PDA

Zobacz pełną wersję : przeglądanie rawów



szwagir
06-05-2008, 15:28
Witam,

mam szybkie pytanko jaki program polecacie do szybkiego przeglądania Rawów?


Pozdrawiam.

Nemeth
06-05-2008, 15:40
Ja używam darmowej przeglądarki XnView - powiększam sobie okno miniaturek na pół ekranu.
Wcześniej korzystałem z darmowego PreviewExtractor - mały programik wyciągający jpg z raw. Ale wygodniej mi korzystać z XnView.

mww7
06-05-2008, 15:58
1.Picasa
2.IrfanView + pakiet pluginów
3.Adobe Bridge ;)

Mavok
06-05-2008, 16:10
Ja używam darmowej przeglądarki IrfanView + pluginy .

iahveh
06-05-2008, 16:17
Można też użyć darmowego softu Nikona ViewNX

Klauss
08-05-2008, 07:45
A dlaczego nie uzywac Windows Photo Gallery?
Jest darmowy, obsluguje tagi i t p

prz3mo
08-05-2008, 09:29
Do przeglądania zarówno jpg-ów jak i raw-ów uzywam "Cam2Pc".

SwIeRsZcZ
11-05-2008, 21:21
Wystarczy zainstalować darmową łatę do XP , która umożliwi otwieranie RAW-ów i ich podgląd standardowym narzędziem z microsoftu.... W sumie wygodnie, bo w końcu otwierasz folder i widzisz miniatury a nie same ikony...

Polecam, wpisz w google....

bundzu1
13-05-2008, 13:47
prossszzz...

http://www.nikonimglib.com/nefcodec/

ps witam na forum ;]

Sinister
13-05-2008, 16:33
1.FastStone Image Viewer
2.View NX

jurekb
13-05-2008, 18:33
XnView

- darmowa
- działa również od linuksem

W.F
17-05-2008, 23:23
Testowałem kilka programów i najlepiej pracuje mi się na ViewNX, przeglądanie rawów prawie jak jpeg w innych programach. Ma parę ciekawych opcji , wystarczy się tylko zagłębić