Zobacz pełną wersję : wspomagacze balansu bieli
neverhood
08-05-2008, 00:16
zastanawiam sie nad kupnem tzw. wspomagacza balansu bieli.
poszukujac artykulow na temat WB natknalem sie na dwa linki:
1. http://www.warmcards.com/
2. http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=353673459
powiedzcie mi, co sadzicie o nich
fotojacek
08-05-2008, 00:48
Sam sie nad tym zastanawiam, niby nie duzo kosztuje. Podpisuję sie pod przedmówcą i czekam tylko i wyłącznie na opinie uzytkowników. Jak sie sprawdza:
1. w plenerze - krajobraz, portret
2. w pomieszczeniach (sw sztuczne)
z lampą ,bez lampy , portrety , tzw zdjęcia rodzinne
3. z oswietleniem mieszanym
4. z oswietleniem studyjnym
Motorniczy
08-05-2008, 01:48
Nikon D200 robi takie WARMy jak przedstawia to link pierwszy bez ceregieli na A , kolor na normal i fabrycznych nastawach
Nikon D200 robi takie WARMy jak przedstawia to link pierwszy bez ceregieli na A , kolor na normal i fabrycznych nastawach
Czyli co ... do D200 zbędny dodatek?
Pozdr.
Poz. 2 do kupienia na eBay.pl (http://cgi.ebay.pl/White-Balance-Lens-Filter-Cap-52-55-58-62-67-72mm-77mm_W0QQitemZ170215939954QQihZ007QQcategoryZ43479 QQrdZ1QQcmdZViewItem)
Było o tym na forum. Nawet burzliwa dyskusja się wywiązała.
Mam WB Lens Cap. Używam przy sztucznym oświetleniu. Dla amatorskich zastosowań jest OK. W plenerze nie testowałem.
The Structorr
08-05-2008, 07:27
Nigdy tego nie używałem ale podobno dobre rezultaty daje Expodisc (http://www.expoimaging.net/products/product_detail.php?prodid=2&productname=ExpoDisc_Digital_White_Balance_Filter_-_Neutral). Jak za drogo to zobacz sobie wersję DIY (http://www.diyphotography.net/worry-free-digital-white-balance-the-5-cent-expodisc)
Pozdrawiam
neverhood
08-05-2008, 12:14
a czy ma ktos zdjecia do pokazania z takim urzadzonkiem?
expodisc dziala dobrze... tylko przy fotografowaniu w RAW jego zastosowanie ogranicza sie do lezenia w szufladzie.
Jest jeszcze coś takiego:
http://www.fotografuj.pl/News/Wzornik_Colour_Confidence_Total_Balance/id/177 i jeszcze lepszy ale droższy
CBL Lens 110. Sam używam CBL Lens i daje super efekty przy ustawianiu preferowanego balansu bieli.
neverhood
08-05-2008, 16:03
a czy zna ktos jakas strone gdzie opisany jest WB w kelvinach do preedytowanych ustawien, np. swiatlo zarowe to tyle a tyle kelvinow, slonce to tyle a tyle.
http://www.fotoporadnik.pl/temoeratura-kolorow.html
Motorniczy
08-05-2008, 16:21
Czyli co ... do D200 zbędny dodatek?
Pozdr.
Robiłem zdjęcia różnymi lustrzankami cyfrowymi przy tak zwanej "okazji" ale D200 faktycznie ma taką jak by "marchewkę" - ociepla delikatnie jak ja to nazywam:) Pozdro
Jest jeszcze WhiBal http://www.whibal.com/
dentharg
09-05-2008, 08:51
Mam WhiBala i często używam; dzięki temu to nawet można zdjęcia komórką poprawić...
neverhood
09-05-2008, 12:19
a przy okazji.
napiszcie prosze jak to uzywac.
rozumiem ze robie jakies probne zdjecie przykladajac to ustrojstwo do obiektywu i pstryk czy jakos inaczej
a przy okazji.
napiszcie prosze jak to uzywac.
rozumiem ze robie jakies probne zdjecie przykladajac to ustrojstwo do obiektywu i pstryk czy jakos inaczej
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=19616
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.