Zobacz pełną wersję : Problem z D80 i jego bateryjka??
Siemka ostatnio stalem sie posiadaczem D80 z USA. Wszystko bylo ok dopoki sie bateria nie rozladowala pomijam to ze kabel dostarczony z ladowarka byl w standardzie US wiec od razu zakupilem ten Polski.Na poczatku bateria byla naladowana bo ktos go uzywal zeby sprawdzic w US. Zrobilem kilka zdjec i spoczko wsadzilem baterie do ladowarki.Nastepnego dnia wszystko bylo ok wzielem baterie i jazda poszlo ok 200zdjec. I znowu ladowanie kilka zdjec az do dzis wyjmuje baterie z ladowarki oczywiscie wedlug niej bateria jest na full(stale swiatlo) jednak kiedy zaladuje baterie do aparatu ten nie chce sie wlaczyc i zupelnie nie reaguje.I teraz nie wiem co robic ladowarki sa robione tak by dostosowac zasilanie i do Euro i do US wiec to chyba nie w tym rzecz tym bardziej ze ladowalem robilem i dalej ladowalem i bylo dobrze. W czym problem jesli nie dowiem sie tu bede musial isc gdzie z tym pytaniem. Dzieki i PZDR
Najprościej byłoby gdybyś sprawdził jak z innym egzemplarzem D80 będzie wspolpracowała ta bateria. Albo odwrotnie - musiałbyś od kogoś wziąć inną baterie i włożyc do swojego D80 (przy okazji sprawdzić też ładowarke). Oczywiscie lepiej dla Ciebie jakby okazało się, że winna jest bateria lub sama ładowarka niż korpus...
Albo ładowarka albo bateria.
spróbuj odpiąć obiektyw i zapiąć ponownie, u mnie "rozładowywanie" następowało błyskawicznie, gdy miałem podpiętego nikkora 18-200 VR. Wystarczyło go odpiąć i zapiąć ponownie i było OK.
JanuszWaw
04-05-2008, 10:03
...W czym problem jesli nie dowiem sie tu bede musial isc gdzie z tym pytaniem...
Podobnie jak koledzy życzę Ci żeby to był przejściowy problem i to z... baterią.
Swoją drogą jak zagooglujesz z hasłem: dead battery syndrom nikon to okazuje się, że taka (i podobne) przypadłość opisywana jest dość często i dorobiła się własnego akronimu DBS :twisted:
Pozdrawiam -
Bylem dzis w saturnie z bateria i okazalo sie ze z nia wszystko w porzadku wiec udalem sie pozniej do fotojokera z tym problemem i koles mowil ze moze byc problem z softem i aprat sie zawiesil w sumie mam taka nadzieje i jutro pojade do specialisty!!
Może dorzucę swoje trzy grosze - ale czy w USA prąd nie ma innego napięcia? A co za tym idzie może ładowarka szwankuje, skoro zrobiłeś na aku tylko 200 fotek...
Jak oglądałem aparaty na amerykańskich stronach to aku jest identyczny. Ładowarka niezależnie czy chodzi na sto czy chodzi na 230 poda Ci końcowo to samo napięcie. Analogicznie ładowarka sieciowa/samochodowa.
vasper31
06-05-2008, 09:08
Jak oglądałem aparaty na amerykańskich stronach to aku jest identyczny. Ładowarka niezależnie czy chodzi na sto czy chodzi na 230 poda Ci końcowo to samo napięcie. Analogicznie ładowarka sieciowa/samochodowa.
dokładnie ... sam mam trzy takie ładowarki / 2 z USA i jedna z Polski i niczym się nie różnią.. nie ma znaczenia jaki prąd..
velaskez
06-05-2008, 09:46
ja używam ładowarki z USA z przejściówką na wtyczkę Polską i działa:) na ładowarce wyraźnie napisane że napięcie albo ~115V albo ~230V a output i tak taki sam jest
MarzycielPL
07-05-2008, 09:06
Moze dorzuce swoje 12 groszy, jako serwisant sprzetu komputerowego widzialem rozny sprzet ze stanow i czasem zdazalo sie ze ladowarki wygladajace na identyczne z europejskimi zachowuja sie naprawde roznie mialem kiedys nawet taka rozebrana i parametry na wejsciach i wyjsciach mialy tez rozne. Wina za to moze byc tak jak ktorys z poprzednikow powiedzial inny prad niz u Nas. Ladowarki byly do laptopow wiec moze tutaj wyglada tez podobnie w tamtych przypadkach siadaly najczesciej ladowarki.
od wczoraj mam ten sam problem moj d80 wskazuje caly czas ze ma rozladowana baterie a bateria dobra jakies pomysly co to moze byc?
od wczoraj mam ten sam problem moj d80 wskazuje caly czas ze ma rozladowana baterie a bateria dobra jakies pomysly co to moze byc?
