PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor skóry, jaki?



Nikuś
01-05-2008, 15:20
Nie bylo chyba tak sprecyzowanego pytania, mam nadzieje..

- Jak drodzy forumowicze sa Wasze preferencje dotyczące korygowania koloru skóry np twarzy, jak w miejscach jasnych, połtonach i cieniach ustawiacie balans koloru. Czy i jakich przypadkach dodaje się zieleni odejmując magnety?

Często ogladam portrety i widze kolory napewno niezbyt zbliżone do rzeczywistości , a jednak "przekonujące" w swej oryginalności. Wiem, że jest to kwestia wyboru, poszukiwań i doświadczenia.. może ktos podzieliłby się właśnie swoim doświadczeniem/poglądem w tej sprawie.


pozdrawiam

prz3mo
02-05-2008, 21:04
Ciekawy temat. Przyznam, ze ja takze czasem mam problem z dobraniem odpowiedniej kolorystyki skóry ludzi na zdjeciach...

Nikuś
02-05-2008, 21:15
Ciekawy temat. Przyznam, ze ja takze czasem mam problem z dobraniem odpowiedniej kolorystyki skóry ludzi na zdjeciach...

Temat ciekawy juz dla nas dwóch ;)

Może pytanie niejasno zadane, a może znawcy tematu, tudzież osoby, któe czują, że wiedzą poprostu nie chcą się podzielić wiedzą ;) W sumie ha-ha a już nie raz się z tym spotkałem. W sumie to wiedza, a za wiedze się płaci..

Browarek?? :mrgreen:



pozdrawiam

Czornyj
02-05-2008, 22:15
Proszę bardzo - skórka z wzornika Gretaga:
L*a*b: 67,17,18

prz3mo
02-05-2008, 22:35
Proszę bardzo - skórka z wzornika Gretaga:
L*a*b: 67,17,18

Wbiłem w google ten "wzornik Gretaga" i znalazlem m.in ten link:

http://canon-board.info/showthread.php?t=8520

Poczytam potem, bo teraz mnie juz sen morzy ;)

Nikuś
03-05-2008, 09:22
POczytam sobie :)


pozdrawiam

Seeth
03-05-2008, 12:51
Proszę bardzo - skórka z wzornika Gretaga:
L*a*b: 67,17,18

Gdzie wprowadzić te wartości?

Czornyj
03-05-2008, 13:31
W Photoshopie otwierasz paletkę "Color" i tam w opcjach wybierasz "Lab sliders", po czym wprowadzasz koordynaty kolorymetryczne.

Seeth
03-05-2008, 13:42
Dziekuje, za odpowiedź :)

Vadim
03-05-2008, 14:39
Wszelkie suwaki do zmian w kolorach skóry to bezczelnie rasistowski, homofobiczny wynalazek... :twisted:

Pozdrawiam

prz3mo
03-05-2008, 20:34
Wszelkie suwaki do zmian w kolorach skóry to bezczelnie rasistowski, homofobiczny wynalazek... :twisted:

Pozdrawiam

Vadim, z całym szacunkiem, ale czy trochę nie przesadzasz... ?

ozzy
03-05-2008, 20:47
w zależności od karnacji, można dodać trochę żółtego (zwiększyć wartość w kanale b:) ), u pijaczka zwiększyć wartość w a ;)
Generalnie równe (zbliżone) wartości w a i b mają osoby o jasnej karnacji

Nikuś
05-05-2008, 00:17
Vadim, z całym szacunkiem, ale czy trochę nie przesadzasz... ?

Może nie przesadza ale ja nie rozumiem przekazu Vadima.. jest niejednoznaczny i jednak chyba nic nie wnosi.
Ale na forum wazna jest tez dobra zabawa i jezeli, to Cię bawi... (Vadimie)


pozdrawiam

Erie
05-05-2008, 00:38
gdzie leży kolor skóry - odpowiedź:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img522.imageshack.us/img522/6651/obraz002iv6.png)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img522.imageshack.us/img522/7249/zakresuphn3.png)

dla przestrzeni RG (B niewiele zmienia, więc wywalone dla czytelności wykresu)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img522.imageshack.us/img522/5271/obraz004ig2.png)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img522.imageshack.us/img522/1945/zakreshsvvf0.png)

dla przestrzeni HSV (V to tylko jasność więc wywalone - czterowymiarowe wykresy źle się czyta :D)

im wyższy pik "tym bardziej jest to skóra" ;)

Czornyj
05-05-2008, 00:45
dla przestrzeni RG (B niewiele zmienia, więc wywalone dla czytelności wykresu

Której? :mrgreen:

Erie
05-05-2008, 00:46
Której? :mrgreen:

sRGB, czepiasz się :p - kiedyś robiliśmy projekt z rozpoznawaniem skóry na zdjęciach i stąd te wykresy zostały