PDA

Zobacz pełną wersję : Zaślepka gniazda wężyka.



maroo
10-05-2008, 17:46
Czy ktoś może wie, jaki symbol ma zaślepka gniazda wężyka 10-cio pinowego?
Tego do D200, D300 itp.

marekm
10-05-2008, 18:30
To nie są takie same zaślepki.

O tej do D200 piszą tu (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=616874)

maroo
10-05-2008, 21:55
A czym się różnią oprócz kształtu tego, co wystaje na zewnątrz?
Przecież gwint od środka muszą mieć taki sam skoro mają zatykać takie same gniazdo?

marekm
10-05-2008, 22:35
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/05/nikon_d200-3.jpg
źródło (http://www.letsgodigital.org/html/review/nikon/elements/nikon_d200.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/05/nikond300-3.jpg
źródło (http://www.letsgodigital.org/html/review/nikon/elements/nikon-d300.jpg)

W D200 jest wkręcana zaślepka, natomiast w D300 jest wciskana gymowa osłona, która jest na stałe przymocowana do body (podobnie jak zaślepka od pozostałych gniazd).

maroo
10-05-2008, 23:57
Jasna sprawa :)

Technika i ergonomia idzie naprzód.

Dzięki.