wtedy lepiej (bardziej kontrastowe wydawało sie ostrzejsze) a ilość szczegółu wydawała się ta sama.
dopiero po powiększeniu do tego samgo (dużego) formatu odbitki uwidoczniła sie przewaga D200

Smurf
23-06-2006, 00:58
canon z 50/1.8 , nikkor z 50/1.8...
Wydaje mi się, że to porównywalne jakościowo szkła, ...nie wiem na pewno :?:
Jest jeszcze jeden aspekt - w jakim formacie zapisałes zdjecia - czy byly to RAW'y , i jezeli tak to czy byly jednakowo obrobione?

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 ]

zdjęcie z D70 było prawie o połowe mniejsze od tego z D200. wygladało wtedy lepiej (bardziej kontrastowe wydawało sie ostrzejsze) a ilość szczegółu wydawała się ta sama.
dopiero po powiększeniu do tego samgo (dużego) formatu odbitki uwidoczniła sie przewaga D200
Bo trzeba bylo zdjęcie z D70 zinterpolować, a nie tylko powiekszać.. :lol:

jjj
23-06-2006, 01:00
Tak RAW. Dokładnie to NEF (nikon) i CR (canon).

Smurf
23-06-2006, 01:06
Tak RAW. Dokładnie to NEF (nikon) i CR (canon).
Będę dalej marudny - ale porownanie Canona i Nikona nie jest w tym wzgledzie do konca miarodajne - obie firmy stosuja nieco rozne algorytmy obrobki obrazu.
niektore pliki wykonane tym samym Eos'em 20D sa "ostrzejsze" od D200,

Jacek_Z
23-06-2006, 01:07
Smurf - trzyma się kupy.
Tak, jesli chcesz robić małe zdjecia to nie warto kupować D200 ze wzgledu na ilość szczegółów.
ja wyliczyłem na 150 dpi a lab cyfrowy zinterpolował to sobie tak jak potrzebował.
jak zostawiałem 300 dpi to na 28x35 cm to papierze róznice były niemal niewidoczne. dletgo 150 dpi i format 2x wiekszy liniowo
zauwazcie, że pisałem o 2 rodzajach odbitek. na jednych zostawiałem 150 dpi i tam zdjęcie z D70 było tak samo dobre jak z D200 ale było mniejsze!!!
ja robię często duże rzeczy i potrzebuję sporo MP by jak najmniej interpolowac w górę.
jak już zostawiałem format 56x70 i interpolowałem do tego na cała powierzchnie plik z D70 to on miał już koło 80 dpi jak pamietam. a z D2x miał 150 dpi (było lekko obciete na długości, ale na szerokosci miało biały pasek)

kupiłem jak zauwazył jjj najgorsze body przy rozdzielczosci 150 dpi (i to jedyne przeskalowanie)
ale gdy skalowałem do rozmiaru w cm to wygrywał z mim tylko D2X i canon 5 D. canona nie wzięłem przez zmianę systemu i niewielki przyrost jakości przy iso 100 na którym pracuję. D2X bo za drogi jak na te 2 MP wiecej.
prawie bym wybrał Fuji, gdyby nie kilka jego wad. Ale za sam obraz - warto!

Moje sprawdzanie co lepsze tyczyło głównie tego - co lepsze przy druku formatu B1 czyli 70x100 cm w rozdzielczości 225 dpi - czyli wszystko interpolowane w górę. To nietypowe dla większości uzytkowników tego forum i lepiej sie tym nie sugerowac w wyborze aparatu. napisałem smurf o sobie antyonanista sprzetowy jak kiedyś wczesniej zauwazyłeś, ale to dlatego, że ja potrzebuję MP w pracy. dla mnie to normalka.

jjj
23-06-2006, 01:09
Tak RAW. Dokładnie to NEF (nikon) i CR (canon).
Będę dalej marudny - ale porownanie Canona i Nikona nie jest w tym wzgledzie do konca miarodajne - obie firmy stosuja nieco rozne algorytmy obrobki obrazu.
Pliki wykonane tym samym Eos'em 20D sa rowniez "ostrzejsze" od D200, ktory z kolei ma matryce wiekszej rozdzielczości.

