PDA

Zobacz pełną wersję : Cyfrówka dla amatora -Nikon SQ albo alternatywa....



Gotti
04-12-2004, 19:30
Witam, po raz pierwszy na forum...
Proszę o porade w sprawie wyboru cyfry dla amatora (aczkolwiek nie jest to mój pierwszy aparat), drogą selekcji jednym z aparatów które mam do wyboru to własnie Nikon SQ, opinie o tej cyfrze są skrajne, od zachwytu nad wygladem, po totalną nagonke na ziarnistość zdjeć -potrzebuje aparatu z dobrym zoomem, wykonującego dobrej jakości zdjecia w nocy, (równiez bez wykorzystania lampy), rodzaj kart pamieci jest mi obojetny, dodatki w stylu akumulatory, ładowarki, pokrowce również ponieważ albo te elementy mam, albo są mi zbedne, nie zalezy mi równiez na trybie manualnym, cenie sobie szybki start, a ten Nikon dodaktowo oferuje pełna mobilnosc ze wzgledu na rozmiary. Odbitki wykonuje w formacie nie większym niż 10x15. W zwiazku z powyzszym prosze o opinie nt tego aparatu, oraz ew. alternatywy (biore pod uwage jeszcze Canona A60/70, Minolte XT, Olympusa C-720, Minolte Z10 -dwa ostatnie to troche inna klasa, jednak sadzac po opiniach są aparaty godne uwagi). Szczególnie żałuje że nie zdązyłem zakupić Nikona 3100, kiedy jeszcze był w cenie poniżej 600pln :( -jesli ktos ma info gdzie mozna by jeszcze zakupic tego Nikona z dobrej cenie to bede wdzieczny za podzielenie się tą informacją.

Pozdrawiam :)

ALF
04-12-2004, 22:20
jeśli mam radzić to jeśli masz kasę i jeśli chcesz mieć duże możliwości + długi zoom oraz stabilizację obrazu kup panasonica FZ20 lub FZ10 za mniejszą kasę

jeśli masz niewiele kasy, a chcesz robić tylko u cioci na imieninach to wystarczy coolpix 4200

jeśli jak wyżej, ale chcesz mieć więcej ustawień manualnych kup canona z serii A

Paweł M
05-12-2004, 17:49
co do aparatów, to ja jakoś do SQ nie mam przekonania. Taki aparat ma mój znajomy, więc mogę się nim czasami pobawić., Denerwuje mnie w nim to, że strasznie długi ma czas reakcji od wciśnięcia spustu do np. błysku lampy. Poza tym jak bym miał wybierać małpkę, to raczej skupił bym się na czymś Canona, Olympusa lub Fuji ...

IcemanPl
05-12-2004, 18:05
co do aparatów, to ja jakoś do SQ nie mam przekonania. Taki aparat ma mój znajomy, więc mogę się nim czasami pobawić., Denerwuje mnie w nim to, że strasznie długi ma czas reakcji od wciśnięcia spustu do np. błysku lampy. Poza tym jak bym miał wybierać małpkę, to raczej skupił bym się na czymś Canona, Olympusa lub Fuji ...

Witam (moj pierwszy post na tym forum :P)
Mam SQ od pol roku, nie moge narzekac na aparat, duzo profili tematycznych (wiec przy ustawieniu "sport" mozna miec szybki czas zrobienia zdjecia :) ). Wybralem go przede wszystkim za wyglad, po prostu jest maly, poreczny no i ma metalowa obudowe...polecam, zwlaszcza za 777 :)

Andrzej

Paweł M
05-12-2004, 18:15
Witam (moj pierwszy post na tym forum :P)
Mam SQ od pol roku, nie moge narzekac na aparat, duzo profili tematycznych (wiec przy ustawieniu "sport" mozna miec szybki czas zrobienia zdjecia :) ). Wybralem go przede wszystkim za wyglad, po prostu jest maly, poreczny no i ma metalowa obudowe...polecam, zwlaszcza za 777 :)

Andrzej

Więc Witamy serdecznie na forum ;)

i prosimy o jakieś fotki z SQ :)

IcemanPl
05-12-2004, 22:57
http://www.geocities.com/stirlitz1979/photopagerock.html

4 zdjatka wrzucilem i uprasza sie o nie za duza krytyke ;p, jestem fotografem bardzo amatorskim :)

Andrzej

maroo
05-12-2004, 23:54
:(
Sorry, this site is temporarily unavailable!

