PDA

Zobacz pełną wersję : D70 - pomocy...!



poiytg
06-05-2008, 23:15
Witam. Bardzo prosze o pomoc, a mianowicie: kila ostatnich lat urzywałem d50 i byłem bardzo zadowolony z jakości zdjęć ale za namową zmieniłem body na 70 i zaczeły się schody. Ten aparat w porownaniu z poprzednikiem robi zdjecia blade, jakby nie ostre no i kolory do bani. Powiedzcie czy można i jak zmienić soft aparatu czy jakieś inne myki (poprzednik napewno ingerował mocno w głąb oprogramowania) Może można wrócić do ustawień fabrycznych. Proszę o pomoc. Serdecznie pozdrawiam.

grudzinsky
06-05-2008, 23:19
odszukaj na korpusie takie dwie zielone kropki i przycisnij je w tym samym czasie, to jest reset i przywracanie ustawien fabrycznych. na stronie Nikona.jp znajdziesz soft do D70, ale nie oczekuj, ze to bedzie cos najnowszego :)
jak to nie pomoze to...trza bedzie sie zaprzyjaznic z jakims programem do obrabiania zdjec :)

mpwt
06-05-2008, 23:27
Podkręć saturację (vivid color?), kontrast, kolory IIIa i takie tam. A w ogóle to pora przesiąść się na format RAW :D

swider
06-05-2008, 23:33
A w ogóle to pora przesiąść się na format RAW :D
Nie kazdemu sie chce grzebac w RAWach ;)
Pobaw sie ustawieniami osobistymi, kontrast, nasycenie, profil kolorow, jak pisal mpwt. Powinno pomoc.

mpwt
06-05-2008, 23:35
Nie kazdemu sie chce grzebac w RAWach ;)
Pobaw sie ustawieniami osobistymi, kontrast, nasycenie, profil kolorow. Powinno pomoc.

Dlatego napisałem co ma zrobić :p

swider
06-05-2008, 23:37
kurde... napisalem to samo co Ty, teraz widze, ale jaja :D zaraz poprawie :)

mpwt
06-05-2008, 23:41
kurde... napisalem to samo co Ty

A mi to tam nie przeszkadza :)

grudzinsky
06-05-2008, 23:44
na poczatek niech zrobi format aparatu i powroci do suatwien fabrycznych!
a pozniej juz niech sie sam bawi z ustawieniami...
jak mialem D70 to robilem tylko na VIVIDzie :) nie podbijalem kontrastu, ani nic :) no ale format RAW :)