Wręcz przeciwnie zdjęcia z canona 20d były mniej ostre niż z d200. To to na 300% :D
To, że 20d mniej szumi przy wysokich iso jest właśnie kosztem ostrości...

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 ]
...hehe temat o sony, a my znowu conon-nikon-fuji... :D

Smurf
23-06-2006, 01:16
Smurf - trzyma się kupy.
Tak, jesli chcesz robić małe zdjecia to nie warto kupować D200 ze wzgledu na ilość szczegółów.
ja wyliczyłem na 150 dpi a lab cyfrowy zinterpolował to sobie tak jak potrzebował.
jak zostawiałem 300 dpi to na 28x35 cm to papierze róznice były niemal niewidoczne. dletgo 150 dpi i format 2x wiekszy liniowo
zauwazcie, że pisałem o 2 rodzajach odbitek. na jednych zostawiałem 150 dpi i tam zdjęcie z D70 było tak samo dobre jak z D200 ale było mniejsze!!!
ja robię często duże rzeczy i potrzebuję sporo MP by jak najmniej interpolowac w górę.
jak już zostawiałem format 56x70 i interpolowałem do tego na cała powierzchnie plik z D70 to on miał już koło 80 dpi jak pamietam. a z D2x miał 150 dpi (było lekko obciete na długości, ale na szerokosci miało biały pasek)

kupiłem jak zauwazył jjj najgorsze body przy rozdzielczosci 150 dpi (i to jedyne przeskalowanie)
ale gdy skalowałem do rozmiaru w cm to wygrywał z mim tylko D2X i canon 5 D. canona nie wzięłem przez zmianę systemu i niewielki przyrost jakości przy iso 100 na którym pracuję. D2X bo za drogi jak na te 2 MP wiecej.
Z tego co piszesz - to nie interpolowaleś zdjęć - interpolacja polega na sztucznym wytworzeniu dodatkowych pikseli na bazie istniejacych.
Wynikowy plik powinien byc tej samej wielkości tj. zawierac ta sama ilośc pikseli.
Innaczej - zdjecie zinetrpolowane do wielkości 56x84 przy 300dpi bedzie mialo rozmiar 6614 x9921 pikseli.
Jeszcze innaczej - zdjecie okreslonej tej samej wielkości z obu aparatow po interpolacji powinno miec ta sama rozdzielczość wydruku.

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 ]



Tak RAW. Dokładnie to NEF (nikon) i CR (canon).
Będę dalej marudny - ale porownanie Canona i Nikona nie jest w tym wzgledzie do konca miarodajne - obie firmy stosuja nieco rozne algorytmy obrobki obrazu.
Pliki wykonane tym samym Eos'em 20D sa rowniez "ostrzejsze" od D200, ktory z kolei ma matryce wiekszej rozdzielczości.

Wręcz przeciwnie zdjęcia z canona 20d były mniej ostre niż z d200. To to na 300% :D

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 ]
...hehe temat o sony, a my znowu conon-nikon-fuji... :D
Ja widzialem przyklady, gdzie 20D był ostrzejszy.

jjj
23-06-2006, 01:19
Miałem d20 ponad rok a przez 2 miesiące oba... i mam kompleksowe porównanie w różnych sytuacjach i różnych tematach...

mkwiek
23-06-2006, 01:23
Panowie, ta dyskusja nie ma sensu. czuje się trochę temu winny, bo gdybym coś tam o kadrowaniu nie napomknął... :)
tak serio, to trzeba już iść lulu!

jjj
23-06-2006, 01:24
...my o sony, tylko szyfrujemy treść :mrgreen:

Jacek_Z
23-06-2006, 01:26
Smurf - nie chciałem by interpolacja była porzeprowadzana 2x - raz u mnie, a drugi raz na labie. Sprawdzałem wczesniej, że lab ma do tego bardzo dobry algorytm, dawał lepsze efekty niz zwykłe przeliczanie w PS. A podastrzac nie chciałem by nie fałszować testu.

ilość szczgółów na zdjęciach sie od tego nie zmieniała, wyliczone z interpolacji piksele nie powodowały przyrostu szczegółu.
doskonale orientuję się w przliczaniu zdjęć na rózne rozmiary w róznych rozdzielczościach. Robię to od kilkunastu lat pracując z 10 lat przed epoką cyfry na plikach uzyskanych ze skanerów po obróbce diapozytywów.

