Mundeczek
12-04-2006, 02:38
Witam wszystkich!!!
Mam taki dylemat. Skanowałem fotki w dwóch różnych labach (chciałem coś sprawdzić).
Oto one:
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/5786/19503200671wl.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/7126/1950320067a9kc.jpg)
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img133.imageshack.us/img133/8458/195032006190df.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/7937/19503200619a4ia.jpg)
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img133.imageshack.us/img133/4227/19603200669em.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/3071/1960320066a1zx.jpg)
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/7770/196032006315kf.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/3623/19603200632a0jt.jpg)
itd., itd.
Powyższe fotki są w stanie surowym (tak jak odebrałem z labów)
Jedyna moja ingerencja to kompresja żebym mógł je tu wrzucić.
Czy może ktoś mi wyjaśnić jak to możliwe? Do tej pory myślałem że skanu nie można spieprzyć. Zresztą nie tylko jakością się rużnią ale i kadrem. O co mam pytać w przyszłości (zakładając żę uzyskam odpowieć) żeby uniknąć takich histori?
Trochę informacji:
1 - Org. rozm 1909x1273 26 pikseli/cal (dpi) Miejsce - punkt w Arkadii sprawiający wrażenie profesjonalnego labu. Przyczym kiedyś robiłem (gdzieindziej) skany na identycznych parametrach i efekt był takisam.
2 - Org. rozm 2100x1400 254 pikseli/cal (dpi) Miejsce - jakiś Empik
Proszę o informacje mogące mi pomóc w wyjaśnieniu tego zjawiska.
Pozdrawiam!!!
P.S. Prszę nie oceniać kadru ani ekspozycji.
Mam taki dylemat. Skanowałem fotki w dwóch różnych labach (chciałem coś sprawdzić).
Oto one:
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/5786/19503200671wl.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/7126/1950320067a9kc.jpg)
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img133.imageshack.us/img133/8458/195032006190df.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/7937/19503200619a4ia.jpg)
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img133.imageshack.us/img133/4227/19603200669em.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/3071/1960320066a1zx.jpg)
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/7770/196032006315kf.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/3623/19603200632a0jt.jpg)
itd., itd.
Powyższe fotki są w stanie surowym (tak jak odebrałem z labów)
Jedyna moja ingerencja to kompresja żebym mógł je tu wrzucić.
Czy może ktoś mi wyjaśnić jak to możliwe? Do tej pory myślałem że skanu nie można spieprzyć. Zresztą nie tylko jakością się rużnią ale i kadrem. O co mam pytać w przyszłości (zakładając żę uzyskam odpowieć) żeby uniknąć takich histori?
Trochę informacji:
1 - Org. rozm 1909x1273 26 pikseli/cal (dpi) Miejsce - punkt w Arkadii sprawiający wrażenie profesjonalnego labu. Przyczym kiedyś robiłem (gdzieindziej) skany na identycznych parametrach i efekt był takisam.
2 - Org. rozm 2100x1400 254 pikseli/cal (dpi) Miejsce - jakiś Empik
Proszę o informacje mogące mi pomóc w wyjaśnieniu tego zjawiska.
Pozdrawiam!!!
P.S. Prszę nie oceniać kadru ani ekspozycji.