PDA

Zobacz pełną wersję : Epson Stylus Pro 3800 - oprogramowanie



MARJAN
08-05-2008, 19:17
Mam pytanie do użytkowników tej drukarki. Mam możliwość zakupu tej drukarki ale bez dołączonego oprogramowania. Zastanawiam się czy będę w stanie ściągnąć cały software ze strony Epsona. Z tego co zauważyłem to nie ma na stronie epsona Stylus RIP Professional.

zapa
08-05-2008, 19:40
z tego co mnie pamięć nie myli to RIP Epsona jest opcjonalny i można go dokupić. Nie jest dodawany z zestawie z żadną drukarką ( no chyba, że promocja jakaś ).

Tak czy inaczej jest to w pełni płatne oprogramowanie, którego nie znajdziesz na www.

MARJAN
08-05-2008, 20:14
No właśnie też się trochę zdziwiłem, ale w sklepowych opisach tej drukarki RIP jest opisany jako załączony soft, razem z innymi np Color Base.
W zasadzie bez RIP-a też można się obejść lub tak jak piszesz, dokupić.
Zastanawiam się tylko jeszcze czy jak ściągnę wszystkie sterowniki ze strony Epsona to czy wszystko mi będzie działało jak bym wgrywał cały soft z dysku instalacyjnego. Pewnie tak, ale potrzebuję jeszcze zasięgnąć opinii innych forumowiczów. Pozdrawiam.

MARJAN
11-05-2008, 23:53
Podczas przejścia z tuszu czarnego foto na czarny mat sterownik drukarki wymusza czyszczenie głowicy drukującej. Mam pytanie w związku z tym, czy są przeczyszczane wszystkich kolorów dysze czy tylko czarne ?

Czornyj
11-05-2008, 23:57
RIP na pewno jest opcjonalny.

Sterowniki w internecie na bank są wszystkie.

Co do czyszczenia się nie wypowiem, bo nie miałem przyjemności z 3800, ale znając Epsona to pewnie czyści wszystkie (żrąc tusz)