IcemanPl
06-12-2004, 02:10
Hmm...wyczyscilem cache przegladarki i odpalilem strone...dziala bez problemu...moze cos im sie wywalilo

Andrzej

Wojtas_Wrocław
12-01-2005, 17:16
Witam!

Ja osobiscie Polecam 3100. Kupilem w Media za 555 zl i jestem z niego baaardzo zadowolony. Mam tylko dwa zastrzezenia:
Zoom cyfrowy - niewypal
redukcja czerwonych oczu - do niczego.
Na szczescie dolaczone do niego bylo oprogramowanie do eliminacji czerwonych oczu (o ktorym dowiedzialem sie na tym forum - dzieki), a zoomu cyfrowego nie uzywam.
Polecam kazdemu poczatkujacemu fotografowi cyfrakowi ;)

pozdroweczka

dufus
12-01-2005, 19:11
Bawiłem się parę dni SQ i muszę uczciwie powiedzieć, że jak za te pieniądze to jest całkiem nieźle, podobał mi się kształt i rozmiary, taka typowa "kieszonkówka", wiadomo zdjęcia nie powalały na kolana, ale od aparatu z tej półki też cudów oczekiwać raczej nie wolno. Zaletą jego jest niewątpliwie metalowa obudowa i obsługa kart CF. ZOOM optyczny na w miarę przyzwoitym poziomie, cyfrowego brak, ale może to i lepiej bo i tak w większości przypadków na nie wiele się on przydaje. Co do wad to na pewno USB 1.1 (na to może poradzić czytnik kart), i faktycznie często zdarza się ziarno, no i kolorki mi się nie do końca podobały. Na plus można jeszcze zapisać dostarczany razem akumulator i stacje dokującą.
Widziałem go ostatnio w Saturnie za 777 z dodatkową kartą CF, wydaje mi się że jak do kieszeni to za te pieniądze całkiem, całkiem... Nie powiem, wolałbym na pewno do kieszenie Sonego T3, ale to już zdecydowanie inna półka cenowa...

heretique
12-01-2005, 21:59
Kolega z pracy chciał kupić cyfrówkę, początkowo napalił się na SQ, ale zraziły go trochę szumy - widoczne nawet dla zupełnego laika. Ostatecznie kupił coolpiksa 3100 w promocji w MM i jest zadowolony - ustawia sobie na tryb "zielony", naciska spust i ma zrobione zdjęcie - więcej nie trzeba :-)

maroo
12-01-2005, 22:20
Polecam =&grp=&sortuj=kod]stronę (http://www.foto.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=11&przedm=831884&pwd[11) może będzie mogła pomóc w ewentualnym wyborze.

bluevelvet
13-01-2005, 23:48
...jestem amatorką,mam coolpixa,jakos sobie radzę ale mam nadzieję że z pomocą profesjonalistów będzie mi łatwiej,poza tym to mój pierwszy aparat i z pewnością nie ostatni,kiedy sie podszkolę,może fundnę sobie lepszy,nie wiem tylko czy jak do nauki wybrałam dobry aparat???pozdrawiam

Paweł M
13-01-2005, 23:55
...jestem amatorką,mam coolpixa,jakos sobie radzę ale mam nadzieję że z pomocą profesjonalistów będzie mi łatwiej,poza tym to mój pierwszy aparat i z pewnością nie ostatni,kiedy sie podszkolę,może fundnę sobie lepszy,nie wiem tylko czy jak do nauki wybrałam dobry aparat???pozdrawiam

Witamy serdecznie na forum kolejną Panią :)

Co do nauki, to generalnie jest to automat, choć ma możliwość ustawiania ręcznych parametrów lecz w niewielkim zakresie.

ALF
14-01-2005, 16:29
witamy!

automat niewiele nauczy, lepsze są aparaty manualne...polecam starsze, klasyczne lustrzanki nikona

tomekdomek
02-11-2005, 01:13
Raczej nadaje się na aparat szpiegowski. Do robienia dobrych zdjęć mu jeszcze daleko > no chyba że ktoś przesiadł się z Automatu Fix Focus marki "No Name". Jedyna zaleta > jest mały.

darsedz
02-11-2005, 10:10
Ja w poniedziałek walczyłem z myślami...co kupić żonie, przymierzałem się do Coolpixa 7900, ale gdy pani w sklepie pokazała mi 3 egz. z przekrzywionym ekranem LCD to zrezygnowałem, ostateczny wybór padł na Sony DCS-P200. Na razie... spoko, fajny.