Zobacz pełną wersję : przeglądanie rawów
Witam,
mam szybkie pytanko jaki program polecacie do szybkiego przeglądania Rawów?
Pozdrawiam.
Ja używam darmowej przeglądarki XnView - powiększam sobie okno miniaturek na pół ekranu.
Wcześniej korzystałem z darmowego PreviewExtractor - mały programik wyciągający jpg z raw. Ale wygodniej mi korzystać z XnView.
1.Picasa
2.IrfanView + pakiet pluginów
3.Adobe Bridge ;)
Ja używam darmowej przeglądarki IrfanView + pluginy .
Można też użyć darmowego softu Nikona ViewNX
A dlaczego nie uzywac Windows Photo Gallery?
Jest darmowy, obsluguje tagi i t p
Do przeglądania zarówno jpg-ów jak i raw-ów uzywam "Cam2Pc".
SwIeRsZcZ
11-05-2008, 21:21
Wystarczy zainstalować darmową łatę do XP , która umożliwi otwieranie RAW-ów i ich podgląd standardowym narzędziem z microsoftu.... W sumie wygodnie, bo w końcu otwierasz folder i widzisz miniatury a nie same ikony...
Polecam, wpisz w google....
prossszzz...
http://www.nikonimglib.com/nefcodec/
ps witam na forum ;]
Sinister
13-05-2008, 16:33
1.FastStone Image Viewer
2.View NX
XnView
- darmowa
- działa również od linuksem
Testowałem kilka programów i najlepiej pracuje mi się na ViewNX, przeglądanie rawów prawie jak jpeg w innych programach. Ma parę ciekawych opcji , wystarczy się tylko zagłębić
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.