Zobacz pełną wersję : Kolor skóry, jaki?
Nie bylo chyba tak sprecyzowanego pytania, mam nadzieje..
- Jak drodzy forumowicze sa Wasze preferencje dotyczące korygowania koloru skóry np twarzy, jak w miejscach jasnych, połtonach i cieniach ustawiacie balans koloru. Czy i jakich przypadkach dodaje się zieleni odejmując magnety?
Często ogladam portrety i widze kolory napewno niezbyt zbliżone do rzeczywistości , a jednak "przekonujące" w swej oryginalności. Wiem, że jest to kwestia wyboru, poszukiwań i doświadczenia.. może ktos podzieliłby się właśnie swoim doświadczeniem/poglądem w tej sprawie.
pozdrawiam
Ciekawy temat. Przyznam, ze ja takze czasem mam problem z dobraniem odpowiedniej kolorystyki skóry ludzi na zdjeciach...
Ciekawy temat. Przyznam, ze ja takze czasem mam problem z dobraniem odpowiedniej kolorystyki skóry ludzi na zdjeciach...
Temat ciekawy juz dla nas dwóch ;)
Może pytanie niejasno zadane, a może znawcy tematu, tudzież osoby, któe czują, że wiedzą poprostu nie chcą się podzielić wiedzą ;) W sumie ha-ha a już nie raz się z tym spotkałem. W sumie to wiedza, a za wiedze się płaci..
Browarek?? :mrgreen:
pozdrawiam
Proszę bardzo - skórka z wzornika Gretaga:
L*a*b: 67,17,18
Proszę bardzo - skórka z wzornika Gretaga:
L*a*b: 67,17,18
Wbiłem w google ten "wzornik Gretaga" i znalazlem m.in ten link:
http://canon-board.info/showthread.php?t=8520
Poczytam potem, bo teraz mnie juz sen morzy ;)
POczytam sobie :)
pozdrawiam
Proszę bardzo - skórka z wzornika Gretaga:
L*a*b: 67,17,18
Gdzie wprowadzić te wartości?
W Photoshopie otwierasz paletkę "Color" i tam w opcjach wybierasz "Lab sliders", po czym wprowadzasz koordynaty kolorymetryczne.
Dziekuje, za odpowiedź :)
Wszelkie suwaki do zmian w kolorach skóry to bezczelnie rasistowski, homofobiczny wynalazek... :twisted:
Pozdrawiam
Wszelkie suwaki do zmian w kolorach skóry to bezczelnie rasistowski, homofobiczny wynalazek... :twisted:
Pozdrawiam
Vadim, z całym szacunkiem, ale czy trochę nie przesadzasz... ?
w zależności od karnacji, można dodać trochę żółtego (zwiększyć wartość w kanale b:) ), u pijaczka zwiększyć wartość w a ;)
Generalnie równe (zbliżone) wartości w a i b mają osoby o jasnej karnacji
Vadim, z całym szacunkiem, ale czy trochę nie przesadzasz... ?
Może nie przesadza ale ja nie rozumiem przekazu Vadima.. jest niejednoznaczny i jednak chyba nic nie wnosi.
Ale na forum wazna jest tez dobra zabawa i jezeli, to Cię bawi... (Vadimie)
pozdrawiam
gdzie leży kolor skóry - odpowiedź:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img522.imageshack.us/img522/6651/obraz002iv6.png)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img522.imageshack.us/img522/7249/zakresuphn3.png)
dla przestrzeni RG (B niewiele zmienia, więc wywalone dla czytelności wykresu)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img522.imageshack.us/img522/5271/obraz004ig2.png)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img522.imageshack.us/img522/1945/zakreshsvvf0.png)
dla przestrzeni HSV (V to tylko jasność więc wywalone - czterowymiarowe wykresy źle się czyta :D)
im wyższy pik "tym bardziej jest to skóra" ;)
dla przestrzeni RG (B niewiele zmienia, więc wywalone dla czytelności wykresu
Której? :mrgreen:
Której? :mrgreen:
sRGB, czepiasz się :p - kiedyś robiliśmy projekt z rozpoznawaniem skóry na zdjęciach i stąd te wykresy zostały
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.