Odpuść sobie, co ty chcesz udowodnić? że rozmiar matrycy w pikselach nie ma znaczenia dla ilości szczegółu w obrazie? Zrób sobie zdjęcie kamerą internetową.

Smurf
23-06-2006, 01:32
Miałem d20 ponad rok a przez 2 miesiące oba... i mam kompleksowe porównanie w różnych sytuacjach i różnych tematach...
http://www.imaging-resource.com/PRODS/E30D/FULLRES/E30DFARI0200.HTM
http://www.imaging-resource.com/PRODS/D200/FULLRES/D200FARI0200.HTM

[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 ]

Smurf - nie chciałem by interpolacja była porzeprowadzana 2x - raz u mnie, a drugi raz na labie.
ilość szczgółów na zdjęciach sie od tego nie zmieniała, wyliczone z interpolacji piksele nie powodowały przyrostu szczegółu.
doskonale orientuję się w przliczaniu zdjęć na rózne rozmiary w róznych rozdzielczościach. Robię to od kilkunastu lat pracując z 10 lat przed epoką cyfry na plikach uzyskanych ze skanerów po obróbce diapozytywów.

Odpuść sobie, co ty chcesz udowodnić? że rozmiar matrycy w pikselach nie ma znaczenia dla ilości szczegółu w obrazie? Zrób sobie zdjęcie kamerą internetową.
Jeżeli byś prawidlowo zinterpolował, lab by tego nie zmieniał.
Lab interpoluje, gdy plik nie ma odpowiedniej wielkości.
Nie wiesz tego przy takim doświadczeniu?:lol:
Chyba jednak nie wiesz co to jest interpolacja , napisaleś:
jak już zostawiałem format 56x70 i interpolowałem do tego na cała powierzchnie plik z D70 to on miał już koło 80 dpi jak pamietam. a z D2x miał 150 dp

jjj
23-06-2006, 01:40
...zauważ smurf, że na tym zdjęciu z d200 do którego link wkleiłeś żle jest ustawiona ostrość ( perównaj szczegóły architektury).
To jakieś spieprzone zdjęcie albo ostrość na -2...
Wież lub nie, ale gdyby było jak twierdzisz na pewno nie zamieniałbym 20d na d200, zwłaszcza, że ta zamiana to była dla mnie zmianą systemu.

Smurf
23-06-2006, 01:43
Co do Canona nie jestem fachowcem, nie miałem, za to z pelna odpowiedzialnościa moge powiedziec : 10 mln matryca D200 rejestruje zbliżona ilość szczegółów do 6 mln Fuji S3pro. :)

Jacek_Z
23-06-2006, 01:45
tak i nie. lab interpretuje i robi swoje nie tylko przy robieniu odbitek z filmów (po swoim skanowaniu wyastrza) ale i wtedy gdy dostaje pliki cyfrowe.
zalezy jaki lab, nie wszyscy z obsługi laba o tym wiedza i nie we wszystkich labach idzie to wyłączyć.

chwile póxniej zmodyfikowalem post dopisując: Sprawdzałem wczesniej, że lab ma do tego bardzo dobry algorytm, dawał lepsze efekty niz zwykłe przeliczanie w PS. A podastrzac nie chciałem by nie fałszować testu.

również z labem (tym w szczególnosci) mam doswiadczenie, mam mozliwość nadzorowania jak mi robią odbitki.

złapłeś mnie za słówko - tak powinienem tam uzyc zwrotu przeskalowałem a nie interpolowałem.

jjj
23-06-2006, 01:45
Co do Canona nie jestem fachowcem, nie miałem, za to z pelna odpowiedzialnościa moge powiedziec : 10 mln matryca D200 rejestruje zbliżona ilość szczegółów do 6 mln Fuji S3pro. :)
...bo to akurat prawda... ale te 6 MP fuji to nie to samo co 6MP d50/70...

