Zobacz pełną wersję : Zaślepka gniazda wężyka.
Czy ktoś może wie, jaki symbol ma zaślepka gniazda wężyka 10-cio pinowego?
Tego do D200, D300 itp.
To nie są takie same zaślepki.
O tej do D200 piszą tu (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=616874)
A czym się różnią oprócz kształtu tego, co wystaje na zewnątrz?
Przecież gwint od środka muszą mieć taki sam skoro mają zatykać takie same gniazdo?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/05/nikon_d200-3.jpg
źródło (http://www.letsgodigital.org/html/review/nikon/elements/nikon_d200.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/05/nikond300-3.jpg
źródło (http://www.letsgodigital.org/html/review/nikon/elements/nikon-d300.jpg)
W D200 jest wkręcana zaślepka, natomiast w D300 jest wciskana gymowa osłona, która jest na stałe przymocowana do body (podobnie jak zaślepka od pozostałych gniazd).
Jasna sprawa :)
Technika i ergonomia idzie naprzód.
Dzięki.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.