PDA

Zobacz pełną wersję : Jak robic zdiecia na koncertach??



Archserf
20-04-2006, 17:10
Witam

Jak w temacie plus pytania zwiazane z ustawianiami sprzetu dodam ze mam nikona D50 oraz lampe SB-600 , czy nalezy robic zdiecia z lampa jak tak to czy uzywac TTL czy manualnie ustawic?Jaki obiektyw wziasc mam kitowy 18-55 oraz Tamrona 28-200 ja bym bral ten drugi ale moze nie powinieniem? czy brac statyw czy przeszkadza?? Prosze was doradzcie mi bo to dla mnie bardzo wazne. Z gory dziekuje.

c2h5oh
20-04-2006, 17:20
Zalezy jaki koncert (jak bedzie jasno, jak blisko sceny bedziesz stal). Jesli nie jest to koncert typy "brzdakanie w ciemnym klubie" to swobodnie mozesz sobie poradzic bez lampy - iso 1200-1600 i zasuwasz, wzglednie blyskasz na druga kurtyne dla efektu. Jesli bedziesz stal powiedzmy w granicach 10-12 metrow od sceny to lepiej wez 18-55.
Najlepiej zreszta wez calosc i ewentualnie zalatw kogos kto Ci popilnuje torby/plecaka, jesli chcesz miec wiecej swobody.

Archserf
20-04-2006, 17:31
Koncert odbedzie sie w katowickim spodku to bedzie raczej ciemniejszy koncert bo beda rockowe kapele, wezme calosc w plecak . Nie mam tez pojecia jaka odleglosc bedzie od sceny mam nadzije ze jak najblizej ale kto to moze wiedziec albo wcisnan z boku w lozy. Zalezy mi na tym poniewaz bedzie to pierwsza taka rzecz w moim zyciu i to na dodatek robiona na zlecenie.

c2h5oh
20-04-2006, 17:49
Koncert rockowy nie znaczy ze automagicznie ciemno - patrz to: http://lisiewski.info/thumbnails.php?album=13

Archserf
20-04-2006, 17:55
aha jak tak to beda takie swiatla na sto procent ;] ja bylem narazie na kilku i przewaznie ciemno bylo moze przez to ze nigdy przy scenie nie stalem

c2h5oh
20-04-2006, 17:57
Takie info dla Ciebie odnosnie tych zdjec: wszystkie Iso1600, f4-5,6, czasy rzedu 1/20 - 1/160

stig
20-04-2006, 22:39
Tutaj (http://www.saldat.pl/html/fot-koncerty.htm) znajdziesz moje zdjecia z koncertow. Wszystkie bez lampy i z ISO maksymalnie 800 (ale wiekszosc z nizsza czuloscia). Fakt, ze przyslony miedzy 1.8 a 3.5.

Archserf
21-04-2006, 07:05
Dzieki ,stig bardzo ladne zdiecia czy robione obiektywem 50 1.8? ja wlasnie musze kupic sobie tak .

stig
21-04-2006, 07:20
Dzieki ,stig czy robione obiektywem 50 1.8?
Czesciowo. W czasie koncertow uzywalem:
50 1.8
18-70
90 2.8
70-200

arra
21-04-2006, 08:48
Koncert odbedzie sie w katowickim spodku to bedzie raczej ciemniejszy koncert bo beda rockowe kapele, wezme calosc w plecak . Nie mam tez pojecia jaka odleglosc bedzie od sceny mam nadzije ze jak najblizej ale kto to moze wiedziec albo wcisnan z boku w lozy. Zalezy mi na tym poniewaz bedzie to pierwsza taka rzecz w moim zyciu i to na dodatek robiona na zlecenie.

A jak zamierzasz wniesc sprzet do Spodka?

Archserf
21-04-2006, 13:24
Koncert odbedzie sie w katowickim spodku to bedzie raczej ciemniejszy koncert bo beda rockowe kapele, wezme calosc w plecak . Nie mam tez pojecia jaka odleglosc bedzie od sceny mam nadzije ze jak najblizej ale kto to moze wiedziec albo wcisnan z boku w lozy. Zalezy mi na tym poniewaz bedzie to pierwsza taka rzecz w moim zyciu i to na dodatek robiona na zlecenie.

A jak zamierzasz wniesc sprzet do Spodka?



Proawdopodobnie dostane zezwolenie. Ale nie jest to 100%

pebees
21-04-2006, 13:32
Archserf, to jak nie dostaniesz zezwolenia, w jaki sposób wywiążesz się ze zlecenia?

Archserf
21-04-2006, 15:59
Schowam Nikona 5600 w gacie i wejde albo jak bede bardzo zdesperowany to dam w lape ochroniarzowi bym mogl wejsc z plecakiem, to jesli chodzi o wniesienie sprzetu jak nie dostane zezwolenia. A jesli chodzi o zlecenie to zlecenie bedzie dla tego kto mi da zezwolenie bo w zamian za zezwolenie bede robil fotki dla jednego ze sponsorow za free bo bardziej mi na zdieciach z tego koncertu zalezy, niz na kasie . Mysle ze zdiecia w jakiejs popularnej prasie portalu jest tez dobra reklama.