Smurf
23-06-2006, 01:46
I caly czas o to chodzilo.
Ja juz koncze na ten temat. :)

Jacek_Z
23-06-2006, 01:51
tak, jak fuji dajesz na 12 mp to mi wyszło własciwie identycznie jak 10 MP z D200, troche mniej niż z D2X (myślę o ilosci szczegółów w obrazie)

no i widzisz - pisałem ci, ze miesznie w szereg matryc gdzie piksele są w układzie pion - poziom z matrycą Fuji z S3 to zagmatwanie sprawy. I wyciągnełes złe wnioski.

piotr.tr
23-06-2006, 22:57
Na Fotopolis ukazał się test A-100
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4501&p=0 (http://)

Paweł.S
24-06-2006, 01:04
Tamten link coś nie działa...
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4501

Marcin Stawiarz
24-06-2006, 11:13
no prosze, nawet menu w języku polskim :)

CzłowiekZ
24-06-2006, 15:24
Nowa lustrzanka Panasa też będzie miała po naszemu menu :D

tomecki
24-06-2006, 23:26
Nowa lustrzanka Panasa też będzie miała po naszemu menu :D
i do tego ładnie wygląda, taki klasyk:
http://www.dpreview.com/articles/panasonicdmcl1/

arra
26-06-2006, 13:59
Nowa lustrzanka Panasa też będzie miała po naszemu menu :D
i do tego ładnie wygląda, taki klasyk:
http://www.dpreview.com/articles/panasonicdmcl1/

Toz to E-330 za 2000$, dzieki wole bez ;)

rafau
28-07-2006, 14:33
o do diaska nie myslałem, że wątek na temat alphy jest tak rozrośnięty... nie chce mi się czytać, ale nie wierzę, że ktoś mógłby się nią podniecać
miałem dziś w łapkach, straszna kiszka... może mi ktos przypomnieć dla jakiego aparatu miała być konkurencją? Czy ta zabawka rzeczywiście kosztuje ponad 3 tysiaki... jestem w szoku :shock:

pn
28-07-2006, 14:41
To ma byc konkurencja dla D50 i 350D, ale biorac pod uwage jakosc obrazu sadze, ze lepsze parametry puszki nie pomoga w walce z konkurencja. D50 i 350D sa pod tym wzgledem po prostu lepsze, zarowno na nizszych ISO, jak i (zdecydowanie) na wyzszych.

rafau
28-07-2006, 14:59
To ma byc konkurencja dla D50 i 350D
więc potraktujmy to jako żart :D

Jacek_Z
28-07-2006, 15:06
jakość obrazu nie jest związana z "jakością" body.
to jest konkurencja dla d80, albo na odwrót, d80 jest odpowiedzią na te alfe

arra
28-07-2006, 15:24
To ma byc konkurencja dla D50 i 350D
więc potraktujmy to jako żart :D

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Zabawka zwana D200 kosztuje ponad 6 tysiakow i to jest dopiero zart.

Kolekcjoner
28-07-2006, 15:34
Mnie się wydaje, że Alfa będzie się sprzedawać świetnie. Sony to potężna firma i mająca świetny marketing (co zresztą widać).

barkowx
28-07-2006, 16:01
a mi się wydaje że każdy kto poważnie myśli o fotografi to kupi Nikona albo Canona a nie jakieś wynalazki przecież dostępność i różnorodność obiektywów i akcesoriów to podstawa

pn
28-07-2006, 16:13
a mi się wydaje że każdy kto poważnie myśli o fotografi to kupi Nikona albo Canona a nie jakieś wynalazki przecież dostępność i różnorodność obiektywów i akcesoriów to podstawa

Oki, jezeli chodzi o osoby zajmujace sie fotografia zawodowo. Dla amatorow takich jak ja nie ma to az takiego znaczenia, nigdy nie kupie drogich szkiel profi, a w segmencie amatorskim u kazdego producenta znajdzie sie oferta dla amatora.

