PDA

Zobacz pełną wersję : Osłona na ekran



oxbow
05-12-2004, 14:13
Widzieli Panstwo ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36553641

Ciekawa alternatywa, zakladajac, ze nie bedzie spadac.

Paweł M
05-12-2004, 17:42
może to to się na klei przyczepia czy cóś takiego ...

adik
05-12-2004, 17:55
Ładne ale stówke.......Grrrrrr.Pisze że bez kleju itp.Trzeba poszukać tego na sieci taniej.Skoro tutaj takie coś 100 zyla cofa to napewno 100% marża.Może znajdziemy i zamówimy większą partie??:)

oxbow
05-12-2004, 18:12
za chwile będą po 50, spokojnie :wink:

admin
05-12-2004, 18:44
Wstrzynajcie sie z bolami. Napisalem jzu do Huberta prosbe o lepsza cene dla forumowiczow. Dekielek bedzie sie trzymal tak jak oslona i jest faktycznie bardzo dobra alternatywa na ostre slonce. Jak dotrze odpowiedz napisze w tym temacie.

[ Dodano: 05 Gru 2004 06:32 pm ]
Otrzymalem juz odpowiedz od Huberta z Foto-Tip. Jesli napiszecie slowo "forum" badz dopiszecie w tresci zamowienia ze pochodzi ono wlasnie od uzytkownika tego situ, otrzymacie oslone w cenie 90,- Sam otrzymam oslone we wtorek, napisze wiec jak ja widze i na ile jest to porzadany gadzet :)

Zamowienia mozna skladac: info@foto-tip.pl

Mad Max
08-12-2004, 21:46
Sam otrzymam oslone we wtorek, napisze wiec jak ja widze i na ile jest to porzadany gadzet

No i jak? Masz już? Jak wrażenia?

admin
09-12-2004, 11:01
Przepraszam za zwloke w odpowiedzi. Mam od dwoch dni. Juz opisuje. zaczne od wykonania. Jest bardzo odbre. Klipsy trzymaja oslone dobrze i stabilnie. Sila rzeczy jest to odrobine slabiej zwiazane z korpusem bo oslonka jest grubsza i nieco szersza. Zbudowana jest z klapki otwieranej kciukiem, bocznych oslonek na sprezynkach otwierajacych sie i zamykajacych dostep swiatla z boku. Po otwarciu klapka odstaje na szerokosc okolo 3 cm, co w praktyce utrudnia podglad w wizjerze. Tu rodzi sie podstawowy problem dla tych ktorzy korzystaja z podgladu zdjecia natychmiast po wykonaniu. Jesli mianowicie chcemy obejrzec kazde zdjecie i szybko przylozyc aparat do oka, mozna sie nadziac na skrzydelko oslony... Pod klapka natomiast znajduje sie oslonka na ekran w postaci wysokoprzezroczystego szkielka ktore ma za zadanie rowniez zwiekszenie kontrastu podgladu i faktycznie, choc w niewielkim stopniu, tak sie dzieje. Oslona bardzo dobrze niweluje swiatlo padajace na ekranik i juz z tego powodu widze dla niej zastosowanie.

Konkluzja. Oslonka jest przeznaczona dla tych ktorzy nie korzystaja z podgladu kazdego wykonanego zdjecia oraz tych ktorych denerwowalo parowanie od wewnatrz zalaczonej do korpusu oryginalnej oslony. Korpus wyposazony w zaslepke znacznie mniej rzuca sie w oczy, co moze miec rowniez spore znaczenie. Mnie oslonka na pewno sie przyda. Nie mam nawyku kontroli kazdego zdjecia a porysowana juz mocno oslona Nikona tez nie byla najlepszym rozwiazaniem. Wciaz jednak uwazam ze korpus bez zadnej oslony daje najwyzsza jakosc podgladu, gdyby tak ekranik sie nie rysowal... Ech...

deep
09-12-2004, 14:05
Pokazałbyś nam kilka zdjęć jak to cudo wygląda na D70 w pozycji zamkniętej i otwartej. Na allegro sprzedawca obiecał zdjęcia i jak na razie cisza.

chalzen
09-12-2004, 18:09
mozna sie nadziac na skrzydelko oslony... Pod klapka natomiast znajduje sie oslonka na ekran w postaci wysokoprzezroczystego szkielka

A da się bezurazowo odłączyć klapkę razem ze skrzydełkami?

maroo
09-12-2004, 19:24
Sprzęt raczej nie dla mnie, bo lubię sobie podejrzeć na szybko co wyszło.
Pomysł jednak bardzo dobry (szczególnie jako kamuflaż)

admin
10-12-2004, 17:50
Pokazalbym chetnie, ale nie bede grzeszyl tutaj fotami z komorki ;) Wszystko wpina i wypina sie wzorowo. Maroo, ja tez, ale od biedy mozna sobie z tym poradzic... :)

aldus
18-12-2004, 00:02
Moim zdaniem jest to niezły wynalazek, choć trochę przeszkadza w obsłudze wybieraka wielofunkcyjnego, no i ciężko to zamknąć jedną ręką.

luxius
29-03-2005, 12:06
A ja chetnie kupie ta zwykla oslone jak juz sobie kupicie te wypasione.....

Lord Rayden
29-03-2005, 12:29
A co złego w zdjeciu z komórki ? Przecież tu sami swoi i nikt Piotrze nie będzie Ci wyrzucał "braku artyzmu" zdjęć aparatu z osłonką.... prosiemy...!!!

Rayden

Robert_P
29-03-2005, 14:19
Jak to mowią nie aparat(telefon) robi zdjęcia więc napewno bedzie wypas :mrgreen: