PDA

Zobacz pełną wersję : Jakis problem z D80



SZAKAL
03-05-2008, 10:43
Pracuje na nikonie d80 i od jakiegos czasu mam problem. Wyswietla mio sie ikonka slabej baterii chociaz jest naladowana. Wtedy musze wylaczyc i wlaczyc ponownie i dziala wtedy kolejne 5 minut. Czy to uszkodzenie aparatu czy cos w ustawieniach?

velaskez
03-05-2008, 10:46
raczej nic z ustawieniami...może robi się jakieś zwarcie...
jak dla mnie serwis, możesz jeszcze ewentualnie przeczyścić styki baterii

Kuba
03-05-2008, 10:50
e tam serwis od razu... :P

coś czytałem o tym na Forum, ale nie mogę znaleść tego wątku... Odepnij obiektyw i przetrzyj styki, jest duża szansa że pomoże... :)

velaskez
03-05-2008, 11:09
znaczy się serwis na końcu dopiero, ale przyjmuje że jeśli ktoś pyta to zrobił już wszystko co można było ( przecieranie styków itd., łącznie z użyciem szukajki), więc zostaje rozwiązanie końcowe

adamturek
03-05-2008, 11:21
e tam serwis od razu... :P

coś czytałem o tym na Forum, ale nie mogę znaleść tego wątku... Odepnij obiektyw i przetrzyj styki, jest duża szansa że pomoże... :)

Problem, o którym piszesz dotyczy błędu połączenia obiektywu z body, a nie słabej baterii mimo jej 100% naładowania.


Spróbuj z inną baterią, ja osobiście pierwszy raz z takim problemem się spotykam. Jak objaw będzie taki sam to nie chce martwić ale chyba tylko serwis pozostanie.

Kuba
03-05-2008, 11:29
Problem, o którym piszesz dotyczy błędu połączenia obiektywu z body, a nie słabej baterii mimo jej 100% naładowania.

no właśnie nie, kiedyś spotkałem się z wytłumaczeniem że procesor w obiektywie daje jakieś błędne sygnały i stąd błędne wskazania naładowania akumulatora... No nie mogę znaleść tego wątku, ale wiem że pare osób miało ten problem i to właśnie przez obiektyw...

krzy17
03-05-2008, 11:48
Też taki problem miałem kiedyś, ale samo przeszło.

carac
03-05-2008, 12:05
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=41051

miałem taki problem - okazało się, że -tak jak pisze Kuba "procesor w obiektywie daje jakieś błędne sygnały i stąd błędne wskazania naładowania akumulatora...". Gdy zacząłem podpinać inne obiektywy - problem zniknął. pzdr.

Fenek
03-05-2008, 14:12
I u mnie wystąpił ten problem. Poprzecieranie wszystkich styków pomogło.