Kolekcjoner
28-07-2006, 16:28
Oki, jezeli chodzi o osoby zajmujace sie fotografia zawodowo. Dla amatorow takich jak ja nie ma to az takiego znaczenia, nigdy nie kupie drogich szkiel profi, a w segmencie amatorskim u kazdego producenta znajdzie sie oferta dla amatora.

Dokładnie tak. Po za tym wcale nie wiadomo czy Sony szybko tego systemu akcesoriów nie stworzy. Oni mają bardzo duże doświadczenie właśnie w segmencie sprzętu amatorskiego.

rafau
28-07-2006, 19:02
Jacek Z napisał

jakość obrazu nie jest związana z "jakością" body.
oczywiście zgadzam się z Tobą i dlatego tutaj upatruję jedyną szansę na zaistnienie dla tego aparatu, choć uwierz mi jakość wykonania obudowy, ergonomia, dźwięk wyzwalanej migawki to jeden wielki pasztet, koniec kropka
Być może gdyby to miała być moja pierwsza lustrzanka nie zauważyłbym tego, ale posiadając nikonka ma się już jakieś porównanie

kwasik
28-07-2006, 19:38
nigdy nie kupie drogich szkiel profi

jesli po pewnym czesie nie zaczniesz odczuwac potrzeby lepszego szkła, a masz lusto, tzn że cos jest nie tak. IMO czlowek z czasem "dorasta" do pewnych rzeczy. jesli chce byc niedzielnym pstrykaczem cale życie to wybacz, ale lepiej focic kompaktem ;] nie wiem, czy zapinales kiedys do swojej puszki jakis szklo z wyzszej polki...ja parre razy zapialem i gdybym mial $ to w mojej torbie juz siedzialby nikkor 17-55 2.8, 70-200 2.8, tokina 12-24 i nikkor 85 1.4. nie odbieraj tego posta osoboscie, ot takie moje przemyslenia luźne ;) 8)

Kolekcjoner
28-07-2006, 21:00
(...) jesli chce byc niedzielnym pstrykaczem cale życie to wybacz, ale lepiej focic kompaktem ;]
To prawda ale przeciętny pstrykacz o tym nie wie. Wie natomiast, a jeśli nie to marketingowa machina sony postara sie żeby się dowiedział, że żeby robić lepsze zdjęcia potrzebuje lustrzanki, a "oczywiście" :) najlepszą dla niego jest właśnie Alfa. Przecież w nikonie nie ma polskiego menu, to skąd on będzie wiedział jak zdjęcia robić :mrgreen:. I tak to działa.
A jakość obrazu, odgłos migawki to rzeczy zupełnie drugorzędne, liczą się bajery - antidust, antishake, 10 milionów pixeli (szczególnie ważne przy odbitkach 10x13 :mrgreen:). Po za tym jakość orazu to rzecz bardzo względna i umowna do ludzi zdecydowanie lepiej przemawiają cyfry i egzotyczne nazwy.

Korbens
28-07-2006, 21:04
http://www.popphoto.com/cameras/2698/camera-test-sony-alpha-100-dslr.html
Po tym tescie widać że Alfa praktycznie tylko szumami przegrywa - jakość obrazu ostrość nasycenie ,rozpietość tonalna lepsza niż C....20D
What's Hot:
Highest image quality for price.
Built-in IS.
Accepts KM lenses.
Dust removal system.

What's Not:
Nonstandard hot-shoe.
ISO only up to 1600.
Self-timer turns off after one shot.

Kolekcjoner
28-07-2006, 21:33
http://www.popphoto.com/cameras/2698/camera-test-sony-alpha-100-dslr.html
Po tym tescie widać że Alfa praktycznie tylko szumami przegrywa - jakość obrazu ostrość nasycenie ,rozpietość tonalna lepsza niż C....20D

Ten "test" to raczej bardziej przypomina porównanie danych technicznych niż test. Poczekamy na test dpreview, opinie użytkowników na forach. Takich "testów" :wink: to podejrzewam, że będzie teraz sporo, marketing sony o to zadba!

pn
28-07-2006, 21:44
jesli po pewnym czesie nie zaczniesz odczuwac potrzeby lepszego szkła, a masz lusto, tzn że cos jest nie tak.

