PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy! uszkodzenie 18-55



skarbus
16-04-2006, 21:04
Mam problem z moim obiektywem kit 18-55. Prosze o szybką rade

Mianowicie dzisiaj moja głupota doprowadziła do katastrofy. wsadziłem aparat do plecaka (nie fotograficznego) i po powrocie do domu okazało sie że obiektyw przestał działać. Normalnie nosze w torbie foto ale akurat dzisiaj sie śpieszyłem i nie miałem czasu wsadzić do niej aparatu. no i tragedia. Zoom działa. MF działa. AF nie działa, znaczy działa ale tak jak MF czyli mozna luźno kręcić pierscieniem do nastawiania ostrości. podczas naciśniecia spustu wyraźnie słychać silniczek AF. jak sie nim lekko poczęsie coś lata w środku. przy okazji obiektyw przy zmianie ogniskowej, na poziomie 35mm stawia lekki opór.
Nie wydaje mi sie zeby obiektyw bardzo oberwał w tym plecaku bo szedłem bardzo delikatnie i nie częsłem nim. Czy myślicie że da sie to naprawić? czy warto samemu rozkrecić obiektyw? Pomóżcie prosze jutro mam bardzo ważną życiową sesje!

Pomocy!

JK
16-04-2006, 21:09
skarbus, jeśli sprawdziłeś położenia wszystkich przełączników i opcje w menu, a on dalej nie działa to lepiej zanieś go we wtorek do serwisu, a nie rozkręcaj sam. Rozkręcisz go zapewne bez kłopotów, ale w drugą stronę może już nie być tak łatwo. No oczywiście jeśli jeszcze kiedyś ma prawidłowo ostrzyć.

skarbus
16-04-2006, 21:15
W tym problem ze obiektyw jest z drugiej ręki nie mam do niego gwarancji.
A najblizszy serwis nikona jest chyba we wrocławiu czyli 50 km od mojego miasta.
Czy oriętujecie sie ile taka naprawa mogłą by kosztować??
Pewnie wielu z was stwierdzi ze w kita nie warto inwestować ale naprawde nie mam pieniedzy ostatnie grosze wydałem na aparat i obiektyw. i teraz jestem załamany

pebees
16-04-2006, 21:19
skarbus, spróbuj odłączyć obiektyw i założyć jeszcze raz. Jeśli to nie pomoże, to naprawa.. Najprawdopodobniej koszt naprawy będzie się równał lub oscylował w granicach kosztów zakupu 18-55 na allegro.

skarbus
16-04-2006, 21:22
NIe no załamka, jeszcze porzyczałem kase na ten obiektyw i teraz zostałem z zepsutym obiektywem i długiem. chyba jakaś klątwa? Obiektyw oczywiście sprawdziłem bez korpusu też ostrość lata jak chce, zaleznie od nachylenia tubusu. eh eh eh =Q

adrian_c
16-04-2006, 23:59
proponuje sprzedac wyrzucic i kupic cos co sie nazywa obiektywem a nie cos co przypomina obiektyw. :D :D a to szkiełko kosztuje raptem 200-300zł wiec to jest ok 10 lepsiejsich negatywów :P

Vadim
17-04-2006, 00:12
adrian_c

Zawsze to 200-300 pln i nie każdy ma.
Czytałeś, że skarbus kredyt wziął pod zastaw domu, żeby sobie sprawić to cudo...

A tak poważnie, to nie histeryzuj, bo jak działa MF, to jeszcze nie jest tak źle. Ja nie używam AF i zdjęcia robię 8)
Zamiast rozkręcać ten obiektyw (stanowczo odradzam!!!) poczytaj sobie słownik ortograficzny, będzie z tego więcej pożytku.

Pozdrawiam