PDA

Zobacz pełną wersję : statyw i głowica Gold Photo- pierwsze wrażenia.



meliszipak
15-04-2006, 01:57
Moja subiektywna ocena amatora:

Głowica kulowa- naprawdę fajna, solidnie wykonana i nasmarowana tam gdzie potrzeba.
Płytka, szybkie mocowanie, blokada działają super- żadnych mankamentów.


Statyw
Pozytywne wrażenia estetyczne, dobrze wykonany- wydaje się byc stabilnym.
Odlewane elementy wyglądają solidnie, rury również. Świetnie i pewnie działają zatrzaski blokujące nogi. Rozstawianie i praca z tym statywem to prawdziwa przyjemnosć.
Pokrętło blokujące ramie w dwóch pozycjach oraz zacisk budzą zaufanie.
Neoprenowe pianki na nogach statywu.

Wady
1 niestarannie wklejona nalepka z logo na statywie

2 w jednej z nóg na początku nie mogłem wykręcić do końca gumy która zasłania wystające kolce i chroni podłogę przed porysowaniem.
Zmuszony użyłem siły co poskutkowało wyciągnięciem plastiku zamocowanego w rurze. Używając siły wykręciłem gumę która teraz prawidłowo przesuwa się po gwincie kolca. Plastik wcisnąłem na miejsce i teraz jest ok.

3 z drugiej strony ramienia służącego do mocowania głowicy, znajduje się wkręcany element chroniący ramię przed wypadnięciem w dół bądz niekontrolowanym wysunieciem ku górze. Otóż, ta część wkręcana jest również w plastik wciśnięty w rurę. Moja krytyczna uwaga dotyczy jakości gwintu w plastiku -przy wkręcaniu wydaje się być zerwany , ale element zabezpieczający trzyma się solidnie i dobrze spełnia swoje zadanie.

Na statyw i głowicę uzyskałem 5% rabatu i całość z przesyłką za pobraniem kosztowała 460 zł.

Na tę chwilę jestem naprawdę zadowolony z zakupu. Statyw super, a drobne mankamenty nie psują ogólnie pozytywnego wrażenia.

pozdrawiam

patrycjusz
15-04-2006, 09:46
Wady
1 niestarannie wklejona nalepka z logo na statywie

:) dobre... :) bez apelacyjnie dyskwalifikacja :)

Moglbys napisac ktory model zakupiles? Na zdjeciach statywy wydają sie byc naprawde solidne, co potwierdza twoj opis.

Dzieki za recenzje

ALF
15-04-2006, 09:48
a gdzie dokumentacja fotograficzna? :? Hę :lol:

vuki
15-04-2006, 10:23
tia, kupilem plytke Gold Photo, ktora miala pasowac do Manfrotto
no "prawie" pasuje :?

ma ktos pilniczek pożyczyć?

Niedzwiedz
15-04-2006, 10:38
ja mam zamiar monopoda i kulowa wlasnie kupic golda mam manfrotto 141 rc i 190 wiec

pebees
15-04-2006, 10:40
Czekamy na wrażenia z fotografowania w terenie :)

meliszipak
15-04-2006, 11:36
Wady
1 niestarannie wklejona nalepka z logo na statywie

:) dobre... :) bez apelacyjnie dyskwalifikacja :)


1. ja to mam świra. U mnie w pracowni wszystko robię ręcznie i ku... musi być równo i precyzyjnie.

statyw yh 321 (ten większy) głowica kulowa yh 430- jak w stopce.

2. dobre zdjęcia statywu są na stronie foto-tip (http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=58&products_id=526)

3 już wykorzystałem statyw tutaj (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=22592) pierwsze zdjęcia

pebees
15-04-2006, 13:07
meliszipak, niech Ci służy jak najlepiej :)

patrycjusz
15-04-2006, 15:46
1. ja to mam świra. U mnie w pracowni wszystko robię ręcznie i ku... musi być równo i precyzyjnie.

Oczywiście, ja także lubie dokładność. jesli jest krzywo, to wolałbym te logo usunąć. Nie lubie wogole reklamować napisów firmowych na sprzęcie :)

meliszipak
15-04-2006, 15:59
no tak, ale drugie jest pięknie wymalowane na nodze - trzeba by żyletką zdrapywać- trochę szkoda, taki śzliczny, nowy, czarny... :roll:

RAF
15-04-2006, 20:23
W sumie to już nie bardzo wiem na co się zdecydować, czy na tego Gold Photo, czy MF, czy Velbona 600r :( A mój No Name już się praktycznie całkowicie wykończył ...

meliszipak
15-04-2006, 20:34
dla mnie manfrotto za drogie a ten imo dużo
fajniejszy od velbona

maroo
15-04-2006, 23:10
Niestety te chińskie statywy mają jedną wadę.
Na początku są idealne, wydaje się, że zakup Manfrotto to tylko wywalona kasa.

Niestety po pewnym czasie zaczynają łapać luzy, kiedy Manfrotto nadal działają idealnie.

Wielu znanych mi posiadaczy chińszczyzny i tak później kupiło frotki.

meliszipak
15-04-2006, 23:45
Wiesz Maroo skoro mam tajlandzki aparat to i statyw mogę mieć chiński...
:)

manio
30-03-2007, 21:18
meliszipak (http://nikon.org.pl/member.php?u=1778) mam pytanko, bo dzisiaj tez kupilem golda ;) tylko ze z normalna glowica, ponoc ta kulowa szybko sie wyciera, jak u Ciebie w praktyce bo juz troche tym robisz ?
Sprawa druga - ja tylko dodam ze zeby moj byl stabilny podokrecalem dziadowi srubki bo jakos tak marni to bylo podokrecane :)

meliszipak
01-04-2007, 01:08
meliszipak (http://nikon.org.pl/member.php?u=1778) mam pytanko, bo dzisiaj tez kupilem golda ;) tylko ze z normalna glowica, ponoc ta kulowa szybko sie wyciera, jak u Ciebie w praktyce bo juz troche tym robisz ?
Sprawa druga - ja tylko dodam ze zeby moj byl stabilny podokrecalem dziadowi srubki bo jakos tak marni to bylo podokrecane :)


Wszystko działa ok i bezawaryjnie, chociaż trudno powiedzieć, że statyw jest intensywnie eksploatowany.
Po roku używania nie powiem, że żałuje tego zakupu.

manio
01-04-2007, 11:47
Wczoraj byl test bojowy w terenie tego Golda i dziala pieknie tylko ..... czemu ja nie kupiłem kulowej wrrrrr, musze dokupic :)