Ja osobiscie mam 17-35 i 24-105 Minolty, sa to dobre szkla, ale nic profesjonalnego. Dla niezawodowca calkowicie wystarczajace w prawie kazdej sytuacji.


czlowek z czasem "dorasta" do pewnych rzeczy. jesli chce byc niedzielnym pstrykaczem cale życie to wybacz, ale lepiej focic kompaktem

Ja jestem niedzielnym pstrykaczem. 90% zdjec robie w przedszkolu i szkole moich synow, wszystkim dzieciakom, na wszelkich wydarzeniach. Rodzice sa zachwyceni, wlasnie dlatego, ze jakosc zdjec jest znacznie wyzsza niz z kompaktu. Nieocenione sa szybki AF, silna zewnetrzna lampa z ruchoma glowica, brak opoznienia przy wyzwalaniu migawki, latwosc kadrowania przez calkiem spory wizjer D7D, RAWy, ktore pozniej mozna obrobic i sporo z nich wyciagnac, wysokie ISO i AS, poniewaz nie zawsze mozna uzyc lampy...

Profi szkiel nie potrzebuje, mam dwa wyzej wymienione, a kompakt, nawet najlepszy, jest calkowicie niewystarczajacy.


gdybym mial $ to w mojej torbie juz siedzialby nikkor 17-55 2.8, 70-200 2.8, tokina 12-24 i nikkor 85 1.4.

Gdybym mial $ to kupil bym sobie Canona 5D z jakim super szkielkiem :-) Gdyby ciotka miala wasy...

Ale nie mam $ na wyrzucanie przez okno jezeli nie jest to mi potrzebne.

kocudrak
29-07-2006, 09:44
[- , 10 milionów pixeli (szczególnie ważne przy odbitkach 10x13 :mrgreen:). .

To samo mozna powiedzieć o nowym Nikonie

Kolekcjoner
29-07-2006, 11:06
Sony Alfa już w sprzedaży. Link. (http://sklep.fotojoker.pl/produkt.php?id=9896)

RAF
29-07-2006, 11:13
pn, bardzo zdrowe podejście :)
Kolekcjoner, zobaczymy jak do tej ceny będzie się miała cena nowego nikona ...

Cichy
29-07-2006, 13:24
Nie chcę otwierać nowej dysputy, bo wiadomo czym to się skońcy, ale najprawdopodobniej w połowie sierpnia będziemy znać detale dotyczącej nowej puszki Canona a oficjalna zapowiedź będzie już 24.08 ...

Kolekcjoner
29-07-2006, 13:35
To się trzeba cieszyć ceny powinny lecieć :D.
Cichy - czy coś więcej wiesz po za tym szumem, który się pojawił w necie w związku z tym banerem w Izraelu?

RAF
29-07-2006, 13:54
Cichy, ponieważ nie jestem w canonierskich tematach na bieżąco, chodzi o następcę 350D?

mkwiek
29-07-2006, 14:45
Sony Alfa już w sprzedaży. Link. (http://sklep.fotojoker.pl/produkt.php?id=9896)
o widzisz, to ciekawe, bo tak naprawdę foto joker nie dysponuje ani jednym egzemplarzem tego aparatu :)
do sklepów trafi od 5 sierpnia :)

Heimdall
29-07-2006, 15:45
Hej ja jestem teraz w niemczech i w każdym sklepie foto jest alfa i do tego obiektyw jakiś nie przypatrywałem się sto około 999 euro

kwasik
29-07-2006, 15:55
pn, szpox ;)

ja tak czy siak chcialbym sie dorobic tego mojego malego magicznego zestawiku ;) 8)

Cichy
29-07-2006, 18:18
ludzie spekulują, że chodzi o 3d. Z mojego źródła wiadomo, że chodzi o 370d (lub 400d).

mkwiek
29-07-2006, 18:21
Cichy, jak sądzisz co wprowadzą w 370/400d? będzie to odpowiedznik d50 czy już raczej odpowiedź na d80?

wracając do tematu - w krakowie po sony ani widu ani słychu, tylko plakaty. 4 sierpnia w Bunkrze Sztuki będzie można się przekonać ile to jest warte.