Twoje D80 i ładowarka też mają amerykański rodowód ? Założyciel tematu miał tę przypadłość od razu po naładowaniu amerykańską ładowarką w Polsce, a jeżeli Twój akumulator był do tej pory używany i ładowany tu w Polsce i było do tej pory OK, to wskazywało by to raczej na padnięcie baterii.
nie kupione u nas w kraju dwa lata temu wczoraj robilam zdjecia na koncercie i przestal dzialac jakby baterii nie mial wogle w domu ja naladowalam i dalej nic na wyswietlaczu miga tylko ta bateria i nic wiecej nie pokazuje martwi mnie to
Aby się przekonać co "padło" zaczął bym od założenia do aparatu innej baterii, lub naładował bym tę baterię w innej ładowarce. To pozwoli na określenie czy winna bateria czy ładowarka. Ja raczej skłaniam się ku twierdzeniu że to bateria. Może też być wina w aparacie, jakieś zwarcie powodujące szybkie rozładowywanie, ale to wykluczam. W tym przypadku rozładowana bateria na ładowarce by się przez jakiś czas ładowała. Twoja po założeniu na ładowarkę pokazuje że jest naładowana.
wlasnie na ladowarce wskazuje ze naladowana a w aparacie pusta i tu jest problem postaram sie zdobyc gdzies baterie do przetestowania dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
Dokłanie takie zjawisko mam z kamerką i aku. zamiennikiem. Do pewnego czasu było Ok. Pewnego razu kamera pokazuje że bateria rozładowana, po założeniu jej na ładowarkę po kilkudziesięciu sekundach pokazuje że już jest naładowana. Na innej baterii jest OK. Poprostu bateria padła.
dziekuje ale czy to normalne jest ze na wyswietlaczu nie pokazuja sie zadne inne informacje takie jak jaka jest przyslona czas iso ilosci zdjec tylko ta migajacej bateria wczesniej jak sie rozladowywala to oprocz migajacej baterii pokazywaly sie inne dane kurcze dzisiaj sobota nic nie sprawdze musze czekac do poniedzialku :(
wasilewk
14-11-2009, 16:25
Wtrącę 'moje' trzy grosze:
1. Moim zdaniem ładowarka nie ładuje poprawnie - czy po naładowaniu sprawdzono wartość napięcia ?*
2. Różne akumulatory mają różną rezystancję wewnętrzną. Objawia się to tym, że niektóre aparaty nie chcą się załączyć. Ja miałem dwa różne akumulatory do dwóch body: oryginalny do D700 i BC-55 do D80. Okazało się, że D80 pracuje poprawnie na obydwu, natomiast D700 pracuje poprawnie tylko na oryginale natomiast na zastępczym akumulatorze nie daję się załączyć. Sprawa jest na pograniczu reakcji, bo po kilku próbach daje się D700 załączyć na zastępczym (polimerowym) akumulatorze i dalej pracuje poprawnie.
3. Moim zdaniem ładowarka procesorowa też może różnie reagować na różne akumulatory (tym bardziej podczas zasilania większym napięciem), a miganie lampki nic nie znaczy, trzeba sprawdzać wartość napięcia w takim przypadku.
Pzdr.
?* - w zasadzie sprawny akumulator uzyskuje większe napięcie po naładowaniu. Jednak powinno się mierzyć jego napięcie pod nominalnym obciążeniem, żeby sprawdzić jego naładowanie.
Kundzior
15-11-2009, 11:23
Jaki masz firmware w D80?? Był upgarde softu który rozwiązywał problem z zasilaniem 80siątki.
chyba ten pierwszy bo ja go nieuaktualnialam ale teraz ja nic nie zrobie bo on kaput tylko pokazuje migajaca baterie i nic wiecej jakby byl wyladowany :(
Nic nie wymyślisz dokąd nie znajdziesz kogoś z D80 i nie sprawdzisz akumulatora i ładowarki.
Na szczęście to tylko bateria :))))))))))))
Na szczęście to tylko bateria :))))))))))))
No to się ciesz. Bateria to nie body.!!!! A swoją drogą to byłem niemal pewien że to bateria.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.