PDA

Zobacz pełną wersję : Troche warzywek :)



Madziulek
04-05-2008, 20:45
Pierwsze podejście do warzyw ;-)
Rady mile widziane :)
Nie wiem dlaczego, zapisywałam dobrze ale kolory mi gdzieś uciekły :(
1.
http://img383.imageshack.us/img383/1188/warzywa1m1ck6.jpg
2.
http://img387.imageshack.us/img387/8301/warzywa2met3.jpg
3.
http://img230.imageshack.us/img230/234/warzywa3mrl1.jpg
4.
http://img178.imageshack.us/img178/7213/warzywa4mbq8.jpg

jacek.gold
04-05-2008, 20:51
hmmmmmmmm
szczerze powiedziawszy nie porywa.... nie cieknie slinka...
1 za zielona
2 za zielona a bułeczka choć ziarnista to nie wygląda superancko bo jakby ją juz ktoś ugryzł
3 nie wiem co ale jakos tak....
4 za zielono

Madziulek
04-05-2008, 21:17
hmmmmmmmm
szczerze powiedziawszy nie porywa.... nie cieknie slinka...
1 za zielona
2 za zielona a bułeczka choć ziarnista to nie wygląda superancko bo jakby ją juz ktoś ugryzł
3 nie wiem co ale jakos tak....
4 za zielono

bardzo konstruktywny komentarz...szczególnie nr.3

Orsacchiotto
04-05-2008, 23:57
nie oczekuj tu konstruktywności ;)
Zbyt wielu "ekspertów" przez duże eks ;)
--------
dla mnie 2 i 3

jacoslavgth
06-05-2008, 23:02
nie oczekuj tu konstruktywności ;)
Zbyt wielu "ekspertów" przez duże eks ;)
--------
dla mnie 2 i 3

nie przesadzaj, zdjęcia nie porywają, nie widze tutaj konceptu, wydają sie przypadkowe, kilka listków sałaty, pomidor i buła, kompozycja lezy, nie widac pomysłu i przemyslenia ułozenia warzyw.

Orsacchiotto
07-05-2008, 02:25
wiesz, czasem to co najprostsze bywa najlepsze ;)
I mi osobiście ta prostota w jakiejś cześci sie podoba.

buła "nadgryziona", sałata i pomidor sprawia ze fotka sama chce krzyknac "mam sposob na gloda" :p
Nie wymagajmy by ludzie z sałaty robili origami albo bukiety warzywne :P

jacoslavgth
07-05-2008, 08:45
ostatnio widziałem zdjęcia kawy w kubku, autorstwa sailora, kompozycja prosta jak konstrukcja cepa, niby nic, kubek, troche kawy, białe tło, ale az czuc było zapach kawy, tuta nie chodzi o mnogosc elementów, tutaj wazny jest dobór, zestawienie kolorów, odpowiednie swiatło, dobranie GO, to sa szczególy, ale swiadcza o całosci, wystarczy ze jeden z tych elementów leci i ciągnie za soba wszystko, tutaj nie czuje sie zapachu warzyw, ani zapachu swiezego pieczywa, mi zdjęcia nie pasuja, ale to czysto subiektywna opinia

Orsacchiotto
07-05-2008, 10:07
ok.
Wygrałeś :p ;)

chezzi
07-05-2008, 18:12
Za jacoslavgth.
Trochę tu za dużo mocnego światła.

Madziulek
10-05-2008, 17:23
nie przesadzaj, zdjęcia nie porywają, nie widze tutaj konceptu, wydają sie przypadkowe, kilka listków sałaty, pomidor i buła, kompozycja lezy, nie widac pomysłu i przemyslenia ułozenia warzyw.

cóż bardzo się mylisz i wydaje ci się, tak jak pisałam takie zdjęcia warzyw robiłam pierwszy raz i nie były przypadkowe może to raczej brak doświadczenia w tego typu fotografii.
Z drugiej strony nie wiem czego oczekujesz że z sałaty zrobię dzieło sztuki ?


ostatnio widziałem zdjęcia kawy w kubku, autorstwa sailora, kompozycja prosta jak konstrukcja cepa, niby nic, kubek, troche kawy, białe tło, ale az czuc było zapach kawy, tuta nie chodzi o mnogosc elementów

hmmm jak widać są różne gusta jak dla mnie na tych zdjęciach nie ma pomysłu i nic przyciągającego w nich nie widzę - bez urazy.
Masz racje kompozycja na nich jest bardzo...prosta..
Piszesz o mnogościach elementów, ciekawe co byś napisał na zdjęcie przedstawiające samą sałatę
Poza tym nie porównuj zdjęcia kawy do zdjęć warzyw, mz


tutaj wazny jest dobór, zestawienie kolorów, odpowiednie swiatło, dobranie GO, to sa szczególy, ale swiadcza o całosci, wystarczy ze jeden z tych elementów leci i ciągnie za soba wszystko, tutaj nie czuje sie zapachu warzyw, ani zapachu swiezego pieczywa, mi zdjęcia nie pasuja, ale to czysto subiektywna opinia

zapach warzyw to w warzywniku można poczuć ;-)
z chęcią zobaczyłabym warzywa Twojego autorstwa ;-)

jacoslavgth
10-05-2008, 19:32
z chęcią zobaczyłabym warzywa Twojego autorstwa ;-)

proponujesz pojedynek? prosze bardzo :) co nie zmienia faktu ze zdjęcia odbieram w takia nieinny sposób,moze lepiej poszukac ciekawszych kadrów i swiatła zamiast oburzac sie na moja opinie, oczywiscie ze porównywanie kawy i warzyw jest niemiarodajne, ale podałem przykład jak mozna pokazac jakis produkt, widzisz, po to jest forum i mnóstwo galerii aby szukac jakiejs drogi, znając pewne trendy, mozliwosci, mozna samemu zacząc szukac czegos swiezego, tutaj tego nie było, wybacz.

Madziulek
10-05-2008, 20:36
proponujesz pojedynek? prosze bardzo :) co nie zmienia faktu ze zdjęcia odbieram w takia nieinny sposób,moze lepiej poszukac ciekawszych kadrów i swiatła zamiast oburzac sie na moja opinie, oczywiscie ze porównywanie kawy i warzyw jest niemiarodajne, ale podałem przykład jak mozna pokazac jakis produkt, widzisz, po to jest forum i mnóstwo galerii aby szukac jakiejs drogi, znając pewne trendy, mozliwosci, mozna samemu zacząc szukac czegos swiezego, tutaj tego nie było, wybacz.


to się narobiło heh :-P
ja się nie oburzam odpowiedziałam tylko ;-)

jacoslavgth
11-05-2008, 19:59
:) ja poprostu jestem kłótnik pospolity :twisted:

barracuda
12-05-2008, 16:49
A ja myślę, że pomysł pojedynku w tym temacie jak najbardziej dobry. I trzeba by ustalić grupę warzyw z których można "skorzystać" przy robieniu zdjęć. Sałata tutaj taka trochę mało apetyczna, jak zwinięty zielony papier:) Ale Madziulek, nie poddawaj się i wrzucaj kolejne zdjęcia. Widziałem Twoje fotki w innych kategoriach i były super, więc pewnie i w tej dziedzinie po paru ćwiczeniach będzie dobrze.