Kaleid
29-07-2006, 19:15
Sadzac po 30D, to wielkich zmian tam raczej nie bedzie.

mkwiek
29-07-2006, 19:19
jeżeli to ma być następca 350d to myslę, że głownie popracują nad ergonomią tego piekielnie niewygodnego body. Może większe LCD i np wyświetlacz u góry.
raczej nie będzie większej matrycy (a raczej napewno nie) bo 30d jej nie ma. może też usuną ten głupi przymus zatwierdzania opcji przyciskiem SET po każdym wyborze.

Cichy
29-07-2006, 20:24
Matryca wiadomo, że będzie nie większa, niż 8. Byleby był większy niż ta popierdółka 350d. Mógłbym sobie tanio zapasową puszkę kupić :) Co prawda teraz jako zapasu używam 350d ale na szczęście jeszcze nie miałem sposobności się nim gimnastykować :)

Kaleid
29-07-2006, 20:27
Na pewno bedzie mial przycisk direct print :lol:

Cichy
29-07-2006, 20:35
Na pewno bedzie mial przycisk direct print :lol:


No dobrraaa, śmieszneeee :lol: :lol: :lol:

Ps. K..a, aż z ciekawości podłączę swój pod drukarke żobacze czy działa :) :)

Kolekcjoner
29-07-2006, 20:43
Po za tym bardzo możliwe, że dadzą coś poniżej 370/400D, prawdopodobnie 3000D (podejrzewam, że parametry nie będą się wiele różnić od 350D).

Z tym że ta zapowiedź o której tu była mowa to chyba coś więcej niż nowa puszka amatorska.

RAF
29-07-2006, 21:00
Cichy, ja myślę, że będzie się mieścił w kieszeni ... koszuli. Ciekawe jakie rozmiary nosi się w Japonii?
Kaleid, przycisk direct print zmieści się w gripie, a cały aparat zmieści się w turbanie Cichego. Btw, Cichy, a co zrobiłeś z turbanem?!?!?

Cichy
29-07-2006, 21:26
Btw, Cichy, a co zrobiłeś z turbanem?!?!?

Lepszy turban na mym garze niż wagina w awatarze :lol: :lol: :lol:

RAF
29-07-2006, 22:28
:D :lol:

Rimon
29-07-2006, 22:40
Miałem dzis w rekach alfe i trzyma sie to równie wygodnie w dłoni jak kaktus.

Agat
29-07-2006, 22:46
No bo pewnie w dwóch lewych rękach :-)

Rimon
29-07-2006, 23:04
Agat chyba łatwiej operowac D70 stopami niz alfą dłońmi :D :D :D

wyrwiflak
30-07-2006, 13:26
Rimon, nie masz czasami jakichs odchylow lub nietypowych kruczkow w budowie konczyn? ;)

ja tam uzywam d5d rekami, nogami, ostatnio nawet uszami sie udalo i nie narzekam :) sa ludzie ktorzy poprostu wolą pokrętło miec na gornej sciance zamiast na przedniej, do obu rozwiazan w sumie mozna sie przyzwyczaic tylko pozniej to drugie jakos nie bardzo pasuje...

Seeker
30-07-2006, 17:07
"Sony Alfa już w sprzedaży. Link."
http://sklep.fotojoker.pl/produkt.php?id=9896


Mozna tam bardzo ciekawe informacje wyczytac...

. . . "Przetwornik obrazu

Filtr barw przetwornika obrazu - Barwy podstawowe

Rozmiar (w calach) - 23,6 x 15,8

System skanowania - Progresywna"



Szczegolnie mnie poruszyl rozmiar matrycy w calach :):)

To sie pewnie bedzie nazywac
"Very Strong Extended Large Frame Sony Matrix"... ;)

Kolekcjoner
30-07-2006, 17:30
Piękne! :twisted: :) :) :) :) :lol: :lol:

Seeker
30-07-2006, 17:43
Az chyba sobie kupie... ;)

mkwiek
30-07-2006, 19:05
chłopaki i dziewczyny, sam się zrobiłem w konia :)
sony alfa miała być w krakowie w sprzedaży od 5 sierpnia (tak już wcześniej pisałem) a dzisiaj już była w fotojokerze!
krótko ją oglądałem, dłużej pooglądam w bunkrze sztuki 4 sierpnia.
trzyma się lepiej niż 350d, ale strasznie mnie wkurza głośny AF i odgłos migawki.
i brak monitora u góry, tylko ten główny. nie wpomnę już o systemie sterowania wszystkim - zupełnie na opak nikonowi :) nie mogłem pewnych rzeczy znaleść, chociaż to pokrętło u góry z lewej jest całkiem fajne, tyle, że wolne :)
ogólnie spodziewałem się czegoś lepszego. szczególnie z materiałów. Nikon d70s też plastik, ale jakiś taki inny, lepszy :)

pn
30-07-2006, 21:07
Jedna rzecz mi sie strasznie podoba:

Manuale Alphy 100 do pobrania za darmo, takze po polsku! (http://support.sony-europe.com/manuals/manuals.asp?l=en&searchmodelname=DSLR-A100)

Ryan
13-08-2006, 20:34
Nie wiedzialem ze az tak mozna zepsuc zdjecia robiac je lustrzanka...
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1037&thread=19567442

szok, co? wiekszosc kompaktow robi lepsze foty, czy ten obiektyw sony sprzedawany w "duzym kicie" jest az taki tandetny?

Kolekcjoner
13-08-2006, 22:40
(...) czy ten obiektyw sony sprzedawany w "duzym kicie" jest az taki tandetny?
Fakt te zdjęcia to porażka. Co do tego obiektywu to zdania są podzielone, niektórzy twierdzą że straszna porażka. Pewnikiem zależy to od skali porównania :wink: :).

wyrwiflak
13-08-2006, 23:21
skopane zdjecia to chyba zasluga tego pana fotografujacego a nie zestawu a100+75-300, wystarczy porownac ze zdjeciami robionymi tym samym obiektywem ale D7D i przez swiadomego fotozapalenca

Leon13th
13-08-2006, 23:30
Jedna rzecz mi sie strasznie podoba:

Manuale Alphy 100 do pobrania za darmo, takze po polsku! (http://support.sony-europe.com/manuals/manuals.asp?l=en&searchmodelname=DSLR-A100)

Chyba ktoś powinien w końcu to sobie uświadomić,że instrukcje po polsku powinny być oficjalnie do ściągnięca ze strony wiadomo jakiej i to za free :roll:


Nie wiedzialem ze az tak mozna zepsuc zdjecia robiac je lustrzanka...
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1037&thread=19567442

szok, co? wiekszosc kompaktow robi lepsze foty, czy ten obiektyw sony sprzedawany w "duzym kicie" jest az taki tandetny?

Tym kitem na pewno da się zrobić dobre zdjęcie,ale ten typ powinien mieć coś innego w łapach 8)

Władca Pixeli
14-08-2006, 04:18
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2006/08/sonyalpha_dustbefore2-3.jpg
źródło (http://www.ephotozine.com/images/sonyalpha_dustbefore2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2006/08/sonyalpha_dustafter5-3.jpg
źródło (http://www.ephotozine.com/images/sonyalpha_dustafter5.jpg)

Alfa przed czyszczeniem i po czyszczeniu.
http://www.ephotozine.com/equipment/tests/testdetail.cfm?test_id=468

Najważniejsze aby kupujący się nabrali na nowinki.

Kolekcjoner
14-08-2006, 04:22
Tak ten test to wypas pokazuje jak "skuteczny" :mrgreen: jest antidust. Zresztą były na forach pokazywane samle z Alfy ze śmieciami :lol:. Ale nie ma to jak marketing!